Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

495 stemmen
Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

Ameen Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en Domenico Tedesco is gek van het complete profiel van de verdediger van Burnley FC. De bondscoach verkiest hem duidelijk boven Zeno Debast in de pikorde als centrale verdediger bij de Rode Duivels.

Al-Dakhil bevestigde het grote vertrouwen van Tedesco met een foutloos optreden in de oefenwedstrijd tegen Servië, wat zijn groeiende rol in de nationale ploeg aantoont.

LEES OOK: Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Kompany zag het vroeger en sneller dan iedereen

In september 2021 werd Ameen Al-Dakhil al na zeven minuten uitgesloten tijdens de Clasico tussen Standard en Anderlecht. Op dat moment was de toen 19-jarige Rouche het middelpunt van de aandacht, en de wedstrijd ontving hij opvallend genoeg steun van Vincent Kompany, destijds de coach van Anderlecht.

“Hij heeft een fout gemaakt, maar iedereen gaat door die fase. Dat is de prijs die je betaalt. Op een dag zal Al-Dakhil misschien Rode Duivel worden”, waren de profetische woorden van Kompany.

Anderhalf jaar later haalde Kompany de jonge verdediger van Sint-Truiden naar Burnley FC, waar de coach hoge verwachtingen koesterde voor hem. “Het is een speler met veel potentieel. Hij is pas 20 jaar oud en deze spelers zijn ook belangrijk voor de lange termijn”, aldus Kompany in januari dit jaar.

Al-Dakhil leverde zijn bijdrage aan de promotie van The Clarets naar de Premier League. “Voor velen was hij de man van de match in de titelwedstrijd tegen Blackburn. Op het veld van de rivaal en in zo'n belangrijke wedstrijd, op zijn leeftijd is dat straf”, zei Andy Jones, Burnley-watcher voor The Athletic, aan Het Nieuwsblad.

“Als je een jonge centrale verdediger bent die Kompany hoog inschat, dan moet je wel iets goed doen. En Al-Dakhil doet het goed”, voegde het medium toe. In juni werd Al-Dakhil beloond met zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, wat in België als een grote verrassing werd ervaren.

“Twee behoorlijke verrassingen die maar weinigen zagen aankomen: Ameen Al-Dakhil en Olivier Deman in de selectie van de Rode Duivels. Vanuit het niets”, schreef Het Nieuwsblad toen.

 Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en op Tedesco

Vincent Kompany heeft verklaard dat het spel van Ameen Al-Dakhil zelfs beter past en meer geschikt is bij de Premier League dan de Championship. Dit seizoen heeft de 21-jarige verdediger zijn waarde bewezen en maakt hij regelmatig indruk in de meest intensieve en gemediatiseerde competitie ter wereld.

In de seizoensopener tegen Manchester City heeft hij zich bijzonder goed staande gehouden tegen kleppers zoals Erling Haaland en Phil Foden. Natuurlijk heeft Al-Dakhil, gezien zijn jonge leeftijd, nog veel ruimte voor ontwikkeling en betaalt hij soms leergeld op zo'n hoog niveau.

Ondanks enkele mindere wedstrijden en individuele fouten, staat zijn grote talent en intrinsieke kwaliteiten buiten kijf. Hij oefent hoog druk uit, zijn basistechniek is uitstekend, hij leest het spel goed, heeft een zuivere balbehandeling, en kan de linies doorbreken met zijn passes - precies zoals Kompany het graag ziet.

Zijn snelheid is een extra troef, waarmee hij zelfs de derde snelste speler in de Premier League is. Bovendien is Al-Dakhil mentaal ijzersterk, altijd hypergeconcentreerd en onmogelijk te destabiliseren door zijn tegenstanders.

Met zijn hoogwaardig profiel als centrale verdediger en zijn unieke ervaring in de Premier League kwam Al-Dakhil logischerwijs steeds nadrukkelijker op de radar van Domenico Tedesco en de Rode Duivels terecht.

Ameen Al-Dakhil boven Zeno Debast in de hiërarchie

In de aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Servië werd er in de media druk gespeculeerd over wie het centrale duo achterin zou vormen voor de Rode Duivels. Hoewel Jan Vertonghen en Wout Faes de vaste tandem zijn, werden Arthur Theate, Zeno Debast en Ameen Al-Dakhil genoemd als mogelijke alternatieven.

In de media werd vooral Debast naar voren geschoven om zijn kans te krijgen tegen Servië, maar Tedesco verraste enigzins door te vertrouwen op de verdediger van Burnley en Debast naar de rechtsbackpositie te schuiven.

“Het duidt erop dat in de hiërarchie van de centrumverdedigers Al-Dakhil hoger aangeschreven staat om op 'de 3' naast Vertonghen te staan”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Ondanks het feit dat de 21-jarige zijn basisplaats bij Burnley in de afgelopen twee wedstrijden verloor, wist Al-Dakhil met zijn profiel en kwaliteiten toch een basisplaats tegen Servië te claimen.

Hij stelde niet teleur en liet zich gelden in de duels met Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic, waarbij hij een sterke wedstrijd speelde. “Heeft ervaring opgedaan in de Premier League en dat is er aan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Verdedigend heeft Al-Dakhil een zeer solide wedstrijd gespeeld met goede anticipaties. Hij is gegroeid met zijn wedstrijden in de Premier League. Hij staat goed gepositioneerd, is secuur in zijn passes en heel zeker in zijn handelingen. Ik voel dat hij van verdedigen houdt”, zei analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Domenico Tedesco is gek van Ameen Al-Dakhil

Domenico Tedesco is van mening dat een verdediger vooral moet kunnen verdedigen, en op dat vlak steekt Ameen Al-Dakhil er volgens hem bovenuit in vergelijking met Zeno Debast.

De speler van Burnley beschikt over een completer profiel dan Debast, hij is bovendien ook stukken sneller, waardoor hij duidelijk een streepje voor heeft bij de bondscoach.

Tedesco prees met name de indrukwekkende snelheid van Al-Dakhil, die hij als uiterst belangrijk beschouwt voor een jonge centrale verdediger, naast zijn uitstekende positionering en besluitvorming.

 “Wat hem speciaal maakt? Hij is zo snel. Volgens testen hoort hij bij de drie rapste verdedigers van de Premier League”, zei Tedesco. “Dat is een wapen, zeker voor een jonge speler. Want als je een positionele fout maakt, kan je dat makkelijker rechtzetten door je snelle benen.”

Tedesco was ook onder de indruk van de koelbloedigheid van Al-Dakhil en zijn kalmte aan de bal. “Ik zou bijna vergeten dat hij nog maar 21 jaar is.”

Wie zet jij hoger in de hiërarchie?

Meest recent

'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

0
0
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

97
97
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

370
370
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

101
101
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

307
307
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

546
546
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

612
612
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

179
179
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

121
121
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

71
71
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

167
167
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

108
108
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

140
140
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

44
44
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

241
241
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

59
59
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

418
418
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

249
249
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

250
250
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

243
243
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

261
261
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

338
338
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

588
588

Meer sportnieuws