Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

495
Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

Ameen Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en Domenico Tedesco is gek van het complete profiel van de verdediger van Burnley FC. De bondscoach verkiest hem duidelijk boven Zeno Debast in de pikorde als centrale verdediger bij de Rode Duivels.

Al-Dakhil bevestigde het grote vertrouwen van Tedesco met een foutloos optreden in de oefenwedstrijd tegen Servië, wat zijn groeiende rol in de nationale ploeg aantoont.

LEES OOK: ‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Kompany zag het vroeger en sneller dan iedereen

In september 2021 werd Ameen Al-Dakhil al na zeven minuten uitgesloten tijdens de Clasico tussen Standard en Anderlecht. Op dat moment was de toen 19-jarige Rouche het middelpunt van de aandacht, en de wedstrijd ontving hij opvallend genoeg steun van Vincent Kompany, destijds de coach van Anderlecht.

“Hij heeft een fout gemaakt, maar iedereen gaat door die fase. Dat is de prijs die je betaalt. Op een dag zal Al-Dakhil misschien Rode Duivel worden”, waren de profetische woorden van Kompany.

Anderhalf jaar later haalde Kompany de jonge verdediger van Sint-Truiden naar Burnley FC, waar de coach hoge verwachtingen koesterde voor hem. “Het is een speler met veel potentieel. Hij is pas 20 jaar oud en deze spelers zijn ook belangrijk voor de lange termijn”, aldus Kompany in januari dit jaar.

Al-Dakhil leverde zijn bijdrage aan de promotie van The Clarets naar de Premier League. “Voor velen was hij de man van de match in de titelwedstrijd tegen Blackburn. Op het veld van de rivaal en in zo'n belangrijke wedstrijd, op zijn leeftijd is dat straf”, zei Andy Jones, Burnley-watcher voor The Athletic, aan Het Nieuwsblad.

“Als je een jonge centrale verdediger bent die Kompany hoog inschat, dan moet je wel iets goed doen. En Al-Dakhil doet het goed”, voegde het medium toe. In juni werd Al-Dakhil beloond met zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, wat in België als een grote verrassing werd ervaren.

“Twee behoorlijke verrassingen die maar weinigen zagen aankomen: Ameen Al-Dakhil en Olivier Deman in de selectie van de Rode Duivels. Vanuit het niets”, schreef Het Nieuwsblad toen.

 Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en op Tedesco

Vincent Kompany heeft verklaard dat het spel van Ameen Al-Dakhil zelfs beter past en meer geschikt is bij de Premier League dan de Championship. Dit seizoen heeft de 21-jarige verdediger zijn waarde bewezen en maakt hij regelmatig indruk in de meest intensieve en gemediatiseerde competitie ter wereld.

In de seizoensopener tegen Manchester City heeft hij zich bijzonder goed staande gehouden tegen kleppers zoals Erling Haaland en Phil Foden. Natuurlijk heeft Al-Dakhil, gezien zijn jonge leeftijd, nog veel ruimte voor ontwikkeling en betaalt hij soms leergeld op zo'n hoog niveau.

Ondanks enkele mindere wedstrijden en individuele fouten, staat zijn grote talent en intrinsieke kwaliteiten buiten kijf. Hij oefent hoog druk uit, zijn basistechniek is uitstekend, hij leest het spel goed, heeft een zuivere balbehandeling, en kan de linies doorbreken met zijn passes - precies zoals Kompany het graag ziet.

Zijn snelheid is een extra troef, waarmee hij zelfs de derde snelste speler in de Premier League is. Bovendien is Al-Dakhil mentaal ijzersterk, altijd hypergeconcentreerd en onmogelijk te destabiliseren door zijn tegenstanders.

Met zijn hoogwaardig profiel als centrale verdediger en zijn unieke ervaring in de Premier League kwam Al-Dakhil logischerwijs steeds nadrukkelijker op de radar van Domenico Tedesco en de Rode Duivels terecht.

Ameen Al-Dakhil boven Zeno Debast in de hiërarchie

In de aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Servië werd er in de media druk gespeculeerd over wie het centrale duo achterin zou vormen voor de Rode Duivels. Hoewel Jan Vertonghen en Wout Faes de vaste tandem zijn, werden Arthur Theate, Zeno Debast en Ameen Al-Dakhil genoemd als mogelijke alternatieven.

In de media werd vooral Debast naar voren geschoven om zijn kans te krijgen tegen Servië, maar Tedesco verraste enigzins door te vertrouwen op de verdediger van Burnley en Debast naar de rechtsbackpositie te schuiven.

“Het duidt erop dat in de hiërarchie van de centrumverdedigers Al-Dakhil hoger aangeschreven staat om op 'de 3' naast Vertonghen te staan”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Ondanks het feit dat de 21-jarige zijn basisplaats bij Burnley in de afgelopen twee wedstrijden verloor, wist Al-Dakhil met zijn profiel en kwaliteiten toch een basisplaats tegen Servië te claimen.

Hij stelde niet teleur en liet zich gelden in de duels met Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic, waarbij hij een sterke wedstrijd speelde. “Heeft ervaring opgedaan in de Premier League en dat is er aan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Verdedigend heeft Al-Dakhil een zeer solide wedstrijd gespeeld met goede anticipaties. Hij is gegroeid met zijn wedstrijden in de Premier League. Hij staat goed gepositioneerd, is secuur in zijn passes en heel zeker in zijn handelingen. Ik voel dat hij van verdedigen houdt”, zei analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Domenico Tedesco is gek van Ameen Al-Dakhil

Domenico Tedesco is van mening dat een verdediger vooral moet kunnen verdedigen, en op dat vlak steekt Ameen Al-Dakhil er volgens hem bovenuit in vergelijking met Zeno Debast.

De speler van Burnley beschikt over een completer profiel dan Debast, hij is bovendien ook stukken sneller, waardoor hij duidelijk een streepje voor heeft bij de bondscoach.

Tedesco prees met name de indrukwekkende snelheid van Al-Dakhil, die hij als uiterst belangrijk beschouwt voor een jonge centrale verdediger, naast zijn uitstekende positionering en besluitvorming.

 “Wat hem speciaal maakt? Hij is zo snel. Volgens testen hoort hij bij de drie rapste verdedigers van de Premier League”, zei Tedesco. “Dat is een wapen, zeker voor een jonge speler. Want als je een positionele fout maakt, kan je dat makkelijker rechtzetten door je snelle benen.”

Tedesco was ook onder de indruk van de koelbloedigheid van Al-Dakhil en zijn kalmte aan de bal. “Ik zou bijna vergeten dat hij nog maar 21 jaar is.”

Wie zet jij hoger in de hiërarchie?

Meest recent

'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

1
1
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

78
78
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

113
113
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

208
208
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

284
284
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

360
360
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

161
161
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

304
304
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

105
105
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

59
59
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

62
62
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

54
54
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

41
41
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

531
531
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

85
85
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

159
159
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

499
499
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

298
298
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

497
497
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

293
293
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

120
120
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

237
237
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

180
180
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

37
37
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

588
588

Meer sportnieuws