'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

door
'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

Zondagavond klopten de Rode Duivels overtuigend Azerbeidzjan met 5-0 en daarmee werd meteen een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Het vizier kan nu helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni van start gaat in Duitsland.

Op 2 december vindt in Hamburg al de loting plaats en daarmee zullen de Duivels meteen weten waar ze aan toe zijn. Vervolgens heeft bondscoach Domenico Tedesco nog een zestal maanden om de nodige knopen door te hakken en zijn troepen klaar te stomen.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Tedesco wou geen oefenmatchen in juni

Tedesco liet zondagavond uitschijnen dat het EK voorbereid zal worden met nog vier oefenwedstrijden. Het is al zeker dat België op dinsdag 26 maart naar Wembley trekt voor een topaffiche tegen Engeland, maar er wordt ook nog een tweede tegenstander gezocht voor de interlandbreak in maart.

Daarnaast is het de bedoeling dat er ook in juni vlak voor het EK nog twee oefenwedstrijden gespeeld zullen worden. Dat zorgt volgens Het Nieuwsblad echter voor de nodige wrevel bij Tedesco. De bondscoach had liever geen matchen meer gespeeld in de laatste rechte lijn naar het toernooi.

UEFA en KBVB steken stokken in de wielen

De Duivels hebben immers slechts twee weken om zich klaar te stomen voor het EK en dus had Tedesco die periode liefst gebruikt om zoveel mogelijk tactisch te kunnen trainen. Dat plan wordt echter gedwarsboomd door de UEFA, die deelnemers verplicht om nog twee oefenmatchen te spelen.

Ook de KBVB nam geen vrede met de intenties van Tedesco, want zij willen dat er in juni minstens nog een uitzwaaiwedstrijd in het Koning Boudewijnstadion gespeeld wordt. Pech dus voor de bondscoach, die de wedstrijden dan maar zal moeten aangrijpen om enkele tactische zaken scherper te stellen of uit te proberen.

Het is een goede zaak dat de Rode Duivels in juni nog oefenmatchen spelen...

Meest recent

'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

16
16
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

82
82
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

187
187
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

88
88
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

133
133
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

95
95
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

405
405
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

436
436
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

331
331
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

155
155
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

199
199
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

182
182
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

389
389
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

525
525
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

118
118
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

74
74
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

235
235
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1823
1823
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

308
308
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

182
182
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

51
51

Meer sportnieuws