Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

door
Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

De Rode Duivels beleven een vrij rustige week. Woensdag bood de oefenmatch tegen Servië de ideale gelegenheid om wat te experimenteren en ook zondag tegen Azerbeidzjan staat er niet al te veel meer op het spel. De kwalificatie voor EURO 2024 is immers al binnen, waardoor enkel de groepswinst en bijhorend statuut als reekshoofd nog verzekerd moet worden.

Daarom zal Domenico Tedesco wellicht weer voor zijn min of meer sterkst mogelijke elftal kiezen, ook al zou de bondscoach nog één en ander uit kunnen proberen. Zo vragen bijvoorbeeld velen zich af waarom Zeno Debast niet zijn kans krijgt centraal achterin naast Jan Vertonghen.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Geen Debast-Vertonghen bij Rode Duivels

Die twee doen het samen immers uitstekend bij Anderlecht. Desondanks testte Tedesco hen nog niet samen uit. Debast kreeg nog maar één basisplaats onder zijn bewind, woensdag tegen Servië. Dat was dan ook nog eens als rechtsachter. Centraal koos Tedesco voor het duo Al-Dakhil en Theate.

"Ik heb inderdaad gedacht aan Debast-Vertonghen", stelt hij echter bij Het Nieuwsblad. "Elke speler die ik oproep kan spelen. Ik heb echter geen enkele reden om de centrale verdediging te veranderen. Jan en Wout doen het goed tot uitstekend."

Debast pas nummer drie?

Daarmee maakt Tedesco duidelijk dat straks tegen Azerbeidzjan inderdaad gewoon Wout Faes weer aan de zijde van Vertonghen, net als in de vorige interlands.

Het lijkt erop dat Debast slechts derde is in de pikorde rechts centraal achterin. Naast Faes lijkt ook Al-Dakhil hem momenteel voor te gaan, nadat de verdediger van Burnley een goede indruk maakte tegen Servië. Dat deed Debast ook, maar het was veelzeggend dat hij naar rechts moest uitwijken.

Zou Tedesco hen samen een kans moeten geven?

Meest recent

Radja stomverbaasd door Anderlecht: "Alsof ze kampioen waren"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

0
0
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

13
13
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

441
441
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

132
132
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

60
60
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

73
73
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

298
298
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

135
135
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

221
221
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

87
87
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

240
240
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

424
424
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

182
182
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

522
522
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

255
255
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

150
150
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

116
116
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws