‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

door
‘Club Brugge zorgt voor knaller op de wintermercato’

Derde keer goede keer? Club Brugge heeft weer zijn oog laten vallen op Pascal Struijk van Leeds United. De centrale verdediger, die eerder financieel onhaalbaar leek, heeft nu een afgeprijsde vraagprijs van 15 miljoen euro.

Ondanks interesse en inspanningen van Club Brugge lijkt Leeds United-coach Daniel Farke erg terughoudend te zijn over het laten vertrekken van Struijk, die wordt geprezen als de beste verdediger in de Championship. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

Een mogelijk vertrek van Struijk zou een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League. De 24-jarige Nederlander, die bekend staat om zijn leiderschap en kwaliteiten, zou niet alleen een serieuze versterking zijn voor de Brugse defensie, maar ook het salarisbudget aanzienlijk verhogen.

Anderzijds lijkt Struijk zelf wel zin te hebben om naar West-Vlaanderen te komen.

LEES OOK: Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Struijk wil naar Club Brugge aan afgeprijsd bedrag

Club Brugge onderneemt actie om in januari een kwalitatieve centrale verdediger aan te trekken, en volgens journalist Sacha Tavolieri staat Pascal Struijk op de Brugse shortlist.

De 24-jarige sterkhouder van Leeds United zou zelf ook zin hebben in een verhuis naar België, terwijl de vraagprijs voor Struijk zou zijn gedaald van 18 miljoen naar 15 miljoen euro.

De interesse van Club Brugge in Pascal Struijk gaat al veel langer terug, maar toen bleek deze optie financieel niet haalbaar voor de West-Vlamingen. Eind augustus kwam de piste van Struijk opnieuw ter sprake in het Jan Breydelstadion.

Blauw-Zwart dacht toen zelfs een grotere kans te hebben om tot een akkoord te komen met Leeds United, aangezien de Engelse club afgelopen seizoen degradeerde uit de Premier League.

The Athletic bevestigt dat Club Brugge daadwerkelijk heeft geprobeerd om Struijk afgelopen zomer aan te trekken en zelfs dat Leeds bereid was om hun sterkhouder te laten gaan.

Toen Daniel Farke echter werd aangesteld als de nieuwe hoofdcoach op Elland Road, liet de Duitser meteen weten dat hij Struijk bij de club wilde houden. Het bestuur volgde Farke in zijn beslissing, aangezien de coach een grote invloed heeft op het sportieve beleid bij Leeds United.

Vanaf de eerste dag van zijn aanstelling in juli kreeg Farke immers de vrijheid om zijn stempel op de selectie te drukken als een manager met autoriteit om belangrijke beslissingen te nemen op het gebied van transfers.

Naast Struijk heeft Farke ook inspanningen geleverd om andere sterkhouders zoals Crysencio Summerville en Illan Meslier naar Elland Road te halen.

Struijk is de laatste speler die Farke zou willen laten vertrekken

Daniel Farke is dan ook geen voorstander van het laten vertrekken van Pascal Struijk in januari. De Nederlander was in de laatste wedstrijden de aanvoerder van het team en is belangrijker dan ooit geworden.

Struijk onderscheidt zich bij Leeds United als de regisseur van de verdediging. Hij is de speler die het meest wordt aangespeeld en de meest gebruikte passing link bij de club. “Struijk is de laatste speler op die positie die Farke zou willen zien vertrekken”, schreef The Athletic.

“Hij paste zich goed aan mijn eisen aan”, zei Farke enkele weken geleden over Struik. “Hij heeft een cruciale rol gespeeld. We hoeven niet te praten over zijn vaardigheden met de bal. Ik ben zeer tevreden met zijn ontwikkeling.”

Ook in Nederland zijn de indrukwekkende prestaties van Pascal Struijk niet onopgemerkt gebleven. Süleyman Öztürk sprak met lof over Struijk in een video van Voetbal International.

“Hij is een complete en volwassen verdediger. Struijk kan makkelijk mee in de verdediging van Tottenham Hotspur. Die jongen speelt echt op een te laag niveau. Ik kan me goed voorstellen dat er in januari een grote club komt voor hem”, zei de analist.

“Hij is op dit moment echt de beste verdediger uit de Championship. Ik denk dat hij die stap wel gaat maken, want vanuit het tweede niveau in de Oranje-selectie komen is lastig.”

De beste verdediger van de Championship

Carlton Palmer, voormalig international voor Engeland en huidig analist voor BBC, is diep onder de indruk van de evolutie die Pascal Struijk doormaakt. “Hij is een zeer beslissende verdediger en zo comfortabel aan de bal. Hij wordt een complete en volwassen verdediger en zelfs de beste in de Championship.”

Palmer benadrukt dat een mogelijk vertrek van Struijk een enorme slag zou zijn voor Leeds in hun strijd om de promotie naar de Premier League.

“Helaas is er altijd ongewenste aandacht van andere clubs wanneer een speler het goed doet. Vanuit het perspectief van de club hoopt Leeds hem te behouden en zullen ze zeggen - 'je zult volgend seizoen in de Premier League spelen.’”

Struijk, wiens carrière gelanceerd werd onder leiding van Marcelo Bielsa, wordt beschouwd als Leeds' eigen versie van Virgil van Dijk en is een van de publiekslievelingen van de club. In de BBC Radio podcast 'Leeds Don't Go To Bed Just Yet' werden de prestaties van Struijk uitgebreid besproken door Jonny Buchan en Simon Rix.

“Ik had een gesprek met een voetbalanalist en hij noemde Struijk de beste centrale verdediger in de Championship”, onthulde Buchan. “Hij omschreef hem als de Rolls Royce onder de anderen, en dat komt van iemand wiens taak het is om prestaties te analyseren.”

Topverdiener bij Leeds: 15 miljoen transfergeld + monstersalaris

Club Brugge richt zich de komende weken en maanden uitsluitend op het aantrekken van ‘meerwaardespelers’ op de transfermarkt, en Pascal Struijk valt zeker in die categorie.

Zowel op het mentaal als sportief vlak Struijk voldoet aan alle criteria die Club Brugge zoekt in hun zoektocht naar een nieuwe defensieve leider. De selectie heeft behoefte aan leiderschap binnen het team, en dit is een kwaliteit die Struijk zeker kan bieden.

Om deze vaardigheid verder te ontwikkelen, heeft de verdediger daarvoor zelfs een performancecoach ingeschakeld. De 24-jarige bezit een grote persoonlijkheid en werd zo een natuurlijke leider bij Leeds United.

Aan het einde van vorig jaar verlengde Struijk zijn contract bij de Engelse club, wat hem tot een van de topverdieners bij Leeds maakte. Daarom zal Club Brugge, naast een transfersom met een richtprijs van 15 miljoen euro, ook aanzienlijk salarisbudget moeten vrijmaken om Struijk naar West-Vlaanderen te halen.

Moet Club Brugge 15 miljoen betalen voor Struijk?

Meest recent

Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

27
27
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

54
54
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

121
121
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

93
93
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

66
66
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

90
90
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

19
19
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

200
200
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

162
162
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

220
220
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

103
103
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

82
82
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

242
242
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

32
32
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

161
161
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

114
114
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

270
270
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

191
191
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

88
88
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

223
223
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

176
176
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

420
420
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

893
893

Meer sportnieuws