Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

429
Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

Het gaat Peter Maes voorlopig volledig voor de wind bij het Nederlandse Willem II. De ploeg uit Tilburg kampeerde bij de komst van Maes in de middenmoot maar staat nu al enkele weken bovenaan in de Keuken Kampioen Divisie. Dat na een spectaculaire reeks, al blijft de zaak Propere Handen aan de ex-trainer van onder meer Lokeren kleven.

LEES OOK: KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

Persona non grata in Belgische voetbalwereld

De krant Het Nieuwsblad bracht boezemvrienden Johan Boskamp en Peter Maes samen voor een geanimeerd dubbelinterview. Maes kreeg enkele maanden geleden eindelijk nog eens een kans als coach, wat geruime tijd ondenkbaar leek na de spraakmakende affaire die heel België op zijn kop zette.

Maes zou destijds enorm veel zwart geld ontvangen hebben (denk maar aan het verhaal van de broodzakken) maar sloot ondertussen wel een deal met de fiscus en zal niet langer vervolgd worden. Toch leek zijn naam lange tijd verbrand in het Belgische voetbal. Eerder deed Maes ook al zijn verhaal bij TV Limburg.

"Niet die halve crimineel"

Van september 2021 (ontslag Beerschot) tot en met zijn nieuwe carrière bij de Nederlandse club bleef Maes werkloos en dat kwam hard aan. "Plots was ik persona non grata in de Belgische voetbalwereld. Jij was in die periode een van de weinigen die me nog geregeld opbelde", zo klonk het dankbaar richting Boskamp.

De huidige coach klinkt schuldbewust maar nuanceert ook. "In Nederland is er een nieuwe wereld voor me opengegaan. Op het vlak van voetbal, maar ook daarbuiten. Er zijn minder vooroordelen. Terwijl ik in België nog altijd word gezien als een halve crimineel, doen ze de zaak in Nederland af als ‘een akkefietje met de fiscus’. Meer is het ook niet. Ik heb geen wedstrijden vervalst, heb geen commissies opgestreken op transfers en ben niet beschuldigd in het luik bendevorming. Anders had ik nooit een schikking kunnen treffen.”

Onder Maes verloor de club uit Tilburg maar één keer (bij Jong Ajax) en werd een spectaculaire remonte ingezet naar de top van de Keuken Kampioen Divisie. Promotie lonkt naar de Eredivisie, mede dankzij 'wonderdokter' Peter Maes.

🚀

Verdient hij een nieuwe kans in België?

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

22
22
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

46
46
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

15
15
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

13
13
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

98
98
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

8
8
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

23
23
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

207
207
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

59
59
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

114
114
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

55
55
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

51
51
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

249
249
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

119
119
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

347
347
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

23
23
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

532
532
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

273
273
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

401
401
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

399
399
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

472
472
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

621
621
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

505
505
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

494
494
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

80
80

Meer sportnieuws