‘Miljoenentransfer in opspraak: Anderlecht belazerd?’

1366 stemmen
‘Miljoenentransfer in opspraak: Anderlecht belazerd?’

Het verhaal tussen Anderlecht en Alexis Flips is voorlopig geen succes. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich al af.

Het Nieuwsblad maakte dan weer de bedenking of Stade Reims een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

Alexis Flips: een speler met een Anderlecht-DNA

 Medio augustus speelde Anderlecht een van zijn beste wedstrijden van het seizoen tegen KVC Westerlo. Toen liet RSCA op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal zien, wat Brian Riemer treffend omschreef als het "ABC van het voetbal".

De patronen en speelstijl die Alexis Flips vertoonde in de eerste helft waren precies zoals de club en de fans ze graag willen zien. Marc Degryse had al bij de start van het seizoen gepleit voor spelers met een Anderlecht-DNA, en het lijkt erop dat Flips perfect in dat plaatje paste.

Hij bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, een vleugje magie, zuivere passing, technisch vernuft, inzicht en voetbalintelligentie, dit alles uitgevoerd met het juiste tempo.

Precies de reden waarom Jesper Fredberg al in april de eerste stappen ondernam om Flips warm te maken voor een overstap naar Anderlecht. Met zijn kwaliteiten heeft de 23-jarige duidelijk alle troeven in handen om de nieuwe dirigent en spelmaker van Anderlecht te worden.

Fredberg en Riemer breken hun belofte aan Flips

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Volgens La Dernière Heure zette Fredberg daarom alles op alles om Alexis Flips naar Anderlecht te halen van Stade Reims, waar hij vorig seizoen een van de meest creatieve spelers was in de Ligue 1.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen. “Een creatieve geest met snelle voetjes, die de verbindingsman kan zijn tussen het middenveld en diepste man, Kasper Dolberg”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Hoewel Flips aangetrokken was door Anderlecht om de rol van vrije nummer 10 in te vullen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd gespeeld in die rol.

In plaats daarvan wordt Flips - indien hij al eens in actie komt - steeds op de flank ingezet, hoewel dit niet zijn favoriete positie is en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Intussen is Flips zelfs helemaal weggezakt in de pikorde van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, schreef Het Nieuwsblad.

Deed Stade Reims een zaakje door hem voor 3,5 miljoen te verkopen?

Door de grote concurrentie in de ploeg verdween Alexis Flips geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht, getuige zijn korte invalbeurten in de maanden oktober en november tegen KV Mechelen, Standard, OH Leuven en Cercle Brugge, waarin hij respectievelijk amper 1, 13, 5 en 4 minuten speeltijd kreeg.

“Werd eerder in de ploeg verwacht om meer creativiteit te krijgen. Dat lukte niet”, stelde Alexandre Teklak vast na de wedstrijd tegen Standard, die zich tevens afvroeg met welke mentaliteit hij het veld was ingegaan. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

Flips kreeg daarnaast wel meer speeltijd in oefenwedstrijden en ook tegen La Louvière, waarin hij telkens ook geen indruk wist te maken.

De bekerwedstrijd op Tivoli bleek achteraf zelfs een vergiftigd geschenk te zijn voor hem, want in zulke matchen heb je amper iets te winnen en de Fransman kon niet profiteren van deze speelkans in het een B-elftal van Anderlecht.

In de competitiewedstrijd tegen AA Gent vorig weekend bereikte hij zelfs een absoluut dieptepunt door voor het eerst te moeten plaatsnemen in de tribune. “Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelt HNB voor.

Anderlecht geeft Alexis Flips helemaal niet op

Volgens SudPresse blijft Jesper Fredberg echter geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij Anderlecht. De sportieve baas is ervan overtuigd dat zijn investering op termijn vruchten zal afwerpen en dat het slechts een kwestie van tijd is.

Het wordt echter nu al duidelijk dat het een grote uitdaging zal zijn om Alexis Flips opnieuw op gang te krijgen. In een fragment van de docureeks 'Mauve' was te zien dat hij zich in de kleedkamer als een ontgoochelde speler presenteerde, met het hoofd naar beneden en het gezicht op onweer, terwijl zijn ploegmaats een overwinning vierden.

Daarnaast beheerst Flips amper het Engels, wat de communicatie met Brian Riemer sterk bemoeilijkt. Will Still, de voormalige coach van Flips bij Stade Reims, roept in een interview met Het Nieuwsblad op tot geduld.

Still is van mening dat Flips zich nog moet aanpassen aan de Belgische competitie en cultuur, die aanzienlijk verschillen van die in Frankrijk. In de Ligue 1 is het voetbal bovendien meer beheerst en tactisch, maar tegelijkertijd ook snel.

“In België gaat het van de eerste tot de laatste minuut alle kanten op”, aldus de Belgische coach. Still adviseert Flips om eerst te leren om fysiek 90 minuten vol te houden, waarna hij zich vervolgens kan aanpassen aan het type voetbal dat Anderlecht kenmerkt: veel fysieke kracht en atletisch vermogen.

Werd Anderlecht belazerd?

Meest recent

'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

0
0
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

8
8
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

32
32
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

60
60
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

140
140
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

103
103
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

90
90
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

80
80
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

113
113
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

269
269
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

116
116
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

312
312
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

227
227
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

110
110
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

81
81
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

86
86
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

450
450
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

683
683
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

207
207
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

395
395
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

105
105
Tzolis-debat breekt los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

290
290
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

1157
1157
'Transfer Karetsas explodeert: vraagprijs Genk maakt brokken'

Dat Kos Karetsas in de zomermercato zal vertrekken bij KRC Genk lijkt al een tijdje duidelijk. Maar ...

949
949

Meer sportnieuws