Tedesco verklaart verrassende keuze: "Beste vervanger Onana"

204 stemmen
Tedesco verklaart verrassende keuze:

Woensdag experimenteerde Domenico Tedesco nog volop tijdens de oefenwedstrijd tegen Servië, maar tegen Azerbeidzjan koos de bondscoach toch weer min of meer voor zijn gebruikelijke elftal. Hij had wel nog één grote verrassing in petto in zijn basiselftal.

Op het middenveld had iedereen eigenlijk Youri Tielemans aan de aftrap verwacht naast Orel Mangala. Tedesco zag dat echter anders en koos opmerkelijk genoeg voor Aster Vranckx. De middenvelder van Wolfsburg werd vervolgens bij de rust alweer vervangen door Tielemans.

LEES OOK: Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

Tedesco verklaart keuze voor Vranckx

Maar Tedesco was wel tevreden over de 21-jarige. "Vranckx is een zeer goede speler. Hij is altijd aanwezig in de duels en op de tweede ballen", oordeelde de bondscoach achteraf bij RTBF.

Daarmee kwam ook de verklaring voor zijn keuze. "Hij is zonder twijfel de beste vervanger voor Amadou Onana, qua profiel bedoel ik dan. We hebben ervoor gekozen om hem op te stellen, omdat we een profiel wilden dat zo dicht mogelijk lag bij wat we gewoon zijn. We wilden een speler die het spel kan controleren, niet alleen offensief ingestelde spelers. Hij is nuttig geweest."

Dankzij blessure Keita

Tedesco lijkt het wel te hebben voor Vranckx, die in juni zijn eerste selectie vierde en sindsdien al vier caps verzamelde. In september en oktober werd hij echter wel gepasseerd. Dat kwam onder meer omdat hij bij VfL Wolfsburg amper aan de bak kwam.

De laatste weken lijkt Vranckx bij zijn club echter weer een basisplaats beet te hebben, terwijl hij ook profiteerde van de blessure bij Mandela Keita. Als hij de komende maanden blijft spelen, lijkt de kans dus zeer reëel dat hij er in maart opnieuw bij zal zijn.

Kan je de keuze van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

97
97
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

89
89
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

187
187
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

83
83
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

465
465
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

109
109
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

544
544
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

653
653
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

167
167
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

413
413
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

458
458
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws