Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

3649
Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

De beslissing van Simon Mignolet om te stoppen met de nationale ploeg werd ingegeven door zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn rol bij Club Brugge. De doelman wilde de fysieke en mentale belasting van internationale verplichtingen vermijden, zodat hij zich volledig kon toewijden aan zijn werkgever.

Ondanks het feit dat Mignolet dit seizoen een grote bijdrage levert in de verdediging van Club Brugge, tonen de cijfers aan dat hij dit seizoen niet zijn hoogste niveau haalt. Hij heeft opmerkelijk minder clean sheets en in de voorbije vier seizoenen pakte hij veel meer punten voor zijn ploeg dan momenteel het geval is.

LEES OOK: Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels.

Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven, want de extra trainingen, wedstrijden, reizen en toernooien met de nationale ploeg wilde hij niet langer voortzetten.

Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures en die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee.

“Na mijn knieblessure op het EK heb ik drie maanden tegen mezelf lopen vechten, met het gekende verhaal in de winter. (Mignolet ging vorig seizoen mede door een knieprobleem meermaals in de fout, red.)” Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Gezien de fysieke en mentale belasting heeft hij ervoor gekozen om zijn club de absolute prioriteit te geven, met als doel zichzelf in de best mogelijke positie te brengen om zo lang mogelijk door te gaan op clubniveau.

Mignolet startte dit seizoen met een voorsprong bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen. Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels.

“Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren. Meteen ook de reden waarom ik gestopt ben bij de Rode Duivels. Na enkele trainingsdagen vonden Deila en Efrain (Juarez, red.) dat ik mijn niveau al haalde. Die lijn moet ik nu doortrekken”, zei Mignolet eind juli aan Het Laatste Nieuws.

De beslissing van Mignolet om een einde te maken aan zijn carrière bij de Rode Duivels was duidelijk weloverwogen.

“Eentje om optimaal te presteren bij mijn club. Want dat is uiteindelijk mijn werkgever. Ik wil nog een aantal jaren door als voetballer. En de nationale ploeg had niet langer een positieve invloed op mijn prestaties”, deelde Mignolet met HLN.

'Clear leader’ Mignolet houdt Club Brugge recht

Simon Mignolet is dit seizoen een van de absolute steunpilaren bij een defensief erg onzeker Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse na de wedstrijd tegen Sporting Charleroi.

“Ik had medelijden met Simon Mignolet. Hij heeft Club in zijn ééntje voor een pandoering behoed”, concludeerde Vital Borkelmans na de match tegen Union SG. “Gelukkig dat ze Mignolet nog hebben”, schreef Krant van West-Vlaanderen ook nog.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League. Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

“Ik heb geprobeerd om hem op andere gedachten te brengen, maar het was toen voor mij al duidelijk dat zijn besluit vast stond”, zei de bondscoach in Het Belang van Limburg.

Ook in de kleedkamer speelt Mignolet een grote rol, want bij Club Brugge is er een groot gebrek aan natuurlijke leiders en ook aan mentaliteit. “The clear leader”, noemde Ronny Deila hem. Binnenskamers is Mignolet een van de figuren die er alles aan doet om het tij te keren.

Mignolet is niét de beste JPL-doelman op basis van de cijfers

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, vooral gezien de teleurstellende vertoningen van zijn ploegmaats, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman echter niet zijn allerhoogste niveau.

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Nochtans heeft hij niet meer werk te verrichten in vergelijking met de afgelopen vier seizoenen. Gemiddeld gezien behoort Mignolet tot de vijf minst gepasseerde doelmannen in de Jupiler Pro League, na Jean Butez (Antwerp FC), Maxime Dupé (Anderlecht), Maarten Vandevoordt (KRC Genk), en Warleson (Cercle Brugge).

Hij staat slechts op de tiende plaats wat betreft het aantal gepakte punten in de competitie en bovendien heeft hij amper drie clean sheets behaald, tot grote frustratie van de ervaren Mignolet.

“Veel meer nog dan andere doelmannen hecht perfectionist Mignolet belang aan de nul”, stelde Het Laatste Nieuws namelijk. Zijn reddingspercentage van 71% plaatst hem momenteel op de achtste plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

0
0
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

46
46
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

102
102
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

360
360
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

116
116
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

183
183
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

23
23
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

700
700
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

95
95
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

140
140
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

45
45
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

59
59
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

183
183
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

115
115
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

257
257
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

60
60
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

197
197
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

193
193
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

63
63
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

44
44
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

45
45
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

234
234
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

378
378
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

45
45
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

57
57

Meer sportnieuws