‘Miljoenentransfer in opspraak: Anderlecht belazerd?’

door
‘Miljoenentransfer in opspraak: Anderlecht belazerd?’

Het verhaal tussen Anderlecht en Alexis Flips is voorlopig geen succes. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich al af.

Het Nieuwsblad maakte dan weer de bedenking of Stade Reims een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

LEES OOK: '5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Alexis Flips: een speler met een Anderlecht-DNA

 Medio augustus speelde Anderlecht een van zijn beste wedstrijden van het seizoen tegen KVC Westerlo. Toen liet RSCA op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal zien, wat Brian Riemer treffend omschreef als het "ABC van het voetbal".

De patronen en speelstijl die Alexis Flips vertoonde in de eerste helft waren precies zoals de club en de fans ze graag willen zien. Marc Degryse had al bij de start van het seizoen gepleit voor spelers met een Anderlecht-DNA, en het lijkt erop dat Flips perfect in dat plaatje paste.

Hij bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, een vleugje magie, zuivere passing, technisch vernuft, inzicht en voetbalintelligentie, dit alles uitgevoerd met het juiste tempo.

Precies de reden waarom Jesper Fredberg al in april de eerste stappen ondernam om Flips warm te maken voor een overstap naar Anderlecht. Met zijn kwaliteiten heeft de 23-jarige duidelijk alle troeven in handen om de nieuwe dirigent en spelmaker van Anderlecht te worden.

Fredberg en Riemer breken hun belofte aan Flips

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Volgens La Dernière Heure zette Fredberg daarom alles op alles om Alexis Flips naar Anderlecht te halen van Stade Reims, waar hij vorig seizoen een van de meest creatieve spelers was in de Ligue 1.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen. “Een creatieve geest met snelle voetjes, die de verbindingsman kan zijn tussen het middenveld en diepste man, Kasper Dolberg”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Hoewel Flips aangetrokken was door Anderlecht om de rol van vrije nummer 10 in te vullen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd gespeeld in die rol.

In plaats daarvan wordt Flips - indien hij al eens in actie komt - steeds op de flank ingezet, hoewel dit niet zijn favoriete positie is en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Intussen is Flips zelfs helemaal weggezakt in de pikorde van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, schreef Het Nieuwsblad.

Deed Stade Reims een zaakje door hem voor 3,5 miljoen te verkopen?

Door de grote concurrentie in de ploeg verdween Alexis Flips geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht, getuige zijn korte invalbeurten in de maanden oktober en november tegen KV Mechelen, Standard, OH Leuven en Cercle Brugge, waarin hij respectievelijk amper 1, 13, 5 en 4 minuten speeltijd kreeg.

“Werd eerder in de ploeg verwacht om meer creativiteit te krijgen. Dat lukte niet”, stelde Alexandre Teklak vast na de wedstrijd tegen Standard, die zich tevens afvroeg met welke mentaliteit hij het veld was ingegaan. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

Flips kreeg daarnaast wel meer speeltijd in oefenwedstrijden en ook tegen La Louvière, waarin hij telkens ook geen indruk wist te maken.

De bekerwedstrijd op Tivoli bleek achteraf zelfs een vergiftigd geschenk te zijn voor hem, want in zulke matchen heb je amper iets te winnen en de Fransman kon niet profiteren van deze speelkans in het een B-elftal van Anderlecht.

In de competitiewedstrijd tegen AA Gent vorig weekend bereikte hij zelfs een absoluut dieptepunt door voor het eerst te moeten plaatsnemen in de tribune. “Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelt HNB voor.

Anderlecht geeft Alexis Flips helemaal niet op

Volgens SudPresse blijft Jesper Fredberg echter geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij Anderlecht. De sportieve baas is ervan overtuigd dat zijn investering op termijn vruchten zal afwerpen en dat het slechts een kwestie van tijd is.

Het wordt echter nu al duidelijk dat het een grote uitdaging zal zijn om Alexis Flips opnieuw op gang te krijgen. In een fragment van de docureeks 'Mauve' was te zien dat hij zich in de kleedkamer als een ontgoochelde speler presenteerde, met het hoofd naar beneden en het gezicht op onweer, terwijl zijn ploegmaats een overwinning vierden.

Daarnaast beheerst Flips amper het Engels, wat de communicatie met Brian Riemer sterk bemoeilijkt. Will Still, de voormalige coach van Flips bij Stade Reims, roept in een interview met Het Nieuwsblad op tot geduld.

Still is van mening dat Flips zich nog moet aanpassen aan de Belgische competitie en cultuur, die aanzienlijk verschillen van die in Frankrijk. In de Ligue 1 is het voetbal bovendien meer beheerst en tactisch, maar tegelijkertijd ook snel.

“In België gaat het van de eerste tot de laatste minuut alle kanten op”, aldus de Belgische coach. Still adviseert Flips om eerst te leren om fysiek 90 minuten vol te houden, waarna hij zich vervolgens kan aanpassen aan het type voetbal dat Anderlecht kenmerkt: veel fysieke kracht en atletisch vermogen.

Werd Anderlecht belazerd?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

99
99
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

118
118
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

166
166
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

272
272
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

463
463
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

199
199
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

252
252
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

298
298
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

147
147
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

370
370
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

238
238
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

332
332
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

617
617
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

428
428
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

170
170
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

310
310
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

871
871
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

368
368
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

619
619
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws