Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

115 stemmen
Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

Zeker van hun plaats op het EK waren de Rode Duivels al sinds oktober, maar zondagavond hebben ze hun uitgangspositie voor het eindtoernooi nog een pak verbeterd. Ze blikten Azerbeidzjan immers met 5-0 in en verzekerden zich daarmee van hun groepswinst in hun kwalificatiepoule.

Dat betekent ook dat de Duivels straks reekshoofd zullen zijn wanneer er geloot zal worden voor het eindtoernooi. Dat betekent dat ze in de groepsfase alvast enkele toplanden zullen ontlopen. Duitsland, Portugal en Frankrijk worden al zeker vermeden en ook Spanje en Engeland belanden wellicht nog in pot 1.

LEES OOK: Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

Tedesco oordeelt over EK-kansen

Dat vergroot de kansen om de groepsfase te overleven en daarna is uiteraard alles mogelijk. Zeker als België ook nog eens Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zou recupereren, Romelu Lukaku zijn bloedvorm aanhoudt en talenten als Doku en Bakayoko zich blijven ontwikkelen.

Her en der wordt al gedroomd van een Europese titel. "Ik weet niet of België favoriet is op het EK. Ik sta te veraf van de andere teams. Ik kijk niet naar hen", blijft bondscoach Domenico Tedesco echter zeer nuchter bij VTM. "Ik kijk enkel naar ons eigen team, we hebben nog veel werk voor de boeg."

Fans mogen dromen

Maar helemaal uitsluiten doet de bondscoach dat scenario ook niet. "Het enige wat ik kan zeggen, is dat de fans altijd mogen dromen. Maar wij moeten nederig blijven en hard blijven werken", waarschuwt hij wel.

Een Europese titel lijkt een zeer moeilijke zaak te gaan worden, want de concurrentie is loodzwaar. Frankrijk lijkt de absolute topfavoriet te zijn, maar ook landen als Engeland en Spanje lijken over bijzonder sterke selecties te beschikken. Bovendien moet er op een toernooi ook altijd rekening gehouden worden met bijvoorbeeld Duitsland, Italië of Nederland.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

113
113
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

263
263
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

67
67
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

140
140
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

93
93
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

337
337
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

161
161
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

116
116
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

628
628
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

333
333
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

575
575
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

587
587
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

760
760
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

68
68
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

195
195
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

152
152
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

744
744
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

233
233
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

179
179
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

175
175
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

268
268
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

166
166
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

529
529
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

92
92

Meer sportnieuws