Tedesco verklaart verrassende keuze: "Beste vervanger Onana"

door
Tedesco verklaart verrassende keuze:

Woensdag experimenteerde Domenico Tedesco nog volop tijdens de oefenwedstrijd tegen Servië, maar tegen Azerbeidzjan koos de bondscoach toch weer min of meer voor zijn gebruikelijke elftal. Hij had wel nog één grote verrassing in petto in zijn basiselftal.

Op het middenveld had iedereen eigenlijk Youri Tielemans aan de aftrap verwacht naast Orel Mangala. Tedesco zag dat echter anders en koos opmerkelijk genoeg voor Aster Vranckx. De middenvelder van Wolfsburg werd vervolgens bij de rust alweer vervangen door Tielemans.

LEES OOK: Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Tedesco verklaart keuze voor Vranckx

Maar Tedesco was wel tevreden over de 21-jarige. "Vranckx is een zeer goede speler. Hij is altijd aanwezig in de duels en op de tweede ballen", oordeelde de bondscoach achteraf bij RTBF.

Daarmee kwam ook de verklaring voor zijn keuze. "Hij is zonder twijfel de beste vervanger voor Amadou Onana, qua profiel bedoel ik dan. We hebben ervoor gekozen om hem op te stellen, omdat we een profiel wilden dat zo dicht mogelijk lag bij wat we gewoon zijn. We wilden een speler die het spel kan controleren, niet alleen offensief ingestelde spelers. Hij is nuttig geweest."

Dankzij blessure Keita

Tedesco lijkt het wel te hebben voor Vranckx, die in juni zijn eerste selectie vierde en sindsdien al vier caps verzamelde. In september en oktober werd hij echter wel gepasseerd. Dat kwam onder meer omdat hij bij VfL Wolfsburg amper aan de bak kwam.

De laatste weken lijkt Vranckx bij zijn club echter weer een basisplaats beet te hebben, terwijl hij ook profiteerde van de blessure bij Mandela Keita. Als hij de komende maanden blijft spelen, lijkt de kans dus zeer reëel dat hij er in maart opnieuw bij zal zijn.

Kan je de keuze van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Hayen voorgesteld in Genk: "Het vuur moet terugkeren"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

10
10
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

49
49
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

90
90
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

37
37
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

178
178
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

285
285
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

160
160
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

145
145
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

87
87
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

452
452
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

26
26
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

435
435
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

280
280
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

432
432
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

238
238
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

112
112
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

178
178
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

252
252
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

393
393
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

156
156
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

326
326
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

94
94
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

403
403
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

320
320
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

211
211

Meer sportnieuws