Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

door
Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

In de oefenwedstrijd tegen Servië pakte Domenico Tedesco uit met een verrassing van formaat op de rechtsbackpositie.

Zeno Debast, van nature een centrale verdediger, moest op deze voor hem ongewoonlijke positie plaatsnemen.

De youngster van Anderlecht deed het meer dan behoorlijk en maakte enorm veel indruk met zijn passing.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Fantastische passing van ‘regisseur’ en ‘spelverdeler’ Debast

De 20-jarige verdediger van Anderlecht bracht prima vanaf in deze nieuwe rol tijdens de oefeninterland tegen Servië. Met name op het voetballend gebied deed Debast het fantastisch, wat ook geen verrassing is aangezien Debast een van de beste uitvoetballende verdedigers in de Jupiler Pro League is.

Debast verstuurde woensdag de meeste (geslaagde) passes van alle Rode Duivels en hij was daarnaast de meest aangespeelde Belgische speler. Debast haalde een hoge passing-zuiverheid van ruim 90%. Dat percentage is niet zo uitzonderlijk als verdediger, maar wel opvallend omdat hij enorm veel verticaliteit in zijn passing stak.

Maar liefst 46% van zijn verstuurde passes, bijna de helft dus, waren namelijk in een voorwaartse richting, waarmee hij veruit de beste Rode Duivel was in dat specifieke onderdeel. In aantal waren dat 39 verticale passes. Hij telde ook zes passes naar de final third, wat eveneens het hoogste aantal was onder alle Rode Duivels.

Debast grijpt zijn onorthodoxe kans met beide handen

“Het was de eerste keer op een andere positie, als rechtsachter”, zei Debast na de wedstrijd tegen Servië. “Al bij al heb ik het vrij goed gedaan, vond ik. Ik hou er een positief gevoel aan over", aldus de jongeling aan Het Nieuwsblad. “Ik was wat geschrokken vooraf. Ik pak de kansen die ik krijg.”

In de studio's van VTM toonden de analisten zich ook enthousiast over dit experiment. "Hij was fantastisch in het uitvoetballen, bij hem vertrokken de meeste aanvallen. Hij speelde met lef en verloor zeer weinig ballen”, zei Timmy Simons. “Ook verdedigend had hij een goed positiespel. Hij heeft geweldig gedaan”, zei de ex-international.

“Hij was verrassend goed op die positie. Natuurlijk wil ik het verdedigend wel nog zien tegen echte sterke tegenstanders. Dan kan je in problemen komen."

De beste centrale verdediger van België met de bal aan de voet

De sterke punten van Debast liggen vooral in zijn voetballende kwaliteiten. Vincent Kompany beschreef hem eens als de speler met de beste voeten in de hele club van Anderlecht. Debast valt op door zijn indrukwekkende crosspass, een trap die op Neerpede zelfs wordt vergeleken met die van Kompany zelf. Millimeterwerk.

Hij durft het ook aan om zijn tegenstander te dribbelen - vaak met succes trouwens - en hij laat zich ook positief opmerken met het oprukken met de bal aan de voet. Keizerlijk en imponerend. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem.

De passing Debast is echt wel van een hoog niveau en op dat gebied behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Hij excelleert in aspecten zoals de verticaliteit in zijn passing, het aantal passes naar de box, progressieve passes en doorsteekpasses.

Debast moet meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

73
73
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

104
104
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

146
146
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

256
256
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

458
458
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

190
190
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

239
239
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

292
292
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

143
143
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

360
360
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

232
232
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

328
328
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

603
603
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

420
420
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

142
142
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

866
866
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

364
364
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

79
79
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

614
614
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

143
143
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws