Fans gaan op X volledig los op fanaccount San Marino

door
Fans gaan op X volledig los op fanaccount San Marino

Een hoogst opmerkelijk verhaal vanuit de kelder van de Europese divisie. San Marino kan je immers bepaald geen hoogvlieger noemen, al lijkt het land steeds meer fans aan te trekken. Een account op X zit ondertussen aan boven de 100.000 volgers en dat is te danken aan één verrassend iemand.

LEES OOK: BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Bijna stunt tegen f*cking Denemarken

"We scoorden en we deden het tegen f*cking Denemarken", het is een post die veel voetballiefhebbers op X ongetwijfeld gezien hebben. Het San Marino fan-account is immers één van de meest populaire onder de nationale elftallen en dat is hoogst opmerkelijk.

San Marino is immers een staat op het Apennijns Schiereiland en wordt quasi volledig opgeslorpt door Italië. Het is slechts 61 vierkante kilometers groot en telt amper een dikke 30.000 inwoners. Het nationale elftal blinkt vooral uit in... het verliezen met monsterscores.

Geen inwoner uit San Marino maar...

En toch is er één heel enthouasiste supporter die alle wedstrijden van San Marino voorziet van live-commentaar op X. Het verrassende... het blijkt een Nederlander te zijn, Martijn. De man uit Breda kreeg zopas bezoek van ESPN en deed daar zijn opmerkelijk verhaal.

“Ik ben honderd procent fan van het team en echt zenuwachtig voor de wedstrijd. Ik mis liever een uitvaart dan een wedstrijd van San Marino. En als we tegen Kazachstan spelen zijn de zenuwen erger dan tegen een goed land als bijvoorbeeld Denemarken."  Martijn vroeg zijn volgers zelf om één van zijn vorige posts te liken, enkel dan zou hij vrijaf krijgen van zijn baas (de man werkt in een koffiebar). In no time zou het bericht meerdere tienduizenden likes krijgen.

Ook in die wedstrijd (tegen Kazachstan) zou San Marino overigen scoren maar wel verliezen. Het enthouasiaste commentaar van Martijn maakte voor veel fans vermoedelijk het volgen meer dan waard.

Foto: Screenshot reportage ESPN

Prachtig verhaal?

Meest recent

Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

1
1
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

14
14
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

62
62
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

77
77
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

71
71
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

17
17
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

93
93
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

230
230
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

232
232
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

130
130
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

48
48
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

107
107
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

100
100
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

416
416
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

134
134
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

256
256
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

54
54
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

67
67
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

380
380
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

96
96
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

380
380
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

245
245
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

229
229
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

274
274

Meer sportnieuws