Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

295 stemmen
Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

Met nog een handvol kwalificatiewedstrijden voor de boeg raken de plaatsjes op het EK van komende zomer alsmaar meer ingevuld. Intussen zijn al zestien van de 24 tickets uitgedeeld. Er zijn nog vijf rechtstreekse tickets uit te delen de komende dagen, waarna play-offs over de laatste drie deelnemers zullen beslissen.

Dat betekent ook dat alsmaar meer landen een kruis mogen maken over hun ambities om straks op het EK te staan. Zo is zaterdagavond nog een opvallend slachtoffer gevallen. Noorwegen zal er binnen een dik halfjaar in Duitsland al zeker niet bij zijn.

LEES OOK: Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Noorwegen definitief out voor EK

Zij wisten al sinds oktober dat ze zich niet meer rechtstreeks konden plaatsen, want Spanje en Schotland verzekerden zich al van de eerste twee plaatsen in hun kwalificatiegroep. Daardoor moesten ze hopen op de play-offs, maar ook die hoop is nu vervlogen.

Dat heeft alles te maken met de ontwikkelingen in groep I op zaterdagavond. Daarin wist Roemenië te winnen van Israël, waardoor zij samen met Zwitserland zeker zijn van rechtstreekse kwalificatie. Israël is dan weer veroordeeld tot play-offs en dat is een streep door de rekening van Noorwegen.

Geveld door Roemenië

De tickets voor de play-offs worden immers uitgedeeld op basis van de eindrangschikking van de laatste editie van de Nations League. Daarin valt Noorwegen uiteindelijk net uit de boot. Ze moesten hopen dat Israël zich rechtstreeks zou plaatsen om nog een ticket te pakken, omdat de Israëli's boven hen eindigden in de Nations League.

Dat Noorwegen alweer een groot toernooi mist, is toch opmerkelijk gezien het talent dat ze in hun rangen hebben. Ondanks vedetten als Erling Haaland en Martin Ödegaard en opkomend talent als Antonio Nusa, weten ze zich alweer niet te plaatsen.

Zal Haaland nog een groot toernooi spelen?

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

43
43
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

347
347
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

239
239
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

298
298
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

32
32
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

187
187
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

40
40
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

28
28
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

511
511
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

460
460
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

350
350
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

82
82
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

398
398
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

375
375
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

143
143
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

692
692
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

288
288
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

302
302
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws