Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

329 stemmen
Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

In de oefenwedstrijd tegen Servië pakte Domenico Tedesco uit met een verrassing van formaat op de rechtsbackpositie.

Zeno Debast, van nature een centrale verdediger, moest op deze voor hem ongewoonlijke positie plaatsnemen.

De youngster van Anderlecht deed het meer dan behoorlijk en maakte enorm veel indruk met zijn passing.

LEES OOK: Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Fantastische passing van ‘regisseur’ en ‘spelverdeler’ Debast

De 20-jarige verdediger van Anderlecht bracht prima vanaf in deze nieuwe rol tijdens de oefeninterland tegen Servië. Met name op het voetballend gebied deed Debast het fantastisch, wat ook geen verrassing is aangezien Debast een van de beste uitvoetballende verdedigers in de Jupiler Pro League is.

Debast verstuurde woensdag de meeste (geslaagde) passes van alle Rode Duivels en hij was daarnaast de meest aangespeelde Belgische speler. Debast haalde een hoge passing-zuiverheid van ruim 90%. Dat percentage is niet zo uitzonderlijk als verdediger, maar wel opvallend omdat hij enorm veel verticaliteit in zijn passing stak.

Maar liefst 46% van zijn verstuurde passes, bijna de helft dus, waren namelijk in een voorwaartse richting, waarmee hij veruit de beste Rode Duivel was in dat specifieke onderdeel. In aantal waren dat 39 verticale passes. Hij telde ook zes passes naar de final third, wat eveneens het hoogste aantal was onder alle Rode Duivels.

Debast grijpt zijn onorthodoxe kans met beide handen

“Het was de eerste keer op een andere positie, als rechtsachter”, zei Debast na de wedstrijd tegen Servië. “Al bij al heb ik het vrij goed gedaan, vond ik. Ik hou er een positief gevoel aan over", aldus de jongeling aan Het Nieuwsblad. “Ik was wat geschrokken vooraf. Ik pak de kansen die ik krijg.”

In de studio's van VTM toonden de analisten zich ook enthousiast over dit experiment. "Hij was fantastisch in het uitvoetballen, bij hem vertrokken de meeste aanvallen. Hij speelde met lef en verloor zeer weinig ballen”, zei Timmy Simons. “Ook verdedigend had hij een goed positiespel. Hij heeft geweldig gedaan”, zei de ex-international.

“Hij was verrassend goed op die positie. Natuurlijk wil ik het verdedigend wel nog zien tegen echte sterke tegenstanders. Dan kan je in problemen komen."

De beste centrale verdediger van België met de bal aan de voet

De sterke punten van Debast liggen vooral in zijn voetballende kwaliteiten. Vincent Kompany beschreef hem eens als de speler met de beste voeten in de hele club van Anderlecht. Debast valt op door zijn indrukwekkende crosspass, een trap die op Neerpede zelfs wordt vergeleken met die van Kompany zelf. Millimeterwerk.

Hij durft het ook aan om zijn tegenstander te dribbelen - vaak met succes trouwens - en hij laat zich ook positief opmerken met het oprukken met de bal aan de voet. Keizerlijk en imponerend. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem.

De passing Debast is echt wel van een hoog niveau en op dat gebied behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Hij excelleert in aspecten zoals de verticaliteit in zijn passing, het aantal passes naar de box, progressieve passes en doorsteekpasses.

Debast moet meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels

Meest recent

"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

46
46
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

64
64
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

55
55
'Westerlo legt miljoenenbod neer bij topclub'

Bij KVC Westerlo mogen de fans nog het een en ander verwachten de komende weken. Sportief directeur ...

37
37
'Geen Champions League, wel transfer voor Union-kracht'

Union begon vrijdag uitstekend aan zijn seizoen door ten koste van Club Brugge de Supercup te ...

42
42
Gent (en RSCA) ontdekken laatste horde in Conference League

Augustus wordt voor heel wat Belgische clubs een belangrijke maand, want ze zullen moeten zien ...

85
85
'Club ongenadig: duo definitief verbannen'

Bij het ingaan van de laatste maand van de zomermercato is Club Brugge nog zeer druk in de weer. Het ...

513
513
AA Gent pakt alweer uit met Afrikaans talent

Bij AA Gent sloegen ze sinds de overname door Sam Baro op sportief vlak ook weer een andere weg in. ...

71
71
Haalbare kaarten voor STVV en Anderlecht in play-offs EL

Maandagnamiddag werd in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de play-offs van de Europa ...

326
326
Eindelijk de bevestiging: Karetsas heeft droomtransfer beet

Er sneuvelden deze zomer al heel wat transferrecords, ook bij KRC Genk. Dat deed zijn duurste ...

124
124
'Club wedt op meerdere paarden: derde winger in beeld'

Het zijn drukke dagen voor Club Brugge, want dat is enkele dagen voor de start van de competitie nog ...

351
351
Union kent mogelijke laatste horde op weg naar CL

Voor Union staat dinsdag al de eerste levensbelangrijke opdracht van het nieuwe seizoen op het ...

149
149
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Transferbom Lukaku, Union slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

335
335
'Standard droomt van miljoenen: Lazio klopt aan'

De transfermarkt is in België nog ruim een maand open. Bij Standard gaan ze ingaand niet meer ...

213
213
Verschil Club en RSCA: "Club Brugge lacht daarmee"

De tijd dat RSC Anderlecht financieel de grootmacht was in België, die is al een hele poos ...

1107
1107
'KRC Genk heeft prijs en strikt aanwinst'

KRC Genk is zeker nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers gaan nog wel wat nieuwe spelers ...

487
487
'Nederland denkt aan gigantische stunt als bondscoach'

Nederland is na het vertrek van Ronald Koeman op zoek naar een nieuwe bondscoach. Die zoektocht ...

180
180
Club Brugge heeft peperdure aanwinst beet

Club Brugge heeft een volgende aanwinst beet. De Bruggelingen maakten zopas bekend dat ze met ...

399
399
RSCA, STVV en Gent kennen mogelijke Europese tegenstanders

Namiddag kennen RSC Anderlecht, AA Gent en STVV hun mogelijke tegenstanders in de volgende ...

457
457
Na VRT, Play en VTM: Van Gucht verrast opnieuw TV-land

Ruben Van Gucht blijft één van de drukstbezette gezichten op de Vlaamse televisie. De ...

136
136
'Knaltransfer Club Brugge: financiële details lekken uit'

Club Brugge gaat deze week wellicht Han-beom Lee voorstellen als nieuwe verdediger. De Zuid-Koreaan ...

480
480
'STVV niet klaar: deze toptransfers staan op til'

STVV verloor afgelopen weekend tegen Helmond Sport en AEK Athene. Trainer Frédéric De ...

199
199
'Westerlo stoomt door: volgende deal op komst'

KVC Westerlo gaat de komende dagen en weken nog een aantal transfers afronden. De Kemphanen lijken ...

43
43
'Transferschok Noa Lang: ook Club Brugge plots genoemd'

Noa Lang is andermaal op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Zelfs na de trainerswissel mag/moet hij ...

389
389

Meer sportnieuws