AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

door
AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

In de schaduw van de Rode Duivels timmeren ook verschillende jeugdelftallen deze week aan de weg naar hun EK. De U19 van bondscoach Wesley Sonck trokken bijvoorbeeld naar Albanië voor de eerste kwalificatieronde voor het EK, dat komende zomer in Noord-Ierland plaatsvindt.

Jonge Duivels kloppen Albanië

In dat kwalificatietoernooi namen de Jonge Duivels geen droomstart, want ze waren woensdag in hun openingswedstrijd tegen Slovenië blijven steken op een gelijkspel. Maar nu hebben ze wel een grote stap richting kwalificatie gezet. In hun tweede wedstrijd wisten ze immers wel af te rekenen met Albanië

Het gastland werd met 2-0 verslagen, met dank aan Matias Fernandez-Pardo. De talentvolle aanvaller van AA Gent scoorde twee keer op amper vier minuten tijd en bezorgde daarmee rond het halfuur de jonge Belgen de overwinning.

Bij winst zeker van kwalificatië

Dankzij die overwinning gaan de Jonge Duivels nu samen met Ierland aan de leiding in de groep, met twee punten meer dan Slovenië. Dinsdag spelen ze hun slotmatch tegen de Ieren en daarin moeten ze winnen om zeker te zijn van kwalificatie voor de eliteronde, die in maart georganiseerd zal worden.

Bij een gelijkspel moeten ze hopen dat Slovenië niet wint van Albanië om zeker bij de eerste twee in de groep te eindigen. In het andere geval staan zowel Ierland, België als Slovenië met vijf punten en wordt het uitkijken wat het verdict wordt. Zeker omdat België en Ierland ook met een identiek doelsaldo staan.

België U19 speelde met:

Penders - Corbanie, Piedfort, Kongolo, Burlet (46' Seys) - Degreef (78' Godts), Montegnies (64' Van Himbeeck), Idumbo (64' Mawete) - Fernandez-Pardo, Soelle Soelle, Sishuba

Zullen de U19 het EK halen?

Meest recent

KV Mechelen gaat voor straffe bonus: "Met onze kwaliteit..."

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

2
2
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

3
3
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

1
1
Antwerp komt met gerustellende update over Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

97
97
Vandenbroeck deelt transfer mee: "Komt naar Zulte Waregem"

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

53
53
'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

82
82
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

537
537
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

118
118
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

41
41
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

93
93
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

273
273
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

190
190
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

32
32
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

503
503
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

361
361
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

145
145
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

341
341
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

670
670
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

90
90
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

366
366
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

263
263
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

173
173
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

193
193
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

290
290

Meer sportnieuws