Kroatië na wending alsnog op koers voor EK-kwalificatie

door
Kroatië na wending alsnog op koers voor EK-kwalificatie

Een jaar geleden schopte Kroatië het op het WK in Qatar nog knap tot de halve finale, maar sindsdien verging het hen een pak minder. De voorbije maanden zag het er zelfs naar uit dat ze mogelijk naast kwalificatie voor het EK zouden grijpen. Maar dat rampscenario lijkt nu toch vermeden te zijn.

De Kroaten hebben zaterdagavond alsnog een grote stap richting kwalificatie gezet. Ze gingen zelf immers met 0-2 winnen in Letland. Met dank aan een blitzstart, want de eindstand stond na amper zestien minuten al op het bord.

LEES OOK: Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Koatië profiteert van uitglijder Wales

Lovro Majer zorgde al heel snel voor de voorsprong en nog geen tien mnuten later kon Kramaric de score al verdubbelen. Dat was meteen voldoende om de drie punten over de streep te trekken.

Daarmee profiteerden de Kroaten optimaal van een misstap van grote concurrent Wales. Dat bleef immers steken op een 1-1-gelijkspel in Armenië. De Welshman kwamen na amper vijf minuten op achterstand na een doelpunt van Zelayan. Vlak voor rust bracht een own-goal hen weer langszij, maar verder kwamen ze niet meer.

Razend spannende slotspeeldag

Daardoor wipt Kroatië met nog één wedstrijd te spelen weer over Wales naar de tweede plaats. De Kroaten tellen dertien punten uit zeven wedstrijden, Wales heeft elf punten. Het blijft dus razend spannend en zeker van hun stuk zijn ze bij Kroatië nog niet.

Dinsdag staat de slotspeeldag in groep D nog op het programma. Kroatië neemt het daarbij thuis op tegen Armenië, terwijl Wales nog een thuiswedstrijd afwerkt tegen het al geplaatste Turkije. De Kroaten moeten winnen om zeker te zijn van rechtstreekse kwalificatie.

Wie zal zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

0
0
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

139
139
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

168
168
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

74
74
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

28
28
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

96
96
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

48
48
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

60
60
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

142
142
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

567
567
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

90
90
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

167
167
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

197
197
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

223
223
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

114
114
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

111
111
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

77
77
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

35
35
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

173
173
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

313
313
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

135
135
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

428
428
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

51
51
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

222
222

Meer sportnieuws