Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

495
Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

Ameen Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en Domenico Tedesco is gek van het complete profiel van de verdediger van Burnley FC. De bondscoach verkiest hem duidelijk boven Zeno Debast in de pikorde als centrale verdediger bij de Rode Duivels.

Al-Dakhil bevestigde het grote vertrouwen van Tedesco met een foutloos optreden in de oefenwedstrijd tegen Servië, wat zijn groeiende rol in de nationale ploeg aantoont.

LEES OOK: Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Kompany zag het vroeger en sneller dan iedereen

In september 2021 werd Ameen Al-Dakhil al na zeven minuten uitgesloten tijdens de Clasico tussen Standard en Anderlecht. Op dat moment was de toen 19-jarige Rouche het middelpunt van de aandacht, en de wedstrijd ontving hij opvallend genoeg steun van Vincent Kompany, destijds de coach van Anderlecht.

“Hij heeft een fout gemaakt, maar iedereen gaat door die fase. Dat is de prijs die je betaalt. Op een dag zal Al-Dakhil misschien Rode Duivel worden”, waren de profetische woorden van Kompany.

Anderhalf jaar later haalde Kompany de jonge verdediger van Sint-Truiden naar Burnley FC, waar de coach hoge verwachtingen koesterde voor hem. “Het is een speler met veel potentieel. Hij is pas 20 jaar oud en deze spelers zijn ook belangrijk voor de lange termijn”, aldus Kompany in januari dit jaar.

Al-Dakhil leverde zijn bijdrage aan de promotie van The Clarets naar de Premier League. “Voor velen was hij de man van de match in de titelwedstrijd tegen Blackburn. Op het veld van de rivaal en in zo'n belangrijke wedstrijd, op zijn leeftijd is dat straf”, zei Andy Jones, Burnley-watcher voor The Athletic, aan Het Nieuwsblad.

“Als je een jonge centrale verdediger bent die Kompany hoog inschat, dan moet je wel iets goed doen. En Al-Dakhil doet het goed”, voegde het medium toe. In juni werd Al-Dakhil beloond met zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, wat in België als een grote verrassing werd ervaren.

“Twee behoorlijke verrassingen die maar weinigen zagen aankomen: Ameen Al-Dakhil en Olivier Deman in de selectie van de Rode Duivels. Vanuit het niets”, schreef Het Nieuwsblad toen.

 Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en op Tedesco

Vincent Kompany heeft verklaard dat het spel van Ameen Al-Dakhil zelfs beter past en meer geschikt is bij de Premier League dan de Championship. Dit seizoen heeft de 21-jarige verdediger zijn waarde bewezen en maakt hij regelmatig indruk in de meest intensieve en gemediatiseerde competitie ter wereld.

In de seizoensopener tegen Manchester City heeft hij zich bijzonder goed staande gehouden tegen kleppers zoals Erling Haaland en Phil Foden. Natuurlijk heeft Al-Dakhil, gezien zijn jonge leeftijd, nog veel ruimte voor ontwikkeling en betaalt hij soms leergeld op zo'n hoog niveau.

Ondanks enkele mindere wedstrijden en individuele fouten, staat zijn grote talent en intrinsieke kwaliteiten buiten kijf. Hij oefent hoog druk uit, zijn basistechniek is uitstekend, hij leest het spel goed, heeft een zuivere balbehandeling, en kan de linies doorbreken met zijn passes - precies zoals Kompany het graag ziet.

Zijn snelheid is een extra troef, waarmee hij zelfs de derde snelste speler in de Premier League is. Bovendien is Al-Dakhil mentaal ijzersterk, altijd hypergeconcentreerd en onmogelijk te destabiliseren door zijn tegenstanders.

Met zijn hoogwaardig profiel als centrale verdediger en zijn unieke ervaring in de Premier League kwam Al-Dakhil logischerwijs steeds nadrukkelijker op de radar van Domenico Tedesco en de Rode Duivels terecht.

Ameen Al-Dakhil boven Zeno Debast in de hiërarchie

In de aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Servië werd er in de media druk gespeculeerd over wie het centrale duo achterin zou vormen voor de Rode Duivels. Hoewel Jan Vertonghen en Wout Faes de vaste tandem zijn, werden Arthur Theate, Zeno Debast en Ameen Al-Dakhil genoemd als mogelijke alternatieven.

