Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

door
Debast-Vertonghen is géén optie voor Tedesco

De Rode Duivels beleven een vrij rustige week. Woensdag bood de oefenmatch tegen Servië de ideale gelegenheid om wat te experimenteren en ook zondag tegen Azerbeidzjan staat er niet al te veel meer op het spel. De kwalificatie voor EURO 2024 is immers al binnen, waardoor enkel de groepswinst en bijhorend statuut als reekshoofd nog verzekerd moet worden.

Daarom zal Domenico Tedesco wellicht weer voor zijn min of meer sterkst mogelijke elftal kiezen, ook al zou de bondscoach nog één en ander uit kunnen proberen. Zo vragen bijvoorbeeld velen zich af waarom Zeno Debast niet zijn kans krijgt centraal achterin naast Jan Vertonghen.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Geen Debast-Vertonghen bij Rode Duivels

Die twee doen het samen immers uitstekend bij Anderlecht. Desondanks testte Tedesco hen nog niet samen uit. Debast kreeg nog maar één basisplaats onder zijn bewind, woensdag tegen Servië. Dat was dan ook nog eens als rechtsachter. Centraal koos Tedesco voor het duo Al-Dakhil en Theate.

"Ik heb inderdaad gedacht aan Debast-Vertonghen", stelt hij echter bij Het Nieuwsblad. "Elke speler die ik oproep kan spelen. Ik heb echter geen enkele reden om de centrale verdediging te veranderen. Jan en Wout doen het goed tot uitstekend."

Debast pas nummer drie?

Daarmee maakt Tedesco duidelijk dat straks tegen Azerbeidzjan inderdaad gewoon Wout Faes weer aan de zijde van Vertonghen, net als in de vorige interlands.

Het lijkt erop dat Debast slechts derde is in de pikorde rechts centraal achterin. Naast Faes lijkt ook Al-Dakhil hem momenteel voor te gaan, nadat de verdediger van Burnley een goede indruk maakte tegen Servië. Dat deed Debast ook, maar het was veelzeggend dat hij naar rechts moest uitwijken.

Zou Tedesco hen samen een kans moeten geven?

Meest recent

Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

33
33
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

86
86
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

54
54
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

33
33
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

107
107
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

84
84
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

33
33
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

109
109
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

363
363
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

140
140
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

45
45
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

107
107
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

240
240
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

334
334
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

587
587
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

261
261
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

244
244
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

213
213
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

159
159
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

508
508
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

301
301
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1124
1124
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

645
645

Meer sportnieuws