'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

door
'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

De huurtransfer van Soumaila Coulibaly is een echte schot in de roos gebleken voor Antwerp FC. De 19-jarige centrale verdediger maakt indruk met zijn kracht, atletisch vermogen en voetballende kwaliteiten.

Marc Overmars is dan ook van plan de aankoopoptie van 7,35 miljoen euro te activeren, maar zal naar alle verwachtingen stevig onderhandelen met Borussia Dortmund om de beste deal te sluiten en Coulibaly kosteneffectief aan te trekken, vergelijkbaar met het gelijkaardige dossier-Keita afgelopen zomer.

LEES OOK: 'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp troeft Kompany af voor ‘Europese topper’

Soumaila Coulibaly wordt al jaren beschouwd als een veelbelovend talent in het Europese voetbal. Twee jaar geleden maakte hij de overstap van Paris Saint-Germain, waar hij gold als een toptalent in de jeugdacademie, naar Borussia Dortmund.

De Duitsers wisten toen meerdere Europese topclubs af te troeven, waaronder FC Barcelona, Juventus en Manchester United, in de race om zijn handtekening.

Dortmund koesterde de hoop dat Coulibaly een vergelijkbare stormachtige ontwikkeling zou doormaken zoals Erling Haaland, Jadon Sancho, Gio Reyna en Jude Bellingham, maar uiteindelijk heeft hij slechts twee keer gespeeld voor het eerste elftal. 

In Noordrijn-Westfalen moest Coulibaly de concurrentie aangaan met toppers zoals Mats Hummels, Niklas Süle en Nico Schlotterbeck, wat een bijna onmogelijke opdracht bleek voor hem.

Om zijn talent volledig waar te maken, voelde hij zich genoodzaakt om afgelopen zomer Dortmund te verlaten en stuurde hij aan op een vertrek. Bovendien kreeg hij bij Dortmund nooit echt de kans om zich te bewijzen, en er waren geluiden dat de Duitse topclub zelf een transfer wilde afdwingen door hem naar de uitgang te duwen.

Vincent Kompany had vorige zomer grote interesse om de jonge Fransman naar Burnley FC te halen, maar op het laatste moment ontstond er onenigheid over de exacte voorwaarden van de verplichte aankoopoptie in het huurcontract.

Marc Overmars maakte handig gebruik van deze situatie en wist Coulibaly naar Antwerp FC te halen via een huurtransfer met een aankoopoptie die tegen de 10 miljoen euro aanloopt.

Coulibaly maakt vanaf dag één grote indruk bij Antwerp

Soumaila Coulibaly wordt qua speelstijl en intrinsieke kwaliteiten vergeleken met zijn landgenoot Dayot Upamecano van Bayern München. Hij combineert power, atletisch vermogen, en voetballende skills.

Hij is comfortabel en elegant in het balbezit, waarbij hij de ideale centrale verdediger is voor een ploeg die graag vanuit achteruit wil opbouwen en een dominante speelstijl wil hanteren.

Bovendien brengt Coulibaly op jonge leeftijd al veel présence en gestalte (1 meter 91).Met de komst van Coulibaly is Marc Overmars erin geslaagd om een opvolger te vinden voor de als onvervangbaar beschouwde Willian Pacho.

Het is namelijk niet eenvoudig om een jonge, linksvoetige centrale verdediger te vinden met zowel fysieke onverwoestbare capaciteiten als een goede inspeelpass. Sinds zijn aankomst bij Antwerp FC heeft Coulibaly vanaf dag één een sterke indruk gemaakt. “

Vandaag trainde ik voor het eerst met die nieuwe centrale verdediger (Coulibaly, red.). Dat zag er goed uit, hoor. Hij doet denken aan Pacho”, zei Jurgen Ekkelenkamp medio augustus aan Gazet van Antwerpen.

Coulibaly maakte indruk tijdens zijn debuut in “de wedstrijd van het jaar” voor Antwerp FC tegen AEK Athene, waar een plaatsje in de groepsfase van de Champions League op het spel stond. Coulibaly imponeerde meteen.

Coulibaly is een verbeterde versie van Pacho: “Een grote in wording”

Het Nieuwsblad beschreef Soumaila Coulibaly als een ijzersterke en goed voetballende verdediger. Het Laatste Nieuws stelde vast dat Coulibaly zijn onversneden klasse etaleerde.

“Opvallend snel, comfortabel aan de bal, leest het spel goed en geen schrik om het duel aan te gaan of om in te schuiven. De jonge Fransman moet in oktober nog 20 worden, maar zijn debuut smaakte ontegensprekelijk naar meer.”

