Bizarre primeur: wedstrijd Jong AA Gent uitgesteld

189 stemmen
Bizarre primeur: wedstrijd Jong AA Gent uitgesteld

Door de interlandbreak ligt het profvoetbal even stil, maar in de lagere reeksen gaat de bal dit weekend wél gewoon aan het rollen. Of dat is toch de bedoeling, want de partij tussen Jong AA Gent en KSK Heist werd alvast uitgesteld.

Net zoals Hein Vanhaezebrouck bij de A-ploeg zag Arnar Vidarsson de voorbije dagen tal van jeugdinternationals vertrekken. Acht stuks om precies te zijn, reden genoeg voor de Buffalo's om een beroep te doen op een nieuwe regel.

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Bijzonder reglement

Anders dan in de voorgaande jaren is het nu namelijk wél mogen om een match om die reden te verplaatsen. Al was dat misschien niet nodig geweest mochten er nog een aantal aanpassingen aan het reglement niet zijn doorgevoerd.

Zo wijst Vidarsson op het feit dat hij vooral voldoende 'Gent-spelers' mankeert. Iedere wedstrijd moeten er minstens negen spelers op het blad staan die al vier jaar aangesloten zijn bij de Buffalo's. Dat bleek dit weekend onmogelijk.

Handicap voor Vidarsson

Te meer daar Vidarsson over het hele seizoen niet meer dan 30 spelers mag inzetten. Vermits hij intussen al aan 27 stuks zit is jongeren doorschuiven daarom geen optie. Een serieuze handicap die enkel geldt voor beloftenteams.

Een regeling die Vidarsson beklaagt, net zoals zijn collega Sepp De Roover trouwens. De coach van Heist kijkt de unieke situatie met lede ogen aan. "Dit is niet fijn, maar we moeten het accepteren", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Logisch dat beloftenteams aan strengere regels worden onderworpen?

Meest recent

'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

35
35
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

6
6
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

10
10
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

227
227
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

214
214
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

537
537
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

132
132
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

128
128
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

495
495
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

648
648
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

323
323
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

74
74
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

374
374
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

879
879
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

198
198
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

315
315
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

678
678
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

431
431
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

335
335
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

139
139
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

817
817
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

89
89
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

957
957

Meer sportnieuws