Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

329
Rode Duivel blaast Tedesco compleet van zijn sokken

In de oefenwedstrijd tegen Servië pakte Domenico Tedesco uit met een verrassing van formaat op de rechtsbackpositie.

Zeno Debast, van nature een centrale verdediger, moest op deze voor hem ongewoonlijke positie plaatsnemen.

De youngster van Anderlecht deed het meer dan behoorlijk en maakte enorm veel indruk met zijn passing.

LEES OOK: ‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Fantastische passing van ‘regisseur’ en ‘spelverdeler’ Debast

De 20-jarige verdediger van Anderlecht bracht prima vanaf in deze nieuwe rol tijdens de oefeninterland tegen Servië. Met name op het voetballend gebied deed Debast het fantastisch, wat ook geen verrassing is aangezien Debast een van de beste uitvoetballende verdedigers in de Jupiler Pro League is.

Debast verstuurde woensdag de meeste (geslaagde) passes van alle Rode Duivels en hij was daarnaast de meest aangespeelde Belgische speler. Debast haalde een hoge passing-zuiverheid van ruim 90%. Dat percentage is niet zo uitzonderlijk als verdediger, maar wel opvallend omdat hij enorm veel verticaliteit in zijn passing stak.

Maar liefst 46% van zijn verstuurde passes, bijna de helft dus, waren namelijk in een voorwaartse richting, waarmee hij veruit de beste Rode Duivel was in dat specifieke onderdeel. In aantal waren dat 39 verticale passes. Hij telde ook zes passes naar de final third, wat eveneens het hoogste aantal was onder alle Rode Duivels.

Debast grijpt zijn onorthodoxe kans met beide handen

“Het was de eerste keer op een andere positie, als rechtsachter”, zei Debast na de wedstrijd tegen Servië. “Al bij al heb ik het vrij goed gedaan, vond ik. Ik hou er een positief gevoel aan over", aldus de jongeling aan Het Nieuwsblad. “Ik was wat geschrokken vooraf. Ik pak de kansen die ik krijg.”

In de studio's van VTM toonden de analisten zich ook enthousiast over dit experiment. "Hij was fantastisch in het uitvoetballen, bij hem vertrokken de meeste aanvallen. Hij speelde met lef en verloor zeer weinig ballen”, zei Timmy Simons. “Ook verdedigend had hij een goed positiespel. Hij heeft geweldig gedaan”, zei de ex-international.

“Hij was verrassend goed op die positie. Natuurlijk wil ik het verdedigend wel nog zien tegen echte sterke tegenstanders. Dan kan je in problemen komen."

De beste centrale verdediger van België met de bal aan de voet

De sterke punten van Debast liggen vooral in zijn voetballende kwaliteiten. Vincent Kompany beschreef hem eens als de speler met de beste voeten in de hele club van Anderlecht. Debast valt op door zijn indrukwekkende crosspass, een trap die op Neerpede zelfs wordt vergeleken met die van Kompany zelf. Millimeterwerk.

Hij durft het ook aan om zijn tegenstander te dribbelen - vaak met succes trouwens - en hij laat zich ook positief opmerken met het oprukken met de bal aan de voet. Keizerlijk en imponerend. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem.

De passing Debast is echt wel van een hoog niveau en op dat gebied behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Hij excelleert in aspecten zoals de verticaliteit in zijn passing, het aantal passes naar de box, progressieve passes en doorsteekpasses.

Debast moet meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels

Meest recent

Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

10
10
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

5
5
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

16
16
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

6
6
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

48
48
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

100
100
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

161
161
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

54
54
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

19
19
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

112
112
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

294
294
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

88
88
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

42
42
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

214
214
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

85
85
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

24
24
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

58
58
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

15
15
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

299
299
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

247
247
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

88
88
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

246
246
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

71
71
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

72
72

Meer sportnieuws