Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

door
Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

De transferhype rond Antonio Nusa bereikte ongeziene hoogten na een zeer succesvol seizoensbegin. Ondanks een stevige transfer aanbieding, een bod van minstens 30 miljoen euro van Chelsea, besloot voorzitter Bart Verhaeghe de goudklomp niet te verkopen.

Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro. Club Brugge. Maar na een verschroeiende start is Nusa's ster ondertussen alweer weggedeemsterd door een combinatie van hoge verwachtingen, een terugkerende rugblessure en mentale druk.

Club Brugge hoopt nu dat Nusa zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro kan behouden, ondanks deze uitdagingen.

LEES OOK: Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Fenomenale Nusa: Hoe lang kan Club Brugge hem houden?

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa de grote doorbraak forceren als basisspeler bij Club Brugge. Bij de start van zijn derde seizoen in Brugge was iedereen binnen Club het erover eens: dit moét het jaar van Nusa worden.

De jonge Noor - hij is nog altijd maar 18 jaar - had echter één groot werkpunt: meer efficiëntie in zijn spel leggen en statistieken halen. “Er gebeurt altijd wel wat als hij aan de bal is, maar hij scoort niet genoeg”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Het Nieuwsblad schreef dat Nusa alles heeft om een attractie te worden: uitstraling, dribbels, versnellingen en flair. “Het enige dat ontbreekt zijn goals – zelden is hij efficiënt.”

In het seizoensbegin koppelde hij zijn enorme kwaliteiten eindelijk aan rendement, zowel bij Club Brugge als bij de Noorse nationale ploeg. René Vandereycken omschreef de prestaties van Nusa toen als ongelofelijk.

“Nusa toont nu al dat hij een speler is die op een dag door een mooie buitenlandse club zal worden opgepikt. Hij moet blijven bevestigen, het mag niet bij een paar superprestaties zoals deze blijven, maar je vraagt je toch af hoelang Club zo’n speler kan houden.”

De hype-Nusa: telefoon van makelaar staat roodgloeiend

Noa Lang heeft Antonio Nusa aangewezen als zijn enige opvolger. Casper Nielsen noemt hem liefkozend ‘starboy’, terwijl Ruud Vormer vorig jaar stellig voorspelde dat Nusa bij de grootste clubs ter wereld zou spelen, zoals Real Madrid en Manchester City. “Onthoud mijn woorden”, zei de Nederlander.

Nusa heeft deze lovende woorden waargemaakt met uitstekende prestaties dit seizoen, zowel voor Club Brugge als voor de Noorse nationale ploeg. In de media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

“We zagen een beetje Neymar, veel Ronaldinho en een glimp van een jonge Cristiano Ronaldo in de 18-jarige”, schreef de Noorse krant Aftenposten.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Ondanks de aanhoudende interesse benadrukte de entourage van Nusa het plan om nog een jaar bij Club Brugge te blijven. Bovendien had de club zelf geen intentie om afgelopen zomer al afscheid te nemen van hun goudhaantje, ook al hadden ze aanzienlijk kunnen cashen bij een eventuele verkoop.

Verhaeghe fluit Mannaert terug na bod van 30 miljoen

Eind augustus sloeg de twijfel toch toe bij Club Brugge toen Chelsea zich meldde met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen, voor Antonio Nusa.

Ondanks de interne afspraak dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij de club zou blijven, was een transfer aan dergelijke waanzinnige voorwaarden voor Club Brugge - lees: Vincent Mannaert - wel bespreekbaar geweest.

Er was echter weinig tijd om een transfer af te ronden, en uiteindelijk besloot Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen. Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

Nusa zelf vond het ook te vroeg om de overstap naar de Europese top te maken en erkende het belang van een doordachte carrièreplanning. In dat opzicht kijkt hij op naar zijn landgenoot Erling Haaland: “Hij is een voorbeeld van hoe het kan gaan als de juiste clubs kiest.”

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs door, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen. “Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

Chelsea had dikke pech, omdat ze de concurrentie voor wilden zijn in de race om Nusa en tegelijkertijd een opgedreven transferprijs wilden vermijden. De Blues wilden vorige zomer graag toeslaan en Mannaert bereikte zelfs een deal waarbij Chelsea bereid was om Nusa nog een jaar bij Club Brugge te laten spelen.

Ster van Nusa is weggedeemsterd: in strijd met de torenhoge verwachtingen

Na een indrukwekkende seizoensstart is de ster van Antonio Nusa ondertussen serieus weggedeemsterd. De aanvaller is verwikkeld in een strijd tegen de torenhoge verwachtingen, terwijl een terugkerende rugblessure hem belemmert om zijn beste niveau te bereiken.

Daarnaast speelt ook het mentale aspect een belangrijke rol. Na zijn fantastische prestaties bij Club Brugge en de Noorse nationale ploeg werd Nusa overladen met lof, wat nu lijkt te resulteren in een onvermijdelijke mentale dip.

De druk en aandacht waren enorm, er was veel op hem afgekomen, en iedereen wilde een stukje van Antonio Nusa. “Nusa is moe na alles wat er gebeurd is de afgelopen weken. Dat is menselijk”, zei Ronny Deila. “Het vergt allemaal veel energie van zo'n jonge gast.”

Om Nusa te beschermen tegen de hype die rond hem werd gecreëerd, heeft Deila hem verschillende keren als invaller ingezet in plaats van hem in het basiselftal te laten starten.

De combinatie van dit alles heeft de vorm van Nusa aanzienlijk aangetast, en hij lijkt het vertrouwen compleet te zijn kwijtgeraakt in de laatste wedstrijden.

Voor Club Brugge wordt het nu vooral belangrijk om te hopen dat Nusa, ondanks deze vertrouwens- en vormcrisis en blessure, zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro behoudt, in plaats van te dromen van enkele miljoenen meer.

Hoeveel is Nusa waardv volgens jou?

Meest recent

Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

58
58
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

67
67
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

335
335
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

109
109
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

544
544
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

546
546
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

95
95
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

293
293
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

450
450
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

158
158
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

116
116
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

635
635
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

256
256
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

220
220
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

420
420
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

81
81
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

284
284
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

87
87
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

97
97
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

80
80
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

77
77
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

132
132
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

518
518
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

305
305

Meer sportnieuws