Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

429 stemmen
Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

Het gaat Peter Maes voorlopig volledig voor de wind bij het Nederlandse Willem II. De ploeg uit Tilburg kampeerde bij de komst van Maes in de middenmoot maar staat nu al enkele weken bovenaan in de Keuken Kampioen Divisie. Dat na een spectaculaire reeks, al blijft de zaak Propere Handen aan de ex-trainer van onder meer Lokeren kleven.

LEES OOK: Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Persona non grata in Belgische voetbalwereld

De krant Het Nieuwsblad bracht boezemvrienden Johan Boskamp en Peter Maes samen voor een geanimeerd dubbelinterview. Maes kreeg enkele maanden geleden eindelijk nog eens een kans als coach, wat geruime tijd ondenkbaar leek na de spraakmakende affaire die heel België op zijn kop zette.

Maes zou destijds enorm veel zwart geld ontvangen hebben (denk maar aan het verhaal van de broodzakken) maar sloot ondertussen wel een deal met de fiscus en zal niet langer vervolgd worden. Toch leek zijn naam lange tijd verbrand in het Belgische voetbal. Eerder deed Maes ook al zijn verhaal bij TV Limburg.

"Niet die halve crimineel"

Van september 2021 (ontslag Beerschot) tot en met zijn nieuwe carrière bij de Nederlandse club bleef Maes werkloos en dat kwam hard aan. "Plots was ik persona non grata in de Belgische voetbalwereld. Jij was in die periode een van de weinigen die me nog geregeld opbelde", zo klonk het dankbaar richting Boskamp.

De huidige coach klinkt schuldbewust maar nuanceert ook. "In Nederland is er een nieuwe wereld voor me opengegaan. Op het vlak van voetbal, maar ook daarbuiten. Er zijn minder vooroordelen. Terwijl ik in België nog altijd word gezien als een halve crimineel, doen ze de zaak in Nederland af als ‘een akkefietje met de fiscus’. Meer is het ook niet. Ik heb geen wedstrijden vervalst, heb geen commissies opgestreken op transfers en ben niet beschuldigd in het luik bendevorming. Anders had ik nooit een schikking kunnen treffen.”

Onder Maes verloor de club uit Tilburg maar één keer (bij Jong Ajax) en werd een spectaculaire remonte ingezet naar de top van de Keuken Kampioen Divisie. Promotie lonkt naar de Eredivisie, mede dankzij 'wonderdokter' Peter Maes.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx
538

Verdient hij een nieuwe kans in België?

Meest recent

Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

31
31
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

113
113
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

34
34
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

60
60
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

52
52
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

54
54
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

238
238
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

788
788
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

710
710
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

88
88
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

956
956
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

472
472
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

303
303
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

568
568
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

657
657
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1038
1038
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

382
382
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

533
533
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1547
1547
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

368
368
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

499
499
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

291
291
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

129
129
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

227
227
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

304
304

Meer sportnieuws