Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

495 stemmen
Tedesco slaat met de vuist op tafel: één groot slachtoffer

Ameen Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en Domenico Tedesco is gek van het complete profiel van de verdediger van Burnley FC. De bondscoach verkiest hem duidelijk boven Zeno Debast in de pikorde als centrale verdediger bij de Rode Duivels.

Al-Dakhil bevestigde het grote vertrouwen van Tedesco met een foutloos optreden in de oefenwedstrijd tegen Servië, wat zijn groeiende rol in de nationale ploeg aantoont.

LEES OOK: Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Kompany zag het vroeger en sneller dan iedereen

In september 2021 werd Ameen Al-Dakhil al na zeven minuten uitgesloten tijdens de Clasico tussen Standard en Anderlecht. Op dat moment was de toen 19-jarige Rouche het middelpunt van de aandacht, en de wedstrijd ontving hij opvallend genoeg steun van Vincent Kompany, destijds de coach van Anderlecht.

“Hij heeft een fout gemaakt, maar iedereen gaat door die fase. Dat is de prijs die je betaalt. Op een dag zal Al-Dakhil misschien Rode Duivel worden”, waren de profetische woorden van Kompany.

Anderhalf jaar later haalde Kompany de jonge verdediger van Sint-Truiden naar Burnley FC, waar de coach hoge verwachtingen koesterde voor hem. “Het is een speler met veel potentieel. Hij is pas 20 jaar oud en deze spelers zijn ook belangrijk voor de lange termijn”, aldus Kompany in januari dit jaar.

Al-Dakhil leverde zijn bijdrage aan de promotie van The Clarets naar de Premier League. “Voor velen was hij de man van de match in de titelwedstrijd tegen Blackburn. Op het veld van de rivaal en in zo'n belangrijke wedstrijd, op zijn leeftijd is dat straf”, zei Andy Jones, Burnley-watcher voor The Athletic, aan Het Nieuwsblad.

“Als je een jonge centrale verdediger bent die Kompany hoog inschat, dan moet je wel iets goed doen. En Al-Dakhil doet het goed”, voegde het medium toe. In juni werd Al-Dakhil beloond met zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, wat in België als een grote verrassing werd ervaren.

“Twee behoorlijke verrassingen die maar weinigen zagen aankomen: Ameen Al-Dakhil en Olivier Deman in de selectie van de Rode Duivels. Vanuit het niets”, schreef Het Nieuwsblad toen.

 Al-Dakhil maakt indruk in de Premier League en op Tedesco

Vincent Kompany heeft verklaard dat het spel van Ameen Al-Dakhil zelfs beter past en meer geschikt is bij de Premier League dan de Championship. Dit seizoen heeft de 21-jarige verdediger zijn waarde bewezen en maakt hij regelmatig indruk in de meest intensieve en gemediatiseerde competitie ter wereld.

In de seizoensopener tegen Manchester City heeft hij zich bijzonder goed staande gehouden tegen kleppers zoals Erling Haaland en Phil Foden. Natuurlijk heeft Al-Dakhil, gezien zijn jonge leeftijd, nog veel ruimte voor ontwikkeling en betaalt hij soms leergeld op zo'n hoog niveau.

Ondanks enkele mindere wedstrijden en individuele fouten, staat zijn grote talent en intrinsieke kwaliteiten buiten kijf. Hij oefent hoog druk uit, zijn basistechniek is uitstekend, hij leest het spel goed, heeft een zuivere balbehandeling, en kan de linies doorbreken met zijn passes - precies zoals Kompany het graag ziet.

Zijn snelheid is een extra troef, waarmee hij zelfs de derde snelste speler in de Premier League is. Bovendien is Al-Dakhil mentaal ijzersterk, altijd hypergeconcentreerd en onmogelijk te destabiliseren door zijn tegenstanders.

Met zijn hoogwaardig profiel als centrale verdediger en zijn unieke ervaring in de Premier League kwam Al-Dakhil logischerwijs steeds nadrukkelijker op de radar van Domenico Tedesco en de Rode Duivels terecht.

Ameen Al-Dakhil boven Zeno Debast in de hiërarchie

In de aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Servië werd er in de media druk gespeculeerd over wie het centrale duo achterin zou vormen voor de Rode Duivels. Hoewel Jan Vertonghen en Wout Faes de vaste tandem zijn, werden Arthur Theate, Zeno Debast en Ameen Al-Dakhil genoemd als mogelijke alternatieven.

In de media werd vooral Debast naar voren geschoven om zijn kans te krijgen tegen Servië, maar Tedesco verraste enigzins door te vertrouwen op de verdediger van Burnley en Debast naar de rechtsbackpositie te schuiven.

“Het duidt erop dat in de hiërarchie van de centrumverdedigers Al-Dakhil hoger aangeschreven staat om op 'de 3' naast Vertonghen te staan”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Ondanks het feit dat de 21-jarige zijn basisplaats bij Burnley in de afgelopen twee wedstrijden verloor, wist Al-Dakhil met zijn profiel en kwaliteiten toch een basisplaats tegen Servië te claimen.

Hij stelde niet teleur en liet zich gelden in de duels met Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic, waarbij hij een sterke wedstrijd speelde. “Heeft ervaring opgedaan in de Premier League en dat is er aan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Verdedigend heeft Al-Dakhil een zeer solide wedstrijd gespeeld met goede anticipaties. Hij is gegroeid met zijn wedstrijden in de Premier League. Hij staat goed gepositioneerd, is secuur in zijn passes en heel zeker in zijn handelingen. Ik voel dat hij van verdedigen houdt”, zei analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Domenico Tedesco is gek van Ameen Al-Dakhil

Domenico Tedesco is van mening dat een verdediger vooral moet kunnen verdedigen, en op dat vlak steekt Ameen Al-Dakhil er volgens hem bovenuit in vergelijking met Zeno Debast.

De speler van Burnley beschikt over een completer profiel dan Debast, hij is bovendien ook stukken sneller, waardoor hij duidelijk een streepje voor heeft bij de bondscoach.

Tedesco prees met name de indrukwekkende snelheid van Al-Dakhil, die hij als uiterst belangrijk beschouwt voor een jonge centrale verdediger, naast zijn uitstekende positionering en besluitvorming.

 “Wat hem speciaal maakt? Hij is zo snel. Volgens testen hoort hij bij de drie rapste verdedigers van de Premier League”, zei Tedesco. “Dat is een wapen, zeker voor een jonge speler. Want als je een positionele fout maakt, kan je dat makkelijker rechtzetten door je snelle benen.”

Tedesco was ook onder de indruk van de koelbloedigheid van Al-Dakhil en zijn kalmte aan de bal. “Ik zou bijna vergeten dat hij nog maar 21 jaar is.”

Wie zet jij hoger in de hiërarchie?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

76
76
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

118
118
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

93
93
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

117
117
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

135
135
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

307
307
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

482
482
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

110
110
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

233
233
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

315
315
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

581
581
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

375
375
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

142
142
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

198
198
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

425
425
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

544
544
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

366
366
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

416
416
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

511
511
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws