"Tedesco moet nog twéé problemen regelen voor EK"

door

De Rode Duivels hebben zondagavond een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Dat deden ze met een positieve noot, want ze haalden het vlotjes met 5-0 van Azerbeidzjan. Voortaan kan het vizier helemaal gericht worden op het eindtoernooi, dat in juni in Duitsland van start gaat.

Op 2 december zal er in Hamburg geloot worden voor het EK. De Rode Duivels zullen daarbij in pot 1 belanden en dat betekent dat ze in de groepsfase al zeker Duitsland, Frankrijk, Portugal en Spanje zullen ontlopen. Daarna volgen nog een viertal wedstrijden om zich klaar te stomen voor het EK.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Albert ziet 2 problemen bij Rode Duivels

In maart trekken de Duivels sowieso al naar Wembley voor een clash met Engeland en Tedesco liet zondag uitschijnen dat er daarnaast nog een oefenmatch in maart en twee voorbereidingswedstrijden in juni georganiseerd zullen worden. Die geven de bondscoach de gelegenheid om de laatste plooien nog glad te strijken.

Philippe Albert stelt bij RTBF immers vast dat er toch nog twee vraagtekens boven de nationale ploeg hangen. Ten eerste is er de onzekerheid of Thibaut Courtois nog terugkeert na zijn clash met Tedesco in juni. "Dat had al lang geregeld moeten zijn", is Albert scherp. "Ik hoop dat Thibaut ook nog zin heeft om voor de nationale ploeg te spelen. Er zal dus ook van zijn kant een inspanning moeten komen."

Zorgen om Courtois en De Bruyne

Daarnaast geeft Albert aan dat er toch een oplossing gevonden zal moeten worden voor de langdurige afwezigheid van Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City bleek de voorbije maanden zeer moeilijk te vervangen en Albert vreest dat we op het EK niet de allerbeste De Bruyne zullen zien.

"Als je zo lang out geweest bent, kan je niet verwachten dat je van de ene op de andere dag weer 100 procent zal zijn zoals de voorbije seizoenen", waarschuwt Albert. "Dat zijn dus de twee problemen die zo snel mogelijk geregeld moeten worden."

Zal De Bruyne op het EK zijn beste niveau halen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

6
6
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

44
44
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

57
57
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

33
33
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

212
212
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

117
117
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

396
396
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

154
154
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

198
198
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

432
432
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

670
670
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

304
304
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

659
659
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

369
369
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

582
582
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

526
526
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

424
424
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

575
575
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333

Meer sportnieuws