"Tedesco moet nog twéé problemen regelen voor EK"

door

De Rode Duivels hebben zondagavond een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Dat deden ze met een positieve noot, want ze haalden het vlotjes met 5-0 van Azerbeidzjan. Voortaan kan het vizier helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni in Duitsland van start gaat.

Op 2 december zal er in Hamburg geloot worden voor het EK. De Rode Duivels zullen daarbij in pot 1 belanden en dat betekent dat ze in de groepsfase al zeker Duitsland, Frankrijk, Portugal en Spanje zullen ontlopen. Daarna volgen nog een viertal wedstrijden om zich klaar te stomen voor het EK.

LEES OOK: Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Albert ziet 2 problemen bij Rode Duivels

In maart trekken de Duivels sowieso al naar Wembley voor een clash met Engeland en Tedesco liet zondag uitschijnen dat er daarnaast nog een oefenmatch in maart en twee voorbereidingswedstrijden in juni georganiseerd zullen worden. Die geven de bondscoach de gelegenheid om de laatste plooien nog glad te strijken.

Philippe Albert stelt bij RTBF immers vast dat er toch nog twee vraagtekens boven de nationale ploeg hangen. Ten eerste is er de onzekerheid of Thibaut Courtois nog terugkeert na zijn clash met Tedesco in juni. "Dat had al lang geregeld moeten zijn", is Albert scherp. "Ik hoop dat Thibaut ook nog zin heeft om voor de nationale ploeg te spelen. Er zal dus ook van zijn kant een inspanning moeten komen."

Zorgen om Courtois en De Bruyne

Daarnaast geeft Albert aan dat er toch een oplossing gevonden zal moeten worden voor de langdurige afwezigheid van Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City bleek de voorbije maanden zeer moeilijk te vervangen en Albert vreest dat we op het EK niet de allerbeste De Bruyne zullen zien.

"Als je zo lang out geweest bent, kan je niet verwachten dat je van de ene op de andere dag weer 100 procent zal zijn zoals de voorbije seizoenen", waarschuwt Albert. "Dat zijn dus de twee problemen die zo snel mogelijk geregeld moeten worden."

Zal De Bruyne op het EK zijn beste niveau halen?

Meest recent

Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

13
13
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

40
40
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

16
16
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

421
421
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

19
19
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

29
29
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

195
195
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

85
85
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

130
130
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

188
188
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

43
43
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

188
188
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

330
330
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

772
772
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

143
143
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

395
395
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

574
574
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

634
634
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

439
439
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1113
1113
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

329
329
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

454
454

Meer sportnieuws