Vandevoordt fataal in de fout: "Dat is wel pijnlijk"

door
Vandevoordt fataal in de fout:

De Jonge Duivels verloren vrijdag met 0-2 van directe concurrent Schotland. De bezoekers kwamen al snel op voorsprong en legden de match in een beslissende plooi na een slipper van Maarten Vandevoordt.

LEES OOK: Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

0-2 via flater Vandevoordt

De Schotten kwam al na 13 minuten op voorsprong via Jeremiah Mullen en na een halfuur spelen, liep het opnieuw mis voor de Jonge Duivels.Vandevoordt trapte een bal recht in de voeten van een Schot, waarna de tegenstander in een mum van tijd voor zijn doel stond.

Het Genkse sluitstuk had geen antwoord op de poging van Lyall Cameron. De Jonge Duivels hadden wel nog een uurtje tijd om die scheve situatie recht te zetten en kregen kansen via onder meer Mario Stroeykens, maar scoren lukte niet meer. De 0-2 bleek dus meteen de eindstand.

Vandevoordt slaat mea culpa

Daarmee komen de Schotten weer op gelijke hoogte in de kwalificatiepoule. Leider Spanje, dat zelf won van Hongarije, kon op zijn beurt drie punten uitlopen. Na de wedstrijd baalde Vandevoordt als een stekker. Hij gaf toe dat hij de bal verkeerd inspeelde bij de 0-2.

“Ik wilde een lange bal trappen, maar raakte hem slecht. In plaats van door de lucht te vliegen, schoof hij daardoor over de grond. Helaas voor mij recht in één van hun voeten. Voor een keeper is zo'n foutje bijna altijd fataal, dus dat is wel pijnlijk", zei Vandevoordt aan Het Belang van Limburg.

“Toch moeten we uit deze wedstrijd vertrouwen halen”, vond Vandevoordt. “Want we hebben goed gevoetbald en veel gecreëerd. Maar we beseffen dus ook wel dat hier meer in zat. Dat maakt het extra frustrerend om te verliezen.”

Maakt Vandevoordt te veel foutjes volgens jou?

Meest recent

Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

29
29
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

25
25
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

85
85
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

136
136
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

11
11
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

442
442
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

43
43
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

118
118
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

88
88
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

239
239
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

376
376
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

177
177
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

118
118
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

152
152
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

108
108
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

286
286
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

60
60
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

799
799
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

488
488
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

258
258
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

424
424
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

249
249
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

208
208

Meer sportnieuws