Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

door
Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

Zeker van hun plaats op het EK waren de Rode Duivels al sinds oktober, maar zondagavond hebben ze hun uitgangspositie voor het eindtoernooi nog een pak verbeterd. Ze blikten Azerbeidzjan immers met 5-0 in en verzekerden zich daarmee van hun groepswinst in hun kwalificatiepoule.

Dat betekent ook dat de Duivels straks reekshoofd zullen zijn wanneer er geloot zal worden voor het eindtoernooi. Dat betekent dat ze in de groepsfase alvast enkele toplanden zullen ontlopen. Duitsland, Portugal en Frankrijk worden al zeker vermeden en ook Spanje en Engeland belanden wellicht nog in pot 1.

LEES OOK: Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Tedesco oordeelt over EK-kansen

Dat vergroot de kansen om de groepsfase te overleven en daarna is uiteraard alles mogelijk. Zeker als België ook nog eens Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zou recupereren, Romelu Lukaku zijn bloedvorm aanhoudt en talenten als Doku en Bakayoko zich blijven ontwikkelen.

Her en der wordt al gedroomd van een Europese titel. "Ik weet niet of België favoriet is op het EK. Ik sta te veraf van de andere teams. Ik kijk niet naar hen", blijft bondscoach Domenico Tedesco echter zeer nuchter bij VTM. "Ik kijk enkel naar ons eigen team, we hebben nog veel werk voor de boeg."

Fans mogen dromen

Maar helemaal uitsluiten doet de bondscoach dat scenario ook niet. "Het enige wat ik kan zeggen, is dat de fans altijd mogen dromen. Maar wij moeten nederig blijven en hard blijven werken", waarschuwt hij wel.

Een Europese titel lijkt een zeer moeilijke zaak te gaan worden, want de concurrentie is loodzwaar. Frankrijk lijkt de absolute topfavoriet te zijn, maar ook landen als Engeland en Spanje lijken over bijzonder sterke selecties te beschikken. Bovendien moet er op een toernooi ook altijd rekening gehouden worden met bijvoorbeeld Duitsland, Italië of Nederland.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

'Invloed Louwagie énorm: dit deed hij deze zomer bij Gent’

Michel Louwagie kreeg in de voorbereiding weer zeggenschap bij AA Gent. Zijn inbreng in het ...

25
25
Rampscenario: verdwijnt Club Brugge helemaal uit zicht?

Club Brugge is de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot de nummer één van België. ...

147
147
Karl Vannieuwkerke raakt fans diep met onverwacht nieuws

Karl Vannieuwkerke was de laatste weken wederom druk in de weer. Dat had uiteraard alles te maken ...

28
28
'Stunt van formaat: Conceiçao en Cannavaro met nieuwe job'

Sergio Conceiçao was de afgelopen maanden een vrije trainer. Zijn naam werd bij heel wat ...

7
7
AA Gent, Antwerp én KRC Genk met unieke samenwerking

KRC Genk, KAA Gent en Royal Antwerp FC slaan de handen in elkaar samen met partner en brouwer ...

36
36
Laatste kans voor Fink? Genk haalt T1 shortlist boven

Fink leek zijn vel te redden met 6 op 6, tot Ferencváros gisteravond roet in het eten gooide. ...

388
388
Drie transferdossiers zetten Standard compleet op stelten

Standard haalde heel wat nieuwe spelers in de zomer. De club ging daarbij vooral te werk via ...

85
85
Genk in crisis: Van Crombrugge en Smets slaan alarm

Bij KRC Genk blijft het rommelen. Na een makke prestatie tegen Ferencvaros zal er in de ...

95
95
'RSCA schakelt door: eerste structuurverandering een feit'

Er staat de komende weken en maanden wellicht het een en ander te gebeuren bij RSC Anderlecht. ...

218
218
KRC Genk kent verdict over blessure El Ouahdi

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

130
130
‘Bliksemvertrek Vanaken zet Club Brugge op stelten’

Hans Vanaken is een van de beste middenvelders ooit van Club Brugge. Hij speelt ondertussen al tien ...

623
623
Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

172
172
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

68
68
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

249
249
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

411
411
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

142
142
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

301
301
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

160
160
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

501
501
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

63
63
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

132
132
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

216
216
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

48
48
Anderlecht vs. Standard: Zetterberg doet voorspelling

Alvorens de nationale ploegen opnieuw aan zet zijn, staat nog een fraai weekend in de Jupiler Pro ...

230
230
Club Brugge slikt: voorwaarde voor volgende ronde UCL

De eerste Belgische nederlaag in de League Phase van de Champions League is een feit dit seizoen. ...

595
595

Meer sportnieuws