‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

door
‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

Derde keer goede keer? Club Brugge heeft weer zijn oog laten vallen op Pascal Struijk van Leeds United. De centrale verdediger, die eerder financieel onhaalbaar leek, heeft nu een afgeprijsde vraagprijs van 15 miljoen euro.

Ondanks interesse en inspanningen van Club Brugge lijkt Leeds United-coach Daniel Farke erg terughoudend te zijn over het laten vertrekken van Struijk, die wordt geprezen als de beste verdediger in de Championship. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

Een mogelijk vertrek van Struijk zou een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League. De 24-jarige Nederlander, die bekend staat om zijn leiderschap en kwaliteiten, zou niet alleen een serieuze versterking zijn voor de Brugse defensie, maar ook het salarisbudget aanzienlijk verhogen.

Anderzijds lijkt Struijk zelf wel zin te hebben om naar West-Vlaanderen te komen.

LEES OOK: Bornauw heeft fraaie transfer beet, verrassend akkoord Fofana

Struijk wil naar Club Brugge aan afgeprijsd bedrag

Club Brugge onderneemt actie om in januari een kwalitatieve centrale verdediger aan te trekken, en volgens journalist Sacha Tavolieri staat Pascal Struijk op de Brugse shortlist.

De 24-jarige sterkhouder van Leeds United zou zelf ook zin hebben in een verhuis naar België, terwijl de vraagprijs voor Struijk zou zijn gedaald van 18 miljoen naar 15 miljoen euro.

De interesse van Club Brugge in Pascal Struijk gaat al veel langer terug, maar toen bleek deze optie financieel niet haalbaar voor de West-Vlamingen. Eind augustus kwam de piste van Struijk opnieuw ter sprake in het Jan Breydelstadion.

Blauw-Zwart dacht toen zelfs een grotere kans te hebben om tot een akkoord te komen met Leeds United, aangezien de Engelse club afgelopen seizoen degradeerde uit de Premier League.

The Athletic bevestigt dat Club Brugge daadwerkelijk heeft geprobeerd om Struijk afgelopen zomer aan te trekken en zelfs dat Leeds bereid was om hun sterkhouder te laten gaan.

Toen Daniel Farke echter werd aangesteld als de nieuwe hoofdcoach op Elland Road, liet de Duitser meteen weten dat hij Struijk bij de club wilde houden. Het bestuur volgde Farke in zijn beslissing, aangezien de coach een grote invloed heeft op het sportieve beleid bij Leeds United.

Vanaf de eerste dag van zijn aanstelling in juli kreeg Farke immers de vrijheid om zijn stempel op de selectie te drukken als een manager met autoriteit om belangrijke beslissingen te nemen op het gebied van transfers.

Naast Struijk heeft Farke ook inspanningen geleverd om andere sterkhouders zoals Crysencio Summerville en Illan Meslier naar Elland Road te halen.

Struijk is de laatste speler die Farke zou willen laten vertrekken

Daniel Farke is dan ook geen voorstander van het laten vertrekken van Pascal Struijk in januari. De Nederlander was in de laatste wedstrijden de aanvoerder van het team en is belangrijker dan ooit geworden.

Struijk onderscheidt zich bij Leeds United als de regisseur van de verdediging. Hij is de speler die het meest wordt aangespeeld en de meest gebruikte passing link bij de club. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

“Hij paste zich goed aan mijn eisen aan”, zei Farke enkele weken geleden over Struik. “Hij heeft een cruciale rol gespeeld. We hoeven niet te praten over zijn vaardigheden met de bal. Ik ben zeer tevreden met zijn ontwikkeling.”

Ook in Nederland zijn de indrukwekkende prestaties van Pascal Struijk niet onopgemerkt gebleven. Süleyman Öztürk sprak met lof over Struijk in een video van Voetbal International.

“Hij is een complete en volwassen verdediger. Struijk kan makkelijk mee in de verdediging van Tottenham Hotspur. Die jongen speelt echt op een te laag niveau. Ik kan me goed voorstellen dat er in januari een grote club komt voor hem”, zei de analist.

“Hij is op dit moment echt de beste verdediger uit de Championship. Ik denk dat hij die stap wel gaat maken, want vanuit het tweede niveau in de Oranje-selectie komen is lastig.”

De beste verdediger van de Championship

Carlton Palmer, voormalig international voor Engeland en huidig analist voor BBC, is diep onder de indruk van de evolutie die Pascal Struijk doormaakt. “Hij is een zeer beslissende verdediger en zo comfortabel aan de bal. Hij wordt een complete en volwassen verdediger en zelfs de beste in de Championship.”

Palmer benadrukt dat een mogelijk vertrek van Struijk een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League.

“Helaas is er altijd ongewenste aandacht van andere clubs wanneer een speler het goed doet. Vanuit het perspectief van de club hoopt Leeds hem te behouden en zullen ze zeggen - 'je zult volgend seizoen in de Premier League spelen.’”

Struijk, wiens carrière gelanceerd werd onder leiding van Marcelo Bielsa, wordt beschouwd als Leeds' eigen versie van Virgil van Dijk en is een van de publiekslievelingen van de club. In de BBC Radio podcast 'Leeds Don't Go To Bed Just Yet' werden de prestaties van Struijk uitgebreid besproken door Jonny Buchan en Simon Rix.

“Ik had een gesprek met een voetbalanalist en hij noemde Struijk de beste centrale verdediger in de Championship”, onthulde Buchan. “Hij omschreef hem als de Rolls Royce onder de anderen, en dat komt van iemand wiens taak het is om prestaties te analyseren.”

