Onana speelt open kaart over vertrek bij Everton

door
Onana speelt open kaart over vertrek bij Everton

De Rode Duivels kregen vrijdag slecht nieuws te verwerken, want ze zullen het zondag tegen Azerbeidzjan moeten zien te redden zonder Amadou Onana. De middenvelder kampt nog steeds met een kuitblessure en heeft daarom de selectie verlaten. Bij Everton zullen ze zich ook zorgen maken over dat nieuws.

Het is voor de Toffees dit seizoen weer knokken voor het behoud, al staan ze er na twaalf speeldagen wel goed voor met een veertiende plaats en acht punten voorsprong op de gevarenzone. Daarvoor rekenen ze ook op Onana, die indien fit altijd titularis is.

Onana geeft interesse toe

De voorbije maanden gonsde het wel van de geruchten over de toekomst van de 22-jarige middenvelder. In de zomer werd hij gelinkt aan onder meer Chelsea en Everton, terwijl er ook al duchtig gespeculeerd werd over een mogelijke wintertransfer. Everton kampt immers met financiële problemen en zou een sterspeler moeten verkopen om niet helemaal kopje onder te gaan.

In gesprek met Transfermarkt speelt Onana open kaart over een mogelijke transfer. "Clubs klopten inderdaad aan, maar ik wilde blijven bij Everton om me te ontwikkelen en een topspeler te worden. Misschien wel de beste speler", verklaart hij over de interesse in de zomer.

Niet bezig met wintertransfer

Met een vertrek in januari lijkt hij dan weer niet bezig te zijn. "Ik probeer niks te lezen en blijf er allemaal ver vandaan. Ik wil focussen op wat echt belangrijk is. Everton gaf me de kans om in de Premier League te spelen. Ik wil daarvoor iets teruggeven. Dat kan enkel met goede prestaties", beseft hij immers.

De voorbije jaren ging het al snel voor Onana, die zowel bij Hamburg als Lille telkens al na één seizoen weer vertrok. Bij Everton is hij inmiddels aan zijn tweede seizoen bezig en hij is er niet meer weg te denken als nummer zes of nummer acht op het middenveld.

Is Onana al klaar voor een nieuwe stap hogerop?

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

123
123
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

47
47
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

36
36
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

81
81
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

18
18
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

61
61
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

211
211
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

66
66
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

109
109
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

148
148
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

161
161
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

78
78
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

76
76
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

199
199
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

233
233
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

148
148
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

195
195
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

176
176
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

30
30
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

346
346
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

101
101
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

453
453
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

357
357

Meer sportnieuws