'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

door
'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

De huurtransfer van Soumaila Coulibaly is een echte schot in de roos gebleken voor Antwerp FC. De 19-jarige centrale verdediger maakt indruk met zijn kracht, atletisch vermogen en voetballende kwaliteiten.

Marc Overmars is dan ook van plan de aankoopoptie van 7,35 miljoen euro te activeren, maar zal naar alle verwachtingen stevig onderhandelen met Borussia Dortmund om de beste deal te sluiten en Coulibaly kosteneffectief aan te trekken, vergelijkbaar met het gelijkaardige dossier-Keita afgelopen zomer.

LEES OOK: Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp troeft Kompany af voor ‘Europese topper’

Soumaila Coulibaly wordt al jaren beschouwd als een veelbelovend talent in het Europese voetbal. Twee jaar geleden maakte hij de overstap van Paris Saint-Germain, waar hij gold als een toptalent in de jeugdacademie, naar Borussia Dortmund.

De Duitsers wisten toen meerdere Europese topclubs af te troeven, waaronder FC Barcelona, Juventus en Manchester United, in de race om zijn handtekening.

Dortmund koesterde de hoop dat Coulibaly een vergelijkbare stormachtige ontwikkeling zou doormaken zoals Erling Haaland, Jadon Sancho, Gio Reyna en Jude Bellingham, maar uiteindelijk heeft hij slechts twee keer gespeeld voor het eerste elftal. 

In Noordrijn-Westfalen moest Coulibaly de concurrentie aangaan met toppers zoals Mats Hummels, Niklas Süle en Nico Schlotterbeck, wat een bijna onmogelijke opdracht bleek voor hem.

Om zijn talent volledig waar te maken, voelde hij zich genoodzaakt om afgelopen zomer Dortmund te verlaten en stuurde hij aan op een vertrek. Bovendien kreeg hij bij Dortmund nooit echt de kans om zich te bewijzen, en er waren geluiden dat de Duitse topclub zelf een transfer wilde afdwingen door hem naar de uitgang te duwen.

Vincent Kompany had vorige zomer grote interesse om de jonge Fransman naar Burnley FC te halen, maar op het laatste moment ontstond er onenigheid over de exacte voorwaarden van de verplichte aankoopoptie in het huurcontract.

Marc Overmars maakte handig gebruik van deze situatie en wist Coulibaly naar Antwerp FC te halen via een huurtransfer met een aankoopoptie die tegen de 10 miljoen euro aanloopt.

Coulibaly maakt vanaf dag één grote indruk bij Antwerp

Soumaila Coulibaly wordt qua speelstijl en intrinsieke kwaliteiten vergeleken met zijn landgenoot Dayot Upamecano van Bayern München. Hij combineert power, atletisch vermogen, en voetballende skills.

Hij is comfortabel en elegant in het balbezit, waarbij hij de ideale centrale verdediger is voor een ploeg die graag vanuit achteruit wil opbouwen en een dominante speelstijl wil hanteren.

Bovendien brengt Coulibaly op jonge leeftijd al veel présence en gestalte (1 meter 91).Met de komst van Coulibaly is Marc Overmars erin geslaagd om een opvolger te vinden voor de als onvervangbaar beschouwde Willian Pacho.

Het is namelijk niet eenvoudig om een jonge, linksvoetige centrale verdediger te vinden met zowel fysieke onverwoestbare capaciteiten als een goede inspeelpass. Sinds zijn aankomst bij Antwerp FC heeft Coulibaly vanaf dag één een sterke indruk gemaakt. “

Vandaag trainde ik voor het eerst met die nieuwe centrale verdediger (Coulibaly, red.). Dat zag er goed uit, hoor. Hij doet denken aan Pacho”, zei Jurgen Ekkelenkamp medio augustus aan Gazet van Antwerpen.

Coulibaly maakte indruk tijdens zijn debuut in “de wedstrijd van het jaar” voor Antwerp FC tegen AEK Athene, waar een plaatsje in de groepsfase van de Champions League op het spel stond. Coulibaly imponeerde meteen.

Coulibaly is een verbeterde versie van Pacho: “Een grote in wording”

Het Nieuwsblad beschreef Soumaila Coulibaly als een ijzersterke en goed voetballende verdediger. Het Laatste Nieuws stelde vast dat Coulibaly zijn onversneden klasse etaleerde.

“Opvallend snel, comfortabel aan de bal, leest het spel goed en geen schrik om het duel aan te gaan of om in te schuiven. De jonge Fransman moet in oktober nog 20 worden, maar zijn debuut smaakte ontegensprekelijk naar meer.”

