Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

door
Schok in Premier League: giga-puntenaftrek voor Everton

Er wordt komend weekend uiteraard ook in de Premier League niet gevoetbald omwille van het interlandvoetbal dat over de hele wereld gepland staat. Desondanks zal het klassement van de competitie stevig doorheen geschud worden. Dat heeft helaas niets te maken met het sportieve.

De Premier League heeft vrijdagmiddag immers beslist om Everton maar liefst tien punten af te trekken. De club wordt gestraft voor inbreuken op de regels rond Financial Fair Play in het seizoen 2021/22. Everton liet toen een verlies van 124,5 miljoen pond optekenen, terwijl de regels 'slechts' toestonden dat ze 105 miljoen in het rood doken.

LEES OOK: Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

Everton verliest 10 punten

Daardoor riskeerde Everton ook een boete en een transferverbod, maar uiteindelijk werd het dus een puntenaftrek. Dat is op sportief vlak een drama voor de Toffees, die de voorbije weken net goed op dreef waren. Na een tien op vijftien waren ze opgeklommen naar de veertiende plaats en hadden ze al acht punten voorsprong op de gevarenzone.

Nu belandt Everton echter weer helemaal in het degradatiemoeras, want ze houden amper vier punten over. Daarmee zakken ze weg naar de voorlaatste plaats in het klassement. Ze blijven enkel nog het Burnley van Vincent Kompany voor omdat ze een beter doelsaldo hebben.

Everton gaat in beroep

Bij Everton zijn ze uiteraard niet te spreken over de uitspraak. "We zijn geshockeerd en ontgoocheld over de beslissing", laten ze weten in een statement. "De club gelooft dat deze sportieve sanctie volledig buiten proportie en onrechtvaardig is."

Uiteraard gaat de club van Amadou Onana in beroep tegen de beslissing. Het laatste woord in deze zaak is dus nog niet gezegd. De uitkomst van dat beroep kan grote gevolgen hebben voor de overlevingskansen op het hoogste niveau, die volop bezig is met een overname door 777 Partners, dat ook Standard in handen heeft.

Zal Everton in beroep nog zijn gram halen?

Meest recent

Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

5
5
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

48
48
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

35
35
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

47
47
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

160
160
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

194
194
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

74
74
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

432
432
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

183
183
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

84
84
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

176
176
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

166
166
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

313
313
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

551
551
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

228
228
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

444
444
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

97
97
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

348
348
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

269
269
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

241
241
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

88
88
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

140
140
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

102
102
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

593
593
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

56
56

Meer sportnieuws