Kroatië na wending alsnog op koers voor EK-kwalificatie

94
Kroatië na wending alsnog op koers voor EK-kwalificatie

Een jaar geleden schopte Kroatië het op het WK in Qatar nog knap tot de halve finale, maar sindsdien verging het hen een pak minder. De voorbije maanden zag het er zelfs naar uit dat ze mogelijk naast kwalificatie voor het EK zouden grijpen. Maar dat rampscenario lijkt nu toch vermeden te zijn.

De Kroaten hebben zaterdagavond alsnog een grote stap richting kwalificatie gezet. Ze gingen zelf immers met 0-2 winnen in Letland. Met dank aan een blitzstart, want de eindstand stond na amper zestien minuten al op het bord.

Koatië profiteert van uitglijder Wales

Lovro Majer zorgde al heel snel voor de voorsprong en nog geen tien mnuten later kon Kramaric de score al verdubbelen. Dat was meteen voldoende om de drie punten over de streep te trekken.

Daarmee profiteerden de Kroaten optimaal van een misstap van grote concurrent Wales. Dat bleef immers steken op een 1-1-gelijkspel in Armenië. De Welshman kwamen na amper vijf minuten op achterstand na een doelpunt van Zelayan. Vlak voor rust bracht een own-goal hen weer langszij, maar verder kwamen ze niet meer.

Razend spannende slotspeeldag

Daardoor wipt Kroatië met nog één wedstrijd te spelen weer over Wales naar de tweede plaats. De Kroaten tellen dertien punten uit zeven wedstrijden, Wales heeft elf punten. Het blijft dus razend spannend en zeker van hun stuk zijn ze bij Kroatië nog niet.

Dinsdag staat de slotspeeldag in groep D nog op het programma. Kroatië neemt het daarbij thuis op tegen Armenië, terwijl Wales nog een thuiswedstrijd afwerkt tegen het al geplaatste Turkije. De Kroaten moeten winnen om zeker te zijn van rechtstreekse kwalificatie.

Wie zal zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

12
12
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

8
8
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

4
4
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

13
13
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

40
40
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

87
87
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

34
34
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

22
22
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

97
97
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

44
44
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

89
89
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

41
41
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

105
105
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

198
198
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

198
198
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

478
478
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

408
408
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

367
367
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

52
52
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

369
369

Meer sportnieuws