"België speelt geen hoofdrol op het EK"

door

België gaat als groepswinnaar naar het EK. De Rode Duivels pakten een 20 op 24 en verloren geen enkele keer. Dat is uiteraard een zeer goede balans voor Domenico Tedesco. Peter Vandenbempt is echter nuchter over de toekomst van de Rode Duivels.

België deed het zeker goed in de EK-kwalificatiereeks, maar dat doen we al een tiental jaar. De Belgen konden bovendien zeker niet altijd overtuigen. Vooral tegen de betere ploegen in de groep bleek België, zoals al enkele jaren het geval is, defensief kwetsbaar. Als ploeg moet het vooral nog beter in verdedigend opzicht.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Nog beterschap nodig tegen betere ploegen

Thuis en in Oostenrijk hadden de Belgen het zeer lastig, terwijl zij zeker geen topland zijn. In de eerste helft tegen Zweden in Brussel was het ook alle hens aan dek. Tegen de kleinere landen heeft België zoals vanouds geen problemen.

Tegen betere ploegen in matchen waar het om de knikkers gaat, hebben ze nog geen glansprestatie kunnen leveren. In Zweden werd het wel 0-3. Maar dat niveau hebben we nadien niet meer gehaald.

Geen hoofdrol op het EK

"De Rode Duivels zijn in bijna iedere wedstrijd even in de problemen gekomen. Zéker tegen Oostenrijk, maar zelfs ook in Azerbeidzjan en thuis tegen Zweden", stelt Vandenbempt vast bij Sporza.

Dat gebeurde zonder Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. "Er mag toch onderstreept worden dat Tedesco de kwalificatie afgedwongen heeft zonder zijn wellicht belangrijkste speler. Én zijn beste keeper. Op basis van deze campagne kan je dus nog niet zeggen dat België klaar is om een hoofdrol te spelen op het EK. Het zou ook verkeerd zijn om dat al te verwachten", aldus Vandenbempt.

Is België te kwetsbaar tegen betere ploegen?

Meest recent

'Transferbom in Anderlecht: Angulo richting exit?'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

0
0
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

31
31
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

61
61
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

247
247
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

95
95
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

247
247
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

53
53
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

160
160
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

382
382
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

136
136
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

238
238
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

118
118
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

172
172
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

88
88
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

938
938
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

95
95
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

239
239
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

347
347
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

335
335
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

254
254
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

251
251
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

278
278
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

490
490
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

602
602

Meer sportnieuws