Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

door
Ex-Rode Duivel steekt Openda hart onder de riem na missers

De Rode Duivels bereiden zich intussen alweer volop voor op zondag, wanneer ze hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 afsluiten met een thuiswedstrijd tegen Azerbeidzjan. Wellicht zal Domenico Tedesco dan weer voor zijn beste elftal kiezen, nadat hij woensdag tegen Servië stevig experimenteerde.

De bondscoach stuurde een bijzonder ongegeven elftal de wei in en liet onder meer Jan Vertonghen en Romelu Lukaku niet eens invallen. De afwezigheid van die laatste betekende dat Loïs Openda nog eens van bij de aftrap zijn kans kreeg als diepe spits. De 23-jarige kende echter een baalavond.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Openda al een jaar droog

Openda kreeg immers drie à vier grote kansen, maar wrong die stuk voor stuk de nek om. De Servische doelman Rajkovic kon telkens redding brengen, al was dat vooral omdat de afwerking ondermaats was. Het zorgde ervoor dat zijn droge periode bij de Rode Duivels extra in de verf gezet werd.

Het is immers al een jaar geleden dat Openda bij de nationale ploeg nog eens kon scoren, van de oefeninterland tegen Egypte in november 2022. Sindsdien speelde hij acht interlands zonder doelpunt, al waren dat vooral invalbeurten. Maar Openda krijgt steun van een ex-Rode Duivel.

Openda krijgt steun

Alex Czerniatynski steekt hem in Le Soir een hart onder de riem. "Openda moet gewoon blijven presteren bij zijn club", stelt de gewezen spits. "Zijn beurt bij de Rode Duivels zal dan wel nog komen."

Op clubniveau gaat het Openda de laatste maanden wel voor de wind. Hij bekroonde zijn topseizoen bij Lens met een transfer naar RB Leipzig en daar scoort de 23-jarige gewoon aan de lopende band. In achttien matchen vond hij dit seizoen al elf keer de weg naar de netten.

Zal Openda snel weer scoren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

6
6
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

168
168
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

57
57
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

28
28
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

27
27
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

59
59
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

218
218
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

41
41
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

186
186
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

63
63
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

58
58
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

245
245
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

426
426
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

399
399
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

114
114
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

383
383
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

55
55
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

146
146
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

123
123
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

276
276
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

157
157
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

152
152
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

57
57
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

238
238

Meer sportnieuws