'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

door
'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

De huurtransfer van Soumaila Coulibaly is een echte schot in de roos gebleken voor Antwerp FC. De 19-jarige centrale verdediger maakt indruk met zijn kracht, atletisch vermogen en voetballende kwaliteiten.

Marc Overmars is dan ook van plan de aankoopoptie van 7,35 miljoen euro te activeren, maar zal naar alle verwachtingen stevig onderhandelen met Borussia Dortmund om de beste deal te sluiten en Coulibaly kosteneffectief aan te trekken, vergelijkbaar met het gelijkaardige dossier-Keita afgelopen zomer.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp troeft Kompany af voor ‘Europese topper’

Soumaila Coulibaly wordt al jaren beschouwd als een veelbelovend talent in het Europese voetbal. Twee jaar geleden maakte hij de overstap van Paris Saint-Germain, waar hij gold als een toptalent in de jeugdacademie, naar Borussia Dortmund.

De Duitsers wisten toen meerdere Europese topclubs af te troeven, waaronder FC Barcelona, Juventus en Manchester United, in de race om zijn handtekening.

Dortmund koesterde de hoop dat Coulibaly een vergelijkbare stormachtige ontwikkeling zou doormaken zoals Erling Haaland, Jadon Sancho, Gio Reyna en Jude Bellingham, maar uiteindelijk heeft hij slechts twee keer gespeeld voor het eerste elftal. 

In Noordrijn-Westfalen moest Coulibaly de concurrentie aangaan met toppers zoals Mats Hummels, Niklas Süle en Nico Schlotterbeck, wat een bijna onmogelijke opdracht bleek voor hem.

Om zijn talent volledig waar te maken, voelde hij zich genoodzaakt om afgelopen zomer Dortmund te verlaten en stuurde hij aan op een vertrek. Bovendien kreeg hij bij Dortmund nooit echt de kans om zich te bewijzen, en er waren geluiden dat de Duitse topclub zelf een transfer wilde afdwingen door hem naar de uitgang te duwen.

Vincent Kompany had vorige zomer grote interesse om de jonge Fransman naar Burnley FC te halen, maar op het laatste moment ontstond er onenigheid over de exacte voorwaarden van de verplichte aankoopoptie in het huurcontract.

Marc Overmars maakte handig gebruik van deze situatie en wist Coulibaly naar Antwerp FC te halen via een huurtransfer met een aankoopoptie die tegen de 10 miljoen euro aanloopt.

Coulibaly maakt vanaf dag één grote indruk bij Antwerp

Soumaila Coulibaly wordt qua speelstijl en intrinsieke kwaliteiten vergeleken met zijn landgenoot Dayot Upamecano van Bayern München. Hij combineert power, atletisch vermogen, en voetballende skills.

Hij is comfortabel en elegant in het balbezit, waarbij hij de ideale centrale verdediger is voor een ploeg die graag vanuit achteruit wil opbouwen en een dominante speelstijl wil hanteren.

Bovendien brengt Coulibaly op jonge leeftijd al veel présence en gestalte (1 meter 91).Met de komst van Coulibaly is Marc Overmars erin geslaagd om een opvolger te vinden voor de als onvervangbaar beschouwde Willian Pacho.

Het is namelijk niet eenvoudig om een jonge, linksvoetige centrale verdediger te vinden met zowel fysieke onverwoestbare capaciteiten als een goede inspeelpass. Sinds zijn aankomst bij Antwerp FC heeft Coulibaly vanaf dag één een sterke indruk gemaakt. “

Vandaag trainde ik voor het eerst met die nieuwe centrale verdediger (Coulibaly, red.). Dat zag er goed uit, hoor. Hij doet denken aan Pacho”, zei Jurgen Ekkelenkamp medio augustus aan Gazet van Antwerpen.

Coulibaly maakte indruk tijdens zijn debuut in “de wedstrijd van het jaar” voor Antwerp FC tegen AEK Athene, waar een plaatsje in de groepsfase van de Champions League op het spel stond. Coulibaly imponeerde meteen.

Coulibaly is een verbeterde versie van Pacho: “Een grote in wording”

Het Nieuwsblad beschreef Soumaila Coulibaly als een ijzersterke en goed voetballende verdediger. Het Laatste Nieuws stelde vast dat Coulibaly zijn onversneden klasse etaleerde.

“Opvallend snel, comfortabel aan de bal, leest het spel goed en geen schrik om het duel aan te gaan of om in te schuiven. De jonge Fransman moet in oktober nog 20 worden, maar zijn debuut smaakte ontegensprekelijk naar meer.”

