Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

241 stemmen
Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

De Rode Duivels hebben zondagavond hun laatste opdracht op weg naar het EK 2024 met glans volbracht. Azerbeidzjan ging met ruime 5-0-cijfers voor de bijl en dat was meer dan voldoende om de groepswinst en een status als reekshoofd te verzekeren. Daardoor de kan de aandacht volop gericht worden op het eindtoernooi.

Er volgen tussendoor enkel nog twee oefeninterlands in maart. Dan trekken de Rode Duivels naar Wembley voor een clash met Engeland, de tweede tegenstander is nog niet bekend. In juni staat vervolgens het EK zelf op het programma.

LEES OOK: Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

Vertonghen doet fans watertanden

Het lijkt op dit moment nog moeilijk in te schatten wat de kansen van de Belgen daar zullen zijn. Een jaar geleden stelden ze nog teleur op het WK in Qatar, maar sindsdien is er veel veranderd. De ploeg werd grondig verjongd en dus wordt het voor veel jonge spelers hun eerste grote toernooi.

Enkele oudgedienden blijven wel van de partij, zoals ook Jan Vertonghen. De recordinternational doet de fans alvast watertanden met zijn vooruitblik naar het EK.

"We zijn in staat om Europees kampioen te worden"

"We zijn geen topfavoriet, maar die winnen niet altijd, hé. We zijn in staat om het te halen", verklaarde hij immers aan Het Nieuwsblad. "Of we beter kunnen doen dan de Gouden Generatie? Ik denk het wel, ik heb er een goed gevoel bij. In Rusland waren we derde. Wel, nu willen we winnen."

Dat de Duivels in pot 1 zitten voor de loting voor de groepsfase, is daarvoor alvast een goede zaak. "Want zo vermijden we de groten in de poulefase. In eerste instantie dan toch. We zullen toch elke tegenstander moeten kloppen, willen we iets geweldigs bereiken", beseft Vertonghen wel.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

1
1
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

47
47
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

76
76
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

140
140
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

233
233
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

46
46
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

220
220
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

301
301
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

375
375
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

208
208
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

296
296
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

166
166
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

151
151
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

315
315
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

297
297
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

127
127
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

95
95
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

624
624
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

213
213
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

453
453
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

558
558
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

196
196
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

104
104
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

248
248

Meer sportnieuws