Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

55 stemmen
Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

De Rode Duivels bereiden zich intussen alweer volop voor op zondag, wanneer ze hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 afsluiten met een thuiswedstrijd tegen Azerbeidzjan. Wellicht zal Domenico Tedesco dan weer voor zijn beste elftal kiezen, nadat hij woensdag tegen Servië stevig experimenteerde.

De bondscoach stuurde een bijzonder ongegeven elftal de wei in en liet onder meer Jan Vertonghen en Romelu Lukaku niet eens invallen. De afwezigheid van die laatste betekende dat Loïs Openda nog eens van bij de aftrap zijn kans kreeg als diepe spits. De 23-jarige kende echter een baalavond.

LEES OOK: Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

Openda al een jaar droog

Openda kreeg immers drie à vier grote kansen, maar wrong die stuk voor stuk de nek om. De Servische doelman Rajkovic kon telkens redding brengen, al was dat vooral omdat de afwerking ondermaats was. Het zorgde ervoor dat zijn droge periode bij de Rode Duivels extra in de verf gezet werd.

Het is immers al een jaar geleden dat Openda bij de nationale ploeg nog eens kon scoren, van de oefeninterland tegen Egypte in november 2022. Sindsdien speelde hij acht interlands zonder doelpunt, al waren dat vooral invalbeurten. Maar Openda krijgt steun van een ex-Rode Duivel.

Openda krijgt steun

Alex Czerniatynski steekt hem in Le Soir een hart onder de riem. "Openda moet gewoon blijven presteren bij zijn club", stelt de gewezen spits. "Zijn beurt bij de Rode Duivels zal dan wel nog komen."

Op clubniveau gaat het Openda de laatste maanden wel voor de wind. Hij bekroonde zijn topseizoen bij Lens met een transfer naar RB Leipzig en daar scoort de 23-jarige gewoon aan de lopende band. In achttien matchen vond hij dit seizoen al elf keer de weg naar de netten.

Zal Openda snel weer scoren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

27
27
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

32
32
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

52
52
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

28
28
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

116
116
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

421
421
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

154
154
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

787
787
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

159
159
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

72
72
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

192
192
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

288
288
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

276
276
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

85
85
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

66
66
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

80
80
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

83
83
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

144
144
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

91
91
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

285
285
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

146
146
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

614
614
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

136
136
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

701
701

Meer sportnieuws