Malinwa in troebel vaarwater: "Foute keuzes zinderen na"

door
Malinwa in troebel vaarwater:

Eerder kon u hier al lezen dat KV Mechelen komende winter nog wil toeslaan tijdens de transferperiode. Dat zal wel gebeuren met zeer beperkte financiële middelen, net zoals tijdens de zomermercato. Op een supportersavond kreeg de trouwe Rood-Gele aanhang weinig positief nieuws.

LEES OOK: Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Prominente figuren aanwezig

Malinwa hield dinsdagavond zijn traditionele supportersavond, in aanwezigheid van onder meer hoofdaandeelhouder Philippe Van Esch, nieuwbakken trainer Besnik Hasi en sportief directeur Tim Matthys.

Vooraf konden de Mechelse supporters vragen insturen maar uiteraard konden de supporters van Malinwa ook richting het stadion komen. Bij de vele vragen kwam vooral naar voor dat er financieel enorm weinig ruimte is.

Leningen als oorzaak

Uit het verslag van het  Malinwa supportersorgaan blijkt dat vooral foute keuzes aan de basis liggen van die financiële problemen. "In het verleden zijn er fouten gemaakt met de financiering van het vernieuwde stadion. De verbouwingen worden gefinancierd op een te korte looptijd. In plaats van de lening te spreiden over bijvoorbeeld 20, 25 of 30 jaar, zoals gebruikelijk is bij bijvoorbeeld hypothecaire kredieten, werd destijds besloten om dit op korte termijn te doen."

Bij KV Mechelen halen ze aan dat banken niet staan te springen om dit te doen. "Dit resulteerde in een aanzienlijk hoge maandelijkse last en een aanzienlijke aflossing voor het stadion. Als gevolg hiervan zal de club de komende iets meer dan 5 jaar nog steeds rekening moeten houden met deze hoge kost."

Al deze zaken beperken de sportieve investeringen bij KV Mechelen en ook de jeugd moet bijvoorbeeld nog steeds zijn trainingen/wedstrijden afwerken op een wat aftands complex. Al is er op dat vlak wel positief nieuws met een mogelijke samenwerking met provinciaal domein De Nekker (waar nu ook al trainingen doorgaan). Al bij al opnieuw een somber financieel vooruitzicht voor de trouwe aanhang van de Kakkers.

Denkt u dat ze de financiële problemen opgelost krijgen?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

36
36
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

25
25
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

30
30
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

24
24
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

93
93
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

69
69
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

51
51
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

228
228
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

345
345
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

80
80
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

131
131
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

147
147
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

112
112
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

98
98
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

122
122
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

206
206
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

141
141
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

695
695
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

546
546
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

174
174
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

297
297
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

199
199

Meer sportnieuws