'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

187 stemmen
'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

Zondagavond klopten de Rode Duivels overtuigend Azerbeidzjan met 5-0 en daarmee werd meteen een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Het vizier kan nu helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni van start gaat in Duitsland.

Op 2 december vindt in Hamburg al de loting plaats en daarmee zullen de Duivels meteen weten waar ze aan toe zijn. Vervolgens heeft bondscoach Domenico Tedesco nog een zestal maanden om de nodige knopen door te hakken en zijn troepen klaar te stomen.

LEES OOK: Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

Tedesco wou geen oefenmatchen in juni

Tedesco liet zondagavond uitschijnen dat het EK voorbereid zal worden met nog vier oefenwedstrijden. Het is al zeker dat België op dinsdag 26 maart naar Wembley trekt voor een topaffiche tegen Engeland, maar er wordt ook nog een tweede tegenstander gezocht voor de interlandbreak in maart.

Daarnaast is het de bedoeling dat er ook in juni vlak voor het EK nog twee oefenwedstrijden gespeeld zullen worden. Dat zorgt volgens Het Nieuwsblad echter voor de nodige wrevel bij Tedesco. De bondscoach had liever geen matchen meer gespeeld in de laatste rechte lijn naar het toernooi.

UEFA en KBVB steken stokken in de wielen

De Duivels hebben immers slechts twee weken om zich klaar te stomen voor het EK en dus had Tedesco die periode liefst gebruikt om zoveel mogelijk tactisch te kunnen trainen. Dat plan wordt echter gedwarsboomd door de UEFA, die deelnemers verplicht om nog twee oefenmatchen te spelen.

Ook de KBVB nam geen vrede met de intenties van Tedesco, want zij willen dat er in juni minstens nog een uitzwaaiwedstrijd in het Koning Boudewijnstadion gespeeld wordt. Pech dus voor de bondscoach, die de wedstrijden dan maar zal moeten aangrijpen om enkele tactische zaken scherper te stellen of uit te proberen.

Het is een goede zaak dat de Rode Duivels in juni nog oefenmatchen spelen...

Meest recent

Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

19
19
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

10
10
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

171
171
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

273
273
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

90
90
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

66
66
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

334
334
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

308
308
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

343
343
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

117
117
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

146
146
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

605
605
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

76
76
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

137
137
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

263
263
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

300
300
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

290
290
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

88
88
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

298
298
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

117
117
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

297
297
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

475
475
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

66
66

Meer sportnieuws