Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

495 stemmen
Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

Ameen Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en Domenico Tedesco is gek van het complete profiel van de verdediger van Burnley FC. De bondscoach verkiest hem duidelijk boven Zeno Debast in de pikorde als centrale verdediger bij de Rode Duivels.

Al-Dakhil bevestigde het grote vertrouwen van Tedesco met een foutloos optreden in de oefenwedstrijd tegen Servië, wat zijn groeiende rol in de nationale ploeg aantoont.

LEES OOK: Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

Kompany zag het vroeger en sneller dan iedereen

In september 2021 werd Ameen Al-Dakhil al na zeven minuten uitgesloten tijdens de Clasico tussen Standard en Anderlecht. Op dat moment was de toen 19-jarige Rouche het middelpunt van de aandacht, en de wedstrijd ontving hij opvallend genoeg steun van Vincent Kompany, destijds de coach van Anderlecht.

“Hij heeft een fout gemaakt, maar iedereen gaat door die fase. Dat is de prijs die je betaalt. Op een dag zal Al-Dakhil misschien Rode Duivel worden”, waren de profetische woorden van Kompany.

Anderhalf jaar later haalde Kompany de jonge verdediger van Sint-Truiden naar Burnley FC, waar de coach hoge verwachtingen koesterde voor hem. “Het is een speler met veel potentieel. Hij is pas 20 jaar oud en deze spelers zijn ook belangrijk voor de lange termijn”, aldus Kompany in januari dit jaar.

Al-Dakhil leverde zijn bijdrage aan de promotie van The Clarets naar de Premier League. “Voor velen was hij de man van de match in de titelwedstrijd tegen Blackburn. Op het veld van de rivaal en in zo'n belangrijke wedstrijd, op zijn leeftijd is dat straf”, zei Andy Jones, Burnley-watcher voor The Athletic, aan Het Nieuwsblad.

“Als je een jonge centrale verdediger bent die Kompany hoog inschat, dan moet je wel iets goed doen. En Al-Dakhil doet het goed”, voegde het medium toe. In juni werd Al-Dakhil beloond met zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, wat in België als een grote verrassing werd ervaren.

“Twee behoorlijke verrassingen die maar weinigen zagen aankomen: Ameen Al-Dakhil en Olivier Deman in de selectie van de Rode Duivels. Vanuit het niets”, schreef Het Nieuwsblad toen.

 Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en op Tedesco

Vincent Kompany heeft verklaard dat het spel van Ameen Al-Dakhil zelfs beter past en meer geschikt is bij de Premier League dan de Championship. Dit seizoen heeft de 21-jarige verdediger zijn waarde bewezen en maakt hij regelmatig indruk in de meest intensieve en gemediatiseerde competitie ter wereld.

In de seizoensopener tegen Manchester City heeft hij zich bijzonder goed staande gehouden tegen kleppers zoals Erling Haaland en Phil Foden. Natuurlijk heeft Al-Dakhil, gezien zijn jonge leeftijd, nog veel ruimte voor ontwikkeling en betaalt hij soms leergeld op zo'n hoog niveau.

Ondanks enkele mindere wedstrijden en individuele fouten, staat zijn grote talent en intrinsieke kwaliteiten buiten kijf. Hij oefent hoog druk uit, zijn basistechniek is uitstekend, hij leest het spel goed, heeft een zuivere balbehandeling, en kan de linies doorbreken met zijn passes - precies zoals Kompany het graag ziet.

Zijn snelheid is een extra troef, waarmee hij zelfs de derde snelste speler in de Premier League is. Bovendien is Al-Dakhil mentaal ijzersterk, altijd hypergeconcentreerd en onmogelijk te destabiliseren door zijn tegenstanders.

Met zijn hoogwaardig profiel als centrale verdediger en zijn unieke ervaring in de Premier League kwam Al-Dakhil logischerwijs steeds nadrukkelijker op de radar van Domenico Tedesco en de Rode Duivels terecht.

Ameen Al-Dakhil boven Zeno Debast in de hiërarchie

In de aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Servië werd er in de media druk gespeculeerd over wie het centrale duo achterin zou vormen voor de Rode Duivels. Hoewel Jan Vertonghen en Wout Faes de vaste tandem zijn, werden Arthur Theate, Zeno Debast en Ameen Al-Dakhil genoemd als mogelijke alternatieven.

In de media werd vooral Debast naar voren geschoven om zijn kans te krijgen tegen Servië, maar Tedesco verraste enigzins door te vertrouwen op de verdediger van Burnley en Debast naar de rechtsbackpositie te schuiven.

“Het duidt erop dat in de hiërarchie van de centrumverdedigers Al-Dakhil hoger aangeschreven staat om op 'de 3' naast Vertonghen te staan”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Ondanks het feit dat de 21-jarige zijn basisplaats bij Burnley in de afgelopen twee wedstrijden verloor, wist Al-Dakhil met zijn profiel en kwaliteiten toch een basisplaats tegen Servië te claimen.

Hij stelde niet teleur en liet zich gelden in de duels met Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic, waarbij hij een sterke wedstrijd speelde. “Heeft ervaring opgedaan in de Premier League en dat is er aan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Verdedigend heeft Al-Dakhil een zeer solide wedstrijd gespeeld met goede anticipaties. Hij is gegroeid met zijn wedstrijden in de Premier League. Hij staat goed gepositioneerd, is secuur in zijn passes en heel zeker in zijn handelingen. Ik voel dat hij van verdedigen houdt”, zei analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Domenico Tedesco is gek van Ameen Al-Dakhil

Domenico Tedesco is van mening dat een verdediger vooral moet kunnen verdedigen, en op dat vlak steekt Ameen Al-Dakhil er volgens hem bovenuit in vergelijking met Zeno Debast.

De speler van Burnley beschikt over een completer profiel dan Debast, hij is bovendien ook stukken sneller, waardoor hij duidelijk een streepje voor heeft bij de bondscoach.

Tedesco prees met name de indrukwekkende snelheid van Al-Dakhil, die hij als uiterst belangrijk beschouwt voor een jonge centrale verdediger, naast zijn uitstekende positionering en besluitvorming.

 “Wat hem speciaal maakt? Hij is zo snel. Volgens testen hoort hij bij de drie rapste verdedigers van de Premier League”, zei Tedesco. “Dat is een wapen, zeker voor een jonge speler. Want als je een positionele fout maakt, kan je dat makkelijker rechtzetten door je snelle benen.”

Tedesco was ook onder de indruk van de koelbloedigheid van Al-Dakhil en zijn kalmte aan de bal. “Ik zou bijna vergeten dat hij nog maar 21 jaar is.”

Wie zet jij hoger in de hiërarchie?

Meest recent

Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

40
40
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

144
144
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

40
40
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

94
94
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

40
40
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

262
262
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

305
305
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

718
718
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

89
89
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

174
174
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

111
111
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

182
182
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

341
341
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

253
253
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

243
243
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

142
142
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

254
254
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

50
50
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

219
219
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

709
709
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

734
734
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

135
135
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

243
243
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

355
355

Meer sportnieuws