Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

3649
Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

De beslissing van Simon Mignolet om te stoppen met de nationale ploeg werd ingegeven door zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn rol bij Club Brugge. De doelman wilde de fysieke en mentale belasting van internationale verplichtingen vermijden, zodat hij zich volledig kon toewijden aan zijn werkgever.

Ondanks het feit dat Mignolet dit seizoen een grote bijdrage levert in de verdediging van Club Brugge, tonen de cijfers aan dat hij dit seizoen niet zijn hoogste niveau haalt. Hij heeft opmerkelijk minder clean sheets en in de voorbije vier seizoenen pakte hij veel meer punten voor zijn ploeg dan momenteel het geval is.

LEES OOK: Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels.

Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven, want de extra trainingen, wedstrijden, reizen en toernooien met de nationale ploeg wilde hij niet langer voortzetten.

Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures en die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee.

“Na mijn knieblessure op het EK heb ik drie maanden tegen mezelf lopen vechten, met het gekende verhaal in de winter. (Mignolet ging vorig seizoen mede door een knieprobleem meermaals in de fout, red.)” Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Gezien de fysieke en mentale belasting heeft hij ervoor gekozen om zijn club de absolute prioriteit te geven, met als doel zichzelf in de best mogelijke positie te brengen om zo lang mogelijk door te gaan op clubniveau.

Mignolet startte dit seizoen met een voorsprong bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen. Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels.

“Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren. Meteen ook de reden waarom ik gestopt ben bij de Rode Duivels. Na enkele trainingsdagen vonden Deila en Efrain (Juarez, red.) dat ik mijn niveau al haalde. Die lijn moet ik nu doortrekken”, zei Mignolet eind juli aan Het Laatste Nieuws.

De beslissing van Mignolet om een einde te maken aan zijn carrière bij de Rode Duivels was duidelijk weloverwogen.

“Eentje om optimaal te presteren bij mijn club. Want dat is uiteindelijk mijn werkgever. Ik wil nog een aantal jaren door als voetballer. En de nationale ploeg had niet langer een positieve invloed op mijn prestaties”, deelde Mignolet met HLN.

'Clear leader’ Mignolet houdt Club Brugge recht

Simon Mignolet is dit seizoen een van de absolute steunpilaren bij een defensief erg onzeker Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse na de wedstrijd tegen Sporting Charleroi.

“Ik had medelijden met Simon Mignolet. Hij heeft Club in zijn ééntje voor een pandoering behoed”, concludeerde Vital Borkelmans na de match tegen Union SG. “Gelukkig dat ze Mignolet nog hebben”, schreef Krant van West-Vlaanderen ook nog.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League. Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

“Ik heb geprobeerd om hem op andere gedachten te brengen, maar het was toen voor mij al duidelijk dat zijn besluit vast stond”, zei de bondscoach in Het Belang van Limburg.

Ook in de kleedkamer speelt Mignolet een grote rol, want bij Club Brugge is er een groot gebrek aan natuurlijke leiders en ook aan mentaliteit. “The clear leader”, noemde Ronny Deila hem. Binnenskamers is Mignolet een van de figuren die er alles aan doet om het tij te keren.

Mignolet is niét de beste JPL-doelman op basis van de cijfers

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, vooral gezien de teleurstellende vertoningen van zijn ploegmaats, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman echter niet zijn allerhoogste niveau.

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Nochtans heeft hij niet meer werk te verrichten in vergelijking met de afgelopen vier seizoenen. Gemiddeld gezien behoort Mignolet tot de vijf minst gepasseerde doelmannen in de Jupiler Pro League, na Jean Butez (Antwerp FC), Maxime Dupé (Anderlecht), Maarten Vandevoordt (KRC Genk), en Warleson (Cercle Brugge).

Hij staat slechts op de tiende plaats wat betreft het aantal gepakte punten in de competitie en bovendien heeft hij amper drie clean sheets behaald, tot grote frustratie van de ervaren Mignolet.

“Veel meer nog dan andere doelmannen hecht perfectionist Mignolet belang aan de nul”, stelde Het Laatste Nieuws namelijk. Zijn reddingspercentage van 71% plaatst hem momenteel op de achtste plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

37
37
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

55
55
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

26
26
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

129
129
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

71
71
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

169
169
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

144
144
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

221
221
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

58
58
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

55
55
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

399
399
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

39
39
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

50
50
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

159
159
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

71
71
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

85
85
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

84
84
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

183
183
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

354
354
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

376
376

Meer sportnieuws