Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

door
Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

De Rode Duivels zijn er zondagavond in geslaagd om hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024 af te sluiten met een knaller. Azerbeidzjan werd in het Koning Boudewijnstadion in de eerste helft met de grond gelijk gemaakt, met een glansrol voor Romelu Lukaku. De aanvoerder scoorde maar liefst vier keer voor rust en legde zo de basis voor een stevige 5-0-zege.

Ondanks het zeer drassige veld in Brussel maakten de Duivels snel korte metten met de Azeri's. Al na zeventien minuten kreeg Lukaku een klein beetje ruimte en dat was voldoende om een voorzet van Doku binnen te koppen. Daarna ging het bijzonder snel.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Vier goals van Lukaku

Enkele minuten later moest Azerbeidzjan al met tien verder na een tweede geel voor Eddy en dat werd meteen uitgebuit door de tweede treffer van Lukaku, die na een VAR-check goedgekeurd werd. Nog eens drie minuten later kopte hij zijn hattrick al op het bord.

En het feestje van Big Rom was nog niet voorbij. In minuut 37 tekende hij al zijn vierde treffer aan, deze keer na een individuele actie. Er stonden bij de rust zelfs bijna forfaitcijfers op het bord, maar de goal van Castagne werd nog afgekeurd wegens buitenspel.

Tweede helft een pak minder

Bij de rust liet Domenico Tedesco Lukaku vervolgens in de kleedkamer, samen met Vranckx. Tielemans en Openda kwamen hen vervangen. De tweede helft was echter van een veel minder niveau. De Belgen werden nonchalant en heel erg veel viel er niet meer te zien.

Pas in de slotfase kwam er nog wat opwinding. Een afstandsschot van Tielemans strandde op de paal en in de slotminuut zorgde Trossard alsnog voor de 5-0. Daarmee zijn de Rode Duivels groepswinnaar in hun kwalificatiepoule en mogen ze straks als reekshoofd de trommel in bij de loting voor het eindtoernooi.

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

41
41
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

65
65
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

151
151
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

81
81
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

42
42
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

33
33
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

186
186
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

339
339
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

198
198
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

122
122
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

343
343
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

185
185
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

349
349
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

158
158
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

89
89
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

629
629
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

306
306
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

718
718
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

488
488
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

303
303
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

188
188
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

155
155
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

121
121
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

107
107
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

73
73

Meer sportnieuws