Bizarre primeur: wedstrijd Jong AA Gent uitgesteld

door
Bizarre primeur: wedstrijd Jong AA Gent uitgesteld

Door de interlandbreak ligt het profvoetbal even stil, maar in de lagere reeksen gaat de bal dit weekend wél gewoon aan het rollen. Of dat is toch de bedoeling, want de partij tussen Jong AA Gent en KSK Heist werd alvast uitgesteld.

Net zoals Hein Vanhaezebrouck bij de A-ploeg zag Arnar Vidarsson de voorbije dagen tal van jeugdinternationals vertrekken. Acht stuks om precies te zijn, reden genoeg voor de Buffalo's om een beroep te doen op een nieuwe regel.

LEES OOK: Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Bijzonder reglement

Anders dan in de voorgaande jaren is het nu namelijk wél mogen om een match om die reden te verplaatsen. Al was dat misschien niet nodig geweest mochten er nog een aantal aanpassingen aan het reglement niet zijn doorgevoerd.

Zo wijst Vidarsson op het feit dat hij vooral voldoende 'Gent-spelers' mankeert. Iedere wedstrijd moeten er minstens negen spelers op het blad staan die al vier jaar aangesloten zijn bij de Buffalo's. Dat bleek dit weekend onmogelijk.

Handicap voor Vidarsson

Te meer daar Vidarsson over het hele seizoen niet meer dan 30 spelers mag inzetten. Vermits hij intussen al aan 27 stuks zit is jongeren doorschuiven daarom geen optie. Een serieuze handicap die enkel geldt voor beloftenteams.

Een regeling die Vidarsson beklaagt, net zoals zijn collega Sepp De Roover trouwens. De coach van Heist kijkt de unieke situatie met lede ogen aan. "Dit is niet fijn, maar we moeten het accepteren", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Logisch dat beloftenteams aan strengere regels worden onderworpen?

Meest recent

VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

1
1
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

45
45
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

78
78
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

67
67
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

61
61
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

92
92
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

163
163
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

125
125
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

253
253
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

231
231
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

386
386
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

135
135
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

862
862
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

181
181
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

721
721
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

203
203
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

236
236
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

93
93
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

608
608
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272

Meer sportnieuws