Frank Raes is zeker: "Hij zal erbij zijn op het EK"

door
Frank Raes is zeker:

De Rode Duivels oefenden woensdagavond tegen Servië en die gelegenheid greep bondscoach Domenico Tedesco gretig aan om de nodige experimenten uit te voeren. Hij stuurde een vrijwel volledig B-elftal de wei in en dat slaagde er ook in om de Serviërs met 1-0 te verslaan.

Tedesco toonde zich achteraf dan ook een zeer tevreden man, vooral wat betreft de prestaties van zijn jonkies. Hij gunde immers Zeno Debast een eerste basisplaats onder zijn bewind en Ameen Al-Dakhil, Olivier Deman en Arthur Vermeeren stonden zelfs voor de eerste keer tout court aan de aftrap.

LEES OOK: Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Raes is zeker van selectie Vermeeren

Vooral de prestatie van die laatste werd met argusogen bekeken, want de voorbije maanden werd al zeer luid geroepen om een kans voor het 18-jarige goudhaantje van Antwerp. In oktober werd hij voor het eerst bij de kern gehaald en debuteerde hij met een korte invalbeurt in Oostenrijk, nu volgde een eerste volwaardige mogelijkheid om zich in de kijker te spelen.

Marc Degryse toonde zich alvast overtuigd en opperde dat Vermeeren mee moet naar het EK komende zomer. Hij krijgt daarin nu ook bijval van Frank Raes. In zijn column in Gazet van Antwerpen is de bekende commentator categoriek. "Ik ben er zeker van dat hij er op het EK zal bij zijn", stelt hij.

Lastige keuze voor Tedesco

De beslissing ligt wel in handen van Tedesco en die zal de komende maanden toch goed moeten nadenken over welke opties hij op het middenveld wil. Hij mag op het EK slechts 20 veldspelers meenemen en in principe is de concurrentie voor de twee centrale plaatsjes moordend.

Tegen Servië kregen ook Orel Mangala, Youri Tielemans en Aster Vranckx nog speelminuten op het middenveld, terwijl er ook nog de nodige geblesseerde spelers de komende maanden zullen terugkeren. Daarvan zijn Kevin De Bruyne en Amadou Onana in principe zekerheden, terwijl ook Mandela Keita er in oktober nog bij was.

🔥 Populair bij onze lezers

'Bliksemtransfer Xavi Simons naar absolute grootmacht'
'Bliksemtransfer Xavi Simons naar absolute grootmacht'

Zal Vermeeren er al bij zijn op het EK?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

162
162
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

259
259
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

711
711
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

517
517
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

232
232
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1193
1193
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

451
451
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws