Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

3649 stemmen
Simon Mignolet in zware problemen bij Club Brugge

De beslissing van Simon Mignolet om te stoppen met de nationale ploeg werd ingegeven door zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn rol bij Club Brugge. De doelman wilde de fysieke en mentale belasting van internationale verplichtingen vermijden, zodat hij zich volledig kon toewijden aan zijn werkgever.

Ondanks het feit dat Mignolet dit seizoen een grote bijdrage levert in de verdediging van Club Brugge, tonen de cijfers aan dat hij dit seizoen niet zijn hoogste niveau haalt. Hij heeft opmerkelijk minder clean sheets en in de voorbije vier seizoenen pakte hij veel meer punten voor zijn ploeg dan momenteel het geval is.

LEES OOK: Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels.

Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven, want de extra trainingen, wedstrijden, reizen en toernooien met de nationale ploeg wilde hij niet langer voortzetten.

Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures en die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee.

“Na mijn knieblessure op het EK heb ik drie maanden tegen mezelf lopen vechten, met het gekende verhaal in de winter. (Mignolet ging vorig seizoen mede door een knieprobleem meermaals in de fout, red.)” Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Gezien de fysieke en mentale belasting heeft hij ervoor gekozen om zijn club de absolute prioriteit te geven, met als doel zichzelf in de best mogelijke positie te brengen om zo lang mogelijk door te gaan op clubniveau.

Mignolet startte dit seizoen met een voorsprong bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen. Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels.

“Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren. Meteen ook de reden waarom ik gestopt ben bij de Rode Duivels. Na enkele trainingsdagen vonden Deila en Efrain (Juarez, red.) dat ik mijn niveau al haalde. Die lijn moet ik nu doortrekken”, zei Mignolet eind juli aan Het Laatste Nieuws.

De beslissing van Mignolet om een einde te maken aan zijn carrière bij de Rode Duivels was duidelijk weloverwogen.

“Eentje om optimaal te presteren bij mijn club. Want dat is uiteindelijk mijn werkgever. Ik wil nog een aantal jaren door als voetballer. En de nationale ploeg had niet langer een positieve invloed op mijn prestaties”, deelde Mignolet met HLN.

'Clear leader’ Mignolet houdt Club Brugge recht

Simon Mignolet is dit seizoen een van de absolute steunpilaren bij een defensief erg onzeker Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse na de wedstrijd tegen Sporting Charleroi.

“Ik had medelijden met Simon Mignolet. Hij heeft Club in zijn ééntje voor een pandoering behoed”, concludeerde Vital Borkelmans na de match tegen Union SG. “Gelukkig dat ze Mignolet nog hebben”, schreef Krant van West-Vlaanderen ook nog.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League. Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

“Ik heb geprobeerd om hem op andere gedachten te brengen, maar het was toen voor mij al duidelijk dat zijn besluit vast stond”, zei de bondscoach in Het Belang van Limburg.

Ook in de kleedkamer speelt Mignolet een grote rol, want bij Club Brugge is er een groot gebrek aan natuurlijke leiders en ook aan mentaliteit. “The clear leader”, noemde Ronny Deila hem. Binnenskamers is Mignolet een van de figuren die er alles aan doet om het tij te keren.

Mignolet is niét de beste JPL-doelman op basis van de cijfers

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, vooral gezien de teleurstellende vertoningen van zijn ploegmaats, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman echter niet zijn allerhoogste niveau.

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Nochtans heeft hij niet meer werk te verrichten in vergelijking met de afgelopen vier seizoenen. Gemiddeld gezien behoort Mignolet tot de vijf minst gepasseerde doelmannen in de Jupiler Pro League, na Jean Butez (Antwerp FC), Maxime Dupé (Anderlecht), Maarten Vandevoordt (KRC Genk), en Warleson (Cercle Brugge).

Hij staat slechts op de tiende plaats wat betreft het aantal gepakte punten in de competitie en bovendien heeft hij amper drie clean sheets behaald, tot grote frustratie van de ervaren Mignolet.

“Veel meer nog dan andere doelmannen hecht perfectionist Mignolet belang aan de nul”, stelde Het Laatste Nieuws namelijk. Zijn reddingspercentage van 71% plaatst hem momenteel op de achtste plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

55
55
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

190
190
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

210
210
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

215
215
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

52
52
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

351
351
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

174
174
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

166
166
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

158
158
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

250
250
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

525
525
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

214
214
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

142
142
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

221
221
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

21
21
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

466
466
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

88
88
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

338
338
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

212
212
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

261
261
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

138
138
Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Royal Antwerp FC kende een moeilijk seizoen. The Great Old vond zijn draai maar niet en aan het ...

258
258
‘Statement Inter Miami: verdict over WK Messi’

Lionel Messi maakt het mooie weer bij Inter Miami. De Argentijnse superster kijkt echter al uit naar ...

74
74

Meer sportnieuws