Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

door
Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

De Rode Duivels bereiden zich intussen alweer volop voor op zondag, wanneer ze hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 afsluiten met een thuiswedstrijd tegen Azerbeidzjan. Wellicht zal Domenico Tedesco dan weer voor zijn beste elftal kiezen, nadat hij woensdag tegen Servië stevig experimenteerde.

De bondscoach stuurde een bijzonder ongegeven elftal de wei in en liet onder meer Jan Vertonghen en Romelu Lukaku niet eens invallen. De afwezigheid van die laatste betekende dat Loïs Openda nog eens van bij de aftrap zijn kans kreeg als diepe spits. De 23-jarige kende echter een baalavond.

LEES OOK: Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

Openda al een jaar droog

Openda kreeg immers drie à vier grote kansen, maar wrong die stuk voor stuk de nek om. De Servische doelman Rajkovic kon telkens redding brengen, al was dat vooral omdat de afwerking ondermaats was. Het zorgde ervoor dat zijn droge periode bij de Rode Duivels extra in de verf gezet werd.

Het is immers al een jaar geleden dat Openda bij de nationale ploeg nog eens kon scoren, van de oefeninterland tegen Egypte in november 2022. Sindsdien speelde hij acht interlands zonder doelpunt, al waren dat vooral invalbeurten. Maar Openda krijgt steun van een ex-Rode Duivel.

Openda krijgt steun

Alex Czerniatynski steekt hem in Le Soir een hart onder de riem. "Openda moet gewoon blijven presteren bij zijn club", stelt de gewezen spits. "Zijn beurt bij de Rode Duivels zal dan wel nog komen."

Op clubniveau gaat het Openda de laatste maanden wel voor de wind. Hij bekroonde zijn topseizoen bij Lens met een transfer naar RB Leipzig en daar scoort de 23-jarige gewoon aan de lopende band. In achttien matchen vond hij dit seizoen al elf keer de weg naar de netten.

Zal Openda snel weer scoren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

7
7
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

5
5
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

32
32
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

30
30
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

111
111
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

154
154
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

663
663
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

30
30
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

438
438
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

321
321
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

110
110
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

133
133
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

657
657
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

627
627
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

203
203
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

119
119
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

84
84
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

54
54
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

875
875
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

320
320
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

117
117
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

530
530
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

161
161
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

216
216
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

224
224

Meer sportnieuws