Tedesco verklaart verrassende keuze: "Beste vervanger Onana"

204 stemmen
Tedesco verklaart verrassende keuze:

Woensdag experimenteerde Domenico Tedesco nog volop tijdens de oefenwedstrijd tegen Servië, maar tegen Azerbeidzjan koos de bondscoach toch weer min of meer voor zijn gebruikelijke elftal. Hij had wel nog één grote verrassing in petto in zijn basiselftal.

Op het middenveld had iedereen eigenlijk Youri Tielemans aan de aftrap verwacht naast Orel Mangala. Tedesco zag dat echter anders en koos opmerkelijk genoeg voor Aster Vranckx. De middenvelder van Wolfsburg werd vervolgens bij de rust alweer vervangen door Tielemans.

LEES OOK: Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Tedesco verklaart keuze voor Vranckx

Maar Tedesco was wel tevreden over de 21-jarige. "Vranckx is een zeer goede speler. Hij is altijd aanwezig in de duels en op de tweede ballen", oordeelde de bondscoach achteraf bij RTBF.

Daarmee kwam ook de verklaring voor zijn keuze. "Hij is zonder twijfel de beste vervanger voor Amadou Onana, qua profiel bedoel ik dan. We hebben ervoor gekozen om hem op te stellen, omdat we een profiel wilden dat zo dicht mogelijk lag bij wat we gewoon zijn. We wilden een speler die het spel kan controleren, niet alleen offensief ingestelde spelers. Hij is nuttig geweest."

Dankzij blessure Keita

Tedesco lijkt het wel te hebben voor Vranckx, die in juni zijn eerste selectie vierde en sindsdien al vier caps verzamelde. In september en oktober werd hij echter wel gepasseerd. Dat kwam onder meer omdat hij bij VfL Wolfsburg amper aan de bak kwam.

De laatste weken lijkt Vranckx bij zijn club echter weer een basisplaats beet te hebben, terwijl hij ook profiteerde van de blessure bij Mandela Keita. Als hij de komende maanden blijft spelen, lijkt de kans dus zeer reëel dat hij er in maart opnieuw bij zal zijn.

Kan je de keuze van Tedesco begrijpen?

Meest recent

‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

99
99
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

38
38
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

27
27
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

54
54
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

160
160
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

245
245
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

124
124
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

240
240
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

99
99
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

195
195
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

290
290
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

72
72
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

577
577
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

72
72
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

223
223
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

99
99
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

113
113
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

51
51
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

47
47
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

492
492
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

54
54
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

249
249
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

93
93
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

79
79

Meer sportnieuws