AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

door
AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

In de schaduw van de Rode Duivels timmeren ook verschillende jeugdelftallen deze week aan de weg naar hun EK. De U19 van bondscoach Wesley Sonck trokken bijvoorbeeld naar Albanië voor de eerste kwalificatieronde voor het EK, dat komende zomer in Noord-Ierland plaatsvindt.

Jonge Duivels kloppen Albanië

In dat kwalificatietoernooi namen de Jonge Duivels geen droomstart, want ze waren woensdag in hun openingswedstrijd tegen Slovenië blijven steken op een gelijkspel. Maar nu hebben ze wel een grote stap richting kwalificatie gezet. In hun tweede wedstrijd wisten ze immers wel af te rekenen met Albanië

Het gastland werd met 2-0 verslagen, met dank aan Matias Fernandez-Pardo. De talentvolle aanvaller van AA Gent scoorde twee keer op amper vier minuten tijd en bezorgde daarmee rond het halfuur de jonge Belgen de overwinning.

Bij winst zeker van kwalificatië

Dankzij die overwinning gaan de Jonge Duivels nu samen met Ierland aan de leiding in de groep, met twee punten meer dan Slovenië. Dinsdag spelen ze hun slotmatch tegen de Ieren en daarin moeten ze winnen om zeker te zijn van kwalificatie voor de eliteronde, die in maart georganiseerd zal worden.

Bij een gelijkspel moeten ze hopen dat Slovenië niet wint van Albanië om zeker bij de eerste twee in de groep te eindigen. In het andere geval staan zowel Ierland, België als Slovenië met vijf punten en wordt het uitkijken wat het verdict wordt. Zeker omdat België en Ierland ook met een identiek doelsaldo staan.

België U19 speelde met:

Penders - Corbanie, Piedfort, Kongolo, Burlet (46' Seys) - Degreef (78' Godts), Montegnies (64' Van Himbeeck), Idumbo (64' Mawete) - Fernandez-Pardo, Soelle Soelle, Sishuba

Zullen de U19 het EK halen?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

150
150
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

11
11
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

208
208
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

37
37
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

89
89
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

44
44
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

60
60
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

650
650
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

224
224
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

279
279
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

79
79
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

512
512
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

153
153
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1185
1185

Meer sportnieuws