AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

door
AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

In de schaduw van de Rode Duivels timmeren ook verschillende jeugdelftallen deze week aan de weg naar hun EK. De U19 van bondscoach Wesley Sonck trokken bijvoorbeeld naar Albanië voor de eerste kwalificatieronde voor het EK, dat komende zomer in Noord-Ierland plaatsvindt.

Jonge Duivels kloppen Albanië

In dat kwalificatietoernooi namen de Jonge Duivels geen droomstart, want ze waren woensdag in hun openingswedstrijd tegen Slovenië blijven steken op een gelijkspel. Maar nu hebben ze wel een grote stap richting kwalificatie gezet. In hun tweede wedstrijd wisten ze immers wel af te rekenen met Albanië

Het gastland werd met 2-0 verslagen, met dank aan Matias Fernandez-Pardo. De talentvolle aanvaller van AA Gent scoorde twee keer op amper vier minuten tijd en bezorgde daarmee rond het halfuur de jonge Belgen de overwinning.

Bij winst zeker van kwalificatië

Dankzij die overwinning gaan de Jonge Duivels nu samen met Ierland aan de leiding in de groep, met twee punten meer dan Slovenië. Dinsdag spelen ze hun slotmatch tegen de Ieren en daarin moeten ze winnen om zeker te zijn van kwalificatie voor de eliteronde, die in maart georganiseerd zal worden.

Bij een gelijkspel moeten ze hopen dat Slovenië niet wint van Albanië om zeker bij de eerste twee in de groep te eindigen. In het andere geval staan zowel Ierland, België als Slovenië met vijf punten en wordt het uitkijken wat het verdict wordt. Zeker omdat België en Ierland ook met een identiek doelsaldo staan.

België U19 speelde met:

Penders - Corbanie, Piedfort, Kongolo, Burlet (46' Seys) - Degreef (78' Godts), Montegnies (64' Van Himbeeck), Idumbo (64' Mawete) - Fernandez-Pardo, Soelle Soelle, Sishuba

Zullen de U19 het EK halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

10
10
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

142
142
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

27
27
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

57
57
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

78
78
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

204
204
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

211
211
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

44
44
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

269
269
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

244
244
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

172
172
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

294
294
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

258
258
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

31
31
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

227
227
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

44
44
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

109
109
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

232
232
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

195
195
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

155
155
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

205
205
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

399
399
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

545
545
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

844
844

Meer sportnieuws