Tedesco zet speler in de bloemetjes maar ziet ook minpunt

85 stemmen
Tedesco zet speler in de bloemetjes maar ziet ook minpunt

De wedstrijd tussen de Rode Duivels en Servië van afgelopen woensdag zal niet de geschiedenisboeken ingaan als de spannendste ooit, maar dat zal bondscoach Domenico Tedesco worst wezen. De keuzeheer van ons land heeft heel wat geleerd na het duel. 

De wedstrijd tegen Servië werd na twee minuten al beslecht met een doelpunt van kapitein Carrasco. Bondscoach Tedesco zag dat de Rode Duivels daarna dieper terug moesten verdedigen, maar leek daar geen probleem mee te hebben. "Hett is niet slecht dat we het moeilijk hebben. Elk team heeft het in de wedstrijd wel eens moeilijk, zelfs de allergrootste teams", vertelde hij aan Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Lofzang

Tedesco was bijzonder tevreden over heel wat spelers, maar vooral Youri Tielemans leek indruk te hebben gemaakt op de bondscoach. “Hij speelde fantastisch. Hij had het juiste gevoel om het ritme te veranderen, om te veranderen."

"Hij recupereerde ook heel goed, veroverde veel ballen. Of het ermee te maken dat hij hoger op het veld stond? Dat denk ik niet. Hij speelde ook goed in een meer verdedigende rol.”

Jammerlijk

Om af te sluiten haalde Tedesco ook nog eens de verandering van locatie aan. Door de zware regenval kon er niet gespeeld worden in het Koning Boudewijnstadion, maar werd het duel verplaatst naar Leuven. Het publiek was eveneens niet welkom.

"Begrijp me niet verkeerd. Ik was heel blij en dankbaar dat we hier in Leuven konden spelen. Maar voetbal gaat over de fans. Zij zijn het belangrijkste. We hielden een open training en het regende keihard. Dat was echt spijtig voor hen. Het is voor de fans dat we willen spelen en winnen."

 

Ben jij het eens met Tedesco

Meest recent

Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

27
27
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

93
93
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

261
261
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

19
19
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

100
100
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

129
129
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

93
93
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

83
83
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

264
264
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

360
360
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

166
166
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

637
637
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

606
606
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

113
113
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

90
90
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

167
167
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

203
203
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

80
80
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

129
129
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

413
413
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54

Meer sportnieuws