Malinwa in troebel vaarwater: "Foute keuzes zinderen na"

door
Malinwa in troebel vaarwater:

Eerder kon u hier al lezen dat KV Mechelen komende winter nog wil toeslaan tijdens de transferperiode. Dat zal wel gebeuren met zeer beperkte financiële middelen, net zoals tijdens de zomermercato. Op een supportersavond kreeg de trouwe Rood-Gele aanhang weinig positief nieuws.

LEES OOK: Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Prominente figuren aanwezig

Malinwa hield dinsdagavond zijn traditionele supportersavond, in aanwezigheid van onder meer hoofdaandeelhouder Philippe Van Esch, nieuwbakken trainer Besnik Hasi en sportief directeur Tim Matthys.

Vooraf konden de Mechelse supporters vragen insturen maar uiteraard konden de supporters van Malinwa ook richting het stadion komen. Bij de vele vragen kwam vooral naar voor dat er financieel enorm weinig ruimte is.

Leningen als oorzaak

Uit het verslag van het  Malinwa supportersorgaan blijkt dat vooral foute keuzes aan de basis liggen van die financiële problemen. "In het verleden zijn er fouten gemaakt met de financiering van het vernieuwde stadion. De verbouwingen worden gefinancierd op een te korte looptijd. In plaats van de lening te spreiden over bijvoorbeeld 20, 25 of 30 jaar, zoals gebruikelijk is bij bijvoorbeeld hypothecaire kredieten, werd destijds besloten om dit op korte termijn te doen."

Bij KV Mechelen halen ze aan dat banken niet staan te springen om dit te doen. "Dit resulteerde in een aanzienlijk hoge maandelijkse last en een aanzienlijke aflossing voor het stadion. Als gevolg hiervan zal de club de komende iets meer dan 5 jaar nog steeds rekening moeten houden met deze hoge kost."

Al deze zaken beperken de sportieve investeringen bij KV Mechelen en ook de jeugd moet bijvoorbeeld nog steeds zijn trainingen/wedstrijden afwerken op een wat aftands complex. Al is er op dat vlak wel positief nieuws met een mogelijke samenwerking met provinciaal domein De Nekker (waar nu ook al trainingen doorgaan). Al bij al opnieuw een somber financieel vooruitzicht voor de trouwe aanhang van de Kakkers.

Denkt u dat ze de financiële problemen opgelost krijgen?

Meest recent

Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

3
3
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

28
28
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

66
66
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

36
36
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

299
299
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

91
91
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

161
161
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

174
174
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

287
287
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

318
318
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

70
70
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

32
32
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

708
708
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

363
363
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

535
535
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

143
143
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

546
546
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1200
1200
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

340
340
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

745
745
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

350
350
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

238
238

Meer sportnieuws