Degryse ziet deze 2 wereldtoppers bij de Rode Duivels

door
Degryse ziet deze 2 wereldtoppers bij de Rode Duivels

België won zoals verwacht makkelijk van voetbaldwerg Azerbeidzjan. Het werd 5-0 in Brussel. Achteraf was er veel lof voor de Rode Duivels, maar dergelijke matchen kennen we ondertussen als onze broekzak. Daar mogen de Rode Duivels absoluut geen conclusies over trekken.

Romelu Lukaku scoorde vier keer in een helft en bewees voor de zoveelste keer dat hij een spits van topniveau is. Jérémy Doku is als blikopener enorm belangrijk en liet dat eerder al zien onder Roberto Martinez. Alleen was zijn lichaam toen nog niet klaar voor dergelijke belasting omdat voor lange periode te etaleren.

Courtois en De Bruyne

Marc Degryse is terecht lyrisch over Doku en Lukaku. Zij hebben alles om te schitteren op het EK in Duitsland. Degryse bestempelt hen als spelers van wereldklasse in Het Laatste Nieuws. Dat is uiteraard een verklaring die iedereen wel kan trekken.

Al staan Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois inzake status in het wereldvoetbal nog hoger. Zij presteren al vele jaren bij twee van de beste clubs ter wereld. Hopelijk keert Courtois terug, De Bruyne zal sowieso nog in de ploeg komen.

Lukaku en Doku

Lukaku is dit seizoen outstanding bij AS Roma en een van de beste spelers in de Serie A. Als hij op dit elan kan doorgaan, mogen de Belgische fans hopen op een mooi EK van 'Big Rom'.

Dat geldt ook voor Doku. Dat 'Doks' het grootste talent is van België, dat zag je al meteen bij Anderlecht. Hij heeft uitzonderlijke kwaliteiten en is een speler waarvoor de mensen naar het stadion komen. Iemand die twee, soms drie, tegenstanders naar zich toetrekt. Doku is een doorlopend gevaar. Hopelijk blijft hij fit, wat de enige zorg is als het over hem gaat. Al lijkt dat ondertussen al een stuk beter te gaan.

Gaan Doku en Lukaku schitteren op het EK?

Meest recent

Anderlecht zoekt trainer: vier kandidaten op shortlist

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

13
13
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

24
24
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

243
243
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

151
151
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

76
76
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

427
427
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

66
66
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

245
245
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

248
248
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

496
496
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

730
730
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

712
712
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

341
341
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

284
284
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

548
548
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

343
343
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

337
337
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

171
171
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

253
253
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

357
357
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

717
717
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

214
214
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

388
388
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2413
2413

Meer sportnieuws