Ook Patrick Goots was diep onder de indruk van de zomertransfer van Antwerp. Na negentien minuten spelen tegen AEK Athene schreef hij 'de nieuwe Pacho' op zijn analyseblad.

"Hij loste de verwachtingen helemaal in. Door de manier waarop hij indribbelt en kruispasses verstuurt, kan hij zelfs een verbeterde versie van Pacho worden, al moet hij hiervoor natuurlijk eerst bevestigen”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

“Hoe dan ook: wie dít in zijn allereerste 90 minuten op het hoogste niveau kan tonen, nota bene in een Champions League-play-off, is een grote in wording.”

Schot in de roos: Coulibaly is niet meer weg te denken bij Antwerp FC

Soumaila Coulibaly moest snel worden ingepast in de ploeg van Mark van Bommel, maar dit seizoen heeft hij zich bewezen als een erg oplettende, solide en verdedigend autoritaire speler, die ook zijn waarde heeft in de opbouw van het spel.

“Sinds hij tegen AEK voor het eerst meedeed, heeft hij zijn niveau vastgehouden”, sprak Van Bommel lovend over de Franse verdediger. “Hij is een jonge, talentvolle verdediger die alleen beter wordt.”

Coulibaly pakt snel en goed alle instructies van zijn coach op, waardoor hij ondanks zijn jeugdige leeftijd niet meer weg te denken is uit de basisploeg. “Blijft een schot in de roos, die transfer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant zijn Coulibaly's lange passes niet altijd alles, lijdt hij soms balverlies en gaat hij soms in de fout bij tegendoelpunten, zoals bijvoorbeeld tegen Shakhtar Donetsk, KV Mechelen, FC Barcelona, Sporting Charleroi en Club Brugge. Niettemin blijven de uitstekende wedstrijden van Coulibaly aanzienlijk talrijker.

Overmars wil Borussia Dortmund overmeesteren in de onderhandelingen

Gazet van Antwerpen suggereerde al snel dat als Soumaila Coulibaly deze prestaties blijft leveren, Marc Overmars niet zal aarzelen om de aankoopoptie in zijn huurcontract te activeren. De optie bedraagt 7,35 miljoen euro, met 1 miljoen euro aan bonussen.

Daarnaast betaalt Antwerp ongeveer 1 miljoen euro als huursom, waarbij nog variabele kosten kunnen worden toegevoegd. “Ik voel mij hier goed, héél goed zelfs. Maar of ik hier langer dan een jaar zal voetballen, dat weet ik niet”, zei Coulibaly daar zelf over in een gesprek met Gazet van Antwerpen.

Het is bekend dat Overmars steeds kritischer kijkt naar de uitgaven en steeds meer de vinger op de knip houdt op het gebied van transfers bij de club, waardoor hij niet zomaar 8 miljoen euro zal neertellen om Coulibaly definitief over te nemen van Borussia Dortmund.

Net als bij het dossier-Keita, dat een vergelijkbare situatie was afgelopen zomer, zal Overmars waarschijnlijk harde onderhandelingen voeren om de beste deal te sluiten en Coulibaly zo kosteneffectief mogelijk aan te trekken.

In het geval van het dossier-Keita beschikte Antwerp vorige zomer ook over een aankoopoptie in de huurovereenkomst met Oud-Heverlee Leuven. OHL was terughoudend om af te wijken van de initiële aankoopoptie die op 10 miljoen euro was vastgesteld.

“De optie is gewoon veel te hoog”, gaf algemeen directeur Sven Jacques in mei aan in het voetbalpraatprogramma Extra Time. Uiteindelijk slaagde Overmars erin om de aanhoudende en moeizame onderhandelingen in zijn voordeel te draaien.

Hij ging de onderhandelingen aan met een oorspronkelijk bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen. Zo'n gelijkaardig scenario met kortingen zal Overmars ook trachten af te dwingen in het dossier-Coulibaly.

Antwerp moet Coulibaly definitief aankopen

Meest recent

Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

3
3
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

15
15
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

38
38
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

14
14
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

23
23
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

17
17
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

70
70
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

159
159
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

30
30
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

52
52
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

27
27
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

139
139
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

193
193
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

159
159
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

296
296
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

494
494
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

190
190
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

236
236
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

354
354
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

105
105
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

461
461
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

266
266
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

418
418
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

255
255

Meer sportnieuws