Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

door
Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

Het gaat Peter Maes voorlopig volledig voor de wind bij het Nederlandse Willem II. De ploeg uit Tilburg kampeerde bij de komst van Maes in de middenmoot maar staat nu al enkele weken bovenaan in de Keuken Kampioen Divisie. Dat na een spectaculaire reeks, al blijft de zaak Propere Handen aan de ex-trainer van onder meer Lokeren kleven.

LEES OOK: Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Persona non grata in Belgische voetbalwereld

De krant Het Nieuwsblad bracht boezemvrienden Johan Boskamp en Peter Maes samen voor een geanimeerd dubbelinterview. Maes kreeg enkele maanden geleden eindelijk nog eens een kans als coach, wat geruime tijd ondenkbaar leek na de spraakmakende affaire die heel België op zijn kop zette.

Maes zou destijds enorm veel zwart geld ontvangen hebben (denk maar aan het verhaal van de broodzakken) maar sloot ondertussen wel een deal met de fiscus en zal niet langer vervolgd worden. Toch leek zijn naam lange tijd verbrand in het Belgische voetbal. Eerder deed Maes ook al zijn verhaal bij TV Limburg.

"Niet die halve crimineel"

Van september 2021 (ontslag Beerschot) tot en met zijn nieuwe carrière bij de Nederlandse club bleef Maes werkloos en dat kwam hard aan. "Plots was ik persona non grata in de Belgische voetbalwereld. Jij was in die periode een van de weinigen die me nog geregeld opbelde", zo klonk het dankbaar richting Boskamp.

De huidige coach klinkt schuldbewust maar nuanceert ook. "In Nederland is er een nieuwe wereld voor me opengegaan. Op het vlak van voetbal, maar ook daarbuiten. Er zijn minder vooroordelen. Terwijl ik in België nog altijd word gezien als een halve crimineel, doen ze de zaak in Nederland af als ‘een akkefietje met de fiscus’. Meer is het ook niet. Ik heb geen wedstrijden vervalst, heb geen commissies opgestreken op transfers en ben niet beschuldigd in het luik bendevorming. Anders had ik nooit een schikking kunnen treffen.”

Onder Maes verloor de club uit Tilburg maar één keer (bij Jong Ajax) en werd een spectaculaire remonte ingezet naar de top van de Keuken Kampioen Divisie. Promotie lonkt naar de Eredivisie, mede dankzij 'wonderdokter' Peter Maes.

Verdient hij een nieuwe kans in België?

Meest recent

KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

16
16
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

46
46
Twee wissels bij Antwerp, Fink zet sterkhouder uit de ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

23
23
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

65
65
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

235
235
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

160
160
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

73
73
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

68
68
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

40
40
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

142
142
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

85
85
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

684
684
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

81
81
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

383
383
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

139
139
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

231
231
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

185
185
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

498
498
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

337
337
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

100
100
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

181
181
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

351
351

Meer sportnieuws