Frank Raes is zeker: "Hij zal erbij zijn op het EK"

door
Frank Raes is zeker:

De Rode Duivels oefenden woensdagavond tegen Servië en die gelegenheid greep bondscoach Domenico Tedesco gretig aan om de nodige experimenten uit te voeren. Hij stuurde een vrijwel volledig B-elftal de wei in en dat slaagde er ook in om de Serviërs met 1-0 te verslaan.

Tedesco toonde zich achteraf dan ook een zeer tevreden man, vooral wat betreft de prestaties van zijn jonkies. Hij gunde immers Zeno Debast een eerste basisplaats onder zijn bewind en Ameen Al-Dakhil, Olivier Deman en Arthur Vermeeren stonden zelfs voor de eerste keer tout court aan de aftrap.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Raes is zeker van selectie Vermeeren

Vooral de prestatie van die laatste werd met argusogen bekeken, want de voorbije maanden werd al zeer luid geroepen om een kans voor het 18-jarige goudhaantje van Antwerp. In oktober werd hij voor het eerst bij de kern gehaald en debuteerde hij met een korte invalbeurt in Oostenrijk, nu volgde een eerste volwaardige mogelijkheid om zich in de kijker te spelen.

Marc Degryse toonde zich alvast overtuigd en opperde dat Vermeeren mee moet naar het EK komende zomer. Hij krijgt daarin nu ook bijval van Frank Raes. In zijn column in Gazet van Antwerpen is de bekende commentator categoriek. "Ik ben er zeker van dat hij er op het EK zal bij zijn", stelt hij.

Lastige keuze voor Tedesco

De beslissing ligt wel in handen van Tedesco en die zal de komende maanden toch goed moeten nadenken over welke opties hij op het middenveld wil. Hij mag op het EK slechts 20 veldspelers meenemen en in principe is de concurrentie voor de twee centrale plaatsjes moordend.

Tegen Servië kregen ook Orel Mangala, Youri Tielemans en Aster Vranckx nog speelminuten op het middenveld, terwijl er ook nog de nodige geblesseerde spelers de komende maanden zullen terugkeren. Daarvan zijn Kevin De Bruyne en Amadou Onana in principe zekerheden, terwijl ook Mandela Keita er in oktober nog bij was.

Zal Vermeeren er al bij zijn op het EK?

Meest recent

'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

1
1
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

11
11
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

87
87
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

97
97
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

92
92
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

66
66
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

19
19
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

162
162
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

68
68
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

303
303
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

259
259
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

240
240
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

110
110
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

297
297
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

253
253
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

208
208
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

87
87
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

54
54
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

524
524
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

381
381
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

644
644
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

424
424
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

118
118
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

133
133
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

499
499

Meer sportnieuws