Fans gaan op X volledig los op fanaccount San Marino

door
Fans gaan op X volledig los op fanaccount San Marino

Een hoogst opmerkelijk verhaal vanuit de kelder van de Europese divisie. San Marino kan je immers bepaald geen hoogvlieger noemen, al lijkt het land steeds meer fans aan te trekken. Een account op X zit ondertussen aan boven de 100.000 volgers en dat is te danken aan één verrassend iemand.

LEES OOK: Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

Bijna stunt tegen f*cking Denemarken

"We scoorden en we deden het tegen f*cking Denemarken", het is een post die veel voetballiefhebbers op X ongetwijfeld gezien hebben. Het San Marino fan-account is immers één van de meest populaire onder de nationale elftallen en dat is hoogst opmerkelijk.

San Marino is immers een staat op het Apennijns Schiereiland en wordt quasi volledig opgeslorpt door Italië. Het is slechts 61 vierkante kilometers groot en telt amper een dikke 30.000 inwoners. Het nationale elftal blinkt vooral uit in... het verliezen met monsterscores.

Geen inwoner uit San Marino maar...

En toch is er één heel enthouasiste supporter die alle wedstrijden van San Marino voorziet van live-commentaar op X. Het verrassende... het blijkt een Nederlander te zijn, Martijn. De man uit Breda kreeg zopas bezoek van ESPN en deed daar zijn opmerkelijk verhaal.

“Ik ben honderd procent fan van het team en echt zenuwachtig voor de wedstrijd. Ik mis liever een uitvaart dan een wedstrijd van San Marino. En als we tegen Kazachstan spelen zijn de zenuwen erger dan tegen een goed land als bijvoorbeeld Denemarken."  Martijn vroeg zijn volgers zelf om één van zijn vorige posts te liken, enkel dan zou hij vrijaf krijgen van zijn baas (de man werkt in een koffiebar). In no time zou het bericht meerdere tienduizenden likes krijgen.

Ook in die wedstrijd (tegen Kazachstan) zou San Marino overigen scoren maar wel verliezen. Het enthouasiaste commentaar van Martijn maakte voor veel fans vermoedelijk het volgen meer dan waard.

Foto: Screenshot reportage ESPN

Prachtig verhaal?

Meest recent

Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

1
1
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

18
18
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

143
143
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

149
149
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

71
71
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

49
49
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

59
59
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

33
33
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

134
134
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

83
83
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

64
64
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

265
265
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

390
390
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

90
90
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

138
138
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

160
160
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

101
101
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

135
135
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

226
226
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

150
150
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

727
727
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

579
579
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

176
176
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

181
181
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

225
225

Meer sportnieuws