Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

295
Onwaarschijnlijk: Haaland moet alweer groot toernooi missen

Met nog een handvol kwalificatiewedstrijden voor de boeg raken de plaatsjes op het EK van komende zomer alsmaar meer ingevuld. Intussen zijn al zestien van de 24 tickets uitgedeeld. Er zijn nog vijf rechtstreekse tickets uit te delen de komende dagen, waarna play-offs over de laatste drie deelnemers zullen beslissen.

Dat betekent ook dat alsmaar meer landen een kruis mogen maken over hun ambities om straks op het EK te staan. Zo is zaterdagavond nog een opvallend slachtoffer gevallen. Noorwegen zal er binnen een dik halfjaar in Duitsland al zeker niet bij zijn.

Noorwegen definitief out voor EK

Zij wisten al sinds oktober dat ze zich niet meer rechtstreeks konden plaatsen, want Spanje en Schotland verzekerden zich al van de eerste twee plaatsen in hun kwalificatiegroep. Daardoor moesten ze hopen op de play-offs, maar ook die hoop is nu vervlogen.

Dat heeft alles te maken met de ontwikkelingen in groep I op zaterdagavond. Daarin wist Roemenië te winnen van Israël, waardoor zij samen met Zwitserland zeker zijn van rechtstreekse kwalificatie. Israël is dan weer veroordeeld tot play-offs en dat is een streep door de rekening van Noorwegen.

Geveld door Roemenië

De tickets voor de play-offs worden immers uitgedeeld op basis van de eindrangschikking van de laatste editie van de Nations League. Daarin valt Noorwegen uiteindelijk net uit de boot. Ze moesten hopen dat Israël zich rechtstreeks zou plaatsen om nog een ticket te pakken, omdat de Israëli's boven hen eindigden in de Nations League.

Dat Noorwegen alweer een groot toernooi mist, is toch opmerkelijk gezien het talent dat ze in hun rangen hebben. Ondanks vedetten als Erling Haaland en Martin Ödegaard en opkomend talent als Antonio Nusa, weten ze zich alweer niet te plaatsen.

Zal Haaland nog een groot toernooi spelen?

Meest recent

Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

4
4
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

26
26
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

12
12
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

77
77
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

278
278
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

29
29
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

292
292
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

128
128
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

168
168
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

431
431
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

144
144
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

145
145
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

649
649
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

168
168
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

140
140
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

36
36
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

343
343
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

48
48
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

60
60
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

136
136
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

241
241

Meer sportnieuws