"België speelt geen hoofdrol op het EK"

door

België gaat als groepswinnaar naar het EK. De Rode Duivels pakten een 20 op 24 en verloren geen enkele keer. Dat is uiteraard een zeer goede balans voor Domenico Tedesco. Peter Vandenbempt is echter nuchter over de toekomst van de Rode Duivels.

België deed het zeker goed in de EK-kwalificatiereeks, maar dat doen we al een tiental jaar. De Belgen konden bovendien zeker niet altijd overtuigen. Vooral tegen de betere ploegen in de groep bleek België, zoals al enkele jaren het geval is, defensief kwetsbaar. Als ploeg moet het vooral nog beter in verdedigend opzicht.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Nog beterschap nodig tegen betere ploegen

Thuis en in Oostenrijk hadden de Belgen het zeer lastig, terwijl zij zeker geen topland zijn. In de eerste helft tegen Zweden in Brussel was het ook alle hens aan dek. Tegen de kleinere landen heeft België zoals vanouds geen problemen.

Tegen betere ploegen in matchen waar het om de knikkers gaat, hebben ze nog geen glansprestatie kunnen leveren. In Zweden werd het wel 0-3. Maar dat niveau hebben we nadien niet meer gehaald.

Geen hoofdrol op het EK

"De Rode Duivels zijn in bijna iedere wedstrijd even in de problemen gekomen. Zéker tegen Oostenrijk, maar zelfs ook in Azerbeidzjan en thuis tegen Zweden", stelt Vandenbempt vast bij Sporza.

Dat gebeurde zonder Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. "Er mag toch onderstreept worden dat Tedesco de kwalificatie afgedwongen heeft zonder zijn wellicht belangrijkste speler. Én zijn beste keeper. Op basis van deze campagne kan je dus nog niet zeggen dat België klaar is om een hoofdrol te spelen op het EK. Het zou ook verkeerd zijn om dat al te verwachten", aldus Vandenbempt.

Is België te kwetsbaar tegen betere ploegen?

Meest recent

Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

50
50
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

20
20
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

92
92
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

47
47
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

58
58
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

751
751
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

193
193
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

270
270
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

112
112
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

94
94
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

387
387
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

139
139
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

188
188
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

540
540
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

33
33
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

60
60
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

242
242
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

188
188
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

100
100
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

202
202
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

438
438
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

163
163
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37

Meer sportnieuws