'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

1104
'Antwerp FC stunt met Bundesliga-superdeal'

De huurtransfer van Soumaila Coulibaly is een echte schot in de roos gebleken voor Antwerp FC. De 19-jarige centrale verdediger maakt indruk met zijn kracht, atletisch vermogen en voetballende kwaliteiten.

Marc Overmars is dan ook van plan de aankoopoptie van 7,35 miljoen euro te activeren, maar zal naar alle verwachtingen stevig onderhandelen met Borussia Dortmund om de beste deal te sluiten en Coulibaly kosteneffectief aan te trekken, vergelijkbaar met het gelijkaardige dossier-Keita afgelopen zomer.

LEES OOK: Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Antwerp troeft Kompany af voor ‘Europese topper’

Soumaila Coulibaly wordt al jaren beschouwd als een veelbelovend talent in het Europese voetbal. Twee jaar geleden maakte hij de overstap van Paris Saint-Germain, waar hij gold als een toptalent in de jeugdacademie, naar Borussia Dortmund.

De Duitsers wisten toen meerdere Europese topclubs af te troeven, waaronder FC Barcelona, Juventus en Manchester United, in de race om zijn handtekening.

Dortmund koesterde de hoop dat Coulibaly een vergelijkbare stormachtige ontwikkeling zou doormaken zoals Erling Haaland, Jadon Sancho, Gio Reyna en Jude Bellingham, maar uiteindelijk heeft hij slechts twee keer gespeeld voor het eerste elftal. 

In Noordrijn-Westfalen moest Coulibaly de concurrentie aangaan met toppers zoals Mats Hummels, Niklas Süle en Nico Schlotterbeck, wat een bijna onmogelijke opdracht bleek voor hem.

Om zijn talent volledig waar te maken, voelde hij zich genoodzaakt om afgelopen zomer Dortmund te verlaten en stuurde hij aan op een vertrek. Bovendien kreeg hij bij Dortmund nooit echt de kans om zich te bewijzen, en er waren geluiden dat de Duitse topclub zelf een transfer wilde afdwingen door hem naar de uitgang te duwen.

Vincent Kompany had vorige zomer grote interesse om de jonge Fransman naar Burnley FC te halen, maar op het laatste moment ontstond er onenigheid over de exacte voorwaarden van de verplichte aankoopoptie in het huurcontract.

Marc Overmars maakte handig gebruik van deze situatie en wist Coulibaly naar Antwerp FC te halen via een huurtransfer met een aankoopoptie die tegen de 10 miljoen euro aanloopt.

Coulibaly maakt vanaf dag één grote indruk bij Antwerp

Soumaila Coulibaly wordt qua speelstijl en intrinsieke kwaliteiten vergeleken met zijn landgenoot Dayot Upamecano van Bayern München. Hij combineert power, atletisch vermogen, en voetballende skills.

Hij is comfortabel en elegant in het balbezit, waarbij hij de ideale centrale verdediger is voor een ploeg die graag vanuit achteruit wil opbouwen en een dominante speelstijl wil hanteren.

Bovendien brengt Coulibaly op jonge leeftijd al veel présence en gestalte (1 meter 91).Met de komst van Coulibaly is Marc Overmars erin geslaagd om een opvolger te vinden voor de als onvervangbaar beschouwde Willian Pacho.

Het is namelijk niet eenvoudig om een jonge, linksvoetige centrale verdediger te vinden met zowel fysieke onverwoestbare capaciteiten als een goede inspeelpass. Sinds zijn aankomst bij Antwerp FC heeft Coulibaly vanaf dag één een sterke indruk gemaakt. “

Vandaag trainde ik voor het eerst met die nieuwe centrale verdediger (Coulibaly, red.). Dat zag er goed uit, hoor. Hij doet denken aan Pacho”, zei Jurgen Ekkelenkamp medio augustus aan Gazet van Antwerpen.

Coulibaly maakte indruk tijdens zijn debuut in “de wedstrijd van het jaar” voor Antwerp FC tegen AEK Athene, waar een plaatsje in de groepsfase van de Champions League op het spel stond. Coulibaly imponeerde meteen.

Coulibaly is een verbeterde versie van Pacho: “Een grote in wording”

Het Nieuwsblad beschreef Soumaila Coulibaly als een ijzersterke en goed voetballende verdediger. Het Laatste Nieuws stelde vast dat Coulibaly zijn onversneden klasse etaleerde.

“Opvallend snel, comfortabel aan de bal, leest het spel goed en geen schrik om het duel aan te gaan of om in te schuiven. De jonge Fransman moet in oktober nog 20 worden, maar zijn debuut smaakte ontegensprekelijk naar meer.”

Ook Patrick Goots was diep onder de indruk van de zomertransfer van Antwerp. Na negentien minuten spelen tegen AEK Athene schreef hij 'de nieuwe Pacho' op zijn analyseblad.

"Hij loste de verwachtingen helemaal in. Door de manier waarop hij indribbelt en kruispasses verstuurt, kan hij zelfs een verbeterde versie van Pacho worden, al moet hij hiervoor natuurlijk eerst bevestigen”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

“Hoe dan ook: wie dít in zijn allereerste 90 minuten op het hoogste niveau kan tonen, nota bene in een Champions League-play-off, is een grote in wording.”

Schot in de roos: Coulibaly is niet meer weg te denken bij Antwerp FC

Soumaila Coulibaly moest snel worden ingepast in de ploeg van Mark van Bommel, maar dit seizoen heeft hij zich bewezen als een erg oplettende, solide en verdedigend autoritaire speler, die ook zijn waarde heeft in de opbouw van het spel.

“Sinds hij tegen AEK voor het eerst meedeed, heeft hij zijn niveau vastgehouden”, sprak Van Bommel lovend over de Franse verdediger. “Hij is een jonge, talentvolle verdediger die alleen beter wordt.”

Coulibaly pakt snel en goed alle instructies van zijn coach op, waardoor hij ondanks zijn jeugdige leeftijd niet meer weg te denken is uit de basisploeg. “Blijft een schot in de roos, die transfer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant zijn Coulibaly's lange passes niet altijd alles, lijdt hij soms balverlies en gaat hij soms in de fout bij tegendoelpunten, zoals bijvoorbeeld tegen Shakhtar Donetsk, KV Mechelen, FC Barcelona, Sporting Charleroi en Club Brugge. Niettemin blijven de uitstekende wedstrijden van Coulibaly aanzienlijk talrijker.

Overmars wil Borussia Dortmund overmeesteren in de onderhandelingen

Gazet van Antwerpen suggereerde al snel dat als Soumaila Coulibaly deze prestaties blijft leveren, Marc Overmars niet zal aarzelen om de aankoopoptie in zijn huurcontract te activeren. De optie bedraagt 7,35 miljoen euro, met 1 miljoen euro aan bonussen.

Daarnaast betaalt Antwerp ongeveer 1 miljoen euro als huursom, waarbij nog variabele kosten kunnen worden toegevoegd. “Ik voel mij hier goed, héél goed zelfs. Maar of ik hier langer dan een jaar zal voetballen, dat weet ik niet”, zei Coulibaly daar zelf over in een gesprek met Gazet van Antwerpen.

Het is bekend dat Overmars steeds kritischer kijkt naar de uitgaven en steeds meer de vinger op de knip houdt op het gebied van transfers bij de club, waardoor hij niet zomaar 8 miljoen euro zal neertellen om Coulibaly definitief over te nemen van Borussia Dortmund.

Net als bij het dossier-Keita, dat een vergelijkbare situatie was afgelopen zomer, zal Overmars waarschijnlijk harde onderhandelingen voeren om de beste deal te sluiten en Coulibaly zo kosteneffectief mogelijk aan te trekken.

In het geval van het dossier-Keita beschikte Antwerp vorige zomer ook over een aankoopoptie in de huurovereenkomst met Oud-Heverlee Leuven. OHL was terughoudend om af te wijken van de initiële aankoopoptie die op 10 miljoen euro was vastgesteld.

“De optie is gewoon veel te hoog”, gaf algemeen directeur Sven Jacques in mei aan in het voetbalpraatprogramma Extra Time. Uiteindelijk slaagde Overmars erin om de aanhoudende en moeizame onderhandelingen in zijn voordeel te draaien.

Hij ging de onderhandelingen aan met een oorspronkelijk bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen. Zo'n gelijkaardig scenario met kortingen zal Overmars ook trachten af te dwingen in het dossier-Coulibaly.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'
390

Antwerp moet Coulibaly definitief aankopen

Meest recent

Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

0
0
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

84
84
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

150
150
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

268
268
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

12
12
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

52
52
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

152
152
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

296
296
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

72
72
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

196
196
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

136
136
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1034
1034
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

57
57
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

376
376
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

81
81
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

416
416
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

689
689
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1259
1259
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

452
452
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

413
413
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

480
480
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

284
284
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

243
243
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

181
181

Meer sportnieuws