Bizarre primeur: wedstrijd Jong AA Gent uitgesteld

189 stemmen
Bizarre primeur: wedstrijd Jong AA Gent uitgesteld

Door de interlandbreak ligt het profvoetbal even stil, maar in de lagere reeksen gaat de bal dit weekend wél gewoon aan het rollen. Of dat is toch de bedoeling, want de partij tussen Jong AA Gent en KSK Heist werd alvast uitgesteld.

Net zoals Hein Vanhaezebrouck bij de A-ploeg zag Arnar Vidarsson de voorbije dagen tal van jeugdinternationals vertrekken. Acht stuks om precies te zijn, reden genoeg voor de Buffalo's om een beroep te doen op een nieuwe regel.

LEES OOK: Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Bijzonder reglement

Anders dan in de voorgaande jaren is het nu namelijk wél mogen om een match om die reden te verplaatsen. Al was dat misschien niet nodig geweest mochten er nog een aantal aanpassingen aan het reglement niet zijn doorgevoerd.

Zo wijst Vidarsson op het feit dat hij vooral voldoende 'Gent-spelers' mankeert. Iedere wedstrijd moeten er minstens negen spelers op het blad staan die al vier jaar aangesloten zijn bij de Buffalo's. Dat bleek dit weekend onmogelijk.

Handicap voor Vidarsson

Te meer daar Vidarsson over het hele seizoen niet meer dan 30 spelers mag inzetten. Vermits hij intussen al aan 27 stuks zit is jongeren doorschuiven daarom geen optie. Een serieuze handicap die enkel geldt voor beloftenteams.

Een regeling die Vidarsson beklaagt, net zoals zijn collega Sepp De Roover trouwens. De coach van Heist kijkt de unieke situatie met lede ogen aan. "Dit is niet fijn, maar we moeten het accepteren", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Logisch dat beloftenteams aan strengere regels worden onderworpen?

Meest recent

'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

6
6
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

98
98
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

54
54
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

32
32
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

288
288
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

34
34
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

227
227
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

578
578
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

371
371
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

117
117
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

919
919
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

171
171
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

70
70
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

576
576
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

213
213
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

463
463
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

226
226
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

264
264
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1164
1164
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

605
605
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

328
328
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

287
287
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

150
150
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

167
167
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

660
660

Meer sportnieuws