Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

429
Emotionele Maes doet schokkende bekentenis aan Boskamp

Het gaat Peter Maes voorlopig volledig voor de wind bij het Nederlandse Willem II. De ploeg uit Tilburg kampeerde bij de komst van Maes in de middenmoot maar staat nu al enkele weken bovenaan in de Keuken Kampioen Divisie. Dat na een spectaculaire reeks, al blijft de zaak Propere Handen aan de ex-trainer van onder meer Lokeren kleven.

LEES OOK: Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Persona non grata in Belgische voetbalwereld

De krant Het Nieuwsblad bracht boezemvrienden Johan Boskamp en Peter Maes samen voor een geanimeerd dubbelinterview. Maes kreeg enkele maanden geleden eindelijk nog eens een kans als coach, wat geruime tijd ondenkbaar leek na de spraakmakende affaire die heel België op zijn kop zette.

Maes zou destijds enorm veel zwart geld ontvangen hebben (denk maar aan het verhaal van de broodzakken) maar sloot ondertussen wel een deal met de fiscus en zal niet langer vervolgd worden. Toch leek zijn naam lange tijd verbrand in het Belgische voetbal. Eerder deed Maes ook al zijn verhaal bij TV Limburg.

"Niet die halve crimineel"

Van september 2021 (ontslag Beerschot) tot en met zijn nieuwe carrière bij de Nederlandse club bleef Maes werkloos en dat kwam hard aan. "Plots was ik persona non grata in de Belgische voetbalwereld. Jij was in die periode een van de weinigen die me nog geregeld opbelde", zo klonk het dankbaar richting Boskamp.

De huidige coach klinkt schuldbewust maar nuanceert ook. "In Nederland is er een nieuwe wereld voor me opengegaan. Op het vlak van voetbal, maar ook daarbuiten. Er zijn minder vooroordelen. Terwijl ik in België nog altijd word gezien als een halve crimineel, doen ze de zaak in Nederland af als ‘een akkefietje met de fiscus’. Meer is het ook niet. Ik heb geen wedstrijden vervalst, heb geen commissies opgestreken op transfers en ben niet beschuldigd in het luik bendevorming. Anders had ik nooit een schikking kunnen treffen.”

Onder Maes verloor de club uit Tilburg maar één keer (bij Jong Ajax) en werd een spectaculaire remonte ingezet naar de top van de Keuken Kampioen Divisie. Promotie lonkt naar de Eredivisie, mede dankzij 'wonderdokter' Peter Maes.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht
250

Verdient hij een nieuwe kans in België?

Meest recent

'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

8
8
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

1
1
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

31
31
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

16
16
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

98
98
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

34
34
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

48
48
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

43
43
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

101
101
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

45
45
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

95
95
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

151
151
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

231
231
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

208
208
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

281
281
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

133
133
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

123
123
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

90
90
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

31
31
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

52
52
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

214
214
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

275
275
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

121
121
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

97
97
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

46
46

Meer sportnieuws