'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

door
'EK-voorbereiding zorgt voor grote wrevel bij Tedesco'

Zondagavond klopten de Rode Duivels overtuigend Azerbeidzjan met 5-0 en daarmee werd meteen een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Het vizier kan nu helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni van start gaat in Duitsland.

Op 2 december vindt in Hamburg al de loting plaats en daarmee zullen de Duivels meteen weten waar ze aan toe zijn. Vervolgens heeft bondscoach Domenico Tedesco nog een zestal maanden om de nodige knopen door te hakken en zijn troepen klaar te stomen.

LEES OOK: 'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Tedesco wou geen oefenmatchen in juni

Tedesco liet zondagavond uitschijnen dat het EK voorbereid zal worden met nog vier oefenwedstrijden. Het is al zeker dat België op dinsdag 26 maart naar Wembley trekt voor een topaffiche tegen Engeland, maar er wordt ook nog een tweede tegenstander gezocht voor de interlandbreak in maart.

Daarnaast is het de bedoeling dat er ook in juni vlak voor het EK nog twee oefenwedstrijden gespeeld zullen worden. Dat zorgt volgens Het Nieuwsblad echter voor de nodige wrevel bij Tedesco. De bondscoach had liever geen matchen meer gespeeld in de laatste rechte lijn naar het toernooi.

UEFA en KBVB steken stokken in de wielen

De Duivels hebben immers slechts twee weken om zich klaar te stomen voor het EK en dus had Tedesco die periode liefst gebruikt om zoveel mogelijk tactisch te kunnen trainen. Dat plan wordt echter gedwarsboomd door de UEFA, die deelnemers verplicht om nog twee oefenmatchen te spelen.

Ook de KBVB nam geen vrede met de intenties van Tedesco, want zij willen dat er in juni minstens nog een uitzwaaiwedstrijd in het Koning Boudewijnstadion gespeeld wordt. Pech dus voor de bondscoach, die de wedstrijden dan maar zal moeten aangrijpen om enkele tactische zaken scherper te stellen of uit te proberen.

Het is een goede zaak dat de Rode Duivels in juni nog oefenmatchen spelen...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

5
5
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

36
36
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

30
30
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

98
98
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

136
136
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

18
18
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

161
161
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

38
38
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

179
179
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

177
177
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

239
239
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

77
77
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

309
309
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

177
177
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

347
347
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

278
278
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

248
248
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

364
364
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

300
300
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

85
85
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

399
399
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

328
328
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

224
224
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

281
281

Meer sportnieuws