'Alarm Anderlecht: Debast nu ook gegeerd in Premier League'

door
'Alarm Anderlecht: Debast nu ook gegeerd in Premier League'

Woensdagavond klopten de Rode Duivels Servië met 1-0, maar dat resultaat was van ondergeschikt belang. Domenico Tedesco greep de vriendschappelijke interland immers vooral aan om te experimenteren en hij gooide heel wat jonge spelers voor de leeuwen. Daarbij was onder meer een opvallende rol weggelegd voor Zeno Debast.

De 20-jarige verdediger zat de voorbije maanden vrijwel altijd bij de selectie, maar speelminuten waren daar niet bij. Enkel in september mocht hij eens kort invallen tegen Estland. Nu kreeg Debast echter zijn eerste basisplaats van Tedesco en dat op een zeer verrassende positie. Hij werd immers uitgespeeld als rechtsachter.

LEES OOK: ‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Newcastle aast op Debast

Hij kweet zich goed van zijn nieuwe taak en scoorde daarmee punten bij de bondscoach. Maar mogelijk niet alleen bij de bondscoach, want Jeunes Footeux weet dat Debast tegen Servië ook nauwlettend in de gaten gehouden werd door scouts van Newcastle United. De Magpies houden hem al een hele tijd nauwlettend in de gaten.

Dat zullen ze bij Anderlecht niet graag houden, want Paars-Wit heeft achterin al weinig overschot en kan het zich dus niet permitteren om Debast te verliezen. Die gaf al aan weinig trek te hebben in een winters vertrek, maar Newcastle kan wel een zeer interessante optie zijn.

Zomertransfer onvermijdelijk?

Daar hebben ze dezer dagen immers te maken met een blessuregolf en dus zouden er speelkansen liggen voor Debast, die bovendien van de Champions League zou kunnen proeven. Newcastle is na vier wedstrijden nog steeds in de running voor de achtste finales in een spannende groep met Dortmund, PSG en AC Milan.

In de zomer lijkt Debast echter zeker niet meer houdbaar te zullen worden voor Anderlecht. Newcastle is immers lang niet de enige gegadigde. De laatste weken zou immers ook Eintracht Frankfurt zich opnieuw gemeld hebben, nadat de Duitsers in de zomer al een bod geweigerd zagen.

🔥 Populair bij onze lezers

'Zware concurrent Coosemans: Anderlecht klopt aan bij kampioen'
'Zware concurrent Coosemans: Anderlecht klopt aan bij kampioen'

Zou Newcastle een goede stap zijn voor Debast?

Meest recent

'AA Gent is het beu en laat transfer schieten'

AA Gent moet dringend in actie schieten op de transfermarkt. De teller staat bij de Buffalo's nog ...

47
47
Italianen in shock door eerste trainingsfoto's De Bruyne

Voor Kevin De Bruyne begon dinsdag een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. Na maar liefst tien ...

246
246
'Uittocht Charleroi komt op gang: 2 vertrekkers in de maak'

De start van het nieuwe Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden. Komend weekend is er al ...

19
19
Romano meldt volgende transfer voor Jonge Duivel

De transfermolen begint in de grote competities alsmaar meer op gang te komen en dat betekent dat er ...

32
32
'Union jubelt: oplossing voor uitzichtloze situatie'

Binnen minder dan een week gaat het seizoen van landskampioen Union al officieel van start, maar er ...

50
50
'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

665
665
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

273
273
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

120
120
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

108
108
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

1009
1009
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

524
524
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

121
121
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1456
1456
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

150
150
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

474
474
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

164
164
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1313
1313
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

346
346
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

897
897
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

341
341
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

319
319
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

439
439
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1081
1081
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

540
540
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1097
1097

Meer sportnieuws