‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

1348
‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

Derde keer goede keer? Club Brugge heeft weer zijn oog laten vallen op Pascal Struijk van Leeds United. De centrale verdediger, die eerder financieel onhaalbaar leek, heeft nu een afgeprijsde vraagprijs van 15 miljoen euro.

Ondanks interesse en inspanningen van Club Brugge lijkt Leeds United-coach Daniel Farke erg terughoudend te zijn over het laten vertrekken van Struijk, die wordt geprezen als de beste verdediger in de Championship. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

Een mogelijk vertrek van Struijk zou een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League. De 24-jarige Nederlander, die bekend staat om zijn leiderschap en kwaliteiten, zou niet alleen een serieuze versterking zijn voor de Brugse defensie, maar ook het salarisbudget aanzienlijk verhogen.

Anderzijds lijkt Struijk zelf wel zin te hebben om naar West-Vlaanderen te komen.

LEES OOK: Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

Struijk wil naar Club Brugge aan afgeprijsd bedrag

Club Brugge onderneemt actie om in januari een kwalitatieve centrale verdediger aan te trekken, en volgens journalist Sacha Tavolieri staat Pascal Struijk op de Brugse shortlist.

De 24-jarige sterkhouder van Leeds United zou zelf ook zin hebben in een verhuis naar België, terwijl de vraagprijs voor Struijk zou zijn gedaald van 18 miljoen naar 15 miljoen euro.

De interesse van Club Brugge in Pascal Struijk gaat al veel langer terug, maar toen bleek deze optie financieel niet haalbaar voor de West-Vlamingen. Eind augustus kwam de piste van Struijk opnieuw ter sprake in het Jan Breydelstadion.

Blauw-Zwart dacht toen zelfs een grotere kans te hebben om tot een akkoord te komen met Leeds United, aangezien de Engelse club afgelopen seizoen degradeerde uit de Premier League.

The Athletic bevestigt dat Club Brugge daadwerkelijk heeft geprobeerd om Struijk afgelopen zomer aan te trekken en zelfs dat Leeds bereid was om hun sterkhouder te laten gaan.

Toen Daniel Farke echter werd aangesteld als de nieuwe hoofdcoach op Elland Road, liet de Duitser meteen weten dat hij Struijk bij de club wilde houden. Het bestuur volgde Farke in zijn beslissing, aangezien de coach een grote invloed heeft op het sportieve beleid bij Leeds United.

Vanaf de eerste dag van zijn aanstelling in juli kreeg Farke immers de vrijheid om zijn stempel op de selectie te drukken als een manager met autoriteit om belangrijke beslissingen te nemen op het gebied van transfers.

Naast Struijk heeft Farke ook inspanningen geleverd om andere sterkhouders zoals Crysencio Summerville en Illan Meslier naar Elland Road te halen.

Struijk is de laatste speler die Farke zou willen laten vertrekken

Daniel Farke is dan ook geen voorstander van het laten vertrekken van Pascal Struijk in januari. De Nederlander was in de laatste wedstrijden de aanvoerder van het team en is belangrijker dan ooit geworden.

Struijk onderscheidt zich bij Leeds United als de regisseur van de verdediging. Hij is de speler die het meest wordt aangespeeld en de meest gebruikte passing link bij de club. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

“Hij paste zich goed aan mijn eisen aan”, zei Farke enkele weken geleden over Struik. “Hij heeft een cruciale rol gespeeld. We hoeven niet te praten over zijn vaardigheden met de bal. Ik ben zeer tevreden met zijn ontwikkeling.”

Ook in Nederland zijn de indrukwekkende prestaties van Pascal Struijk niet onopgemerkt gebleven. Süleyman Öztürk sprak met lof over Struijk in een video van Voetbal International.

“Hij is een complete en volwassen verdediger. Struijk kan makkelijk mee in de verdediging van Tottenham Hotspur. Die jongen speelt echt op een te laag niveau. Ik kan me goed voorstellen dat er in januari een grote club komt voor hem”, zei de analist.

“Hij is op dit moment echt de beste verdediger uit de Championship. Ik denk dat hij die stap wel gaat maken, want vanuit het tweede niveau in de Oranje-selectie komen is lastig.”

De beste verdediger van de Championship

Carlton Palmer, voormalig international voor Engeland en huidig analist voor BBC, is diep onder de indruk van de evolutie die Pascal Struijk doormaakt. “Hij is een zeer beslissende verdediger en zo comfortabel aan de bal. Hij wordt een complete en volwassen verdediger en zelfs de beste in de Championship.”

