Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

181 stemmen
Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

De Rode Duivels zijn er zondagavond in geslaagd om hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024 af te sluiten met een knaller. Azerbeidzjan werd in het Koning Boudewijnstadion in de eerste helft met de grond gelijk gemaakt, met een glansrol voor Romelu Lukaku. De aanvoerder scoorde maar liefst vier keer voor rust en legde zo de basis voor een stevige 5-0-zege.

Ondanks het zeer drassige veld in Brussel maakten de Duivels snel korte metten met de Azeri's. Al na zeventien minuten kreeg Lukaku een klein beetje ruimte en dat was voldoende om een voorzet van Doku binnen te koppen. Daarna ging het bijzonder snel.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Vier goals van Lukaku

Enkele minuten later moest Azerbeidzjan al met tien verder na een tweede geel voor Eddy en dat werd meteen uitgebuit door de tweede treffer van Lukaku, die na een VAR-check goedgekeurd werd. Nog eens drie minuten later kopte hij zijn hattrick al op het bord.

En het feestje van Big Rom was nog niet voorbij. In minuut 37 tekende hij al zijn vierde treffer aan, deze keer na een individuele actie. Er stonden bij de rust zelfs bijna forfaitcijfers op het bord, maar de goal van Castagne werd nog afgekeurd wegens buitenspel.

Tweede helft een pak minder

Bij de rust liet Domenico Tedesco Lukaku vervolgens in de kleedkamer, samen met Vranckx. Tielemans en Openda kwamen hen vervangen. De tweede helft was echter van een veel minder niveau. De Belgen werden nonchalant en heel erg veel viel er niet meer te zien.

Pas in de slotfase kwam er nog wat opwinding. Een afstandsschot van Tielemans strandde op de paal en in de slotminuut zorgde Trossard alsnog voor de 5-0. Daarmee zijn de Rode Duivels groepswinnaar in hun kwalificatiepoule en mogen ze straks als reekshoofd de trommel in bij de loting voor het eindtoernooi.

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

'Sibierski keert kar: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

0
0
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

85
85
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

102
102
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

142
142
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

103
103
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

666
666
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

155
155
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

301
301
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

335
335
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

159
159
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

415
415
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

314
314
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

481
481
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

464
464
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

106
106
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

217
217
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

141
141
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

213
213
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

343
343
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

481
481
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

207
207
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

657
657
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

464
464

Meer sportnieuws