Frank Raes is zeker: "Hij zal erbij zijn op het EK"

door
Frank Raes is zeker:

De Rode Duivels oefenden woensdagavond tegen Servië en die gelegenheid greep bondscoach Domenico Tedesco gretig aan om de nodige experimenten uit te voeren. Hij stuurde een vrijwel volledig B-elftal de wei in en dat slaagde er ook in om de Serviërs met 1-0 te verslaan.

Tedesco toonde zich achteraf dan ook een zeer tevreden man, vooral wat betreft de prestaties van zijn jonkies. Hij gunde immers Zeno Debast een eerste basisplaats onder zijn bewind en Ameen Al-Dakhil, Olivier Deman en Arthur Vermeeren stonden zelfs voor de eerste keer tout court aan de aftrap.

LEES OOK: WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Raes is zeker van selectie Vermeeren

Vooral de prestatie van die laatste werd met argusogen bekeken, want de voorbije maanden werd al zeer luid geroepen om een kans voor het 18-jarige goudhaantje van Antwerp. In oktober werd hij voor het eerst bij de kern gehaald en debuteerde hij met een korte invalbeurt in Oostenrijk, nu volgde een eerste volwaardige mogelijkheid om zich in de kijker te spelen.

Marc Degryse toonde zich alvast overtuigd en opperde dat Vermeeren mee moet naar het EK komende zomer. Hij krijgt daarin nu ook bijval van Frank Raes. In zijn column in Gazet van Antwerpen is de bekende commentator categoriek. "Ik ben er zeker van dat hij er op het EK zal bij zijn", stelt hij.

Lastige keuze voor Tedesco

De beslissing ligt wel in handen van Tedesco en die zal de komende maanden toch goed moeten nadenken over welke opties hij op het middenveld wil. Hij mag op het EK slechts 20 veldspelers meenemen en in principe is de concurrentie voor de twee centrale plaatsjes moordend.

Tegen Servië kregen ook Orel Mangala, Youri Tielemans en Aster Vranckx nog speelminuten op het middenveld, terwijl er ook nog de nodige geblesseerde spelers de komende maanden zullen terugkeren. Daarvan zijn Kevin De Bruyne en Amadou Onana in principe zekerheden, terwijl ook Mandela Keita er in oktober nog bij was.

Zal Vermeeren er al bij zijn op het EK?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

40
40
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

180
180
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

34
34
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

65
65
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

59
59
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

114
114
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

262
262
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

173
173
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

84
84
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

197
197
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

239
239
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

400
400
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

350
350
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

244
244
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

40
40
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

145
145
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

45
45
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

172
172
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

83
83
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

366
366
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

95
95
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

102
102
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

182
182

Meer sportnieuws