Onana speelt open kaart over vertrek bij Everton

door
Onana speelt open kaart over vertrek bij Everton

De Rode Duivels kregen vrijdag slecht nieuws te verwerken, want ze zullen het zondag tegen Azerbeidzjan moeten zien te redden zonder Amadou Onana. De middenvelder kampt nog steeds met een kuitblessure en heeft daarom de selectie verlaten. Bij Everton zullen ze zich ook zorgen maken over dat nieuws.

Het is voor de Toffees dit seizoen weer knokken voor het behoud, al staan ze er na twaalf speeldagen wel goed voor met een veertiende plaats en acht punten voorsprong op de gevarenzone. Daarvoor rekenen ze ook op Onana, die indien fit altijd titularis is.

Onana geeft interesse toe

De voorbije maanden gonsde het wel van de geruchten over de toekomst van de 22-jarige middenvelder. In de zomer werd hij gelinkt aan onder meer Chelsea en Everton, terwijl er ook al duchtig gespeculeerd werd over een mogelijke wintertransfer. Everton kampt immers met financiële problemen en zou een sterspeler moeten verkopen om niet helemaal kopje onder te gaan.

In gesprek met Transfermarkt speelt Onana open kaart over een mogelijke transfer. "Clubs klopten inderdaad aan, maar ik wilde blijven bij Everton om me te ontwikkelen en een topspeler te worden. Misschien wel de beste speler", verklaart hij over de interesse in de zomer.

Niet bezig met wintertransfer

Met een vertrek in januari lijkt hij dan weer niet bezig te zijn. "Ik probeer niks te lezen en blijf er allemaal ver vandaan. Ik wil focussen op wat echt belangrijk is. Everton gaf me de kans om in de Premier League te spelen. Ik wil daarvoor iets teruggeven. Dat kan enkel met goede prestaties", beseft hij immers.

De voorbije jaren ging het al snel voor Onana, die zowel bij Hamburg als Lille telkens al na één seizoen weer vertrok. Bij Everton is hij inmiddels aan zijn tweede seizoen bezig en hij is er niet meer weg te denken als nummer zes of nummer acht op het middenveld.

Is Onana al klaar voor een nieuwe stap hogerop?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

94
94
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

64
64
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

171
171
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

61
61
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

133
133
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

254
254
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

497
497
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

382
382
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1309
1309
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

697
697
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

183
183
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

349
349

Meer sportnieuws