Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

3649 stemmen
Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

De beslissing van Simon Mignolet om te stoppen met de nationale ploeg werd ingegeven door zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn rol bij Club Brugge. De doelman wilde de fysieke en mentale belasting van internationale verplichtingen vermijden, zodat hij zich volledig kon toewijden aan zijn werkgever.

Ondanks het feit dat Mignolet dit seizoen een grote bijdrage levert in de verdediging van Club Brugge, tonen de cijfers aan dat hij dit seizoen niet zijn hoogste niveau haalt. Hij heeft opmerkelijk minder clean sheets en in de voorbije vier seizoenen pakte hij veel meer punten voor zijn ploeg dan momenteel het geval is.

LEES OOK: Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels.

Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven, want de extra trainingen, wedstrijden, reizen en toernooien met de nationale ploeg wilde hij niet langer voortzetten.

Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures en die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee.

“Na mijn knieblessure op het EK heb ik drie maanden tegen mezelf lopen vechten, met het gekende verhaal in de winter. (Mignolet ging vorig seizoen mede door een knieprobleem meermaals in de fout, red.)” Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Gezien de fysieke en mentale belasting heeft hij ervoor gekozen om zijn club de absolute prioriteit te geven, met als doel zichzelf in de best mogelijke positie te brengen om zo lang mogelijk door te gaan op clubniveau.

Mignolet startte dit seizoen met een voorsprong bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen. Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels.

“Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren. Meteen ook de reden waarom ik gestopt ben bij de Rode Duivels. Na enkele trainingsdagen vonden Deila en Efrain (Juarez, red.) dat ik mijn niveau al haalde. Die lijn moet ik nu doortrekken”, zei Mignolet eind juli aan Het Laatste Nieuws.

De beslissing van Mignolet om een einde te maken aan zijn carrière bij de Rode Duivels was duidelijk weloverwogen.

“Eentje om optimaal te presteren bij mijn club. Want dat is uiteindelijk mijn werkgever. Ik wil nog een aantal jaren door als voetballer. En de nationale ploeg had niet langer een positieve invloed op mijn prestaties”, deelde Mignolet met HLN.

'Clear leader’ Mignolet houdt Club Brugge recht

Simon Mignolet is dit seizoen een van de absolute steunpilaren bij een defensief erg onzeker Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse na de wedstrijd tegen Sporting Charleroi.

“Ik had medelijden met Simon Mignolet. Hij heeft Club in zijn ééntje voor een pandoering behoed”, concludeerde Vital Borkelmans na de match tegen Union SG. “Gelukkig dat ze Mignolet nog hebben”, schreef Krant van West-Vlaanderen ook nog.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League. Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

“Ik heb geprobeerd om hem op andere gedachten te brengen, maar het was toen voor mij al duidelijk dat zijn besluit vast stond”, zei de bondscoach in Het Belang van Limburg.

Ook in de kleedkamer speelt Mignolet een grote rol, want bij Club Brugge is er een groot gebrek aan natuurlijke leiders en ook aan mentaliteit. “The clear leader”, noemde Ronny Deila hem. Binnenskamers is Mignolet een van de figuren die er alles aan doet om het tij te keren.

Mignolet is niét de beste JPL-doelman op basis van de cijfers

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, vooral gezien de teleurstellende vertoningen van zijn ploegmaats, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman echter niet zijn allerhoogste niveau.

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Nochtans heeft hij niet meer werk te verrichten in vergelijking met de afgelopen vier seizoenen. Gemiddeld gezien behoort Mignolet tot de vijf minst gepasseerde doelmannen in de Jupiler Pro League, na Jean Butez (Antwerp FC), Maxime Dupé (Anderlecht), Maarten Vandevoordt (KRC Genk), en Warleson (Cercle Brugge).

Hij staat slechts op de tiende plaats wat betreft het aantal gepakte punten in de competitie en bovendien heeft hij amper drie clean sheets behaald, tot grote frustratie van de ervaren Mignolet.

“Veel meer nog dan andere doelmannen hecht perfectionist Mignolet belang aan de nul”, stelde Het Laatste Nieuws namelijk. Zijn reddingspercentage van 71% plaatst hem momenteel op de achtste plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Vincent Kompany was afgelopen maandag één van de eregasten op de afscheidsviering van ...

1
1
Harde actie na malaise Anderlecht: "Coucke moet verkopen"

RSC Anderlecht heeft andermaal een teleurstellend seizoen achter de rug waarin het zonder prijzen ...

72
72
Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

277
277
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

39
39
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

190
190
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

73
73
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

61
61
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

135
135
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

127
127
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

65
65
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

143
143
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

314
314
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

144
144
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

222
222
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

973
973
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

83
83
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

261
261
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

342
342
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

373
373
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

838
838
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

735
735
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

526
526
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

212
212
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

631
631
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0

Meer sportnieuws