Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

182 stemmen
Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

De Rode Duivels beleven een vrij rustige week. Woensdag bood de oefenmatch tegen Servië de ideale gelegenheid om wat te experimenteren en ook zondag tegen Azerbeidzjan staat er niet al te veel meer op het spel. De kwalificatie voor EURO 2024 is immers al binnen, waardoor enkel de groepswinst en bijhorend statuut als reekshoofd nog verzekerd moet worden.

Daarom zal Domenico Tedesco wellicht weer voor zijn min of meer sterkst mogelijke elftal kiezen, ook al zou de bondscoach nog één en ander uit kunnen proberen. Zo vragen bijvoorbeeld velen zich af waarom Zeno Debast niet zijn kans krijgt centraal achterin naast Jan Vertonghen.

LEES OOK: Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Geen Debast-Vertonghen bij Rode Duivels

Die twee doen het samen immers uitstekend bij Anderlecht. Desondanks testte Tedesco hen nog niet samen uit. Debast kreeg nog maar één basisplaats onder zijn bewind, woensdag tegen Servië. Dat was dan ook nog eens als rechtsachter. Centraal koos Tedesco voor het duo Al-Dakhil en Theate.

"Ik heb inderdaad gedacht aan Debast-Vertonghen", stelt hij echter bij Het Nieuwsblad. "Elke speler die ik oproep kan spelen. Ik heb echter geen enkele reden om de centrale verdediging te veranderen. Jan en Wout doen het goed tot uitstekend."

Debast pas nummer drie?

Daarmee maakt Tedesco duidelijk dat straks tegen Azerbeidzjan inderdaad gewoon Wout Faes weer aan de zijde van Vertonghen, net als in de vorige interlands.

Het lijkt erop dat Debast slechts derde is in de pikorde rechts centraal achterin. Naast Faes lijkt ook Al-Dakhil hem momenteel voor te gaan, nadat de verdediger van Burnley een goede indruk maakte tegen Servië. Dat deed Debast ook, maar het was veelzeggend dat hij naar rechts moest uitwijken.

Zou Tedesco hen samen een kans moeten geven?

Meest recent

Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

27
27
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

167
167
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

322
322
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

333
333
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

60
60
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

342
342
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

432
432
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

223
223
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

47
47
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

198
198
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

428
428
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

257
257
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

663
663
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

189
189
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

233
233
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

529
529
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

379
379
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

689
689
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

596
596
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

221
221
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

703
703
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

177
177
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

251
251
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

143
143

Meer sportnieuws