Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

door
Vertonghen doet fans watertanden met EK-uitspraak

De Rode Duivels hebben zondagavond hun laatste opdracht op weg naar het EK 2024 met glans volbracht. Azerbeidzjan ging met ruime 5-0-cijfers voor de bijl en dat was meer dan voldoende om de groepswinst en een status als reekshoofd te verzekeren. Daardoor de kan de aandacht volop gericht worden op het eindtoernooi.

Er volgen tussendoor enkel nog twee oefeninterlands in maart. Dan trekken de Rode Duivels naar Wembley voor een clash met Engeland, de tweede tegenstander is nog niet bekend. In juni staat vervolgens het EK zelf op het programma.

LEES OOK: Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vertonghen doet fans watertanden

Het lijkt op dit moment nog moeilijk in te schatten wat de kansen van de Belgen daar zullen zijn. Een jaar geleden stelden ze nog teleur op het WK in Qatar, maar sindsdien is er veel veranderd. De ploeg werd grondig verjongd en dus wordt het voor veel jonge spelers hun eerste grote toernooi.

Enkele oudgedienden blijven wel van de partij, zoals ook Jan Vertonghen. De recordinternational doet de fans alvast watertanden met zijn vooruitblik naar het EK.

"We zijn in staat om Europees kampioen te worden"

"We zijn geen topfavoriet, maar die winnen niet altijd, hé. We zijn in staat om het te halen", verklaarde hij immers aan Het Nieuwsblad. "Of we beter kunnen doen dan de Gouden Generatie? Ik denk het wel, ik heb er een goed gevoel bij. In Rusland waren we derde. Wel, nu willen we winnen."

Dat de Duivels in pot 1 zitten voor de loting voor de groepsfase, is daarvoor alvast een goede zaak. "Want zo vermijden we de groten in de poulefase. In eerste instantie dan toch. We zullen toch elke tegenstander moeten kloppen, willen we iets geweldigs bereiken", beseft Vertonghen wel.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

5
5
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

60
60
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

8
8
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

118
118
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

161
161
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

48
48
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

133
133
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

131
131
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

118
118
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

266
266
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

91
91
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

233
233
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

78
78
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

136
136
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

34
34
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

100
100
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

62
62
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

184
184
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

225
225
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

80
80
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

165
165
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

553
553
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

379
379
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

45
45
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

127
127

Meer sportnieuws