Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

door
Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

Met nog een handvol kwalificatiewedstrijden voor de boeg raken de plaatsjes op het EK van komende zomer alsmaar meer ingevuld. Intussen zijn al zestien van de 24 tickets uitgedeeld. Er zijn nog vijf rechtstreekse tickets uit te delen de komende dagen, waarna play-offs over de laatste drie deelnemers zullen beslissen.

Dat betekent ook dat alsmaar meer landen een kruis mogen maken over hun ambities om straks op het EK te staan. Zo is zaterdagavond nog een opvallend slachtoffer gevallen. Noorwegen zal er binnen een dik halfjaar in Duitsland al zeker niet bij zijn.

LEES OOK: Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Noorwegen definitief out voor EK

Zij wisten al sinds oktober dat ze zich niet meer rechtstreeks konden plaatsen, want Spanje en Schotland verzekerden zich al van de eerste twee plaatsen in hun kwalificatiegroep. Daardoor moesten ze hopen op de play-offs, maar ook die hoop is nu vervlogen.

Dat heeft alles te maken met de ontwikkelingen in groep I op zaterdagavond. Daarin wist Roemenië te winnen van Israël, waardoor zij samen met Zwitserland zeker zijn van rechtstreekse kwalificatie. Israël is dan weer veroordeeld tot play-offs en dat is een streep door de rekening van Noorwegen.

Geveld door Roemenië

De tickets voor de play-offs worden immers uitgedeeld op basis van de eindrangschikking van de laatste editie van de Nations League. Daarin valt Noorwegen uiteindelijk net uit de boot. Ze moesten hopen dat Israël zich rechtstreeks zou plaatsen om nog een ticket te pakken, omdat de Israëli's boven hen eindigden in de Nations League.

Dat Noorwegen alweer een groot toernooi mist, is toch opmerkelijk gezien het talent dat ze in hun rangen hebben. Ondanks vedetten als Erling Haaland en Martin Ödegaard en opkomend talent als Antonio Nusa, weten ze zich alweer niet te plaatsen.

Zal Haaland nog een groot toernooi spelen?

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

3
3
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

9
9
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

18
18
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

25
25
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

155
155
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

141
141
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

131
131
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

91
91
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

27
27
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

195
195
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

76
76
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

345
345
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

272
272
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

259
259
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

112
112
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

311
311
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

259
259
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

215
215
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

88
88
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

56
56
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

525
525
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

383
383
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

657
657
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

440
440
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

121
121

Meer sportnieuws