Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

door
Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

De Rode Duivels zijn er zondagavond in geslaagd om hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024 af te sluiten met een knaller. Azerbeidzjan werd in het Koning Boudewijnstadion in de eerste helft met de grond gelijk gemaakt, met een glansrol voor Romelu Lukaku. De aanvoerder scoorde maar liefst vier keer voor rust en legde zo de basis voor een stevige 5-0-zege.

Ondanks het zeer drassige veld in Brussel maakten de Duivels snel korte metten met de Azeri's. Al na zeventien minuten kreeg Lukaku een klein beetje ruimte en dat was voldoende om een voorzet van Doku binnen te koppen. Daarna ging het bijzonder snel.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Vier goals van Lukaku

Enkele minuten later moest Azerbeidzjan al met tien verder na een tweede geel voor Eddy en dat werd meteen uitgebuit door de tweede treffer van Lukaku, die na een VAR-check goedgekeurd werd. Nog eens drie minuten later kopte hij zijn hattrick al op het bord.

En het feestje van Big Rom was nog niet voorbij. In minuut 37 tekende hij al zijn vierde treffer aan, deze keer na een individuele actie. Er stonden bij de rust zelfs bijna forfaitcijfers op het bord, maar de goal van Castagne werd nog afgekeurd wegens buitenspel.

Tweede helft een pak minder

Bij de rust liet Domenico Tedesco Lukaku vervolgens in de kleedkamer, samen met Vranckx. Tielemans en Openda kwamen hen vervangen. De tweede helft was echter van een veel minder niveau. De Belgen werden nonchalant en heel erg veel viel er niet meer te zien.

Pas in de slotfase kwam er nog wat opwinding. Een afstandsschot van Tielemans strandde op de paal en in de slotminuut zorgde Trossard alsnog voor de 5-0. Daarmee zijn de Rode Duivels groepswinnaar in hun kwalificatiepoule en mogen ze straks als reekshoofd de trommel in bij de loting voor het eindtoernooi.

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

10
10
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

36
36
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

35
35
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

98
98
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

116
116
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

133
133
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

362
362
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

441
441
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

71
71
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

127
127
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

372
372
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

455
455
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

285
285
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

232
232
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

76
76
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

244
244
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

238
238
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

229
229
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

75
75
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

370
370
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

169
169
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

608
608
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

318
318
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

574
574
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

785
785

Meer sportnieuws