Fans gaan op X volledig los op fanaccount San Marino

door
Fans gaan op X volledig los op fanaccount San Marino

Een hoogst opmerkelijk verhaal vanuit de kelder van de Europese divisie. San Marino kan je immers bepaald geen hoogvlieger noemen, al lijkt het land steeds meer fans aan te trekken. Een account op X zit ondertussen aan boven de 100.000 volgers en dat is te danken aan één verrassend iemand.

LEES OOK: Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Bijna stunt tegen f*cking Denemarken

"We scoorden en we deden het tegen f*cking Denemarken", het is een post die veel voetballiefhebbers op X ongetwijfeld gezien hebben. Het San Marino fan-account is immers één van de meest populaire onder de nationale elftallen en dat is hoogst opmerkelijk.

San Marino is immers een staat op het Apennijns Schiereiland en wordt quasi volledig opgeslorpt door Italië. Het is slechts 61 vierkante kilometers groot en telt amper een dikke 30.000 inwoners. Het nationale elftal blinkt vooral uit in... het verliezen met monsterscores.

Geen inwoner uit San Marino maar...

En toch is er één heel enthouasiste supporter die alle wedstrijden van San Marino voorziet van live-commentaar op X. Het verrassende... het blijkt een Nederlander te zijn, Martijn. De man uit Breda kreeg zopas bezoek van ESPN en deed daar zijn opmerkelijk verhaal.

“Ik ben honderd procent fan van het team en echt zenuwachtig voor de wedstrijd. Ik mis liever een uitvaart dan een wedstrijd van San Marino. En als we tegen Kazachstan spelen zijn de zenuwen erger dan tegen een goed land als bijvoorbeeld Denemarken."  Martijn vroeg zijn volgers zelf om één van zijn vorige posts te liken, enkel dan zou hij vrijaf krijgen van zijn baas (de man werkt in een koffiebar). In no time zou het bericht meerdere tienduizenden likes krijgen.

Ook in die wedstrijd (tegen Kazachstan) zou San Marino overigen scoren maar wel verliezen. Het enthouasiaste commentaar van Martijn maakte voor veel fans vermoedelijk het volgen meer dan waard.

Foto: Screenshot reportage ESPN

Prachtig verhaal?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

4
4
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

37
37
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

116
116
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

42
42
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

268
268
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

74
74
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

571
571
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

188
188
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

167
167
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

395
395
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

58
58
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

227
227
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

63
63
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

84
84
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

113
113
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

459
459
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

268
268
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

351
351
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

765
765
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

657
657
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

369
369

Meer sportnieuws