Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

115 stemmen
Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

Zeker van hun plaats op het EK waren de Rode Duivels al sinds oktober, maar zondagavond hebben ze hun uitgangspositie voor het eindtoernooi nog een pak verbeterd. Ze blikten Azerbeidzjan immers met 5-0 in en verzekerden zich daarmee van hun groepswinst in hun kwalificatiepoule.

Dat betekent ook dat de Duivels straks reekshoofd zullen zijn wanneer er geloot zal worden voor het eindtoernooi. Dat betekent dat ze in de groepsfase alvast enkele toplanden zullen ontlopen. Duitsland, Portugal en Frankrijk worden al zeker vermeden en ook Spanje en Engeland belanden wellicht nog in pot 1.

LEES OOK: Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Tedesco oordeelt over EK-kansen

Dat vergroot de kansen om de groepsfase te overleven en daarna is uiteraard alles mogelijk. Zeker als België ook nog eens Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zou recupereren, Romelu Lukaku zijn bloedvorm aanhoudt en talenten als Doku en Bakayoko zich blijven ontwikkelen.

Her en der wordt al gedroomd van een Europese titel. "Ik weet niet of België favoriet is op het EK. Ik sta te veraf van de andere teams. Ik kijk niet naar hen", blijft bondscoach Domenico Tedesco echter zeer nuchter bij VTM. "Ik kijk enkel naar ons eigen team, we hebben nog veel werk voor de boeg."

Fans mogen dromen

Maar helemaal uitsluiten doet de bondscoach dat scenario ook niet. "Het enige wat ik kan zeggen, is dat de fans altijd mogen dromen. Maar wij moeten nederig blijven en hard blijven werken", waarschuwt hij wel.

Een Europese titel lijkt een zeer moeilijke zaak te gaan worden, want de concurrentie is loodzwaar. Frankrijk lijkt de absolute topfavoriet te zijn, maar ook landen als Engeland en Spanje lijken over bijzonder sterke selecties te beschikken. Bovendien moet er op een toernooi ook altijd rekening gehouden worden met bijvoorbeeld Duitsland, Italië of Nederland.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

22
22
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

131
131
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

94
94
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

88
88
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

281
281
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

159
159
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

162
162
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

350
350
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

615
615
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

307
307
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3441
3441
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

75
75
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

207
207
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

224
224
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

129
129

Meer sportnieuws