'Alarm Anderlecht: Debast nu ook gegeerd in Premier League'

door
'Alarm Anderlecht: Debast nu ook gegeerd in Premier League'

Woensdagavond klopten de Rode Duivels Servië met 1-0, maar dat resultaat was van ondergeschikt belang. Domenico Tedesco greep de vriendschappelijke interland immers vooral aan om te experimenteren en hij gooide heel wat jonge spelers voor de leeuwen. Daarbij was onder meer een opvallende rol weggelegd voor Zeno Debast.

De 20-jarige verdediger zat de voorbije maanden vrijwel altijd bij de selectie, maar speelminuten waren daar niet bij. Enkel in september mocht hij eens kort invallen tegen Estland. Nu kreeg Debast echter zijn eerste basisplaats van Tedesco en dat op een zeer verrassende positie. Hij werd immers uitgespeeld als rechtsachter.

LEES OOK: Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Newcastle aast op Debast

Hij kweet zich goed van zijn nieuwe taak en scoorde daarmee punten bij de bondscoach. Maar mogelijk niet alleen bij de bondscoach, want Jeunes Footeux weet dat Debast tegen Servië ook nauwlettend in de gaten gehouden werd door scouts van Newcastle United. De Magpies houden hem al een hele tijd nauwlettend in de gaten.

Dat zullen ze bij Anderlecht niet graag houden, want Paars-Wit heeft achterin al weinig overschot en kan het zich dus niet permitteren om Debast te verliezen. Die gaf al aan weinig trek te hebben in een winters vertrek, maar Newcastle kan wel een zeer interessante optie zijn.

Zomertransfer onvermijdelijk?

Daar hebben ze dezer dagen immers te maken met een blessuregolf en dus zouden er speelkansen liggen voor Debast, die bovendien van de Champions League zou kunnen proeven. Newcastle is na vier wedstrijden nog steeds in de running voor de achtste finales in een spannende groep met Dortmund, PSG en AC Milan.

In de zomer lijkt Debast echter zeker niet meer houdbaar te zullen worden voor Anderlecht. Newcastle is immers lang niet de enige gegadigde. De laatste weken zou immers ook Eintracht Frankfurt zich opnieuw gemeld hebben, nadat de Duitsers in de zomer al een bod geweigerd zagen.

Zou Newcastle een goede stap zijn voor Debast?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

30
30
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

16
16
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

33
33
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

43
43
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

43
43
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

75
75
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

86
86
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

252
252
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

105
105
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

273
273
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

38
38
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

396
396
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

137
137
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

410
410
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws