"Tedesco moet nog twéé problemen regelen voor EK"

door

De Rode Duivels hebben zondagavond een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Dat deden ze met een positieve noot, want ze haalden het vlotjes met 5-0 van Azerbeidzjan. Voortaan kan het vizier helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni in Duitsland van start gaat.

Op 2 december zal er in Hamburg geloot worden voor het EK. De Rode Duivels zullen daarbij in pot 1 belanden en dat betekent dat ze in de groepsfase al zeker Duitsland, Frankrijk, Portugal en Spanje zullen ontlopen. Daarna volgen nog een viertal wedstrijden om zich klaar te stomen voor het EK.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Albert ziet 2 problemen bij Rode Duivels

In maart trekken de Duivels sowieso al naar Wembley voor een clash met Engeland en Tedesco liet zondag uitschijnen dat er daarnaast nog een oefenmatch in maart en twee voorbereidingswedstrijden in juni georganiseerd zullen worden. Die geven de bondscoach de gelegenheid om de laatste plooien nog glad te strijken.

Philippe Albert stelt bij RTBF immers vast dat er toch nog twee vraagtekens boven de nationale ploeg hangen. Ten eerste is er de onzekerheid of Thibaut Courtois nog terugkeert na zijn clash met Tedesco in juni. "Dat had al lang geregeld moeten zijn", is Albert scherp. "Ik hoop dat Thibaut ook nog zin heeft om voor de nationale ploeg te spelen. Er zal dus ook van zijn kant een inspanning moeten komen."

Zorgen om Courtois en De Bruyne

Daarnaast geeft Albert aan dat er toch een oplossing gevonden zal moeten worden voor de langdurige afwezigheid van Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City bleek de voorbije maanden zeer moeilijk te vervangen en Albert vreest dat we op het EK niet de allerbeste De Bruyne zullen zien.

"Als je zo lang out geweest bent, kan je niet verwachten dat je van de ene op de andere dag weer 100 procent zal zijn zoals de voorbije seizoenen", waarschuwt Albert. "Dat zijn dus de twee problemen die zo snel mogelijk geregeld moeten worden."

Zal De Bruyne op het EK zijn beste niveau halen?

Meest recent

PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

2
2
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

69
69
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

93
93
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

34
34
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

88
88
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

392
392
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

248
248
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

100
100
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

348
348
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

86
86
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

117
117
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

517
517
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

68
68
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

201
201
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

207
207
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

122
122
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

317
317
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

120
120
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

206
206
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1152
1152
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

490
490
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

67
67
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

326
326
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

130
130

Meer sportnieuws