Frank Raes is zeker: "Hij zal erbij zijn op het EK"

door
Frank Raes is zeker:

De Rode Duivels oefenden woensdagavond tegen Servië en die gelegenheid greep bondscoach Domenico Tedesco gretig aan om de nodige experimenten uit te voeren. Hij stuurde een vrijwel volledig B-elftal de wei in en dat slaagde er ook in om de Serviërs met 1-0 te verslaan.

Tedesco toonde zich achteraf dan ook een zeer tevreden man, vooral wat betreft de prestaties van zijn jonkies. Hij gunde immers Zeno Debast een eerste basisplaats onder zijn bewind en Ameen Al-Dakhil, Olivier Deman en Arthur Vermeeren stonden zelfs voor de eerste keer tout court aan de aftrap.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Raes is zeker van selectie Vermeeren

Vooral de prestatie van die laatste werd met argusogen bekeken, want de voorbije maanden werd al zeer luid geroepen om een kans voor het 18-jarige goudhaantje van Antwerp. In oktober werd hij voor het eerst bij de kern gehaald en debuteerde hij met een korte invalbeurt in Oostenrijk, nu volgde een eerste volwaardige mogelijkheid om zich in de kijker te spelen.

Marc Degryse toonde zich alvast overtuigd en opperde dat Vermeeren mee moet naar het EK komende zomer. Hij krijgt daarin nu ook bijval van Frank Raes. In zijn column in Gazet van Antwerpen is de bekende commentator categoriek. "Ik ben er zeker van dat hij er op het EK zal bij zijn", stelt hij.

Lastige keuze voor Tedesco

De beslissing ligt wel in handen van Tedesco en die zal de komende maanden toch goed moeten nadenken over welke opties hij op het middenveld wil. Hij mag op het EK slechts 20 veldspelers meenemen en in principe is de concurrentie voor de twee centrale plaatsjes moordend.

Tegen Servië kregen ook Orel Mangala, Youri Tielemans en Aster Vranckx nog speelminuten op het middenveld, terwijl er ook nog de nodige geblesseerde spelers de komende maanden zullen terugkeren. Daarvan zijn Kevin De Bruyne en Amadou Onana in principe zekerheden, terwijl ook Mandela Keita er in oktober nog bij was.

Zal Vermeeren er al bij zijn op het EK?

Meest recent

"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

31
31
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

138
138
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

112
112
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

101
101
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

69
69
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

102
102
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

119
119
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

115
115
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

83
83
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

218
218
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

135
135
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

164
164
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

255
255
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

250
250
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

138
138
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

232
232
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

417
417
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

113
113
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

674
674
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

334
334
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

511
511
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

440
440
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

448
448
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

80
80

Meer sportnieuws