Duitsland weer bij af na pijnlijke avond tegen Turkije

door
Duitsland weer bij af na pijnlijke avond tegen Turkije

De laatste rechte lijn naar EURO 2024 is stilaan ingezet, want intussen zijn al zestien van de 24 deelnemers bekend. Daarbij uiteraar ook gastland Duitsland, maar dat blijft een halfjaar voor de start van het toernooi met grote twijfels zitten. Zaterdagavond ging het alweer onderuit.

De voorbereiding op het EK was de voorbije maanden al een heuse calvarietocht voor Die Mannschaft. Nadat ze op het WK al in de groepsfase eruit gingen, begonnen ze nog met een zege tegen Peru. Daarna ging het echter meteen fout. Er volgden nederlagen tegen België, Polen en Japan, met tussendoor enkel een gelijkspel tegen Oekraïne.

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Havertz als linksachter

Dat kostte in september nog de kop van bondscoach Hansi Flick. Onder interimaris Rudi Völler werd er nog gewonnen van Frankrijk, waarna Julian Nagelsmann aangesteld werd. Hij debuteerde in oktober met een zege tegen de Verenigde Staten en een gelijkspel tegen Mexico. Maar zaterdag volgde een nieuwe nederlaag.

De Duitsers lieten zich immers in eigen huis verrassen door Turkije, ondanks een droomstart. Nagelsmann zorgde voor verbazing door Kai Havertz als linksachter uit te spelen, maar die opende wel al na vijf minuten de score. Nog voor rust keerde Turkije de situatie echter helemaal om.

Turkije zet scheve situatie recht

Kadioglu maakte gelijk en in het absolute slot van de eerste helft zorgde de 18-jarige Yildiz ervoor dat de bezoekers met een voorsprong mochten rusten. Duitsland gaf echter niet op en scoorde ook in de tweede helft vroeg. Füllkrug bracht hen weer langszij.

Een minuut of 20 voor tijd werd Havertz echter nog de antiheld bij Duitsland. Hij beging handspel in zijn eigen zestien en Sari zette de resulterende penalty om. Daardoor haalde Turkije het uiteindelijk met 2-3 en lijkt Duitsland na drie matchen onder Nagelsmann weer bij af te zijn.

Zal Duitsland nog op tijd klaar zijn voor het EK?

Meest recent

Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

2
2
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

36
36
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

62
62
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

45
45
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

38
38
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

76
76
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

253
253
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

166
166
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

241
241
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

97
97
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

180
180
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

249
249
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

538
538
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

218
218
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

196
196
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

108
108
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

389
389
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

302
302
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

292
292
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

444
444
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

98
98
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1303
1303
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

104
104
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

144
144

Meer sportnieuws