Kranten zien naast Lukaku nog één grote uitblinker

door
Kranten zien naast Lukaku nog één grote uitblinker

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een geslaagde kwalificatiecampagne voor EURO 2024. Ze wisten uiteindelijk alsnog Oostenrijk af te houden en zich tot groepswinnaar te kronen, waardoor ze ook in pot 1 mogen bij de loting voor het eindtoernooi.

De campagne werd zondagavond afgesloten met een klinkende overwinning tegen Azerbeidzjan. De Duivels haalden het met maar liefst 5-0, nadat ze vooral in de eerste helft een glansprestatie op de mat legden.

LEES OOK: Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

Lukaku Man van de Match

Daarbij ging alle aandacht uiteraard naar Romelu Lukaku, die op iets meer dan 20 minuten tijd maar liefst vier keer de weg naar de netten vond. Dat het bij de rust 4-0 stond, was vrijwel volledig aan de aanvoerder te danken. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat hij overal aangeduid wordt als Man van de Match.

Maar de kranten zagen naast Lukaku nog één Rode Duivel die een bijzonder hoog niveau haalde. Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad geven Jérémy Doku ook een zeer hoog cijfer.

Ook Doku maakt weer indruk

"Als hij aan de bal was, ging er een siddering door de Heizel. Assists, pre-assist, dribbels, versnellingen. Hij deed het allemaal. Het publiek lag aan zijn voeten - de tegenstanders evenzeer", noteerde HLN bij de 9/10 waarmee ze Doku bedachten.

De voorbije weken liet Doku al zeer mooie dingen zien bij Manchester City, waar hij op korte tijd uitgegroeid is tot een zeer belangrijk wapen in het indrukwekkende arsenaal van Pep Guardiola. Bij de nationale ploeg gaat hij vrolijk door op dat elan. Zo merkte ook De Standaard-journalist Bart Lagae nog op:

Was Doku de op één na beste Rode Duivel?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

79
79
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

72
72
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

279
279
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

376
376
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

151
151
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

131
131
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

315
315
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

100
100
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

236
236
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

185
185
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

178
178
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

373
373
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws