Duitsland weer bij af na pijnlijke avond tegen Turkije

door
Duitsland weer bij af na pijnlijke avond tegen Turkije

De laatste rechte lijn naar EURO 2024 is stilaan ingezet, want intussen zijn al zestien van de 24 deelnemers bekend. Daarbij uiteraar ook gastland Duitsland, maar dat blijft een halfjaar voor de start van het toernooi met grote twijfels zitten. Zaterdagavond ging het alweer onderuit.

De voorbereiding op het EK was de voorbije maanden al een heuse calvarietocht voor Die Mannschaft. Nadat ze op het WK al in de groepsfase eruit gingen, begonnen ze nog met een zege tegen Peru. Daarna ging het echter meteen fout. Er volgden nederlagen tegen België, Polen en Japan, met tussendoor enkel een gelijkspel tegen Oekraïne.

Havertz als linksachter

Dat kostte in september nog de kop van bondscoach Hansi Flick. Onder interimaris Rudi Völler werd er nog gewonnen van Frankrijk, waarna Julian Nagelsmann aangesteld werd. Hij debuteerde in oktober met een zege tegen de Verenigde Staten en een gelijkspel tegen Mexico. Maar zaterdag volgde een nieuwe nederlaag.

De Duitsers lieten zich immers in eigen huis verrassen door Turkije, ondanks een droomstart. Nagelsmann zorgde voor verbazing door Kai Havertz als linksachter uit te spelen, maar die opende wel al na vijf minuten de score. Nog voor rust keerde Turkije de situatie echter helemaal om.

Turkije zet scheve situatie recht

Kadioglu maakte gelijk en in het absolute slot van de eerste helft zorgde de 18-jarige Yildiz ervoor dat de bezoekers met een voorsprong mochten rusten. Duitsland gaf echter niet op en scoorde ook in de tweede helft vroeg. Füllkrug bracht hen weer langszij.

Een minuut of 20 voor tijd werd Havertz echter nog de antiheld bij Duitsland. Hij beging handspel in zijn eigen zestien en Sari zette de resulterende penalty om. Daardoor haalde Turkije het uiteindelijk met 2-3 en lijkt Duitsland na drie matchen onder Nagelsmann weer bij af te zijn.

Zal Duitsland nog op tijd klaar zijn voor het EK?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

34
34
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

15
15
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

90
90
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

13
13
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

26
26
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

160
160
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

129
129
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

84
84
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

141
141
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

204
204
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

124
124
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

165
165
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

273
273
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

200
200
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

524
524
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

235
235
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

326
326
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

303
303
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

338
338
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

163
163
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

225
225
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

149
149
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

186
186
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

89
89
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

188
188

Meer sportnieuws