Tedesco verklaart verrassende keuze: "Beste vervanger Onana"

door
Tedesco verklaart verrassende keuze:

Woensdag experimenteerde Domenico Tedesco nog volop tijdens de oefenwedstrijd tegen Servië, maar tegen Azerbeidzjan koos de bondscoach toch weer min of meer voor zijn gebruikelijke elftal. Hij had wel nog één grote verrassing in petto in zijn basiselftal.

Op het middenveld had iedereen eigenlijk Youri Tielemans aan de aftrap verwacht naast Orel Mangala. Tedesco zag dat echter anders en koos opmerkelijk genoeg voor Aster Vranckx. De middenvelder van Wolfsburg werd vervolgens bij de rust alweer vervangen door Tielemans.

LEES OOK: Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Tedesco verklaart keuze voor Vranckx

Maar Tedesco was wel tevreden over de 21-jarige. "Vranckx is een zeer goede speler. Hij is altijd aanwezig in de duels en op de tweede ballen", oordeelde de bondscoach achteraf bij RTBF.

Daarmee kwam ook de verklaring voor zijn keuze. "Hij is zonder twijfel de beste vervanger voor Amadou Onana, qua profiel bedoel ik dan. We hebben ervoor gekozen om hem op te stellen, omdat we een profiel wilden dat zo dicht mogelijk lag bij wat we gewoon zijn. We wilden een speler die het spel kan controleren, niet alleen offensief ingestelde spelers. Hij is nuttig geweest."

Dankzij blessure Keita

Tedesco lijkt het wel te hebben voor Vranckx, die in juni zijn eerste selectie vierde en sindsdien al vier caps verzamelde. In september en oktober werd hij echter wel gepasseerd. Dat kwam onder meer omdat hij bij VfL Wolfsburg amper aan de bak kwam.

De laatste weken lijkt Vranckx bij zijn club echter weer een basisplaats beet te hebben, terwijl hij ook profiteerde van de blessure bij Mandela Keita. Als hij de komende maanden blijft spelen, lijkt de kans dus zeer reëel dat hij er in maart opnieuw bij zal zijn.

Kan je de keuze van Tedesco begrijpen?

Meest recent

KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

6
6
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

32
32
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

97
97
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

77
77
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

154
154
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

45
45
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

146
146
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

121
121
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

657
657
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

85
85
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

197
197
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

77
77
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

116
116
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

713
713
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

165
165
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

277
277
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

125
125
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

744
744
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

272
272
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

174
174
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

208
208
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

307
307
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

244
244
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

413
413

Meer sportnieuws