Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

door
Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

Met een indrukwekkende 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan sluiten de Rode Duivels een enorm succesvolle kwalificatiecampagne voor het Europees Kampioenschap 2024 af. Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben een verbluffende impact gehad op het traject van de Belgische nationale ploeg.

Beide Rode Duivels hebben cijfers neergezet die duizelingwekkend zijn, en waarmee Lukaku en Doku ook imponeren op de individuele lijstjes.

LEES OOK: Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

De waanzinnige cijfers van Lukaku en Doku

Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben de Rode Duivels zondagavond naar een 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan geleid. Lukaku etaleerde zijn enorme doelpunteninstinct door vier keer te scoren, waarbij hij slechts vier doelpogingen nodig had en een opvallend lage expected goals-waarde van 0,61 behaalde. Dat zijn erg straffe cijfers.

Doku, aan de andere kant, was niet alleen betrokken bij twee assists voor Lukaku, maar viel ook op door zijn flitsende acties en wervelende dribbels. De aanvaller van Manchester City voerde maar liefst 19 dribbels uit, waarvan er 15 succesvol waren, en telde ook nog eens 11 versnellingen met de bal aan de voet.

Zowel Lukaku (op het gebied van doelpunten) als Doku (wat betreft dribbels en versnellingen) waren de absolute koplopers onder alle spelers die uitkwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Hun opmerkelijke prestaties hebben niet alleen de overwinning veilig gesteld tegen Azerbeidzjan, maar hebben ook een enorme impact gemaakt op het ganse kwalificatietraject.

Topschutter Lukaku overtreft alle verwachtingen

Romelu Lukaku is momenteel de autoritaire topscorer van de recente kwalificatiecampagne met een indrukwekkend totaal van 14 doelpunten.

Hiermee laat hij andere kleppers achter zich, zoals Cristiano Ronaldo (Portugal, 10 doelpunten), Kylian Mbappé (Frankrijk, 9 doelpunten), Harry Kane (Engeland, 8 doelpunten), Rasmus Hojlund (Denemarken, 7 doelpunten) en Scott McTominay (Schotland, 7 doelpunten).

Frankrijk, Engeland en Denemarken hebben elk nog één wedstrijd te goed, maar toch lijkt de titel van topscorer zo goed als binnen te zijn voor Lukaku. Opmerkelijk is dat Big Rom de verwachtingen letterlijk heeft overtroffen met zijn 14 doelpunten in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Zijn totale expected goals-waarde bedroeg in totaal namelijk 'slechts' 6,87. Dit betekent dat de werkelijk door hem gescoorde doelpunten meer dan dubbel zo hoog waren dan wat statistisch gezien verwacht mocht worden.

Dribbelwonder Doku zet iedereen voor schut

Romelu Lukaku heeft zich door de jaren heen gevestigd als een onbetwiste sterkhouder bij de nationale ploeg, en in de recente kwalificatiecampagne heeft hij opnieuw zijn status bevestigd.

Het indrukwekkende talent en de kwaliteiten van Jérémy Doku staan ook al jarenlang buiten kijf, en tijdens de kwalificatieronde heeft hij zich ontpopt tot dé grote revelatie bij de Rode Duivels.

Dit heeft hij voornamelijk gedaan door middel van talloze dribbels en explosieve versnellingen. In de afgelopen campagne heeft Doku maar liefst 99 dribbels aangegaan, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 20,72 dribbels per wedstrijd.

Deze vele dribbels combineerde hij met een gemiddelde van 9 versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd. In beide categorieën staat Doku autoritair bovenaan, waarmee hij zijn dominante rol onderstreept ten opzichte van alle spelers die in actie kwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Superlatieven komen te kort voor Lukaku en Doku

De sterke prestaties van Romelu Lukaku en Jérémy Doku werden uitgebreid belicht in de pers. “Als Romelu Lukaku en zijn assistent Jérémy Doku top zijn, dan is dit België een pletwals”, schreef Het Nieuwsblad.

De krant haalde superlatieven boven voor Lukaku: “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” En ook voor de jongere Jérémy Doku:

“De spotlights in het Koning Boudewijnstadion schijnen tegenwoordig het eerst op Jérémy Doku. Het (jonge) publiek begint al te waw'en en te ooh'en als de flankaanvaller nog maar de bal raakt. Als dit Cirque de Soleil was dan was Doku de vuurspuwer die het stadion in brand zette.”

Het Laatste Nieuws bleef niet achter en vroeg zich af welke superlatieven er nog overblijven voor de aanvaller van AS Roma. “Fantastisch. Grandioos. Geweldig. Wat hij keer op keer laat zien in het shirt van de nationale ploeg... Het neemt meer dan indrukwekkende proporties aan.”

Marc Degryse noemde het de grote Romelu Lukaku-show. “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” Het Laatste Nieuws noemde Doku een 9 op de schaal van Beaufort. “Een wervelwind.”

Zal het topduo Lukaku-Doku de Rode Duivels naar de eindzege leiden op het EK?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

23
23
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

41
41
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

172
172
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

269
269
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

134
134
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

317
317
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

368
368
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

616
616
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

198
198
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

550
550

Meer sportnieuws