Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

door
Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

De Rode Duivels zijn er zondagavond in geslaagd om hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024 af te sluiten met een knaller. Azerbeidzjan werd in het Koning Boudewijnstadion in de eerste helft met de grond gelijk gemaakt, met een glansrol voor Romelu Lukaku. De aanvoerder scoorde maar liefst vier keer voor rust en legde zo de basis voor een stevige 5-0-zege.

Ondanks het zeer drassige veld in Brussel maakten de Duivels snel korte metten met de Azeri's. Al na zeventien minuten kreeg Lukaku een klein beetje ruimte en dat was voldoende om een voorzet van Doku binnen te koppen. Daarna ging het bijzonder snel.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Vier goals van Lukaku

Enkele minuten later moest Azerbeidzjan al met tien verder na een tweede geel voor Eddy en dat werd meteen uitgebuit door de tweede treffer van Lukaku, die na een VAR-check goedgekeurd werd. Nog eens drie minuten later kopte hij zijn hattrick al op het bord.

En het feestje van Big Rom was nog niet voorbij. In minuut 37 tekende hij al zijn vierde treffer aan, deze keer na een individuele actie. Er stonden bij de rust zelfs bijna forfaitcijfers op het bord, maar de goal van Castagne werd nog afgekeurd wegens buitenspel.

Tweede helft een pak minder

Bij de rust liet Domenico Tedesco Lukaku vervolgens in de kleedkamer, samen met Vranckx. Tielemans en Openda kwamen hen vervangen. De tweede helft was echter van een veel minder niveau. De Belgen werden nonchalant en heel erg veel viel er niet meer te zien.

Pas in de slotfase kwam er nog wat opwinding. Een afstandsschot van Tielemans strandde op de paal en in de slotminuut zorgde Trossard alsnog voor de 5-0. Daarmee zijn de Rode Duivels groepswinnaar in hun kwalificatiepoule en mogen ze straks als reekshoofd de trommel in bij de loting voor het eindtoernooi.

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

81
81
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

166
166
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

97
97
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

60
60
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1068
1068
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

179
179
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

210
210
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

296
296
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

711
711
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

36
36
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

182
182
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

126
126
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

128
128
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

321
321
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

328
328
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws