Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

door
Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

De Rode Duivels hebben zondagavond hun laatste opdracht op weg naar het EK 2024 met glans volbracht. Azerbeidzjan ging met ruime 5-0-cijfers voor de bijl en dat was meer dan voldoende om de groepswinst en een status als reekshoofd te verzekeren. Daardoor de kan de aandacht volop gericht worden op het eindtoernooi.

Er volgen tussendoor enkel nog twee oefeninterlands in maart. Dan trekken de Rode Duivels naar Wembley voor een clash met Engeland, de tweede tegenstander is nog niet bekend. In juni staat vervolgens het EK zelf op het programma.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Vertonghen doet fans watertanden

Het lijkt op dit moment nog moeilijk in te schatten wat de kansen van de Belgen daar zullen zijn. Een jaar geleden stelden ze nog teleur op het WK in Qatar, maar sindsdien is er veel veranderd. De ploeg werd grondig verjongd en dus wordt het voor veel jonge spelers hun eerste grote toernooi.

Enkele oudgedienden blijven wel van de partij, zoals ook Jan Vertonghen. De recordinternational doet de fans alvast watertanden met zijn vooruitblik naar het EK.

"We zijn in staat om Europees kampioen te worden"

"We zijn geen topfavoriet, maar die winnen niet altijd, hé. We zijn in staat om het te halen", verklaarde hij immers aan Het Nieuwsblad. "Of we beter kunnen doen dan de Gouden Generatie? Ik denk het wel, ik heb er een goed gevoel bij. In Rusland waren we derde. Wel, nu willen we winnen."

Dat de Duivels in pot 1 zitten voor de loting voor de groepsfase, is daarvoor alvast een goede zaak. "Want zo vermijden we de groten in de poulefase. In eerste instantie dan toch. We zullen toch elke tegenstander moeten kloppen, willen we iets geweldigs bereiken", beseft Vertonghen wel.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

16
16
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

94
94
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

34
34
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

16
16
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

92
92
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

158
158
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

176
176
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

79
79
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

379
379
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

299
299
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

357
357
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

112
112
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

487
487
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

520
520
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

395
395
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

382
382
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

271
271
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2022
2022
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

136
136
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

508
508
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

252
252
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

219
219
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

245
245

Meer sportnieuws