Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

door
Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

Er wordt komend weekend uiteraard ook in de Premier League niet gevoetbald omwille van het interlandvoetbal dat over de hele wereld gepland staat. Desondanks zal het klassement van de competitie stevig doorheen geschud worden. Dat heeft helaas niets te maken met het sportieve.

De Premier League heeft vrijdagmiddag immers beslist om Everton maar liefst tien punten af te trekken. De club wordt gestraft voor inbreuken op de regels rond Financial Fair Play in het seizoen 2021/22. Everton liet toen een verlies van 124,5 miljoen pond optekenen, terwijl de regels 'slechts' toestonden dat ze 105 miljoen in het rood doken.

LEES OOK: Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Everton verliest 10 punten

Daardoor riskeerde Everton ook een boete en een transferverbod, maar uiteindelijk werd het dus een puntenaftrek. Dat is op sportief vlak een drama voor de Toffees, die de voorbije weken net goed op dreef waren. Na een tien op vijftien waren ze opgeklommen naar de veertiende plaats en hadden ze al acht punten voorsprong op de gevarenzone.

Nu belandt Everton echter weer helemaal in het degradatiemoeras, want ze houden amper vier punten over. Daarmee zakken ze weg naar de voorlaatste plaats in het klassement. Ze blijven enkel nog het Burnley van Vincent Kompany voor omdat ze een beter doelsaldo hebben.

Everton gaat in beroep

Bij Everton zijn ze uiteraard niet te spreken over de uitspraak. "We zijn geshockeerd en ontgoocheld over de beslissing", laten ze weten in een statement. "De club gelooft dat deze sportieve sanctie volledig buiten proportie en onrechtvaardig is."

Uiteraard gaat de club van Amadou Onana in beroep tegen de beslissing. Het laatste woord in deze zaak is dus nog niet gezegd. De uitkomst van dat beroep kan grote gevolgen hebben voor de overlevingskansen op het hoogste niveau, die volop bezig is met een overname door 777 Partners, dat ook Standard in handen heeft.

Zal Everton in beroep nog zijn gram halen?

Meest recent

Kompany zet pers op zijn plaats: "Sinds ik hier ben..."

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

15
15
Proto zet Renard op zijn plaats: "Deed hem geen goed"

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

28
28
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

183
183
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

77
77
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

62
62
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

193
193
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

326
326
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

211
211
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

195
195
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

41
41
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

134
134
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

80
80
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

116
116
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

72
72
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

51
51
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

124
124
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

59
59
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

128
128
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

63
63
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

232
232
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

516
516
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

72
72
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

279
279
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

44
44
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

73
73

Meer sportnieuws