Rode Duivel terug naar Club Brugge?

door
Rode Duivel terug naar Club Brugge?

De Rode Duivels ondergingen het voorbije jaar een stevige gedaantewissel. Na het tegenvallende WK en de aanstelling van Domenico Tedesco als nieuwe bondscoach werd de spelersgroep grondig vernieuwd en verjongd. Daarbij schrok Tedesco er niet voor terug om te verrassen.

In juni keken bijvoorbeeld velen raar op bij de bekendmaking van de selectie toen plots de namen van onder meer Ameen Al-Dakhil en Olivier Deman opdoken. Die laatste was op dat moment slechts aan de slag bij Cercle Brugge, maar Tedesco was daar zwaar onder de indruk geraakt.

LEES OOK: Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Deman kon naar Anderlecht

De 23-jarige is sindsdien ook een vaste waarde geworden in de selectie. Hij versierde in de zomer een transfer naar Werder Bremen en kreeg woensdag tegen Servië zijn eerste basisplaats bij de nationale ploeg. Als linksachter deed hij het meer dan degelijk.

Een terugkeer naar België is in de toekomst zeker niet uitgesloten voor Deman. In de zomer viel zijn naam al bij Anderlecht. "Dat klopt", bevestigt hij in La Dernière Heure. "Ik heb als aanvaller nog twee keer gescoord tegen Anderlecht. Ik stond open voor elke aanbieding van een ploeg die op Europees voetbal mikte. Maar toen Bremen kwam, was dat mijn prioriteit."

Deur voor Club Brugge niet gesloten

Zelfs stadsrivaal Club Brugge maakte kans, als ze dat gewild hadden. Deman speelde er nog enkele jaren in de jeugd en sluit de deur niet helemaal. "Terug naar Club? Je mag niets uitsluiten in het leven", stelt hij. "Maar ik denk het niet. Het zou moeilijk worden."

Voorlopig probeert Deman gewoon nog naam te maken in de Bundesliga. Werder Bremen betaalde uiteindelijk een slordige 4 miljoen euro voor zijn komst en hij is er als linkerwingback meteen een vaste waarde geworden. Deman scoorde ook al eens en deelde ook één assist uit.

Had een Belgische topclub hem moeten halen?

Meest recent

'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

0
0
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

71
71
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

131
131
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

389
389
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

532
532
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

329
329
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

99
99
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

310
310
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

260
260
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

236
236
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

577
577
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

332
332
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

653
653
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

658
658
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

760
760
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

147
147
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

580
580
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1385
1385
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

778
778
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

244
244
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

390
390
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

659
659
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1049
1049
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

364
364

Meer sportnieuws