Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

644 stemmen
Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

Met een indrukwekkende 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan sluiten de Rode Duivels een enorm succesvolle kwalificatiecampagne voor het Europees Kampioenschap 2024 af. Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben een verbluffende impact gehad op het traject van de Belgische nationale ploeg.

Beide Rode Duivels hebben cijfers neergezet die duizelingwekkend zijn, en waarmee Lukaku en Doku ook imponeren op de individuele lijstjes.

LEES OOK: De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

De waanzinnige cijfers van Lukaku en Doku

Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben de Rode Duivels zondagavond naar een 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan geleid. Lukaku etaleerde zijn enorme doelpunteninstinct door vier keer te scoren, waarbij hij slechts vier doelpogingen nodig had en een opvallend lage expected goals-waarde van 0,61 behaalde. Dat zijn erg straffe cijfers.

Doku, aan de andere kant, was niet alleen betrokken bij twee assists voor Lukaku, maar viel ook op door zijn flitsende acties en wervelende dribbels. De aanvaller van Manchester City voerde maar liefst 19 dribbels uit, waarvan er 15 succesvol waren, en telde ook nog eens 11 versnellingen met de bal aan de voet.

Zowel Lukaku (op het gebied van doelpunten) als Doku (wat betreft dribbels en versnellingen) waren de absolute koplopers onder alle spelers die uitkwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Hun opmerkelijke prestaties hebben niet alleen de overwinning veilig gesteld tegen Azerbeidzjan, maar hebben ook een enorme impact gemaakt op het ganse kwalificatietraject.

Topschutter Lukaku overtreft alle verwachtingen

Romelu Lukaku is momenteel de autoritaire topscorer van de recente kwalificatiecampagne met een indrukwekkend totaal van 14 doelpunten.

Hiermee laat hij andere kleppers achter zich, zoals Cristiano Ronaldo (Portugal, 10 doelpunten), Kylian Mbappé (Frankrijk, 9 doelpunten), Harry Kane (Engeland, 8 doelpunten), Rasmus Hojlund (Denemarken, 7 doelpunten) en Scott McTominay (Schotland, 7 doelpunten).

Frankrijk, Engeland en Denemarken hebben elk nog één wedstrijd te goed, maar toch lijkt de titel van topscorer zo goed als binnen te zijn voor Lukaku. Opmerkelijk is dat Big Rom de verwachtingen letterlijk heeft overtroffen met zijn 14 doelpunten in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Zijn totale expected goals-waarde bedroeg in totaal namelijk 'slechts' 6,87. Dit betekent dat de werkelijk door hem gescoorde doelpunten meer dan dubbel zo hoog waren dan wat statistisch gezien verwacht mocht worden.

Dribbelwonder Doku zet iedereen voor schut

Romelu Lukaku heeft zich door de jaren heen gevestigd als een onbetwiste sterkhouder bij de nationale ploeg, en in de recente kwalificatiecampagne heeft hij opnieuw zijn status bevestigd.

Het indrukwekkende talent en de kwaliteiten van Jérémy Doku staan ook al jarenlang buiten kijf, en tijdens de kwalificatieronde heeft hij zich ontpopt tot dé grote revelatie bij de Rode Duivels.

Dit heeft hij voornamelijk gedaan door middel van talloze dribbels en explosieve versnellingen. In de afgelopen campagne heeft Doku maar liefst 99 dribbels aangegaan, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 20,72 dribbels per wedstrijd.

Deze vele dribbels combineerde hij met een gemiddelde van 9 versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd. In beide categorieën staat Doku autoritair bovenaan, waarmee hij zijn dominante rol onderstreept ten opzichte van alle spelers die in actie kwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Superlatieven komen te kort voor Lukaku en Doku

De sterke prestaties van Romelu Lukaku en Jérémy Doku werden uitgebreid belicht in de pers. “Als Romelu Lukaku en zijn assistent Jérémy Doku top zijn, dan is dit België een pletwals”, schreef Het Nieuwsblad.

De krant haalde superlatieven boven voor Lukaku: “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” En ook voor de jongere Jérémy Doku:

“De spotlights in het Koning Boudewijnstadion schijnen tegenwoordig het eerst op Jérémy Doku. Het (jonge) publiek begint al te waw'en en te ooh'en als de flankaanvaller nog maar de bal raakt. Als dit Cirque de Soleil was dan was Doku de vuurspuwer die het stadion in brand zette.”

Het Laatste Nieuws bleef niet achter en vroeg zich af welke superlatieven er nog overblijven voor de aanvaller van AS Roma. “Fantastisch. Grandioos. Geweldig. Wat hij keer op keer laat zien in het shirt van de nationale ploeg... Het neemt meer dan indrukwekkende proporties aan.”

Marc Degryse noemde het de grote Romelu Lukaku-show. “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” Het Laatste Nieuws noemde Doku een 9 op de schaal van Beaufort. “Een wervelwind.”

Zal het topduo Lukaku-Doku de Rode Duivels naar de eindzege leiden op het EK?

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

30
30
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

99
99
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

360
360
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

108
108
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

177
177
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

23
23
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

26
26
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

118
118
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

137
137
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

20
20
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

397
397
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

152
152
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

100
100
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

222
222
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

506
506
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

331
331
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

80
80
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

244
244
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

726
726
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

425
425
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

468
468

Meer sportnieuws