Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

door
Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

Er wordt komend weekend uiteraard ook in de Premier League niet gevoetbald omwille van het interlandvoetbal dat over de hele wereld gepland staat. Desondanks zal het klassement van de competitie stevig doorheen geschud worden. Dat heeft helaas niets te maken met het sportieve.

De Premier League heeft vrijdagmiddag immers beslist om Everton maar liefst tien punten af te trekken. De club wordt gestraft voor inbreuken op de regels rond Financial Fair Play in het seizoen 2021/22. Everton liet toen een verlies van 124,5 miljoen pond optekenen, terwijl de regels 'slechts' toestonden dat ze 105 miljoen in het rood doken.

LEES OOK: Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

Everton verliest 10 punten

Daardoor riskeerde Everton ook een boete en een transferverbod, maar uiteindelijk werd het dus een puntenaftrek. Dat is op sportief vlak een drama voor de Toffees, die de voorbije weken net goed op dreef waren. Na een tien op vijftien waren ze opgeklommen naar de veertiende plaats en hadden ze al acht punten voorsprong op de gevarenzone.

Nu belandt Everton echter weer helemaal in het degradatiemoeras, want ze houden amper vier punten over. Daarmee zakken ze weg naar de voorlaatste plaats in het klassement. Ze blijven enkel nog het Burnley van Vincent Kompany voor omdat ze een beter doelsaldo hebben.

Everton gaat in beroep

Bij Everton zijn ze uiteraard niet te spreken over de uitspraak. "We zijn geshockeerd en ontgoocheld over de beslissing", laten ze weten in een statement. "De club gelooft dat deze sportieve sanctie volledig buiten proportie en onrechtvaardig is."

Uiteraard gaat de club van Amadou Onana in beroep tegen de beslissing. Het laatste woord in deze zaak is dus nog niet gezegd. De uitkomst van dat beroep kan grote gevolgen hebben voor de overlevingskansen op het hoogste niveau, die volop bezig is met een overname door 777 Partners, dat ook Standard in handen heeft.

Zal Everton in beroep nog zijn gram halen?

Meest recent

'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

6
6
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

184
184
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

40
40
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

285
285
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

379
379
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

303
303
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

417
417
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

641
641
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

799
799
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

528
528
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1272
1272
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

815
815
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

457
457
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1140
1140
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

136
136
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

231
231
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

157
157
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

239
239
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

676
676
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

931
931

Meer sportnieuws