Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

door
Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

De transferhype rond Antonio Nusa bereikte ongeziene hoogten na een zeer succesvol seizoensbegin. Ondanks een stevige transfer aanbieding, een bod van minstens 30 miljoen euro van Chelsea, besloot voorzitter Bart Verhaeghe de goudklomp niet te verkopen.

Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro. Club Brugge. Maar na een verschroeiende start is Nusa's ster ondertussen alweer weggedeemsterd door een combinatie van hoge verwachtingen, een terugkerende rugblessure en mentale druk.

Club Brugge hoopt nu dat Nusa zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro kan behouden, ondanks deze uitdagingen.

LEES OOK: 'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Fenomenale Nusa: Hoe lang kan Club Brugge hem houden?

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa de grote doorbraak forceren als basisspeler bij Club Brugge. Bij de start van zijn derde seizoen in Brugge was iedereen binnen Club het erover eens: dit moét het jaar van Nusa worden.

De jonge Noor - hij is nog altijd maar 18 jaar - had echter één groot werkpunt: meer efficiëntie in zijn spel leggen en statistieken halen. “Er gebeurt altijd wel wat als hij aan de bal is, maar hij scoort niet genoeg”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Het Nieuwsblad schreef dat Nusa alles heeft om een attractie te worden: uitstraling, dribbels, versnellingen en flair. “Het enige dat ontbreekt zijn goals – zelden is hij efficiënt.”

In het seizoensbegin koppelde hij zijn enorme kwaliteiten eindelijk aan rendement, zowel bij Club Brugge als bij de Noorse nationale ploeg. René Vandereycken omschreef de prestaties van Nusa toen als ongelofelijk.

“Nusa toont nu al dat hij een speler is die op een dag door een mooie buitenlandse club zal worden opgepikt. Hij moet blijven bevestigen, het mag niet bij een paar superprestaties zoals deze blijven, maar je vraagt je toch af hoelang Club zo’n speler kan houden.”

De hype-Nusa: telefoon van makelaar staat roodgloeiend

Noa Lang heeft Antonio Nusa aangewezen als zijn enige opvolger. Casper Nielsen noemt hem liefkozend ‘starboy’, terwijl Ruud Vormer vorig jaar stellig voorspelde dat Nusa bij de grootste clubs ter wereld zou spelen, zoals Real Madrid en Manchester City. “Onthoud mijn woorden”, zei de Nederlander.

Nusa heeft deze lovende woorden waargemaakt met uitstekende prestaties dit seizoen, zowel voor Club Brugge als voor de Noorse nationale ploeg. In de media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

“We zagen een beetje Neymar, veel Ronaldinho en een glimp van een jonge Cristiano Ronaldo in de 18-jarige”, schreef de Noorse krant Aftenposten.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Ondanks de aanhoudende interesse benadrukte de entourage van Nusa het plan om nog een jaar bij Club Brugge te blijven. Bovendien had de club zelf geen intentie om afgelopen zomer al afscheid te nemen van hun goudhaantje, ook al hadden ze aanzienlijk kunnen cashen bij een eventuele verkoop.

Verhaeghe fluit Mannaert terug na bod van 30 miljoen

Eind augustus sloeg de twijfel toch toe bij Club Brugge toen Chelsea zich meldde met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen, voor Antonio Nusa.

Ondanks de interne afspraak dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij de club zou blijven, was een transfer aan dergelijke waanzinnige voorwaarden voor Club Brugge - lees: Vincent Mannaert - wel bespreekbaar geweest.

Er was echter weinig tijd om een transfer af te ronden, en uiteindelijk besloot Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen. Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

Nusa zelf vond het ook te vroeg om de overstap naar de Europese top te maken en erkende het belang van een doordachte carrièreplanning. In dat opzicht kijkt hij op naar zijn landgenoot Erling Haaland: “Hij is een voorbeeld van hoe het kan gaan als de juiste clubs kiest.”

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs door, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen. “Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

Chelsea had dikke pech, omdat ze de concurrentie voor wilden zijn in de race om Nusa en tegelijkertijd een opgedreven transferprijs wilden vermijden. De Blues wilden vorige zomer graag toeslaan en Mannaert bereikte zelfs een deal waarbij Chelsea bereid was om Nusa nog een jaar bij Club Brugge te laten spelen.

Ster van Nusa is weggedeemsterd: in strijd met de torenhoge verwachtingen

Na een indrukwekkende seizoensstart is de ster van Antonio Nusa ondertussen serieus weggedeemsterd. De aanvaller is verwikkeld in een strijd tegen de torenhoge verwachtingen, terwijl een terugkerende rugblessure hem belemmert om zijn beste niveau te bereiken.

Daarnaast speelt ook het mentale aspect een belangrijke rol. Na zijn fantastische prestaties bij Club Brugge en de Noorse nationale ploeg werd Nusa overladen met lof, wat nu lijkt te resulteren in een onvermijdelijke mentale dip.

De druk en aandacht waren enorm, er was veel op hem afgekomen, en iedereen wilde een stukje van Antonio Nusa. “Nusa is moe na alles wat er gebeurd is de afgelopen weken. Dat is menselijk”, zei Ronny Deila. “Het vergt allemaal veel energie van zo'n jonge gast.”

Om Nusa te beschermen tegen de hype die rond hem werd gecreëerd, heeft Deila hem verschillende keren als invaller ingezet in plaats van hem in het basiselftal te laten starten.

De combinatie van dit alles heeft de vorm van Nusa aanzienlijk aangetast, en hij lijkt het vertrouwen compleet te zijn kwijtgeraakt in de laatste wedstrijden.

Voor Club Brugge wordt het nu vooral belangrijk om te hopen dat Nusa, ondanks deze vertrouwens- en vormcrisis en blessure, zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro behoudt, in plaats van te dromen van enkele miljoenen meer.

Hoeveel is Nusa waardv volgens jou?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

28
28
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

77
77
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

165
165
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

63
63
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

184
184
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

27
27
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

220
220
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

174
174
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

400
400
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

87
87
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

617
617
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1083
1083
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

366
366
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

308
308
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

320
320
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

471
471
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

489
489
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

223
223
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

409
409
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

100
100
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

231
231
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

995
995
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

232
232
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49

Meer sportnieuws