Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

55
Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

De Rode Duivels bereiden zich intussen alweer volop voor op zondag, wanneer ze hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 afsluiten met een thuiswedstrijd tegen Azerbeidzjan. Wellicht zal Domenico Tedesco dan weer voor zijn beste elftal kiezen, nadat hij woensdag tegen Servië stevig experimenteerde.

De bondscoach stuurde een bijzonder ongegeven elftal de wei in en liet onder meer Jan Vertonghen en Romelu Lukaku niet eens invallen. De afwezigheid van die laatste betekende dat Loïs Openda nog eens van bij de aftrap zijn kans kreeg als diepe spits. De 23-jarige kende echter een baalavond.

LEES OOK: Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Openda al een jaar droog

Openda kreeg immers drie à vier grote kansen, maar wrong die stuk voor stuk de nek om. De Servische doelman Rajkovic kon telkens redding brengen, al was dat vooral omdat de afwerking ondermaats was. Het zorgde ervoor dat zijn droge periode bij de Rode Duivels extra in de verf gezet werd.

Het is immers al een jaar geleden dat Openda bij de nationale ploeg nog eens kon scoren, van de oefeninterland tegen Egypte in november 2022. Sindsdien speelde hij acht interlands zonder doelpunt, al waren dat vooral invalbeurten. Maar Openda krijgt steun van een ex-Rode Duivel.

Openda krijgt steun

Alex Czerniatynski steekt hem in Le Soir een hart onder de riem. "Openda moet gewoon blijven presteren bij zijn club", stelt de gewezen spits. "Zijn beurt bij de Rode Duivels zal dan wel nog komen."

Op clubniveau gaat het Openda de laatste maanden wel voor de wind. Hij bekroonde zijn topseizoen bij Lens met een transfer naar RB Leipzig en daar scoort de 23-jarige gewoon aan de lopende band. In achttien matchen vond hij dit seizoen al elf keer de weg naar de netten.

Zal Openda snel weer scoren bij de Rode Duivels?

Meest recent

De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

8
8
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

8
8
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

10
10
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

71
71
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

63
63
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

45
45
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

102
102
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

55
55
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

27
27
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

36
36
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

67
67
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

46
46
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

388
388
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

95
95
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

69
69
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

152
152
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

81
81
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

61
61
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

167
167
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

35
35
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

117
117
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

159
159
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

23
23
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

120
120
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

27
27

Meer sportnieuws