Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

door
Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

De Rode Duivels beleven een vrij rustige week. Woensdag bood de oefenmatch tegen Servië de ideale gelegenheid om wat te experimenteren en ook zondag tegen Azerbeidzjan staat er niet al te veel meer op het spel. De kwalificatie voor EURO 2024 is immers al binnen, waardoor enkel de groepswinst en bijhorend statuut als reekshoofd nog verzekerd moet worden.

Daarom zal Domenico Tedesco wellicht weer voor zijn min of meer sterkst mogelijke elftal kiezen, ook al zou de bondscoach nog één en ander uit kunnen proberen. Zo vragen bijvoorbeeld velen zich af waarom Zeno Debast niet zijn kans krijgt centraal achterin naast Jan Vertonghen.

LEES OOK: Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Geen Debast-Vertonghen bij Rode Duivels

Die twee doen het samen immers uitstekend bij Anderlecht. Desondanks testte Tedesco hen nog niet samen uit. Debast kreeg nog maar één basisplaats onder zijn bewind, woensdag tegen Servië. Dat was dan ook nog eens als rechtsachter. Centraal koos Tedesco voor het duo Al-Dakhil en Theate.

"Ik heb inderdaad gedacht aan Debast-Vertonghen", stelt hij echter bij Het Nieuwsblad. "Elke speler die ik oproep kan spelen. Ik heb echter geen enkele reden om de centrale verdediging te veranderen. Jan en Wout doen het goed tot uitstekend."

Debast pas nummer drie?

Daarmee maakt Tedesco duidelijk dat straks tegen Azerbeidzjan inderdaad gewoon Wout Faes weer aan de zijde van Vertonghen, net als in de vorige interlands.

Het lijkt erop dat Debast slechts derde is in de pikorde rechts centraal achterin. Naast Faes lijkt ook Al-Dakhil hem momenteel voor te gaan, nadat de verdediger van Burnley een goede indruk maakte tegen Servië. Dat deed Debast ook, maar het was veelzeggend dat hij naar rechts moest uitwijken.

Zou Tedesco hen samen een kans moeten geven?

Meest recent

Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

16
16
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

63
63
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

40
40
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

67
67
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

69
69
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

57
57
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

106
106
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

113
113
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

301
301
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

110
110
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

299
299
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

119
119
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

42
42
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

407
407
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

196
196
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

91
91
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

287
287
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

141
141
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

424
424
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

241
241

Meer sportnieuws