Club Brugge nadert breekpunt: hiërarchie op losse schroeven

657
Club Brugge nadert breekpunt: hiërarchie op losse schroeven

Brandon Mechele ontving een jaar geleden nog enorm veel lof voor zijn sterke prestaties in de Champions League en in België, maar krijgt dit seizoen bakken kritiek door minder overtuigende optredens. Het defensieve partnerschap van Mechele en Jorne Spileers wordt al geruime tijd zwaar in twijfel getrokken.

Ondanks stevige kritiek op Mechele, verdedigde coach Ronny Deila hem altijd en krijgt de verdediger ook steun van verschillende ex-internationals en analisten. Interne discussies bij Club Brugge wijzen echter op de noodzaak van de komst van een nieuwe centrale ‘topverdediger’, waardoor een nieuwe hiërarchie in de Brugse defensie wenkt. 

LEES OOK: Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Mechele één jaar geleden: top in de Champions League, kanshebber voor het WK

Ongeveer één jaar geleden erkenden we dat Brandon Mechele zijn beste seizoen ooit beleefde bij Club Brugge. Voor het eerst in zijn carrière was hij onmisbaar en incontournable geworden in het Jan Breydelstadion.

De centrale verdediger behoorde tot de absolute uitblinkers van Club Brugge in zowel de Jupiler Pro League als de Champions League.

Mechele bewees in het Kampioenenbal tegen sterke tegenstanders als Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen, dat hij het internationale topniveau aankon en hij werd door UEFA zelfs opgenomen in het beste elftal van de groepsfase.

Mechele legde de beste spitsen aan banden en hij was een serieuze kanshebber om de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar te halen.

Alsof dat nog niet indrukwekkend genoeg was, scoorde Mechele ook hoog in de 'FedEx Performance Zone'. Onder alle centrale verdedigers in de Champions League werd hij beoordeeld als de allerbeste 'Top Performer'.

Marc Degryse en Yves Vanderhaeghe benadrukten destijds dat Mechele simpelweg meer speeltijd verdiende bij de nationale ploeg en zelfs een selectie voor het WK.

Het duo Mechele-Spileers is niet meer te rechtvaardigen

Een jaar later is de eens zo positieve sfeer rond Brandon Mechele volledig omgeslagen. Hij lijkt mijlenver verwijderd van een selectie bij de Rode Duivels, en dit seizoen heeft hij flinke kritiek te verduren gekregen vanwege zijn minder overtuigende prestaties bij Club Brugge.

“Mechele moet nogal wat slikken”, merkte Wim De Coninck op in De Zondag. Opnieuw klinken dezelfde kritieken als voorheen, waaronder zijn beperkte voetballende vermogen, gebrek aan snelheid, wendbaarheid en defensieve kwetsbaarheid.

Het Laatste Nieuws stelde vast dat het centrale verdedigingsduo Mechele en Jorne Spileers geen baken van zekerheid vormt en de tegenstander geen angst inboezemt. “Mechele-Spileers straalt weinig zekerheid”, schreef De Standaard.

Het Nieuwsblad analyseerde de spelersbeoordelingen gedurende het hele seizoen en concludeerde dat Mechele en Spileers over het algemeen niet hoger scoorden dan een zes of een vijf op tien, met dieptepunten die zelfs tot drie op tien reikten.

Tijdens de wedstrijd tegen Union SG bereikte het duo een dieptepunt, waarin ze zowel in balbezit als -verlies tekortschoten. De krant vond het zijn journalistieke taak om de vraag te stellen of het nog te rechtvaardigen was om Mechele en Spileers op te stellen.

“Tot dusver hebben Mechele en Spileers niet consequent getoond dat zij de besten zijn. Mechele heeft een enorme staat van dienst – vijf landstitels – en is een trouwe soldaat, maar kritiek is nooit ver weg.”

Walter Meeuws vindt Mechele een degelijke speler, maar ook geen leidende figuur. “Je kan op hem rekenen, maar sorry, het is geen topper. In je as moet je in elke linie een topper hebben.”

“Niet verbazend dat Brandon Mechele momenteel liever geen interviews geeft”, schreef Frank Buyse, senior writer bij Krant van West-Vlaanderen.

Het is de fout van Ronny Deila en niet van Brandon Mechele

Uiteindelijk greep Ronny Deila in, waarbij Jorne Spileers het kind van de rekening is geworden. Ondanks de felle kritiek op Brandon Mechele, waren er tal van ex-voetballers en analisten die de 30-jarige openlijk verdedigden, en waarbij ze vooral de tactische keuzes en veldbezetting van Deila bekritiseerden.

Michel Preud’homme merkte op in Het Laatste Nieuws dat de verdediging niet voldoende werd beschermd door de spelers om hen heen. Thomas Chatelle vroeg zich in De Zondag af of de backs niet te hoog speelden en of de nummer zes niet genoeg voor de verdediging bleef.

Vital Borkelmans waarschuwde in Het Laatste Nieuws dat de verdediging van Club Brugge aan zijn lot werd overgelaten en onvoldoende werd beschermd. “Als je voor de defensie niemand hebt die ballen afpakt, die het kan belopen, dan kom je continu onder druk te staan.”

Jan Ceulemans vindt het eveneens niet eerlijk dat Mechele - samen met Spileers - altijd alles over zich heen krijgt. “Ik hoor dat Mechele niet echt top is ten opzichte van andere jaren. Maar ja, het is zoals gezegd, als je maar twee echte verdedigers in de ploeg hebt staan... Dat is natuurlijk ook wel ondankbaar”, aldus de Caje in Het Nieuwsblad.

Hans Vanaken brak ook een lans voor zijn ploegmaat in Krant van West-Vlaanderen. De aanvoerder van Club Brugge vond dat het incasseren van veel doelpunten niet alleen te wijten is aan de verdediging.

“Ik vind die aanhoudende kritiek op Mechele onbegrijpelijk. Brandon is gewoon een secure en betrouwbare centrale verdediger. Voorgaande jaren had hij wel meer ervaring naast zich, Denswil en zo, nu wordt hij omringd door jonge gasten. Daar betaal je voor.”

Deila houdt vast aan Mechele: “Hij breekt de linies met zijn passing”

Ronny Deila blijft vasthouden aan Brandon Mechele in het hart van de verdediging en waardeert hem enorm. De coach prijst Mechele als de speler die het meest gedreven is om bij te leren en beschouwt hem als een echte strijder.

Opmerkelijk genoeg deed Deila de uitspraak dat Mechele dit seizoen verbeteringen heeft laten zien in met de bal aan de voet. “Hij is héél 'resoluut'. Brandon speelt meer vooruit en breekt af en toe de linies met zijn passes. Vroeger speelde hij vaker lang of naar de buitenkant.”

Desondanks heeft Mechele dit seizoen wel moeite gehad met de opbouw, en op het gebied van het gemiddeld aantal verstuurde progressieve passes staat hij pas op de 20ste plaats onder alle centrale verdedigers in de Jupiler Pro League.

Het opvallende is dat Mechele bijna de helft minder progressieve passes heeft verstuurd in vergelijking met Toby Alderweireld, die de autoritaire nummer één in die lijst is.

Moet Mechele toch nog vrezen voor zijn plaats bij Club Brugge?

Intern bij Club Brugge wordt al geruime tijd geopperd dat het noodzakelijk is om een nieuwe centrale verdediger van hoog niveau aan te trekken. Zowel Marc Degryse als De Morgen hebben herhaaldelijk gewezen op het gebrek aan een topverdediger bij Club Brugge.

Volgens  drong Vincent Mannaert, samen met het volledige bestuur van de club, in juni bij Deila aan om de defensie te versterken.

Een extra verdediger werd ten zeerste aanbevolen, maar volgens de krant gaf Deila er de voorkeur aan het laatste resterende stukje transferbudget te besteden aan de komst van Philip Zinckernagel.

Ondertussen heeft Club Brugge de zoektocht naar een nieuwe 'topverdediger' gestart, waarbij de club al in verband is gebracht met Mihajlo Ilic van Partizan Belgrado en Pascal Struijk van Leeds United.

“Het is dan ook al langer duidelijk dat blauw-zwart in januari een inspanning wil doen om versterking te halen. Een nieuwe spits valt niet uit te sluiten, maar een betaalbare verdediger die meer defensieve stabiliteit brengt, staat met stip op het lijstje”, schreef Het Nieuwsblad.

Moet Club Brugge Mechele vervangen?

Meest recent

Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

28
28
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

27
27
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

21
21
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

40
40
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

113
113
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

86
86
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

172
172
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

149
149
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

128
128
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

136
136
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

104
104
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

196
196
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

244
244
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

87
87
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

122
122
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

93
93
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

86
86
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

232
232
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

113
113
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1083
1083
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75

Meer sportnieuws