Lukaku zorgt voor unicum met vierklapper

door
Lukaku zorgt voor unicum met vierklapper

De Rode Duivels moesten zondagavond tegen Azerbeidzjan enkel nog hun status als groepswinnaar en reekshoofd voor de loting van het eindtoernooi veiligstellen. Dat lijkt helemaal geen probleem te worden, want ze hadden slechts een helft nodig om brandhout te maken van de Azeri's.

Bij de rust stond er immers al 4-0 op het scorebord, waarbij zowaar alle doelpunten van de voet van Romelu Lukaku kwamen. Hij opende na zeventien minuten de score met een kopbal en op het halfuur had hij al zijn hattrick volgemaakt. Eerst knalde hij op aangeven van Castagne binnen en enkele minuten daarna kopte hij een voorzet van Faes tegen de touwen.

LEES OOK: Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

Lukaku passeert Lewandowski

Acht minuten voor rust volgde al een vierde doelpunt nadat hij zichzelf een weg door het centrum baande. Daarmee zette Lukaku al zijn teller op maar liefst 83 doelpunten voor de Rode Duivels, in 113 interlands. Daarmee nestelde Lukaku zich intussen al op de zevende plaats in de internationale topschutterslijst aller tijden.

Hij liet Neymar en de Zambiaan Godfrey Chitalu definitief achter zich en passeerde ook Robert Lewandowski. Hij staat nu naast Ali Mabkhout, die nog steeds actief is voor de Verenigde Arabische Emiraten. Hij staat ook op amper één goal van de legendarische Ferenc Puskas.

Unicum bij Rode Duivels

Bovendien zorgde Lukaku met zijn vierklapper voor een unicum. Hij is immers de enige speler ooit die erin slaagde om voor de Rode Duivels vier keer in één helft te scoren. Een straffe prestatie die niet snel geëvenaard zal worden. 

Zijn totaal aandikken zal Lukaku zondagavond echter niet meer doen. Hij werd bij de rust immers alweer vervangen door Loïs Openda.

Zal die prestatie ooit nog geëvenaard worden?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

51
51
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

43
43
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

154
154
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

53
53
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

59
59
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

53
53
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

118
118
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

143
143
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

321
321
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

204
204
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

254
254
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

90
90
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

348
348
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

167
167
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

278
278
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

675
675
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

537
537
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

151
151
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

217
217
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws