Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

door
Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

In de oefenwedstrijd tegen Servië pakte Domenico Tedesco uit met een verrassing van formaat op de rechtsbackpositie.

Zeno Debast, van nature een centrale verdediger, moest op deze voor hem ongewoonlijke positie plaatsnemen.

De youngster van Anderlecht deed het meer dan behoorlijk en maakte enorm veel indruk met zijn passing.

LEES OOK: Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

Fantastische passing van ‘regisseur’ en ‘spelverdeler’ Debast

De 20-jarige verdediger van Anderlecht bracht prima vanaf in deze nieuwe rol tijdens de oefeninterland tegen Servië. Met name op het voetballend gebied deed Debast het fantastisch, wat ook geen verrassing is aangezien Debast een van de beste uitvoetballende verdedigers in de Jupiler Pro League is.

Debast verstuurde woensdag de meeste (geslaagde) passes van alle Rode Duivels en hij was daarnaast de meest aangespeelde Belgische speler. Debast haalde een hoge passing-zuiverheid van ruim 90%. Dat percentage is niet zo uitzonderlijk als verdediger, maar wel opvallend omdat hij enorm veel verticaliteit in zijn passing stak.

Maar liefst 46% van zijn verstuurde passes, bijna de helft dus, waren namelijk in een voorwaartse richting, waarmee hij veruit de beste Rode Duivel was in dat specifieke onderdeel. In aantal waren dat 39 verticale passes. Hij telde ook zes passes naar de final third, wat eveneens het hoogste aantal was onder alle Rode Duivels.

Debast grijpt zijn onorthodoxe kans met beide handen

“Het was de eerste keer op een andere positie, als rechtsachter”, zei Debast na de wedstrijd tegen Servië. “Al bij al heb ik het vrij goed gedaan, vond ik. Ik hou er een positief gevoel aan over", aldus de jongeling aan Het Nieuwsblad. “Ik was wat geschrokken vooraf. Ik pak de kansen die ik krijg.”

In de studio's van VTM toonden de analisten zich ook enthousiast over dit experiment. "Hij was fantastisch in het uitvoetballen, bij hem vertrokken de meeste aanvallen. Hij speelde met lef en verloor zeer weinig ballen”, zei Timmy Simons. “Ook verdedigend had hij een goed positiespel. Hij heeft geweldig gedaan”, zei de ex-international.

“Hij was verrassend goed op die positie. Natuurlijk wil ik het verdedigend wel nog zien tegen echte sterke tegenstanders. Dan kan je in problemen komen."

De beste centrale verdediger van België met de bal aan de voet

De sterke punten van Debast liggen vooral in zijn voetballende kwaliteiten. Vincent Kompany beschreef hem eens als de speler met de beste voeten in de hele club van Anderlecht. Debast valt op door zijn indrukwekkende crosspass, een trap die op Neerpede zelfs wordt vergeleken met die van Kompany zelf. Millimeterwerk.

Hij durft het ook aan om zijn tegenstander te dribbelen - vaak met succes trouwens - en hij laat zich ook positief opmerken met het oprukken met de bal aan de voet. Keizerlijk en imponerend. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem.

De passing Debast is echt wel van een hoog niveau en op dat gebied behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Hij excelleert in aspecten zoals de verticaliteit in zijn passing, het aantal passes naar de box, progressieve passes en doorsteekpasses.

Debast moet meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

24
24
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

20
20
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

37
37
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

196
196
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

83
83
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

119
119
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

196
196
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

123
123
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

83
83
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

278
278
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

918
918
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

99
99
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

92
92
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

353
353
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

495
495
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

400
400
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

736
736
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

213
213
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

272
272
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

545
545
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

376
376
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

291
291

Meer sportnieuws