'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

door
'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

Zondagavond klopten de Rode Duivels overtuigend Azerbeidzjan met 5-0 en daarmee werd meteen een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Het vizier kan nu helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni van start gaat in Duitsland.

Op 2 december vindt in Hamburg al de loting plaats en daarmee zullen de Duivels meteen weten waar ze aan toe zijn. Vervolgens heeft bondscoach Domenico Tedesco nog een zestal maanden om de nodige knopen door te hakken en zijn troepen klaar te stomen.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Tedesco wou geen oefenmatchen in juni

Tedesco liet zondagavond uitschijnen dat het EK voorbereid zal worden met nog vier oefenwedstrijden. Het is al zeker dat België op dinsdag 26 maart naar Wembley trekt voor een topaffiche tegen Engeland, maar er wordt ook nog een tweede tegenstander gezocht voor de interlandbreak in maart.

Daarnaast is het de bedoeling dat er ook in juni vlak voor het EK nog twee oefenwedstrijden gespeeld zullen worden. Dat zorgt volgens Het Nieuwsblad echter voor de nodige wrevel bij Tedesco. De bondscoach had liever geen matchen meer gespeeld in de laatste rechte lijn naar het toernooi.

UEFA en KBVB steken stokken in de wielen

De Duivels hebben immers slechts twee weken om zich klaar te stomen voor het EK en dus had Tedesco die periode liefst gebruikt om zoveel mogelijk tactisch te kunnen trainen. Dat plan wordt echter gedwarsboomd door de UEFA, die deelnemers verplicht om nog twee oefenmatchen te spelen.

Ook de KBVB nam geen vrede met de intenties van Tedesco, want zij willen dat er in juni minstens nog een uitzwaaiwedstrijd in het Koning Boudewijnstadion gespeeld wordt. Pech dus voor de bondscoach, die de wedstrijden dan maar zal moeten aangrijpen om enkele tactische zaken scherper te stellen of uit te proberen.

Het is een goede zaak dat de Rode Duivels in juni nog oefenmatchen spelen...

Meest recent

Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

36
36
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

3
3
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

46
46
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

22
22
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

171
171
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

297
297
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

31
31
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

232
232
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

264
264
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

485
485
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

590
590
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

781
781
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

137
137
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1014
1014
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

270
270
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

320
320
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

153
153
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

182
182
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

585
585
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

575
575
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

327
327
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

554
554
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

188
188
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

682
682

Meer sportnieuws