Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

3649 stemmen
Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

De beslissing van Simon Mignolet om te stoppen met de nationale ploeg werd ingegeven door zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn rol bij Club Brugge. De doelman wilde de fysieke en mentale belasting van internationale verplichtingen vermijden, zodat hij zich volledig kon toewijden aan zijn werkgever.

Ondanks het feit dat Mignolet dit seizoen een grote bijdrage levert in de verdediging van Club Brugge, tonen de cijfers aan dat hij dit seizoen niet zijn hoogste niveau haalt. Hij heeft opmerkelijk minder clean sheets en in de voorbije vier seizoenen pakte hij veel meer punten voor zijn ploeg dan momenteel het geval is.

LEES OOK: Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels.

Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven, want de extra trainingen, wedstrijden, reizen en toernooien met de nationale ploeg wilde hij niet langer voortzetten.

Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures en die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee.

“Na mijn knieblessure op het EK heb ik drie maanden tegen mezelf lopen vechten, met het gekende verhaal in de winter. (Mignolet ging vorig seizoen mede door een knieprobleem meermaals in de fout, red.)” Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Gezien de fysieke en mentale belasting heeft hij ervoor gekozen om zijn club de absolute prioriteit te geven, met als doel zichzelf in de best mogelijke positie te brengen om zo lang mogelijk door te gaan op clubniveau.

Mignolet startte dit seizoen met een voorsprong bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen. Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels.

“Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren. Meteen ook de reden waarom ik gestopt ben bij de Rode Duivels. Na enkele trainingsdagen vonden Deila en Efrain (Juarez, red.) dat ik mijn niveau al haalde. Die lijn moet ik nu doortrekken”, zei Mignolet eind juli aan Het Laatste Nieuws.

De beslissing van Mignolet om een einde te maken aan zijn carrière bij de Rode Duivels was duidelijk weloverwogen.

“Eentje om optimaal te presteren bij mijn club. Want dat is uiteindelijk mijn werkgever. Ik wil nog een aantal jaren door als voetballer. En de nationale ploeg had niet langer een positieve invloed op mijn prestaties”, deelde Mignolet met HLN.

'Clear leader’ Mignolet houdt Club Brugge recht

Simon Mignolet is dit seizoen een van de absolute steunpilaren bij een defensief erg onzeker Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse na de wedstrijd tegen Sporting Charleroi.

“Ik had medelijden met Simon Mignolet. Hij heeft Club in zijn ééntje voor een pandoering behoed”, concludeerde Vital Borkelmans na de match tegen Union SG. “Gelukkig dat ze Mignolet nog hebben”, schreef Krant van West-Vlaanderen ook nog.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League. Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

“Ik heb geprobeerd om hem op andere gedachten te brengen, maar het was toen voor mij al duidelijk dat zijn besluit vast stond”, zei de bondscoach in Het Belang van Limburg.

Ook in de kleedkamer speelt Mignolet een grote rol, want bij Club Brugge is er een groot gebrek aan natuurlijke leiders en ook aan mentaliteit. “The clear leader”, noemde Ronny Deila hem. Binnenskamers is Mignolet een van de figuren die er alles aan doet om het tij te keren.

Mignolet is niét de beste JPL-doelman op basis van de cijfers

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, vooral gezien de teleurstellende vertoningen van zijn ploegmaats, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman echter niet zijn allerhoogste niveau.

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Nochtans heeft hij niet meer werk te verrichten in vergelijking met de afgelopen vier seizoenen. Gemiddeld gezien behoort Mignolet tot de vijf minst gepasseerde doelmannen in de Jupiler Pro League, na Jean Butez (Antwerp FC), Maxime Dupé (Anderlecht), Maarten Vandevoordt (KRC Genk), en Warleson (Cercle Brugge).

Hij staat slechts op de tiende plaats wat betreft het aantal gepakte punten in de competitie en bovendien heeft hij amper drie clean sheets behaald, tot grote frustratie van de ervaren Mignolet.

“Veel meer nog dan andere doelmannen hecht perfectionist Mignolet belang aan de nul”, stelde Het Laatste Nieuws namelijk. Zijn reddingspercentage van 71% plaatst hem momenteel op de achtste plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

2
2
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

72
72
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

20
20
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

93
93
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

259
259
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

156
156
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

72
72
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

232
232
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

83
83
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

289
289
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

103
103
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

46
46
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

101
101
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

505
505
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

105
105
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

85
85
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

231
231
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

96
96
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

86
86
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

145
145
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

46
46
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68

Meer sportnieuws