Palmer benadrukt dat een mogelijk vertrek van Struijk een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League.

“Helaas is er altijd ongewenste aandacht van andere clubs wanneer een speler het goed doet. Vanuit het perspectief van de club hoopt Leeds hem te behouden en zullen ze zeggen - 'je zult volgend seizoen in de Premier League spelen.’”

Struijk, wiens carrière gelanceerd werd onder leiding van Marcelo Bielsa, wordt beschouwd als Leeds' eigen versie van Virgil van Dijk en is een van de publiekslievelingen van de club. In de BBC Radio podcast 'Leeds Don't Go To Bed Just Yet' werden de prestaties van Struijk uitgebreid besproken door Jonny Buchan en Simon Rix.

“Ik had een gesprek met een voetbalanalist en hij noemde Struijk de beste centrale verdediger in de Championship”, onthulde Buchan. “Hij omschreef hem als de Rolls Royce onder de anderen, en dat komt van iemand wiens taak het is om prestaties te analyseren.”

Topverdiener bij Leeds: 15 miljoen transfergeld + monstersalaris

Club Brugge richt zich de komende weken en maanden uitsluitend op het aantrekken van ‘meerwaardespelers’ op de transfermarkt, en Pascal Struijk valt zeker in die categorie.

Zowel op het mentaal als sportief vlak Struijk voldoet aan alle criteria die Club Brugge zoekt in hun zoektocht naar een nieuwe defensieve leider. De selectie heeft behoefte aan leiderschap binnen het team, en dit is een kwaliteit die Struijk zeker kan bieden.

Om deze vaardigheid verder te ontwikkelen, heeft de verdediger daarvoor zelfs een performancecoach ingeschakeld. De 24-jarige bezit een grote persoonlijkheid en werd zo een natuurlijke leider bij Leeds United.

Aan het einde van vorig jaar verlengde Struijk zijn contract bij de Engelse club, wat hem tot een van de topverdieners bij Leeds maakte. Daarom zal Club Brugge, naast een transfersom met een richtprijs van 15 miljoen euro, ook aanzienlijk salarisbudget moeten vrijmaken om Struijk naar West-Vlaanderen te halen.

Moet Club Brugge 15 miljoen betalen voor Struijk?

Meest recent

Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

10
10
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

10
10
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

55
55
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

12
12
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

8
8
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

56
56
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

336
336
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

65
65
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

111
111
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

181
181
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

62
62
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

40
40
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

119
119
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

32
32
'Van Gucht laat kijkers perplex staan met nieuwe stunt'

Ruben Van Gucht staat opnieuw voor een opvallende uitdaging op televisie. Terwijl de sportjournalist ...

25
25
Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Standard krijgt er een stevige concurrent bij in de jacht op jonge Waalse voetbaltalenten. Racing ...

177
177
De Meyer glundert: "Heel mooi voor STVV én de spelers"

STVV speelt donderdagavond in en tegen FC Midtjylland. De Truienaars zijn uiteraard de underdog ...

34
34
Boeckx voert druk op Club Brugge stevig op

Om 21u staat Club Brugge voor zijn derde opdracht in de league phase van de Champions League. Daarin ...

134
134
Tresoldi, Seys en Brughmans figureren in zeer straffe lijst

De Jupiler Pro League geldt dezer dagen als exportcompetitie par excellence. Niemand weet zijn ...

82
82
"Het komt wel goed met Hazard bij Lens"

Wanneer Club Brugge straks om 21u in de Champions League RC Lens in de ogen kijkt, zal er op het ...

35
35
Boost voor Anderlecht: sterkhouder keert terug

Anderlecht blikt terug op een gitzwarte week, met eerst een pijnlijke nederlaag op het veld van ...

265
265
Oude bekende onthult geheimen achter ontbolstering Tresoldi

Club Brugge hoopt woensdagavond om een tweede zege te pakken in de Champions League, waarvoor het ...

158
158
STVV op zoek naar Europese stunt mét twee sterkhouders

STVV kende vorige week een zeer geslaagd Europees debuut, want het won zijn openingsmatch in de ...

43
43
AA Gent krijgt goed én slecht nieuws voor Europese clash

AA Gent begon vorige week goed aan zijn campagne in de league phase van de Conference League, want ...

130
130
Charleroi neemt keiharde maatregel na nieuwe onlusten

Charleroi beleeft voorlopig een topseizoen op sportief vlak, met na acht speeldagen een knappe derde ...

62
62

Meer sportnieuws