Vandevoordt fataal in de fout: "Dat is wel pijnlijk"

door
Vandevoordt fataal in de fout:

De Jonge Duivels verloren vrijdag met 0-2 van directe concurrent Schotland. De bezoekers kwamen al snel op voorsprong en legden de match in een beslissende plooi na een slipper van Maarten Vandevoordt.

LEES OOK: Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

0-2 via flater Vandevoordt

De Schotten kwam al na 13 minuten op voorsprong via Jeremiah Mullen en na een halfuur spelen, liep het opnieuw mis voor de Jonge Duivels.Vandevoordt trapte een bal recht in de voeten van een Schot, waarna de tegenstander in een mum van tijd voor zijn doel stond.

Het Genkse sluitstuk had geen antwoord op de poging van Lyall Cameron. De Jonge Duivels hadden wel nog een uurtje tijd om die scheve situatie recht te zetten en kregen kansen via onder meer Mario Stroeykens, maar scoren lukte niet meer. De 0-2 bleek dus meteen de eindstand.

Vandevoordt slaat mea culpa

Daarmee komen de Schotten weer op gelijke hoogte in de kwalificatiepoule. Leider Spanje, dat zelf won van Hongarije, kon op zijn beurt drie punten uitlopen. Na de wedstrijd baalde Vandevoordt als een stekker. Hij gaf toe dat hij de bal verkeerd inspeelde bij de 0-2.

“Ik wilde een lange bal trappen, maar raakte hem slecht. In plaats van door de lucht te vliegen, schoof hij daardoor over de grond. Helaas voor mij recht in één van hun voeten. Voor een keeper is zo'n foutje bijna altijd fataal, dus dat is wel pijnlijk", zei Vandevoordt aan Het Belang van Limburg.

“Toch moeten we uit deze wedstrijd vertrouwen halen”, vond Vandevoordt. “Want we hebben goed gevoetbald en veel gecreëerd. Maar we beseffen dus ook wel dat hier meer in zat. Dat maakt het extra frustrerend om te verliezen.”

Maakt Vandevoordt te veel foutjes volgens jou?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

15
15
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

54
54
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

310
310
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

39
39
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

537
537
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

63
63
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

137
137
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

824
824
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

86
86
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

578
578
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

396
396
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1254
1254
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

369
369
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

210
210
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

511
511
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

339
339
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

901
901
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

658
658
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

634
634
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

411
411

Meer sportnieuws