Topverdiener bij Leeds: 15 miljoen transfergeld + monstersalaris

Club Brugge richt zich de komende weken en maanden uitsluitend op het aantrekken van ‘meerwaardespelers’ op de transfermarkt, en Pascal Struijk valt zeker in die categorie.

Zowel op het mentaal als sportief vlak Struijk voldoet aan alle criteria die Club Brugge zoekt in hun zoektocht naar een nieuwe defensieve leider. De selectie heeft behoefte aan leiderschap binnen het team, en dit is een kwaliteit die Struijk zeker kan bieden.

Om deze vaardigheid verder te ontwikkelen, heeft de verdediger daarvoor zelfs een performancecoach ingeschakeld. De 24-jarige bezit een grote persoonlijkheid en werd zo een natuurlijke leider bij Leeds United.

Aan het einde van vorig jaar verlengde Struijk zijn contract bij de Engelse club, wat hem tot een van de topverdieners bij Leeds maakte. Daarom zal Club Brugge, naast een transfersom met een richtprijs van 15 miljoen euro, ook aanzienlijk salarisbudget moeten vrijmaken om Struijk naar West-Vlaanderen te halen.

Trending:

Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit
Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit

Moet Club Brugge 15 miljoen betalen voor Struijk?

Meest recent

Dimata versiert transfer, Wesley zet groot avontuur verder

Landry Dimata en Wesley Moraes maakten vele jaren geleden het mooie weer op de Belgische velden. ...

25
25
STVV’s geheim achter de 25 miljoen: van kritiek tot succes

STVV verkocht Joel Fujima aan St. Pauli. Alweer een mooie transfer voor een Japanse speler van de ...

34
34
Anderlecht krijgt wake-upcall: Club Brugge als voorbeeld

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding om ‘u’ tegen te zeggen. Dat wordt al jaren ...

141
141
Farioli irriteert Ajax, PSV wacht niet langer op sterkhouder

Bij PSV en Ajax gonst het ook van de geruchten. De twee Nederlandse topclubs gaan zich nog roeren op ...

23
23
‘RSCA flirt met transferbom: kleedkamer onrustig’

Anderlecht wil snel werk maken van een nieuwe tweede doelman. Maar de mogelijke komst van een jong ...

209
209
Transfers Jupiler Pro League: 10 pikante deals op til

De transfermarkt is ondertussen officieel geopend. In de Jupiler Pro League gebeurde al het een en ...

631
631
Toptransfer voor Hoefkens richting Premier League?

Carl Hoefkens deed het afgelopen seizoen goed bij NAC Breda en is er ook zeer geliefd bij de ...

83
83
'Club Brugge eist miljoenenbedrag van Union SG'

Union SG zal in de komende mercato's niet meer snel 'koopjes' gaan kunnen doen bij de andere ...

406
406
Anderlecht on fire: deze transfers zijn nog op komst

Ilay Camara trekt wellicht naar RSC Anderlecht, maar daar stopt het niet bij. Onze redactie vernam ...

404
404
'Laatste struikelblok van tafel: miljoenenklepper Sadiki'

De Jupiler Pro League staat op punt om opnieuw één van zijn smaakmakers te verliezen. ...

111
111
'Anderlecht dendert door: twee extra aanwinsten op komst'

Woensdag vond bij RSC Anderlecht een Raad van Bestuur plaats. Tijdens die meeting werd de ...

607
607
'Jashari steenrijk: transferakkoord helemaal rond'

Het begint er meer en meer naar uit te zien dat Ardon Jashari deze zomer vertrekt bij Club Brugge ...

718
718
'Gent in de wolken met onverwachte miljoenentransfer'

Om komend seizoen kans te maken op een Europees ticket, kan KAA Gent nog wat versterking gebruiken. ...

217
217
'Megatransfer Barça in gevaar: Bayern onderneemt actie'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

116
116
Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding achter de rug. Onder een loden ...

678
678
OHL houdt goudhaantje vast, Beveren shopt bij Standard

De start van het Belgische voetbalseizoen komt steeds dichter. Maar de ploegen uit de Jupiler Pro ...

69
69
'Contract van vier jaar: Club op zucht van transferdeal'

De zomerse transfermolen begint bij Club Brugge KV stilaan op volle toeren te draaien, vooral aan ...

1419
1419
'Mondeling akkoord: Arsenal vindt eindelijk topspits'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

352
352
'Anderlecht dokt miljoenen: details Camara-deal gelekt'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Daags nadat de komst van middenvelder ...

1028
1028
Fink zet slijpmachine aan: nieuwe Genk-diamanten staan klaar

KRC Genk is foutloos begonnen aan zijn oefencampagne. Ondanks een zware eerste trainingsweek werd ...

393
393
‘Onverwachte zet: Club Brugge slaat genadeloos toe’

Club Brugge verrast vriend en vijand met een nieuwe transferzet op het zomerse toneel. De ...

695
695
'Gent lacht tanden bloot: enorme transferom voor Fofana'

AA Gent krijgt straks mogelijke een welgekomen financiële bonus erbij. De Buffalo's hebben ...

631
631
Topdeal in JPL: Standard haalt Nielsen weg bij Club Brugge

Club Brugge heeft woensdagavond zijn tweede grote uitgaande transfer van de zomermercato ...

242
242
Atlético spendeert 70 miljoen, Chelsea strikt PL-uitblinker

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Atlético ...

83
83
'Club houdt been stijf: Union loopt blauwtje in Brugge'

Het middenveld van Club Brugge ondergaat straks wellicht een metamorfose. Niet alleen dreigt Ardon ...

697
697

Meer sportnieuws