‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

1348 stemmen
‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

Derde keer goede keer? Club Brugge heeft weer zijn oog laten vallen op Pascal Struijk van Leeds United. De centrale verdediger, die eerder financieel onhaalbaar leek, heeft nu een afgeprijsde vraagprijs van 15 miljoen euro.

Ondanks interesse en inspanningen van Club Brugge lijkt Leeds United-coach Daniel Farke erg terughoudend te zijn over het laten vertrekken van Struijk, die wordt geprezen als de beste verdediger in de Championship. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

Een mogelijk vertrek van Struijk zou een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League. De 24-jarige Nederlander, die bekend staat om zijn leiderschap en kwaliteiten, zou niet alleen een serieuze versterking zijn voor de Brugse defensie, maar ook het salarisbudget aanzienlijk verhogen.

Anderzijds lijkt Struijk zelf wel zin te hebben om naar West-Vlaanderen te komen.

LEES OOK: 'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

Struijk wil naar Club Brugge aan afgeprijsd bedrag

Club Brugge onderneemt actie om in januari een kwalitatieve centrale verdediger aan te trekken, en volgens journalist Sacha Tavolieri staat Pascal Struijk op de Brugse shortlist.

De 24-jarige sterkhouder van Leeds United zou zelf ook zin hebben in een verhuis naar België, terwijl de vraagprijs voor Struijk zou zijn gedaald van 18 miljoen naar 15 miljoen euro.

De interesse van Club Brugge in Pascal Struijk gaat al veel langer terug, maar toen bleek deze optie financieel niet haalbaar voor de West-Vlamingen. Eind augustus kwam de piste van Struijk opnieuw ter sprake in het Jan Breydelstadion.

Blauw-Zwart dacht toen zelfs een grotere kans te hebben om tot een akkoord te komen met Leeds United, aangezien de Engelse club afgelopen seizoen degradeerde uit de Premier League.

The Athletic bevestigt dat Club Brugge daadwerkelijk heeft geprobeerd om Struijk afgelopen zomer aan te trekken en zelfs dat Leeds bereid was om hun sterkhouder te laten gaan.

Toen Daniel Farke echter werd aangesteld als de nieuwe hoofdcoach op Elland Road, liet de Duitser meteen weten dat hij Struijk bij de club wilde houden. Het bestuur volgde Farke in zijn beslissing, aangezien de coach een grote invloed heeft op het sportieve beleid bij Leeds United.

Vanaf de eerste dag van zijn aanstelling in juli kreeg Farke immers de vrijheid om zijn stempel op de selectie te drukken als een manager met autoriteit om belangrijke beslissingen te nemen op het gebied van transfers.

Naast Struijk heeft Farke ook inspanningen geleverd om andere sterkhouders zoals Crysencio Summerville en Illan Meslier naar Elland Road te halen.

Struijk is de laatste speler die Farke zou willen laten vertrekken

Daniel Farke is dan ook geen voorstander van het laten vertrekken van Pascal Struijk in januari. De Nederlander was in de laatste wedstrijden de aanvoerder van het team en is belangrijker dan ooit geworden.

Struijk onderscheidt zich bij Leeds United als de regisseur van de verdediging. Hij is de speler die het meest wordt aangespeeld en de meest gebruikte passing link bij de club. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

“Hij paste zich goed aan mijn eisen aan”, zei Farke enkele weken geleden over Struik. “Hij heeft een cruciale rol gespeeld. We hoeven niet te praten over zijn vaardigheden met de bal. Ik ben zeer tevreden met zijn ontwikkeling.”

Ook in Nederland zijn de indrukwekkende prestaties van Pascal Struijk niet onopgemerkt gebleven. Süleyman Öztürk sprak met lof over Struijk in een video van Voetbal International.

“Hij is een complete en volwassen verdediger. Struijk kan makkelijk mee in de verdediging van Tottenham Hotspur. Die jongen speelt echt op een te laag niveau. Ik kan me goed voorstellen dat er in januari een grote club komt voor hem”, zei de analist.

“Hij is op dit moment echt de beste verdediger uit de Championship. Ik denk dat hij die stap wel gaat maken, want vanuit het tweede niveau in de Oranje-selectie komen is lastig.”

De beste verdediger van de Championship

Carlton Palmer, voormalig international voor Engeland en huidig analist voor BBC, is diep onder de indruk van de evolutie die Pascal Struijk doormaakt. “Hij is een zeer beslissende verdediger en zo comfortabel aan de bal. Hij wordt een complete en volwassen verdediger en zelfs de beste in de Championship.”

Palmer benadrukt dat een mogelijk vertrek van Struijk een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League.

“Helaas is er altijd ongewenste aandacht van andere clubs wanneer een speler het goed doet. Vanuit het perspectief van de club hoopt Leeds hem te behouden en zullen ze zeggen - 'je zult volgend seizoen in de Premier League spelen.’”

Struijk, wiens carrière gelanceerd werd onder leiding van Marcelo Bielsa, wordt beschouwd als Leeds' eigen versie van Virgil van Dijk en is een van de publiekslievelingen van de club. In de BBC Radio podcast 'Leeds Don't Go To Bed Just Yet' werden de prestaties van Struijk uitgebreid besproken door Jonny Buchan en Simon Rix.

“Ik had een gesprek met een voetbalanalist en hij noemde Struijk de beste centrale verdediger in de Championship”, onthulde Buchan. “Hij omschreef hem als de Rolls Royce onder de anderen, en dat komt van iemand wiens taak het is om prestaties te analyseren.”

Topverdiener bij Leeds: 15 miljoen transfergeld + monstersalaris

Club Brugge richt zich de komende weken en maanden uitsluitend op het aantrekken van ‘meerwaardespelers’ op de transfermarkt, en Pascal Struijk valt zeker in die categorie.

Zowel op het mentaal als sportief vlak Struijk voldoet aan alle criteria die Club Brugge zoekt in hun zoektocht naar een nieuwe defensieve leider. De selectie heeft behoefte aan leiderschap binnen het team, en dit is een kwaliteit die Struijk zeker kan bieden.

Om deze vaardigheid verder te ontwikkelen, heeft de verdediger daarvoor zelfs een performancecoach ingeschakeld. De 24-jarige bezit een grote persoonlijkheid en werd zo een natuurlijke leider bij Leeds United.

Aan het einde van vorig jaar verlengde Struijk zijn contract bij de Engelse club, wat hem tot een van de topverdieners bij Leeds maakte. Daarom zal Club Brugge, naast een transfersom met een richtprijs van 15 miljoen euro, ook aanzienlijk salarisbudget moeten vrijmaken om Struijk naar West-Vlaanderen te halen.

Moet Club Brugge 15 miljoen betalen voor Struijk?

Meest recent

'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

4
4
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

272
272
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

95
95
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

128
128
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

202
202
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

164
164
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

223
223
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

123
123
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

443
443
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

180
180
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

298
298
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

358
358
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

271
271
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

316
316
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

88
88
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

182
182
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

103
103
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

380
380
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

477
477
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1052
1052
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

126
126
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

203
203
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

142
142
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

228
228

Meer sportnieuws