Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

door
Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

Er wordt komend weekend uiteraard ook in de Premier League niet gevoetbald omwille van het interlandvoetbal dat over de hele wereld gepland staat. Desondanks zal het klassement van de competitie stevig doorheen geschud worden. Dat heeft helaas niets te maken met het sportieve.

De Premier League heeft vrijdagmiddag immers beslist om Everton maar liefst tien punten af te trekken. De club wordt gestraft voor inbreuken op de regels rond Financial Fair Play in het seizoen 2021/22. Everton liet toen een verlies van 124,5 miljoen pond optekenen, terwijl de regels 'slechts' toestonden dat ze 105 miljoen in het rood doken.

LEES OOK: Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Everton verliest 10 punten

Daardoor riskeerde Everton ook een boete en een transferverbod, maar uiteindelijk werd het dus een puntenaftrek. Dat is op sportief vlak een drama voor de Toffees, die de voorbije weken net goed op dreef waren. Na een tien op vijftien waren ze opgeklommen naar de veertiende plaats en hadden ze al acht punten voorsprong op de gevarenzone.

Nu belandt Everton echter weer helemaal in het degradatiemoeras, want ze houden amper vier punten over. Daarmee zakken ze weg naar de voorlaatste plaats in het klassement. Ze blijven enkel nog het Burnley van Vincent Kompany voor omdat ze een beter doelsaldo hebben.

Everton gaat in beroep

Bij Everton zijn ze uiteraard niet te spreken over de uitspraak. "We zijn geshockeerd en ontgoocheld over de beslissing", laten ze weten in een statement. "De club gelooft dat deze sportieve sanctie volledig buiten proportie en onrechtvaardig is."

Uiteraard gaat de club van Amadou Onana in beroep tegen de beslissing. Het laatste woord in deze zaak is dus nog niet gezegd. De uitkomst van dat beroep kan grote gevolgen hebben voor de overlevingskansen op het hoogste niveau, die volop bezig is met een overname door 777 Partners, dat ook Standard in handen heeft.

Zal Everton in beroep nog zijn gram halen?

Meest recent

Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

0
0
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

10
10
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

174
174
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

255
255
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

126
126
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

67
67
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

46
46
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

232
232
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

429
429
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

237
237
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

139
139
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

398
398
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

199
199
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

394
394
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

166
166
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

98
98
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

671
671
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

314
314
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

755
755
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

524
524
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

310
310
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

200
200
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

167
167

Meer sportnieuws