Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

295 stemmen
Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

Met nog een handvol kwalificatiewedstrijden voor de boeg raken de plaatsjes op het EK van komende zomer alsmaar meer ingevuld. Intussen zijn al zestien van de 24 tickets uitgedeeld. Er zijn nog vijf rechtstreekse tickets uit te delen de komende dagen, waarna play-offs over de laatste drie deelnemers zullen beslissen.

Dat betekent ook dat alsmaar meer landen een kruis mogen maken over hun ambities om straks op het EK te staan. Zo is zaterdagavond nog een opvallend slachtoffer gevallen. Noorwegen zal er binnen een dik halfjaar in Duitsland al zeker niet bij zijn.

Noorwegen definitief out voor EK

Zij wisten al sinds oktober dat ze zich niet meer rechtstreeks konden plaatsen, want Spanje en Schotland verzekerden zich al van de eerste twee plaatsen in hun kwalificatiegroep. Daardoor moesten ze hopen op de play-offs, maar ook die hoop is nu vervlogen.

Dat heeft alles te maken met de ontwikkelingen in groep I op zaterdagavond. Daarin wist Roemenië te winnen van Israël, waardoor zij samen met Zwitserland zeker zijn van rechtstreekse kwalificatie. Israël is dan weer veroordeeld tot play-offs en dat is een streep door de rekening van Noorwegen.

Geveld door Roemenië

De tickets voor de play-offs worden immers uitgedeeld op basis van de eindrangschikking van de laatste editie van de Nations League. Daarin valt Noorwegen uiteindelijk net uit de boot. Ze moesten hopen dat Israël zich rechtstreeks zou plaatsen om nog een ticket te pakken, omdat de Israëli's boven hen eindigden in de Nations League.

Dat Noorwegen alweer een groot toernooi mist, is toch opmerkelijk gezien het talent dat ze in hun rangen hebben. Ondanks vedetten als Erling Haaland en Martin Ödegaard en opkomend talent als Antonio Nusa, weten ze zich alweer niet te plaatsen.

Zal Haaland nog een groot toernooi spelen?

Meest recent

'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

6
6
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

11
11
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

35
35
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

13
13
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

83
83
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

203
203
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

79
79
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

294
294
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

395
395
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

120
120
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

189
189
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

246
246
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

156
156
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

262
262
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

509
509
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

153
153
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

155
155
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

156
156
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

163
163
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

143
143
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

300
300
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

376
376
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

633
633
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

480
480
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

579
579

Meer sportnieuws