‘Miljoenentransfer in opspraak: Anderlecht belazerd?’

1366 stemmen
‘Miljoenentransfer in opspraak: Anderlecht belazerd?’

Het verhaal tussen Anderlecht en Alexis Flips is voorlopig geen succes. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich al af.

Het Nieuwsblad maakte dan weer de bedenking of Stade Reims een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

LEES OOK: Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

Alexis Flips: een speler met een Anderlecht-DNA

 Medio augustus speelde Anderlecht een van zijn beste wedstrijden van het seizoen tegen KVC Westerlo. Toen liet RSCA op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal zien, wat Brian Riemer treffend omschreef als het "ABC van het voetbal".

De patronen en speelstijl die Alexis Flips vertoonde in de eerste helft waren precies zoals de club en de fans ze graag willen zien. Marc Degryse had al bij de start van het seizoen gepleit voor spelers met een Anderlecht-DNA, en het lijkt erop dat Flips perfect in dat plaatje paste.

Hij bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, een vleugje magie, zuivere passing, technisch vernuft, inzicht en voetbalintelligentie, dit alles uitgevoerd met het juiste tempo.

Precies de reden waarom Jesper Fredberg al in april de eerste stappen ondernam om Flips warm te maken voor een overstap naar Anderlecht. Met zijn kwaliteiten heeft de 23-jarige duidelijk alle troeven in handen om de nieuwe dirigent en spelmaker van Anderlecht te worden.

Fredberg en Riemer breken hun belofte aan Flips

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Volgens La Dernière Heure zette Fredberg daarom alles op alles om Alexis Flips naar Anderlecht te halen van Stade Reims, waar hij vorig seizoen een van de meest creatieve spelers was in de Ligue 1.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen. “Een creatieve geest met snelle voetjes, die de verbindingsman kan zijn tussen het middenveld en diepste man, Kasper Dolberg”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Hoewel Flips aangetrokken was door Anderlecht om de rol van vrije nummer 10 in te vullen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd gespeeld in die rol.

In plaats daarvan wordt Flips - indien hij al eens in actie komt - steeds op de flank ingezet, hoewel dit niet zijn favoriete positie is en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Intussen is Flips zelfs helemaal weggezakt in de pikorde van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, schreef Het Nieuwsblad.

Deed Stade Reims een zaakje door hem voor 3,5 miljoen te verkopen?

Door de grote concurrentie in de ploeg verdween Alexis Flips geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht, getuige zijn korte invalbeurten in de maanden oktober en november tegen KV Mechelen, Standard, OH Leuven en Cercle Brugge, waarin hij respectievelijk amper 1, 13, 5 en 4 minuten speeltijd kreeg.

“Werd eerder in de ploeg verwacht om meer creativiteit te krijgen. Dat lukte niet”, stelde Alexandre Teklak vast na de wedstrijd tegen Standard, die zich tevens afvroeg met welke mentaliteit hij het veld was ingegaan. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

Flips kreeg daarnaast wel meer speeltijd in oefenwedstrijden en ook tegen La Louvière, waarin hij telkens ook geen indruk wist te maken.

De bekerwedstrijd op Tivoli bleek achteraf zelfs een vergiftigd geschenk te zijn voor hem, want in zulke matchen heb je amper iets te winnen en de Fransman kon niet profiteren van deze speelkans in het een B-elftal van Anderlecht.

In de competitiewedstrijd tegen AA Gent vorig weekend bereikte hij zelfs een absoluut dieptepunt door voor het eerst te moeten plaatsnemen in de tribune. “Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelt HNB voor.

Anderlecht geeft Alexis Flips helemaal niet op

Volgens SudPresse blijft Jesper Fredberg echter geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij Anderlecht. De sportieve baas is ervan overtuigd dat zijn investering op termijn vruchten zal afwerpen en dat het slechts een kwestie van tijd is.

Het wordt echter nu al duidelijk dat het een grote uitdaging zal zijn om Alexis Flips opnieuw op gang te krijgen. In een fragment van de docureeks 'Mauve' was te zien dat hij zich in de kleedkamer als een ontgoochelde speler presenteerde, met het hoofd naar beneden en het gezicht op onweer, terwijl zijn ploegmaats een overwinning vierden.

Daarnaast beheerst Flips amper het Engels, wat de communicatie met Brian Riemer sterk bemoeilijkt. Will Still, de voormalige coach van Flips bij Stade Reims, roept in een interview met Het Nieuwsblad op tot geduld.

Still is van mening dat Flips zich nog moet aanpassen aan de Belgische competitie en cultuur, die aanzienlijk verschillen van die in Frankrijk. In de Ligue 1 is het voetbal bovendien meer beheerst en tactisch, maar tegelijkertijd ook snel.

“In België gaat het van de eerste tot de laatste minuut alle kanten op”, aldus de Belgische coach. Still adviseert Flips om eerst te leren om fysiek 90 minuten vol te houden, waarna hij zich vervolgens kan aanpassen aan het type voetbal dat Anderlecht kenmerkt: veel fysieke kracht en atletisch vermogen.

Werd Anderlecht belazerd?

Meest recent

Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

13
13
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

101
101
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

113
113
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

59
59
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

86
86
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

60
60
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

343
343
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1042
1042
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

79
79
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

71
71
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

201
201
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

92
92
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

300
300
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

304
304
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

479
479
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

711
711
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

183
183
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

498
498
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

133
133
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

261
261
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

136
136
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

124
124
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

56
56
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

412
412

Meer sportnieuws