Ook Patrick Goots was diep onder de indruk van de zomertransfer van Antwerp. Na negentien minuten spelen tegen AEK Athene schreef hij 'de nieuwe Pacho' op zijn analyseblad.

"Hij loste de verwachtingen helemaal in. Door de manier waarop hij indribbelt en kruispasses verstuurt, kan hij zelfs een verbeterde versie van Pacho worden, al moet hij hiervoor natuurlijk eerst bevestigen”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

“Hoe dan ook: wie dít in zijn allereerste 90 minuten op het hoogste niveau kan tonen, nota bene in een Champions League-play-off, is een grote in wording.”

Schot in de roos: Coulibaly is niet meer weg te denken bij Antwerp FC

Soumaila Coulibaly moest snel worden ingepast in de ploeg van Mark van Bommel, maar dit seizoen heeft hij zich bewezen als een erg oplettende, solide en verdedigend autoritaire speler, die ook zijn waarde heeft in de opbouw van het spel.

“Sinds hij tegen AEK voor het eerst meedeed, heeft hij zijn niveau vastgehouden”, sprak Van Bommel lovend over de Franse verdediger. “Hij is een jonge, talentvolle verdediger die alleen beter wordt.”

Coulibaly pakt snel en goed alle instructies van zijn coach op, waardoor hij ondanks zijn jeugdige leeftijd niet meer weg te denken is uit de basisploeg. “Blijft een schot in de roos, die transfer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant zijn Coulibaly's lange passes niet altijd alles, lijdt hij soms balverlies en gaat hij soms in de fout bij tegendoelpunten, zoals bijvoorbeeld tegen Shakhtar Donetsk, KV Mechelen, FC Barcelona, Sporting Charleroi en Club Brugge. Niettemin blijven de uitstekende wedstrijden van Coulibaly aanzienlijk talrijker.

Overmars wil Borussia Dortmund overmeesteren in de onderhandelingen

Gazet van Antwerpen suggereerde al snel dat als Soumaila Coulibaly deze prestaties blijft leveren, Marc Overmars niet zal aarzelen om de aankoopoptie in zijn huurcontract te activeren. De optie bedraagt 7,35 miljoen euro, met 1 miljoen euro aan bonussen.

Daarnaast betaalt Antwerp ongeveer 1 miljoen euro als huursom, waarbij nog variabele kosten kunnen worden toegevoegd. “Ik voel mij hier goed, héél goed zelfs. Maar of ik hier langer dan een jaar zal voetballen, dat weet ik niet”, zei Coulibaly daar zelf over in een gesprek met Gazet van Antwerpen.

Het is bekend dat Overmars steeds kritischer kijkt naar de uitgaven en steeds meer de vinger op de knip houdt op het gebied van transfers bij de club, waardoor hij niet zomaar 8 miljoen euro zal neertellen om Coulibaly definitief over te nemen van Borussia Dortmund.

Net als bij het dossier-Keita, dat een vergelijkbare situatie was afgelopen zomer, zal Overmars waarschijnlijk harde onderhandelingen voeren om de beste deal te sluiten en Coulibaly zo kosteneffectief mogelijk aan te trekken.

In het geval van het dossier-Keita beschikte Antwerp vorige zomer ook over een aankoopoptie in de huurovereenkomst met Oud-Heverlee Leuven. OHL was terughoudend om af te wijken van de initiële aankoopoptie die op 10 miljoen euro was vastgesteld.

“De optie is gewoon veel te hoog”, gaf algemeen directeur Sven Jacques in mei aan in het voetbalpraatprogramma Extra Time. Uiteindelijk slaagde Overmars erin om de aanhoudende en moeizame onderhandelingen in zijn voordeel te draaien.

Hij ging de onderhandelingen aan met een oorspronkelijk bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen. Zo'n gelijkaardig scenario met kortingen zal Overmars ook trachten af te dwingen in het dossier-Coulibaly.

Antwerp moet Coulibaly definitief aankopen

Meest recent

'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

2
2
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

98
98
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

11
11
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

26
26
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

44
44
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

56
56
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

71
71
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

73
73
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

75
75
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

73
73
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

83
83
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

311
311
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

73
73
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

293
293
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

118
118
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

47
47
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

65
65
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

380
380
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

146
146
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

438
438
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

494
494
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

337
337
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

134
134
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

136
136
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

206
206

Meer sportnieuws