Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

door
Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

Met nog een handvol kwalificatiewedstrijden voor de boeg raken de plaatsjes op het EK van komende zomer alsmaar meer ingevuld. Intussen zijn al zestien van de 24 tickets uitgedeeld. Er zijn nog vijf rechtstreekse tickets uit te delen de komende dagen, waarna play-offs over de laatste drie deelnemers zullen beslissen.

Dat betekent ook dat alsmaar meer landen een kruis mogen maken over hun ambities om straks op het EK te staan. Zo is zaterdagavond nog een opvallend slachtoffer gevallen. Noorwegen zal er binnen een dik halfjaar in Duitsland al zeker niet bij zijn.

Noorwegen definitief out voor EK

Zij wisten al sinds oktober dat ze zich niet meer rechtstreeks konden plaatsen, want Spanje en Schotland verzekerden zich al van de eerste twee plaatsen in hun kwalificatiegroep. Daardoor moesten ze hopen op de play-offs, maar ook die hoop is nu vervlogen.

Dat heeft alles te maken met de ontwikkelingen in groep I op zaterdagavond. Daarin wist Roemenië te winnen van Israël, waardoor zij samen met Zwitserland zeker zijn van rechtstreekse kwalificatie. Israël is dan weer veroordeeld tot play-offs en dat is een streep door de rekening van Noorwegen.

Geveld door Roemenië

De tickets voor de play-offs worden immers uitgedeeld op basis van de eindrangschikking van de laatste editie van de Nations League. Daarin valt Noorwegen uiteindelijk net uit de boot. Ze moesten hopen dat Israël zich rechtstreeks zou plaatsen om nog een ticket te pakken, omdat de Israëli's boven hen eindigden in de Nations League.

Dat Noorwegen alweer een groot toernooi mist, is toch opmerkelijk gezien het talent dat ze in hun rangen hebben. Ondanks vedetten als Erling Haaland en Martin Ödegaard en opkomend talent als Antonio Nusa, weten ze zich alweer niet te plaatsen.

POLL: Zal Haaland nog een groot toernooi spelen?

Meest recent

Rijsels sprookje: 8 maanden na hartstilstand meteen matchwinnaar

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een Belgisch onderonsje op het programma met de wedstrijd ...

9
9
Hubert scherp voor uitblinker: "Moet nog veel stappen zetten"

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Dankzij de zege is het nu zo goed als ...

57
57
Cercle beschermt antiheld: "Hij kan nog belangrijk zijn"

Cercle Brugge heeft zondagavond de kans laten liggen om een gouden zaak te doen in de strijd om het ...

26
26
Juventus bewijst Lukaku en Napoli enorme dienst tegen Inter

Ondanks het puntenverlies van zaterdag kunnen Romelu Lukaku en Napoli het weekend afsluiten met een ...

30
30
Ex-ref zet Kuyt op zijn plaats: "Ik zie niets verkeerd"

Beerschot kwam zondag dicht bij een stunt in Gent, maar uiteindelijk ging de rode lantaarn toch weer ...

112
112
De Mil baalt: "Verdienden niet om te verliezen"

De wedstrijd tussen Charleroi en Anderlecht heeft weinig spektakel opgeleverd, maar kreeg wel een ...

30
30
Hubert eerlijk: "Het was niet mooi om te zien"

Anderlecht heeft zich zondag een beetje hersteld van de Europes optater die het donderdag in ...

90
90
Jong Genk kan weer niet winnen en blijft laatste

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Challenger Pro League was een wedstrijd tussen twee teams ...

88
88
Cercle en Westerlo delen punten in nerveuze kelderkraker

Onderin het klassement zijn Cercle Brugge en Westerlo er niet in geslaagd om de hand te reiken naar ...

46
46
Vazquez: "Het was niet makkelijk spelen op dit veld"

RSC Anderlecht won met 0-1 van Sporting Charleroi. Daarmee was alles gezegd over het povere duel. ...

144
144
Anderlecht doet geweldige zaak na zeer zakelijke zege

RSC Anderlecht speelde vanavond op het veld van Sporting Charleroi. Het was een zeer teleurstellende ...

270
270
De Condé: "Europese top toont al interesse"

We haalden al een aantal keren aan dat Dimitri De Condé misschien wel de beste technisch ...

339
339
Hasi: "Ik hoop dat dit een boost geeft"

KV Mechelen boekte een verdiende en héél deugddoende zege op het veld van Union SG. ...

81
81
Manchester United kent weer bijzonder pijnlijke baaldag

Tottenham en Manchester United kennen een bijzonder zwak seizoen. Beide ploegen namen het om 17u30 ...

70
70
Anderlecht bakt er niets van: "Overklast door Charleroi"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn moeilijke uitwedstrijd op het veld van Sporting ...

196
196
Leysen en Sadiki streng voor Union SG na nederlaag

Union SG heeft vandaag een pijnlijke nederlaag geleden. Ze verloren al bij al terecht met 0-1 van KV ...

60
60
Ajax lonkt stevig naar titel met debuterende Bounida

PSV speelde gisteren 2-2 tegen FC Utrecht en is de weg helemaal kwijt. Ajax ruikt bloed en wil maar ...

66
66
Belgische club had Oh bijna beet: “Toen kwam Genk aankloppen”

KRC Genk haalde met Hyeon-gyu Oh in de zomer een nieuwe spits in huis. De Zuid-Koreaanse aanvaller ...

428
428
Benito Raman bezorgt pover Union SG fikse kater

Union SG wilde om 16u profiteren van het puntenverlies van Club Brugge. Ze ontvingen het in crisis ...

105
105
Charleroi – Anderlecht: Hubert voert vier wissels door

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen Sporting Charleroi. Ze kunnen twee punten inlopen op Club ...

119
119

Meer sportnieuws