Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

329
Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

In de oefenwedstrijd tegen Servië pakte Domenico Tedesco uit met een verrassing van formaat op de rechtsbackpositie.

Zeno Debast, van nature een centrale verdediger, moest op deze voor hem ongewoonlijke positie plaatsnemen.

De youngster van Anderlecht deed het meer dan behoorlijk en maakte enorm veel indruk met zijn passing.

LEES OOK: Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

Fantastische passing van ‘regisseur’ en ‘spelverdeler’ Debast

De 20-jarige verdediger van Anderlecht bracht prima vanaf in deze nieuwe rol tijdens de oefeninterland tegen Servië. Met name op het voetballend gebied deed Debast het fantastisch, wat ook geen verrassing is aangezien Debast een van de beste uitvoetballende verdedigers in de Jupiler Pro League is.

Debast verstuurde woensdag de meeste (geslaagde) passes van alle Rode Duivels en hij was daarnaast de meest aangespeelde Belgische speler. Debast haalde een hoge passing-zuiverheid van ruim 90%. Dat percentage is niet zo uitzonderlijk als verdediger, maar wel opvallend omdat hij enorm veel verticaliteit in zijn passing stak.

Maar liefst 46% van zijn verstuurde passes, bijna de helft dus, waren namelijk in een voorwaartse richting, waarmee hij veruit de beste Rode Duivel was in dat specifieke onderdeel. In aantal waren dat 39 verticale passes. Hij telde ook zes passes naar de final third, wat eveneens het hoogste aantal was onder alle Rode Duivels.

Debast grijpt zijn onorthodoxe kans met beide handen

“Het was de eerste keer op een andere positie, als rechtsachter”, zei Debast na de wedstrijd tegen Servië. “Al bij al heb ik het vrij goed gedaan, vond ik. Ik hou er een positief gevoel aan over", aldus de jongeling aan Het Nieuwsblad. “Ik was wat geschrokken vooraf. Ik pak de kansen die ik krijg.”

In de studio's van VTM toonden de analisten zich ook enthousiast over dit experiment. "Hij was fantastisch in het uitvoetballen, bij hem vertrokken de meeste aanvallen. Hij speelde met lef en verloor zeer weinig ballen”, zei Timmy Simons. “Ook verdedigend had hij een goed positiespel. Hij heeft geweldig gedaan”, zei de ex-international.

“Hij was verrassend goed op die positie. Natuurlijk wil ik het verdedigend wel nog zien tegen echte sterke tegenstanders. Dan kan je in problemen komen."

De beste centrale verdediger van België met de bal aan de voet

De sterke punten van Debast liggen vooral in zijn voetballende kwaliteiten. Vincent Kompany beschreef hem eens als de speler met de beste voeten in de hele club van Anderlecht. Debast valt op door zijn indrukwekkende crosspass, een trap die op Neerpede zelfs wordt vergeleken met die van Kompany zelf. Millimeterwerk.

Hij durft het ook aan om zijn tegenstander te dribbelen - vaak met succes trouwens - en hij laat zich ook positief opmerken met het oprukken met de bal aan de voet. Keizerlijk en imponerend. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem.

De passing Debast is echt wel van een hoog niveau en op dat gebied behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Hij excelleert in aspecten zoals de verticaliteit in zijn passing, het aantal passes naar de box, progressieve passes en doorsteekpasses.

Debast moet meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

89
89
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

12
12
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

30
30
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

76
76
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

67
67
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

164
164
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

208
208
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

275
275
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

424
424
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

106
106
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1031
1031
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

89
89
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

427
427
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

340
340
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

388
388
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

363
363
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

136
136
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

28
28
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

46
46
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

84
84
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

141
141
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

182
182
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

124
124

Meer sportnieuws