Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

335 stemmen
Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

Er wordt komend weekend uiteraard ook in de Premier League niet gevoetbald omwille van het interlandvoetbal dat over de hele wereld gepland staat. Desondanks zal het klassement van de competitie stevig doorheen geschud worden. Dat heeft helaas niets te maken met het sportieve.

De Premier League heeft vrijdagmiddag immers beslist om Everton maar liefst tien punten af te trekken. De club wordt gestraft voor inbreuken op de regels rond Financial Fair Play in het seizoen 2021/22. Everton liet toen een verlies van 124,5 miljoen pond optekenen, terwijl de regels 'slechts' toestonden dat ze 105 miljoen in het rood doken.

LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Everton verliest 10 punten

Daardoor riskeerde Everton ook een boete en een transferverbod, maar uiteindelijk werd het dus een puntenaftrek. Dat is op sportief vlak een drama voor de Toffees, die de voorbije weken net goed op dreef waren. Na een tien op vijftien waren ze opgeklommen naar de veertiende plaats en hadden ze al acht punten voorsprong op de gevarenzone.

Nu belandt Everton echter weer helemaal in het degradatiemoeras, want ze houden amper vier punten over. Daarmee zakken ze weg naar de voorlaatste plaats in het klassement. Ze blijven enkel nog het Burnley van Vincent Kompany voor omdat ze een beter doelsaldo hebben.

Everton gaat in beroep

Bij Everton zijn ze uiteraard niet te spreken over de uitspraak. "We zijn geshockeerd en ontgoocheld over de beslissing", laten ze weten in een statement. "De club gelooft dat deze sportieve sanctie volledig buiten proportie en onrechtvaardig is."

Uiteraard gaat de club van Amadou Onana in beroep tegen de beslissing. Het laatste woord in deze zaak is dus nog niet gezegd. De uitkomst van dat beroep kan grote gevolgen hebben voor de overlevingskansen op het hoogste niveau, die volop bezig is met een overname door 777 Partners, dat ook Standard in handen heeft.

Zal Everton in beroep nog zijn gram halen?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

39
39
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

37
37
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

51
51
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

142
142
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

103
103
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

179
179
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

85
85
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

404
404
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

117
117
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

251
251
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

753
753
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

546
546
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

118
118
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

263
263
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

864
864
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

130
130
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

230
230
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

583
583
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

597
597
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1021
1021
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

366
366
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

559
559
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

360
360

Meer sportnieuws