Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

door
Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

Het gaat Peter Maes voorlopig volledig voor de wind bij het Nederlandse Willem II. De ploeg uit Tilburg kampeerde bij de komst van Maes in de middenmoot maar staat nu al enkele weken bovenaan in de Keuken Kampioen Divisie. Dat na een spectaculaire reeks, al blijft de zaak Propere Handen aan de ex-trainer van onder meer Lokeren kleven.

LEES OOK: Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Persona non grata in Belgische voetbalwereld

De krant Het Nieuwsblad bracht boezemvrienden Johan Boskamp en Peter Maes samen voor een geanimeerd dubbelinterview. Maes kreeg enkele maanden geleden eindelijk nog eens een kans als coach, wat geruime tijd ondenkbaar leek na de spraakmakende affaire die heel België op zijn kop zette.

Maes zou destijds enorm veel zwart geld ontvangen hebben (denk maar aan het verhaal van de broodzakken) maar sloot ondertussen wel een deal met de fiscus en zal niet langer vervolgd worden. Toch leek zijn naam lange tijd verbrand in het Belgische voetbal. Eerder deed Maes ook al zijn verhaal bij TV Limburg.

"Niet die halve crimineel"

Van september 2021 (ontslag Beerschot) tot en met zijn nieuwe carrière bij de Nederlandse club bleef Maes werkloos en dat kwam hard aan. "Plots was ik persona non grata in de Belgische voetbalwereld. Jij was in die periode een van de weinigen die me nog geregeld opbelde", zo klonk het dankbaar richting Boskamp.

De huidige coach klinkt schuldbewust maar nuanceert ook. "In Nederland is er een nieuwe wereld voor me opengegaan. Op het vlak van voetbal, maar ook daarbuiten. Er zijn minder vooroordelen. Terwijl ik in België nog altijd word gezien als een halve crimineel, doen ze de zaak in Nederland af als ‘een akkefietje met de fiscus’. Meer is het ook niet. Ik heb geen wedstrijden vervalst, heb geen commissies opgestreken op transfers en ben niet beschuldigd in het luik bendevorming. Anders had ik nooit een schikking kunnen treffen.”

Onder Maes verloor de club uit Tilburg maar één keer (bij Jong Ajax) en werd een spectaculaire remonte ingezet naar de top van de Keuken Kampioen Divisie. Promotie lonkt naar de Eredivisie, mede dankzij 'wonderdokter' Peter Maes.

Verdient hij een nieuwe kans in België?

Meest recent

Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

27
27
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

26
26
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

78
78
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

111
111
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

335
335
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

42
42
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

325
325
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

122
122
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

98
98
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

209
209
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

265
265
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

291
291
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

352
352
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

296
296
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

89
89
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

415
415
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

88
88
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

131
131
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

107
107
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

301
301
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

84
84
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

68
68
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

78
78
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

58
58

Meer sportnieuws