Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

door
Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

De Rode Duivels hebben zondagavond hun laatste opdracht op weg naar het EK 2024 met glans volbracht. Azerbeidzjan ging met ruime 5-0-cijfers voor de bijl en dat was meer dan voldoende om de groepswinst en een status als reekshoofd te verzekeren. Daardoor de kan de aandacht volop gericht worden op het eindtoernooi.

Er volgen tussendoor enkel nog twee oefeninterlands in maart. Dan trekken de Rode Duivels naar Wembley voor een clash met Engeland, de tweede tegenstander is nog niet bekend. In juni staat vervolgens het EK zelf op het programma.

LEES OOK: Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Vertonghen doet fans watertanden

Het lijkt op dit moment nog moeilijk in te schatten wat de kansen van de Belgen daar zullen zijn. Een jaar geleden stelden ze nog teleur op het WK in Qatar, maar sindsdien is er veel veranderd. De ploeg werd grondig verjongd en dus wordt het voor veel jonge spelers hun eerste grote toernooi.

Enkele oudgedienden blijven wel van de partij, zoals ook Jan Vertonghen. De recordinternational doet de fans alvast watertanden met zijn vooruitblik naar het EK.

"We zijn in staat om Europees kampioen te worden"

"We zijn geen topfavoriet, maar die winnen niet altijd, hé. We zijn in staat om het te halen", verklaarde hij immers aan Het Nieuwsblad. "Of we beter kunnen doen dan de Gouden Generatie? Ik denk het wel, ik heb er een goed gevoel bij. In Rusland waren we derde. Wel, nu willen we winnen."

Dat de Duivels in pot 1 zitten voor de loting voor de groepsfase, is daarvoor alvast een goede zaak. "Want zo vermijden we de groten in de poulefase. In eerste instantie dan toch. We zullen toch elke tegenstander moeten kloppen, willen we iets geweldigs bereiken", beseft Vertonghen wel.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

7
7
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

22
22
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

165
165
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

57
57
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

44
44
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

169
169
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

226
226
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

308
308
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

270
270
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

294
294
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

116
116
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

360
360
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

183
183
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

247
247
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

208
208
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

174
174
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

110
110
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

528
528
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

440
440
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

215
215
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

446
446
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

317
317
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

508
508
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

405
405

Meer sportnieuws