Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

644
Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

Met een indrukwekkende 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan sluiten de Rode Duivels een enorm succesvolle kwalificatiecampagne voor het Europees Kampioenschap 2024 af. Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben een verbluffende impact gehad op het traject van de Belgische nationale ploeg.

Beide Rode Duivels hebben cijfers neergezet die duizelingwekkend zijn, en waarmee Lukaku en Doku ook imponeren op de individuele lijstjes.

LEES OOK: Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

De waanzinnige cijfers van Lukaku en Doku

Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben de Rode Duivels zondagavond naar een 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan geleid. Lukaku etaleerde zijn enorme doelpunteninstinct door vier keer te scoren, waarbij hij slechts vier doelpogingen nodig had en een opvallend lage expected goals-waarde van 0,61 behaalde. Dat zijn erg straffe cijfers.

Doku, aan de andere kant, was niet alleen betrokken bij twee assists voor Lukaku, maar viel ook op door zijn flitsende acties en wervelende dribbels. De aanvaller van Manchester City voerde maar liefst 19 dribbels uit, waarvan er 15 succesvol waren, en telde ook nog eens 11 versnellingen met de bal aan de voet.

Zowel Lukaku (op het gebied van doelpunten) als Doku (wat betreft dribbels en versnellingen) waren de absolute koplopers onder alle spelers die uitkwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Hun opmerkelijke prestaties hebben niet alleen de overwinning veilig gesteld tegen Azerbeidzjan, maar hebben ook een enorme impact gemaakt op het ganse kwalificatietraject.

Topschutter Lukaku overtreft alle verwachtingen

Romelu Lukaku is momenteel de autoritaire topscorer van de recente kwalificatiecampagne met een indrukwekkend totaal van 14 doelpunten.

Hiermee laat hij andere kleppers achter zich, zoals Cristiano Ronaldo (Portugal, 10 doelpunten), Kylian Mbappé (Frankrijk, 9 doelpunten), Harry Kane (Engeland, 8 doelpunten), Rasmus Hojlund (Denemarken, 7 doelpunten) en Scott McTominay (Schotland, 7 doelpunten).

Frankrijk, Engeland en Denemarken hebben elk nog één wedstrijd te goed, maar toch lijkt de titel van topscorer zo goed als binnen te zijn voor Lukaku. Opmerkelijk is dat Big Rom de verwachtingen letterlijk heeft overtroffen met zijn 14 doelpunten in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Zijn totale expected goals-waarde bedroeg in totaal namelijk 'slechts' 6,87. Dit betekent dat de werkelijk door hem gescoorde doelpunten meer dan dubbel zo hoog waren dan wat statistisch gezien verwacht mocht worden.

Dribbelwonder Doku zet iedereen voor schut

Romelu Lukaku heeft zich door de jaren heen gevestigd als een onbetwiste sterkhouder bij de nationale ploeg, en in de recente kwalificatiecampagne heeft hij opnieuw zijn status bevestigd.

Het indrukwekkende talent en de kwaliteiten van Jérémy Doku staan ook al jarenlang buiten kijf, en tijdens de kwalificatieronde heeft hij zich ontpopt tot dé grote revelatie bij de Rode Duivels.

Dit heeft hij voornamelijk gedaan door middel van talloze dribbels en explosieve versnellingen. In de afgelopen campagne heeft Doku maar liefst 99 dribbels aangegaan, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 20,72 dribbels per wedstrijd.

Deze vele dribbels combineerde hij met een gemiddelde van 9 versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd. In beide categorieën staat Doku autoritair bovenaan, waarmee hij zijn dominante rol onderstreept ten opzichte van alle spelers die in actie kwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Superlatieven komen te kort voor Lukaku en Doku

De sterke prestaties van Romelu Lukaku en Jérémy Doku werden uitgebreid belicht in de pers. “Als Romelu Lukaku en zijn assistent Jérémy Doku top zijn, dan is dit België een pletwals”, schreef Het Nieuwsblad.

De krant haalde superlatieven boven voor Lukaku: “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” En ook voor de jongere Jérémy Doku:

“De spotlights in het Koning Boudewijnstadion schijnen tegenwoordig het eerst op Jérémy Doku. Het (jonge) publiek begint al te waw'en en te ooh'en als de flankaanvaller nog maar de bal raakt. Als dit Cirque de Soleil was dan was Doku de vuurspuwer die het stadion in brand zette.”

Het Laatste Nieuws bleef niet achter en vroeg zich af welke superlatieven er nog overblijven voor de aanvaller van AS Roma. “Fantastisch. Grandioos. Geweldig. Wat hij keer op keer laat zien in het shirt van de nationale ploeg... Het neemt meer dan indrukwekkende proporties aan.”

Marc Degryse noemde het de grote Romelu Lukaku-show. “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” Het Laatste Nieuws noemde Doku een 9 op de schaal van Beaufort. “Een wervelwind.”

Zal het topduo Lukaku-Doku de Rode Duivels naar de eindzege leiden op het EK?

Meest recent

'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

8
8
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

9
9
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

92
92
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

162
162
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

56
56
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

474
474
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

155
155
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

68
68
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

59
59
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

166
166
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

250
250
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

463
463
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

326
326
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

296
296
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

750
750
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

675
675
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

81
81
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

316
316
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

108
108
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

296
296
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1444
1444
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

127
127
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

423
423
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

234
234

Meer sportnieuws