Ook Patrick Goots was diep onder de indruk van de zomertransfer van Antwerp. Na negentien minuten spelen tegen AEK Athene schreef hij 'de nieuwe Pacho' op zijn analyseblad.

"Hij loste de verwachtingen helemaal in. Door de manier waarop hij indribbelt en kruispasses verstuurt, kan hij zelfs een verbeterde versie van Pacho worden, al moet hij hiervoor natuurlijk eerst bevestigen”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

“Hoe dan ook: wie dít in zijn allereerste 90 minuten op het hoogste niveau kan tonen, nota bene in een Champions League-play-off, is een grote in wording.”

Schot in de roos: Coulibaly is niet meer weg te denken bij Antwerp FC

Soumaila Coulibaly moest snel worden ingepast in de ploeg van Mark van Bommel, maar dit seizoen heeft hij zich bewezen als een erg oplettende, solide en verdedigend autoritaire speler, die ook zijn waarde heeft in de opbouw van het spel.

“Sinds hij tegen AEK voor het eerst meedeed, heeft hij zijn niveau vastgehouden”, sprak Van Bommel lovend over de Franse verdediger. “Hij is een jonge, talentvolle verdediger die alleen beter wordt.”

Coulibaly pakt snel en goed alle instructies van zijn coach op, waardoor hij ondanks zijn jeugdige leeftijd niet meer weg te denken is uit de basisploeg. “Blijft een schot in de roos, die transfer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant zijn Coulibaly's lange passes niet altijd alles, lijdt hij soms balverlies en gaat hij soms in de fout bij tegendoelpunten, zoals bijvoorbeeld tegen Shakhtar Donetsk, KV Mechelen, FC Barcelona, Sporting Charleroi en Club Brugge. Niettemin blijven de uitstekende wedstrijden van Coulibaly aanzienlijk talrijker.

Overmars wil Borussia Dortmund overmeesteren in de onderhandelingen

Gazet van Antwerpen suggereerde al snel dat als Soumaila Coulibaly deze prestaties blijft leveren, Marc Overmars niet zal aarzelen om de aankoopoptie in zijn huurcontract te activeren. De optie bedraagt 7,35 miljoen euro, met 1 miljoen euro aan bonussen.

Daarnaast betaalt Antwerp ongeveer 1 miljoen euro als huursom, waarbij nog variabele kosten kunnen worden toegevoegd. “Ik voel mij hier goed, héél goed zelfs. Maar of ik hier langer dan een jaar zal voetballen, dat weet ik niet”, zei Coulibaly daar zelf over in een gesprek met Gazet van Antwerpen.

Het is bekend dat Overmars steeds kritischer kijkt naar de uitgaven en steeds meer de vinger op de knip houdt op het gebied van transfers bij de club, waardoor hij niet zomaar 8 miljoen euro zal neertellen om Coulibaly definitief over te nemen van Borussia Dortmund.

Net als bij het dossier-Keita, dat een vergelijkbare situatie was afgelopen zomer, zal Overmars waarschijnlijk harde onderhandelingen voeren om de beste deal te sluiten en Coulibaly zo kosteneffectief mogelijk aan te trekken.

In het geval van het dossier-Keita beschikte Antwerp vorige zomer ook over een aankoopoptie in de huurovereenkomst met Oud-Heverlee Leuven. OHL was terughoudend om af te wijken van de initiële aankoopoptie die op 10 miljoen euro was vastgesteld.

“De optie is gewoon veel te hoog”, gaf algemeen directeur Sven Jacques in mei aan in het voetbalpraatprogramma Extra Time. Uiteindelijk slaagde Overmars erin om de aanhoudende en moeizame onderhandelingen in zijn voordeel te draaien.

Hij ging de onderhandelingen aan met een oorspronkelijk bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen. Zo'n gelijkaardig scenario met kortingen zal Overmars ook trachten af te dwingen in het dossier-Coulibaly.

Antwerp moet Coulibaly definitief aankopen

Meest recent

Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

1
1
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

17
17
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

40
40
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

28
28
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

67
67
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

64
64
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

109
109
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

48
48
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

259
259
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

347
347
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

131
131
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

67
67
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

324
324
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

212
212
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

39
39
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

390
390
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

102
102
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

101
101
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

533
533
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

120
120
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

543
543
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

163
163
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

469
469
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

668
668
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

207
207

Meer sportnieuws