In de media werd vooral Debast naar voren geschoven om zijn kans te krijgen tegen Servië, maar Tedesco verraste enigzins door te vertrouwen op de verdediger van Burnley en Debast naar de rechtsbackpositie te schuiven.

“Het duidt erop dat in de hiërarchie van de centrumverdedigers Al-Dakhil hoger aangeschreven staat om op 'de 3' naast Vertonghen te staan”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Ondanks het feit dat de 21-jarige zijn basisplaats bij Burnley in de afgelopen twee wedstrijden verloor, wist Al-Dakhil met zijn profiel en kwaliteiten toch een basisplaats tegen Servië te claimen.

Hij stelde niet teleur en liet zich gelden in de duels met Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic, waarbij hij een sterke wedstrijd speelde. “Heeft ervaring opgedaan in de Premier League en dat is er aan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Verdedigend heeft Al-Dakhil een zeer solide wedstrijd gespeeld met goede anticipaties. Hij is gegroeid met zijn wedstrijden in de Premier League. Hij staat goed gepositioneerd, is secuur in zijn passes en heel zeker in zijn handelingen. Ik voel dat hij van verdedigen houdt”, zei analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Domenico Tedesco is gek van Ameen Al-Dakhil

Domenico Tedesco is van mening dat een verdediger vooral moet kunnen verdedigen, en op dat vlak steekt Ameen Al-Dakhil er volgens hem bovenuit in vergelijking met Zeno Debast.

De speler van Burnley beschikt over een completer profiel dan Debast, hij is bovendien ook stukken sneller, waardoor hij duidelijk een streepje voor heeft bij de bondscoach.

Tedesco prees met name de indrukwekkende snelheid van Al-Dakhil, die hij als uiterst belangrijk beschouwt voor een jonge centrale verdediger, naast zijn uitstekende positionering en besluitvorming.

 “Wat hem speciaal maakt? Hij is zo snel. Volgens testen hoort hij bij de drie rapste verdedigers van de Premier League”, zei Tedesco. “Dat is een wapen, zeker voor een jonge speler. Want als je een positionele fout maakt, kan je dat makkelijker rechtzetten door je snelle benen.”

Tedesco was ook onder de indruk van de koelbloedigheid van Al-Dakhil en zijn kalmte aan de bal. “Ik zou bijna vergeten dat hij nog maar 21 jaar is.”

Wie zet jij hoger in de hiërarchie?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij Anderlecht, Union laat aanvaller vertrekken'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

37
37
Union SG flikt het weer: onbekende parel uit lage regionen

Union SG heeft een specifieke transferstrategie die de afgelopen jaren enorm goed heeft gewerkt. De ...

41
41
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

149
149
Groots Liverpool-plan met Lucca Brughmans op tafel

Het is misschien wel dé transfer van de zomermercato op de Belgische velden. Lucca Brughmans ...

130
130
KV Kortrijk slaat op het nippertje nog ferm toe

KV Kortrijk wil geen mal figuur slaan in de Jupiler Pro League en de Kerels willen de moeilijke ...

74
74
Antwerp strijkt deze som op voor Valencia

Royal Antwerp FC verkocht Anthony Valencia aan Flamengo. De Great Old deed financieel een zeer goede ...

181
181
Kompany: "Misschien verliest Duitsland de finale van België"

Jürgen Klopp was de voorbije dagen te gast bij Bayern München en volgde er onder meer een ...

235
235
STVV niet klaar: De Meyer kondigt transfers aan op Stayen

STVV heeft er met Kota Takai een opvallende versterking bij. De 21-jarige centrale verdediger wordt ...

52
52
Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

NAC Breda heeft zich op de valreep nog weten te versterken met een oude bekende van het Belgische ...

43
43
'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

211
211
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

32
32
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

173
173
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

938
938
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

56
56
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

675
675
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

258
258
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

1123
1123
‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge was de voorbije weken druk in de weer op de mercato. Blauw-zwart bereidde naar verluidt ...

882
882
RSCA-aanwinst valt van voetstuk: "Té positief over die sjarel"

RSC Anderlecht kreeg zondag een stevige reality-check. In de eerste grote test van het seizoen, ...

703
703
Deadline Deals: ultieme climax Fofana-soap; City verbreekt record

De transferperiode in de grote Europese voetballanden zit erop. Vlak voor het verstrijken van de ...

126
126
Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

1108
1108
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

98
98
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

49
49
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

88
88
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

208
208

Meer sportnieuws