AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

door
AA Gent-talent bewijst Sonck en Belgische U19 grote dienst

In de schaduw van de Rode Duivels timmeren ook verschillende jeugdelftallen deze week aan de weg naar hun EK. De U19 van bondscoach Wesley Sonck trokken bijvoorbeeld naar Albanië voor de eerste kwalificatieronde voor het EK, dat komende zomer in Noord-Ierland plaatsvindt.

Jonge Duivels kloppen Albanië

In dat kwalificatietoernooi namen de Jonge Duivels geen droomstart, want ze waren woensdag in hun openingswedstrijd tegen Slovenië blijven steken op een gelijkspel. Maar nu hebben ze wel een grote stap richting kwalificatie gezet. In hun tweede wedstrijd wisten ze immers wel af te rekenen met Albanië

Het gastland werd met 2-0 verslagen, met dank aan Matias Fernandez-Pardo. De talentvolle aanvaller van AA Gent scoorde twee keer op amper vier minuten tijd en bezorgde daarmee rond het halfuur de jonge Belgen de overwinning.

Bij winst zeker van kwalificatië

Dankzij die overwinning gaan de Jonge Duivels nu samen met Ierland aan de leiding in de groep, met twee punten meer dan Slovenië. Dinsdag spelen ze hun slotmatch tegen de Ieren en daarin moeten ze winnen om zeker te zijn van kwalificatie voor de eliteronde, die in maart georganiseerd zal worden.

Bij een gelijkspel moeten ze hopen dat Slovenië niet wint van Albanië om zeker bij de eerste twee in de groep te eindigen. In het andere geval staan zowel Ierland, België als Slovenië met vijf punten en wordt het uitkijken wat het verdict wordt. Zeker omdat België en Ierland ook met een identiek doelsaldo staan.

België U19 speelde met:

Penders - Corbanie, Piedfort, Kongolo, Burlet (46' Seys) - Degreef (78' Godts), Montegnies (64' Van Himbeeck), Idumbo (64' Mawete) - Fernandez-Pardo, Soelle Soelle, Sishuba

Zullen de U19 het EK halen?

Meest recent

Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

19
19
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

88
88
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

66
66
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

22
22
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

19
19
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

139
139
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

55
55
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

234
234
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

128
128
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

35
35
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

132
132
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

202
202
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

61
61
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

199
199
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

63
63
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

85
85
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

237
237
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

76
76
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

779
779
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

428
428
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

52
52
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

425
425
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

156
156
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

407
407
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

148
148

Meer sportnieuws