'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

187
'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

Zondagavond klopten de Rode Duivels overtuigend Azerbeidzjan met 5-0 en daarmee werd meteen een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Het vizier kan nu helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni van start gaat in Duitsland.

Op 2 december vindt in Hamburg al de loting plaats en daarmee zullen de Duivels meteen weten waar ze aan toe zijn. Vervolgens heeft bondscoach Domenico Tedesco nog een zestal maanden om de nodige knopen door te hakken en zijn troepen klaar te stomen.

LEES OOK: Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

Tedesco wou geen oefenmatchen in juni

Tedesco liet zondagavond uitschijnen dat het EK voorbereid zal worden met nog vier oefenwedstrijden. Het is al zeker dat België op dinsdag 26 maart naar Wembley trekt voor een topaffiche tegen Engeland, maar er wordt ook nog een tweede tegenstander gezocht voor de interlandbreak in maart.

Daarnaast is het de bedoeling dat er ook in juni vlak voor het EK nog twee oefenwedstrijden gespeeld zullen worden. Dat zorgt volgens Het Nieuwsblad echter voor de nodige wrevel bij Tedesco. De bondscoach had liever geen matchen meer gespeeld in de laatste rechte lijn naar het toernooi.

UEFA en KBVB steken stokken in de wielen

De Duivels hebben immers slechts twee weken om zich klaar te stomen voor het EK en dus had Tedesco die periode liefst gebruikt om zoveel mogelijk tactisch te kunnen trainen. Dat plan wordt echter gedwarsboomd door de UEFA, die deelnemers verplicht om nog twee oefenmatchen te spelen.

Ook de KBVB nam geen vrede met de intenties van Tedesco, want zij willen dat er in juni minstens nog een uitzwaaiwedstrijd in het Koning Boudewijnstadion gespeeld wordt. Pech dus voor de bondscoach, die de wedstrijden dan maar zal moeten aangrijpen om enkele tactische zaken scherper te stellen of uit te proberen.

Het is een goede zaak dat de Rode Duivels in juni nog oefenmatchen spelen...

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

58
58
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

10
10
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

9
9
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

44
44
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

19
19
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

91
91
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

180
180
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

358
358
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

214
214
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

225
225
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

54
54
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

280
280
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

132
132
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

42
42
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

42
42
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

113
113
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

100
100
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws