Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

door
Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

Zeker van hun plaats op het EK waren de Rode Duivels al sinds oktober, maar zondagavond hebben ze hun uitgangspositie voor het eindtoernooi nog een pak verbeterd. Ze blikten Azerbeidzjan immers met 5-0 in en verzekerden zich daarmee van hun groepswinst in hun kwalificatiepoule.

Dat betekent ook dat de Duivels straks reekshoofd zullen zijn wanneer er geloot zal worden voor het eindtoernooi. Dat betekent dat ze in de groepsfase alvast enkele toplanden zullen ontlopen. Duitsland, Portugal en Frankrijk worden al zeker vermeden en ook Spanje en Engeland belanden wellicht nog in pot 1.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Tedesco oordeelt over EK-kansen

Dat vergroot de kansen om de groepsfase te overleven en daarna is uiteraard alles mogelijk. Zeker als België ook nog eens Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zou recupereren, Romelu Lukaku zijn bloedvorm aanhoudt en talenten als Doku en Bakayoko zich blijven ontwikkelen.

Her en der wordt al gedroomd van een Europese titel. "Ik weet niet of België favoriet is op het EK. Ik sta te veraf van de andere teams. Ik kijk niet naar hen", blijft bondscoach Domenico Tedesco echter zeer nuchter bij VTM. "Ik kijk enkel naar ons eigen team, we hebben nog veel werk voor de boeg."

Fans mogen dromen

Maar helemaal uitsluiten doet de bondscoach dat scenario ook niet. "Het enige wat ik kan zeggen, is dat de fans altijd mogen dromen. Maar wij moeten nederig blijven en hard blijven werken", waarschuwt hij wel.

Een Europese titel lijkt een zeer moeilijke zaak te gaan worden, want de concurrentie is loodzwaar. Frankrijk lijkt de absolute topfavoriet te zijn, maar ook landen als Engeland en Spanje lijken over bijzonder sterke selecties te beschikken. Bovendien moet er op een toernooi ook altijd rekening gehouden worden met bijvoorbeeld Duitsland, Italië of Nederland.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

19
19
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

38
38
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

22
22
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

185
185
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

105
105
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

363
363
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

150
150
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

183
183
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

414
414
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

654
654
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

296
296
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

638
638
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

360
360
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

567
567
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

521
521
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

419
419
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

568
568
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

151
151
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

323
323
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws