Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

door
Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

Met een indrukwekkende 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan sluiten de Rode Duivels een enorm succesvolle kwalificatiecampagne voor het Europees Kampioenschap 2024 af. Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben een verbluffende impact gehad op het traject van de Belgische nationale ploeg.

Beide Rode Duivels hebben cijfers neergezet die duizelingwekkend zijn, en waarmee Lukaku en Doku ook imponeren op de individuele lijstjes.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De waanzinnige cijfers van Lukaku en Doku

Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben de Rode Duivels zondagavond naar een 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan geleid. Lukaku etaleerde zijn enorme doelpunteninstinct door vier keer te scoren, waarbij hij slechts vier doelpogingen nodig had en een opvallend lage expected goals-waarde van 0,61 behaalde. Dat zijn erg straffe cijfers.

Doku, aan de andere kant, was niet alleen betrokken bij twee assists voor Lukaku, maar viel ook op door zijn flitsende acties en wervelende dribbels. De aanvaller van Manchester City voerde maar liefst 19 dribbels uit, waarvan er 15 succesvol waren, en telde ook nog eens 11 versnellingen met de bal aan de voet.

Zowel Lukaku (op het gebied van doelpunten) als Doku (wat betreft dribbels en versnellingen) waren de absolute koplopers onder alle spelers die uitkwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Hun opmerkelijke prestaties hebben niet alleen de overwinning veilig gesteld tegen Azerbeidzjan, maar hebben ook een enorme impact gemaakt op het ganse kwalificatietraject.

Topschutter Lukaku overtreft alle verwachtingen

Romelu Lukaku is momenteel de autoritaire topscorer van de recente kwalificatiecampagne met een indrukwekkend totaal van 14 doelpunten.

Hiermee laat hij andere kleppers achter zich, zoals Cristiano Ronaldo (Portugal, 10 doelpunten), Kylian Mbappé (Frankrijk, 9 doelpunten), Harry Kane (Engeland, 8 doelpunten), Rasmus Hojlund (Denemarken, 7 doelpunten) en Scott McTominay (Schotland, 7 doelpunten).

Frankrijk, Engeland en Denemarken hebben elk nog één wedstrijd te goed, maar toch lijkt de titel van topscorer zo goed als binnen te zijn voor Lukaku. Opmerkelijk is dat Big Rom de verwachtingen letterlijk heeft overtroffen met zijn 14 doelpunten in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Zijn totale expected goals-waarde bedroeg in totaal namelijk 'slechts' 6,87. Dit betekent dat de werkelijk door hem gescoorde doelpunten meer dan dubbel zo hoog waren dan wat statistisch gezien verwacht mocht worden.

Dribbelwonder Doku zet iedereen voor schut

Romelu Lukaku heeft zich door de jaren heen gevestigd als een onbetwiste sterkhouder bij de nationale ploeg, en in de recente kwalificatiecampagne heeft hij opnieuw zijn status bevestigd.

Het indrukwekkende talent en de kwaliteiten van Jérémy Doku staan ook al jarenlang buiten kijf, en tijdens de kwalificatieronde heeft hij zich ontpopt tot dé grote revelatie bij de Rode Duivels.

Dit heeft hij voornamelijk gedaan door middel van talloze dribbels en explosieve versnellingen. In de afgelopen campagne heeft Doku maar liefst 99 dribbels aangegaan, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 20,72 dribbels per wedstrijd.

Deze vele dribbels combineerde hij met een gemiddelde van 9 versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd. In beide categorieën staat Doku autoritair bovenaan, waarmee hij zijn dominante rol onderstreept ten opzichte van alle spelers die in actie kwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Superlatieven komen te kort voor Lukaku en Doku

De sterke prestaties van Romelu Lukaku en Jérémy Doku werden uitgebreid belicht in de pers. “Als Romelu Lukaku en zijn assistent Jérémy Doku top zijn, dan is dit België een pletwals”, schreef Het Nieuwsblad.

De krant haalde superlatieven boven voor Lukaku: “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” En ook voor de jongere Jérémy Doku:

“De spotlights in het Koning Boudewijnstadion schijnen tegenwoordig het eerst op Jérémy Doku. Het (jonge) publiek begint al te waw'en en te ooh'en als de flankaanvaller nog maar de bal raakt. Als dit Cirque de Soleil was dan was Doku de vuurspuwer die het stadion in brand zette.”

Het Laatste Nieuws bleef niet achter en vroeg zich af welke superlatieven er nog overblijven voor de aanvaller van AS Roma. “Fantastisch. Grandioos. Geweldig. Wat hij keer op keer laat zien in het shirt van de nationale ploeg... Het neemt meer dan indrukwekkende proporties aan.”

Marc Degryse noemde het de grote Romelu Lukaku-show. “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” Het Laatste Nieuws noemde Doku een 9 op de schaal van Beaufort. “Een wervelwind.”

Zal het topduo Lukaku-Doku de Rode Duivels naar de eindzege leiden op het EK?

Meest recent

Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. De VRT-man ...

1
1
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

24
24
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

92
92
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

108
108
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

64
64
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

352
352
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

141
141
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

71
71
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

157
157
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

149
149
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

261
261
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

507
507
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

206
206
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

396
396
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

85
85
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

326
326
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

265
265
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

234
234
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

86
86
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

136
136
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

99
99
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

568
568
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

51
51
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

275
275

Meer sportnieuws