"Tedesco moet nog twéé problemen regelen voor EK"

door

De Rode Duivels hebben zondagavond een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Dat deden ze met een positieve noot, want ze haalden het vlotjes met 5-0 van Azerbeidzjan. Voortaan kan het vizier helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni in Duitsland van start gaat.

Op 2 december zal er in Hamburg geloot worden voor het EK. De Rode Duivels zullen daarbij in pot 1 belanden en dat betekent dat ze in de groepsfase al zeker Duitsland, Frankrijk, Portugal en Spanje zullen ontlopen. Daarna volgen nog een viertal wedstrijden om zich klaar te stomen voor het EK.

LEES OOK: Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Albert ziet 2 problemen bij Rode Duivels

In maart trekken de Duivels sowieso al naar Wembley voor een clash met Engeland en Tedesco liet zondag uitschijnen dat er daarnaast nog een oefenmatch in maart en twee voorbereidingswedstrijden in juni georganiseerd zullen worden. Die geven de bondscoach de gelegenheid om de laatste plooien nog glad te strijken.

Philippe Albert stelt bij RTBF immers vast dat er toch nog twee vraagtekens boven de nationale ploeg hangen. Ten eerste is er de onzekerheid of Thibaut Courtois nog terugkeert na zijn clash met Tedesco in juni. "Dat had al lang geregeld moeten zijn", is Albert scherp. "Ik hoop dat Thibaut ook nog zin heeft om voor de nationale ploeg te spelen. Er zal dus ook van zijn kant een inspanning moeten komen."

Zorgen om Courtois en De Bruyne

Daarnaast geeft Albert aan dat er toch een oplossing gevonden zal moeten worden voor de langdurige afwezigheid van Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City bleek de voorbije maanden zeer moeilijk te vervangen en Albert vreest dat we op het EK niet de allerbeste De Bruyne zullen zien.

"Als je zo lang out geweest bent, kan je niet verwachten dat je van de ene op de andere dag weer 100 procent zal zijn zoals de voorbije seizoenen", waarschuwt Albert. "Dat zijn dus de twee problemen die zo snel mogelijk geregeld moeten worden."

Zal De Bruyne op het EK zijn beste niveau halen?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

87
87
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

224
224
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

41
41
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

198
198
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

311
311
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

561
561
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

220
220
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

170
170
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1307
1307
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

592
592
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

123
123
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

160
160
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

280
280
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws