Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

329 stemmen
Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

In de oefenwedstrijd tegen Servië pakte Domenico Tedesco uit met een verrassing van formaat op de rechtsbackpositie.

Zeno Debast, van nature een centrale verdediger, moest op deze voor hem ongewoonlijke positie plaatsnemen.

De youngster van Anderlecht deed het meer dan behoorlijk en maakte enorm veel indruk met zijn passing.

LEES OOK: Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Fantastische passing van ‘regisseur’ en ‘spelverdeler’ Debast

De 20-jarige verdediger van Anderlecht bracht prima vanaf in deze nieuwe rol tijdens de oefeninterland tegen Servië. Met name op het voetballend gebied deed Debast het fantastisch, wat ook geen verrassing is aangezien Debast een van de beste uitvoetballende verdedigers in de Jupiler Pro League is.

Debast verstuurde woensdag de meeste (geslaagde) passes van alle Rode Duivels en hij was daarnaast de meest aangespeelde Belgische speler. Debast haalde een hoge passing-zuiverheid van ruim 90%. Dat percentage is niet zo uitzonderlijk als verdediger, maar wel opvallend omdat hij enorm veel verticaliteit in zijn passing stak.

Maar liefst 46% van zijn verstuurde passes, bijna de helft dus, waren namelijk in een voorwaartse richting, waarmee hij veruit de beste Rode Duivel was in dat specifieke onderdeel. In aantal waren dat 39 verticale passes. Hij telde ook zes passes naar de final third, wat eveneens het hoogste aantal was onder alle Rode Duivels.

Debast grijpt zijn onorthodoxe kans met beide handen

“Het was de eerste keer op een andere positie, als rechtsachter”, zei Debast na de wedstrijd tegen Servië. “Al bij al heb ik het vrij goed gedaan, vond ik. Ik hou er een positief gevoel aan over", aldus de jongeling aan Het Nieuwsblad. “Ik was wat geschrokken vooraf. Ik pak de kansen die ik krijg.”

In de studio's van VTM toonden de analisten zich ook enthousiast over dit experiment. "Hij was fantastisch in het uitvoetballen, bij hem vertrokken de meeste aanvallen. Hij speelde met lef en verloor zeer weinig ballen”, zei Timmy Simons. “Ook verdedigend had hij een goed positiespel. Hij heeft geweldig gedaan”, zei de ex-international.

“Hij was verrassend goed op die positie. Natuurlijk wil ik het verdedigend wel nog zien tegen echte sterke tegenstanders. Dan kan je in problemen komen."

De beste centrale verdediger van België met de bal aan de voet

De sterke punten van Debast liggen vooral in zijn voetballende kwaliteiten. Vincent Kompany beschreef hem eens als de speler met de beste voeten in de hele club van Anderlecht. Debast valt op door zijn indrukwekkende crosspass, een trap die op Neerpede zelfs wordt vergeleken met die van Kompany zelf. Millimeterwerk.

Hij durft het ook aan om zijn tegenstander te dribbelen - vaak met succes trouwens - en hij laat zich ook positief opmerken met het oprukken met de bal aan de voet. Keizerlijk en imponerend. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem.

De passing Debast is echt wel van een hoog niveau en op dat gebied behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Hij excelleert in aspecten zoals de verticaliteit in zijn passing, het aantal passes naar de box, progressieve passes en doorsteekpasses.

Debast moet meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

7
7
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

16
16
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

35
35
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

127
127
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

85
85
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

156
156
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

76
76
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

367
367
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

99
99
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

228
228
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

717
717
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

516
516
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

108
108
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

249
249
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

841
841
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

128
128
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

219
219
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

571
571
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

573
573
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1004
1004
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

351
351
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

544
544
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

346
346

Meer sportnieuws