Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

181
Rode Duivels als reekshoofd naar EK na glansrol Lukaku

De Rode Duivels zijn er zondagavond in geslaagd om hun kwalificatiecampagne voor EURO 2024 af te sluiten met een knaller. Azerbeidzjan werd in het Koning Boudewijnstadion in de eerste helft met de grond gelijk gemaakt, met een glansrol voor Romelu Lukaku. De aanvoerder scoorde maar liefst vier keer voor rust en legde zo de basis voor een stevige 5-0-zege.

Ondanks het zeer drassige veld in Brussel maakten de Duivels snel korte metten met de Azeri's. Al na zeventien minuten kreeg Lukaku een klein beetje ruimte en dat was voldoende om een voorzet van Doku binnen te koppen. Daarna ging het bijzonder snel.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Vier goals van Lukaku

Enkele minuten later moest Azerbeidzjan al met tien verder na een tweede geel voor Eddy en dat werd meteen uitgebuit door de tweede treffer van Lukaku, die na een VAR-check goedgekeurd werd. Nog eens drie minuten later kopte hij zijn hattrick al op het bord.

En het feestje van Big Rom was nog niet voorbij. In minuut 37 tekende hij al zijn vierde treffer aan, deze keer na een individuele actie. Er stonden bij de rust zelfs bijna forfaitcijfers op het bord, maar de goal van Castagne werd nog afgekeurd wegens buitenspel.

Tweede helft een pak minder

Bij de rust liet Domenico Tedesco Lukaku vervolgens in de kleedkamer, samen met Vranckx. Tielemans en Openda kwamen hen vervangen. De tweede helft was echter van een veel minder niveau. De Belgen werden nonchalant en heel erg veel viel er niet meer te zien.

Pas in de slotfase kwam er nog wat opwinding. Een afstandsschot van Tielemans strandde op de paal en in de slotminuut zorgde Trossard alsnog voor de 5-0. Daarmee zijn de Rode Duivels groepswinnaar in hun kwalificatiepoule en mogen ze straks als reekshoofd de trommel in bij de loting voor het eindtoernooi.

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

6
6
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

31
31
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

33
33
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

124
124
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

217
217
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

80
80
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

208
208
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

105
105
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

76
76
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

380
380
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

30
30
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

496
496
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

60
60
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

716
716
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

70
70
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

591
591
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

218
218
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1093
1093
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

165
165
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

214
214
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

113
113
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

351
351

Meer sportnieuws