Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

115 stemmen
Rode Duivels EK-favoriet? Dit denkt Tedesco erover

Zeker van hun plaats op het EK waren de Rode Duivels al sinds oktober, maar zondagavond hebben ze hun uitgangspositie voor het eindtoernooi nog een pak verbeterd. Ze blikten Azerbeidzjan immers met 5-0 in en verzekerden zich daarmee van hun groepswinst in hun kwalificatiepoule.

Dat betekent ook dat de Duivels straks reekshoofd zullen zijn wanneer er geloot zal worden voor het eindtoernooi. Dat betekent dat ze in de groepsfase alvast enkele toplanden zullen ontlopen. Duitsland, Portugal en Frankrijk worden al zeker vermeden en ook Spanje en Engeland belanden wellicht nog in pot 1.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

Tedesco oordeelt over EK-kansen

Dat vergroot de kansen om de groepsfase te overleven en daarna is uiteraard alles mogelijk. Zeker als België ook nog eens Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zou recupereren, Romelu Lukaku zijn bloedvorm aanhoudt en talenten als Doku en Bakayoko zich blijven ontwikkelen.

Her en der wordt al gedroomd van een Europese titel. "Ik weet niet of België favoriet is op het EK. Ik sta te veraf van de andere teams. Ik kijk niet naar hen", blijft bondscoach Domenico Tedesco echter zeer nuchter bij VTM. "Ik kijk enkel naar ons eigen team, we hebben nog veel werk voor de boeg."

Fans mogen dromen

Maar helemaal uitsluiten doet de bondscoach dat scenario ook niet. "Het enige wat ik kan zeggen, is dat de fans altijd mogen dromen. Maar wij moeten nederig blijven en hard blijven werken", waarschuwt hij wel.

Een Europese titel lijkt een zeer moeilijke zaak te gaan worden, want de concurrentie is loodzwaar. Frankrijk lijkt de absolute topfavoriet te zijn, maar ook landen als Engeland en Spanje lijken over bijzonder sterke selecties te beschikken. Bovendien moet er op een toernooi ook altijd rekening gehouden worden met bijvoorbeeld Duitsland, Italië of Nederland.

Kunnen de Rode Duivels komende zomer Europees kampioen worden?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

46
46
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

80
80
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

45
45
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

203
203
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

108
108
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

201
201
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

107
107
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

142
142
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

810
810
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1093
1093
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

548
548
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

175
175
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

291
291
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

644
644
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

216
216
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

259
259
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

810
810
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws