Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

door
Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

De Rode Duivels beleven een vrij rustige week. Woensdag bood de oefenmatch tegen Servië de ideale gelegenheid om wat te experimenteren en ook zondag tegen Azerbeidzjan staat er niet al te veel meer op het spel. De kwalificatie voor EURO 2024 is immers al binnen, waardoor enkel de groepswinst en bijhorend statuut als reekshoofd nog verzekerd moet worden.

Daarom zal Domenico Tedesco wellicht weer voor zijn min of meer sterkst mogelijke elftal kiezen, ook al zou de bondscoach nog één en ander uit kunnen proberen. Zo vragen bijvoorbeeld velen zich af waarom Zeno Debast niet zijn kans krijgt centraal achterin naast Jan Vertonghen.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Geen Debast-Vertonghen bij Rode Duivels

Die twee doen het samen immers uitstekend bij Anderlecht. Desondanks testte Tedesco hen nog niet samen uit. Debast kreeg nog maar één basisplaats onder zijn bewind, woensdag tegen Servië. Dat was dan ook nog eens als rechtsachter. Centraal koos Tedesco voor het duo Al-Dakhil en Theate.

"Ik heb inderdaad gedacht aan Debast-Vertonghen", stelt hij echter bij Het Nieuwsblad. "Elke speler die ik oproep kan spelen. Ik heb echter geen enkele reden om de centrale verdediging te veranderen. Jan en Wout doen het goed tot uitstekend."

Debast pas nummer drie?

Daarmee maakt Tedesco duidelijk dat straks tegen Azerbeidzjan inderdaad gewoon Wout Faes weer aan de zijde van Vertonghen, net als in de vorige interlands.

Het lijkt erop dat Debast slechts derde is in de pikorde rechts centraal achterin. Naast Faes lijkt ook Al-Dakhil hem momenteel voor te gaan, nadat de verdediger van Burnley een goede indruk maakte tegen Servië. Dat deed Debast ook, maar het was veelzeggend dat hij naar rechts moest uitwijken.

Zou Tedesco hen samen een kans moeten geven?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

14
14
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

16
16
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

30
30
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

18
18
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

21
21
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

105
105
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

46
46
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

24
24
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

151
151
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

26
26
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

535
535
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

230
230
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

185
185
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

89
89
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

102
102
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

60
60
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

104
104
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

683
683
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

179
179
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

318
318
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

671
671
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

280
280
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

96
96
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws