Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

1174 stemmen
Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

De transferhype rond Antonio Nusa bereikte ongeziene hoogten na een zeer succesvol seizoensbegin. Ondanks een stevige transfer aanbieding, een bod van minstens 30 miljoen euro van Chelsea, besloot voorzitter Bart Verhaeghe de goudklomp niet te verkopen.

Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro. Club Brugge. Maar na een verschroeiende start is Nusa's ster ondertussen alweer weggedeemsterd door een combinatie van hoge verwachtingen, een terugkerende rugblessure en mentale druk.

Club Brugge hoopt nu dat Nusa zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro kan behouden, ondanks deze uitdagingen.

LEES OOK: 'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Fenomenale Nusa: Hoe lang kan Club Brugge hem houden?

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa de grote doorbraak forceren als basisspeler bij Club Brugge. Bij de start van zijn derde seizoen in Brugge was iedereen binnen Club het erover eens: dit moét het jaar van Nusa worden.

De jonge Noor - hij is nog altijd maar 18 jaar - had echter één groot werkpunt: meer efficiëntie in zijn spel leggen en statistieken halen. “Er gebeurt altijd wel wat als hij aan de bal is, maar hij scoort niet genoeg”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Het Nieuwsblad schreef dat Nusa alles heeft om een attractie te worden: uitstraling, dribbels, versnellingen en flair. “Het enige dat ontbreekt zijn goals – zelden is hij efficiënt.”

In het seizoensbegin koppelde hij zijn enorme kwaliteiten eindelijk aan rendement, zowel bij Club Brugge als bij de Noorse nationale ploeg. René Vandereycken omschreef de prestaties van Nusa toen als ongelofelijk.

“Nusa toont nu al dat hij een speler is die op een dag door een mooie buitenlandse club zal worden opgepikt. Hij moet blijven bevestigen, het mag niet bij een paar superprestaties zoals deze blijven, maar je vraagt je toch af hoelang Club zo’n speler kan houden.”

De hype-Nusa: telefoon van makelaar staat roodgloeiend

Noa Lang heeft Antonio Nusa aangewezen als zijn enige opvolger. Casper Nielsen noemt hem liefkozend ‘starboy’, terwijl Ruud Vormer vorig jaar stellig voorspelde dat Nusa bij de grootste clubs ter wereld zou spelen, zoals Real Madrid en Manchester City. “Onthoud mijn woorden”, zei de Nederlander.

Nusa heeft deze lovende woorden waargemaakt met uitstekende prestaties dit seizoen, zowel voor Club Brugge als voor de Noorse nationale ploeg. In de media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

“We zagen een beetje Neymar, veel Ronaldinho en een glimp van een jonge Cristiano Ronaldo in de 18-jarige”, schreef de Noorse krant Aftenposten.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Ondanks de aanhoudende interesse benadrukte de entourage van Nusa het plan om nog een jaar bij Club Brugge te blijven. Bovendien had de club zelf geen intentie om afgelopen zomer al afscheid te nemen van hun goudhaantje, ook al hadden ze aanzienlijk kunnen cashen bij een eventuele verkoop.

Verhaeghe fluit Mannaert terug na bod van 30 miljoen

Eind augustus sloeg de twijfel toch toe bij Club Brugge toen Chelsea zich meldde met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen, voor Antonio Nusa.

Ondanks de interne afspraak dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij de club zou blijven, was een transfer aan dergelijke waanzinnige voorwaarden voor Club Brugge - lees: Vincent Mannaert - wel bespreekbaar geweest.

Er was echter weinig tijd om een transfer af te ronden, en uiteindelijk besloot Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen. Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

Nusa zelf vond het ook te vroeg om de overstap naar de Europese top te maken en erkende het belang van een doordachte carrièreplanning. In dat opzicht kijkt hij op naar zijn landgenoot Erling Haaland: “Hij is een voorbeeld van hoe het kan gaan als de juiste clubs kiest.”

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs door, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen. “Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

Chelsea had dikke pech, omdat ze de concurrentie voor wilden zijn in de race om Nusa en tegelijkertijd een opgedreven transferprijs wilden vermijden. De Blues wilden vorige zomer graag toeslaan en Mannaert bereikte zelfs een deal waarbij Chelsea bereid was om Nusa nog een jaar bij Club Brugge te laten spelen.

Ster van Nusa is weggedeemsterd: in strijd met de torenhoge verwachtingen

Na een indrukwekkende seizoensstart is de ster van Antonio Nusa ondertussen serieus weggedeemsterd. De aanvaller is verwikkeld in een strijd tegen de torenhoge verwachtingen, terwijl een terugkerende rugblessure hem belemmert om zijn beste niveau te bereiken.

Daarnaast speelt ook het mentale aspect een belangrijke rol. Na zijn fantastische prestaties bij Club Brugge en de Noorse nationale ploeg werd Nusa overladen met lof, wat nu lijkt te resulteren in een onvermijdelijke mentale dip.

De druk en aandacht waren enorm, er was veel op hem afgekomen, en iedereen wilde een stukje van Antonio Nusa. “Nusa is moe na alles wat er gebeurd is de afgelopen weken. Dat is menselijk”, zei Ronny Deila. “Het vergt allemaal veel energie van zo'n jonge gast.”

Om Nusa te beschermen tegen de hype die rond hem werd gecreëerd, heeft Deila hem verschillende keren als invaller ingezet in plaats van hem in het basiselftal te laten starten.

De combinatie van dit alles heeft de vorm van Nusa aanzienlijk aangetast, en hij lijkt het vertrouwen compleet te zijn kwijtgeraakt in de laatste wedstrijden.

Voor Club Brugge wordt het nu vooral belangrijk om te hopen dat Nusa, ondanks deze vertrouwens- en vormcrisis en blessure, zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro behoudt, in plaats van te dromen van enkele miljoenen meer.

Hoeveel is Nusa waardv volgens jou?

Meest recent

Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

30
30
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

45
45
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

409
409
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

171
171
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

132
132
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

159
159
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

117
117
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

47
47
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

46
46
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

57
57
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

145
145
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

123
123
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

504
504
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

93
93
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

175
175
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

351
351
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

66
66
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1025
1025
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

511
511
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

12
12
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

188
188
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

999
999
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

171
171
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

466
466

Meer sportnieuws