Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

door
Europese verbazing over ‘opmerkelijke’ Rode Duivels

Met een indrukwekkende 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan sluiten de Rode Duivels een enorm succesvolle kwalificatiecampagne voor het Europees Kampioenschap 2024 af. Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben een verbluffende impact gehad op het traject van de Belgische nationale ploeg.

Beide Rode Duivels hebben cijfers neergezet die duizelingwekkend zijn, en waarmee Lukaku en Doku ook imponeren op de individuele lijstjes.

LEES OOK: City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

De waanzinnige cijfers van Lukaku en Doku

Romelu Lukaku en Jérémy Doku hebben de Rode Duivels zondagavond naar een 5-0 overwinning tegen Azerbeidzjan geleid. Lukaku etaleerde zijn enorme doelpunteninstinct door vier keer te scoren, waarbij hij slechts vier doelpogingen nodig had en een opvallend lage expected goals-waarde van 0,61 behaalde. Dat zijn erg straffe cijfers.

Doku, aan de andere kant, was niet alleen betrokken bij twee assists voor Lukaku, maar viel ook op door zijn flitsende acties en wervelende dribbels. De aanvaller van Manchester City voerde maar liefst 19 dribbels uit, waarvan er 15 succesvol waren, en telde ook nog eens 11 versnellingen met de bal aan de voet.

Zowel Lukaku (op het gebied van doelpunten) als Doku (wat betreft dribbels en versnellingen) waren de absolute koplopers onder alle spelers die uitkwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Hun opmerkelijke prestaties hebben niet alleen de overwinning veilig gesteld tegen Azerbeidzjan, maar hebben ook een enorme impact gemaakt op het ganse kwalificatietraject.

Topschutter Lukaku overtreft alle verwachtingen

Romelu Lukaku is momenteel de autoritaire topscorer van de recente kwalificatiecampagne met een indrukwekkend totaal van 14 doelpunten.

Hiermee laat hij andere kleppers achter zich, zoals Cristiano Ronaldo (Portugal, 10 doelpunten), Kylian Mbappé (Frankrijk, 9 doelpunten), Harry Kane (Engeland, 8 doelpunten), Rasmus Hojlund (Denemarken, 7 doelpunten) en Scott McTominay (Schotland, 7 doelpunten).

Frankrijk, Engeland en Denemarken hebben elk nog één wedstrijd te goed, maar toch lijkt de titel van topscorer zo goed als binnen te zijn voor Lukaku. Opmerkelijk is dat Big Rom de verwachtingen letterlijk heeft overtroffen met zijn 14 doelpunten in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Zijn totale expected goals-waarde bedroeg in totaal namelijk 'slechts' 6,87. Dit betekent dat de werkelijk door hem gescoorde doelpunten meer dan dubbel zo hoog waren dan wat statistisch gezien verwacht mocht worden.

Dribbelwonder Doku zet iedereen voor schut

Romelu Lukaku heeft zich door de jaren heen gevestigd als een onbetwiste sterkhouder bij de nationale ploeg, en in de recente kwalificatiecampagne heeft hij opnieuw zijn status bevestigd.

Het indrukwekkende talent en de kwaliteiten van Jérémy Doku staan ook al jarenlang buiten kijf, en tijdens de kwalificatieronde heeft hij zich ontpopt tot dé grote revelatie bij de Rode Duivels.

Dit heeft hij voornamelijk gedaan door middel van talloze dribbels en explosieve versnellingen. In de afgelopen campagne heeft Doku maar liefst 99 dribbels aangegaan, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 20,72 dribbels per wedstrijd.

Deze vele dribbels combineerde hij met een gemiddelde van 9 versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd. In beide categorieën staat Doku autoritair bovenaan, waarmee hij zijn dominante rol onderstreept ten opzichte van alle spelers die in actie kwamen in de kwalificatieronde voor het Europees Kampioenschap 2024.

Superlatieven komen te kort voor Lukaku en Doku

De sterke prestaties van Romelu Lukaku en Jérémy Doku werden uitgebreid belicht in de pers. “Als Romelu Lukaku en zijn assistent Jérémy Doku top zijn, dan is dit België een pletwals”, schreef Het Nieuwsblad.

De krant haalde superlatieven boven voor Lukaku: “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” En ook voor de jongere Jérémy Doku:

“De spotlights in het Koning Boudewijnstadion schijnen tegenwoordig het eerst op Jérémy Doku. Het (jonge) publiek begint al te waw'en en te ooh'en als de flankaanvaller nog maar de bal raakt. Als dit Cirque de Soleil was dan was Doku de vuurspuwer die het stadion in brand zette.”

Het Laatste Nieuws bleef niet achter en vroeg zich af welke superlatieven er nog overblijven voor de aanvaller van AS Roma. “Fantastisch. Grandioos. Geweldig. Wat hij keer op keer laat zien in het shirt van de nationale ploeg... Het neemt meer dan indrukwekkende proporties aan.”

Marc Degryse noemde het de grote Romelu Lukaku-show. “De krachtpatser, de bonk, de orkaan Romelu Lukaku. Big Rom is een fenomenaal fenomeen.” Het Laatste Nieuws noemde Doku een 9 op de schaal van Beaufort. “Een wervelwind.”

Zal het topduo Lukaku-Doku de Rode Duivels naar de eindzege leiden op het EK?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

28
28
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

29
29
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

80
80
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

97
97
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

52
52
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

268
268
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

127
127
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

247
247
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

197
197
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

167
167
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

54
54
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

190
190
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

278
278
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

388
388
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

228
228
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws