TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge ruikt jackpot, knaltransfer voor Theate'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge ruikt jackpot, knaltransfer voor Theate'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Jupiler Pro League

Tajon Buchanan werd in de Italiaanse pers onlangs opnieuw nadrukkelijk gelinkt aan Internazionale. Volgens Pianeta denkt ook AC Milan nu aan de komst van de Canadees. Toch lijkt Club Brugge niet bepaald happig om straks zomaar afscheid te nemen van de 24-jarige flankspeler, die momenteel nog tot medio 2025 vastligt in Jan Breydel. Een contract dat Vincent Mannaert en co volgens La Gazzetta dello Sport zowaar graag willen openbreken.

Antonio Nusa staat hoog op het verlanglijstje van Chelsea, maar intussen zijn er wel alsmaar meer kapers op de kust, want ook stadsgenoten Tottenham en Fulham zouden erg ver willen gaan voor Nusa. Zijn prijskaartje zou daarom vandaag minstens een slordige 34 miljoen bedragen. Al hoopt Club dat die mijlpaal aan diggelen wordt geslagen door de prijs nog wat op te drijven. Bij een wintertransfer zou Blauw-Zwart volgens Football Insider in dat geval wel zeker boter bij de vis willen.

Volgens FootMercato zou Amadou Diawara in de wintermercato willen vertrekken bij Anderlecht. En mogelijk krijgt hij daarvoor hulp uit Turkije. Volgens het medium Karadeniz'de Sonnokta is Trabzonspor immers concreet in de markt voor Diawara. Ook Lyon en Lecce worden genoemd, maar Trabzon zou doordrukken. Er wordt gewag gemaakt van een transfersom van zo'n 2 miljoen euro.

Buitenland

Arthur Theate staat nog steeds op het verlanglijstje van Fiorentina, zo meldt Il Corriere Fiorentino. La Viola wil na het seizoen nog een extra verdediger aantrekken. Daarvoor denken ze aan Theate en Jakub Kiwior, die bij Arsenal weinig aan de bak komt. Onze landgenoot wordt echter gezien als de meest haalbare optie, omdat de Gunners in januari nog stevig investeerden in de komst van de Pool.

In de zomer waren er heel wat clubs geïnteresseerd in Jonathan David, maar zij knapten toen af op de vraagprijs van 60 miljoen euro van Lille. Door zijn mindere prestaties van de voorbije maanden is de prijs van David echter gezakt en dat zorgt ervoor dat een aantal clubs hun kans ruiken. La Gazzetta dello Sport maakte gewag van interesse van AC Milan, terwijl Ekrem Konur FC Barcelona laat vallen.

Marca denkt dat de geblesseerde Vinicius Junior dit kalenderjaar al zeker niet meer in actie zal komen. Een flinke aderlating voor Real Madrid. Volgens SPORT zou het Madrileense bestuur dan ook van plan zijn om in te grijpen in januari. Zo zou Real mikken op de komst van een extra aanvaller. Mogelijk op huurbasis met aankoopoptie. Daarvoor zou men richting de Bundesliga lonken. Het vizier is onder meer gericht op Timo Werner (RB Leipzig). Leroy Sané (Bayern München) wordt eveneens genoemd, maar zijn komst is een pak onwaarschijnlijker.

Volgens 90Min zou de naam van Khvicha Kvaratskhelia met rood omcirkeld staan bij PSG. De Georgiër is één van de grote smaakmakers bij SSC Napoli en hielp de club vorig seizoen aan de landstitel. Zijn contract werd er echter nog steeds niet verlengd. Desondanks zou Napoli de jackpot verlangen, maar PSG beschikt over voldoende middelen om zelfs Napoli-voorzitter Aurelio De Laurentiis, een notoir onderhandelaar, te doen buigen.

Zal Nusa al in de winter vertrekken bij Club?

Meest recent

Albert verbaast weer: "Garcia moet De Bruyne niet oproepen"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

13
13
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

25
25
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

127
127
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

42
42
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

41
41
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

159
159
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

90
90
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

37
37
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

678
678
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

251
251
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

240
240
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

43
43
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

96
96
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

269
269
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

87
87
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

309
309
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

58
58
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

188
188
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

129
129
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

260
260
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

379
379
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

44
44
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

441
441
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

313
313
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

90
90

Meer sportnieuws