Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

55
Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

De Rode Duivels bereiden zich intussen alweer volop voor op zondag, wanneer ze hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 afsluiten met een thuiswedstrijd tegen Azerbeidzjan. Wellicht zal Domenico Tedesco dan weer voor zijn beste elftal kiezen, nadat hij woensdag tegen Servië stevig experimenteerde.

De bondscoach stuurde een bijzonder ongegeven elftal de wei in en liet onder meer Jan Vertonghen en Romelu Lukaku niet eens invallen. De afwezigheid van die laatste betekende dat Loïs Openda nog eens van bij de aftrap zijn kans kreeg als diepe spits. De 23-jarige kende echter een baalavond.

LEES OOK: Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

Openda al een jaar droog

Openda kreeg immers drie à vier grote kansen, maar wrong die stuk voor stuk de nek om. De Servische doelman Rajkovic kon telkens redding brengen, al was dat vooral omdat de afwerking ondermaats was. Het zorgde ervoor dat zijn droge periode bij de Rode Duivels extra in de verf gezet werd.

Het is immers al een jaar geleden dat Openda bij de nationale ploeg nog eens kon scoren, van de oefeninterland tegen Egypte in november 2022. Sindsdien speelde hij acht interlands zonder doelpunt, al waren dat vooral invalbeurten. Maar Openda krijgt steun van een ex-Rode Duivel.

Openda krijgt steun

Alex Czerniatynski steekt hem in Le Soir een hart onder de riem. "Openda moet gewoon blijven presteren bij zijn club", stelt de gewezen spits. "Zijn beurt bij de Rode Duivels zal dan wel nog komen."

Op clubniveau gaat het Openda de laatste maanden wel voor de wind. Hij bekroonde zijn topseizoen bij Lens met een transfer naar RB Leipzig en daar scoort de 23-jarige gewoon aan de lopende band. In achttien matchen vond hij dit seizoen al elf keer de weg naar de netten.

Zal Openda snel weer scoren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

13
13
Flick goudeerlijk: "PSG is beter dan ons"

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

19
19
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

27
27
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

27
27
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

143
143
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

86
86
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

287
287
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

38
38
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

54
54
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

42
42
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

343
343
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

131
131
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

119
119
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

325
325
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

189
189
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

490
490
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

148
148
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

329
329
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

180
180
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

90
90
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

190
190
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

185
185
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

89
89
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

171
171
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

74
74

Meer sportnieuws