Frank Raes is zeker: "Hij zal erbij zijn op het EK"

door
Frank Raes is zeker:

De Rode Duivels oefenden woensdagavond tegen Servië en die gelegenheid greep bondscoach Domenico Tedesco gretig aan om de nodige experimenten uit te voeren. Hij stuurde een vrijwel volledig B-elftal de wei in en dat slaagde er ook in om de Serviërs met 1-0 te verslaan.

Tedesco toonde zich achteraf dan ook een zeer tevreden man, vooral wat betreft de prestaties van zijn jonkies. Hij gunde immers Zeno Debast een eerste basisplaats onder zijn bewind en Ameen Al-Dakhil, Olivier Deman en Arthur Vermeeren stonden zelfs voor de eerste keer tout court aan de aftrap.

LEES OOK: Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Raes is zeker van selectie Vermeeren

Vooral de prestatie van die laatste werd met argusogen bekeken, want de voorbije maanden werd al zeer luid geroepen om een kans voor het 18-jarige goudhaantje van Antwerp. In oktober werd hij voor het eerst bij de kern gehaald en debuteerde hij met een korte invalbeurt in Oostenrijk, nu volgde een eerste volwaardige mogelijkheid om zich in de kijker te spelen.

Marc Degryse toonde zich alvast overtuigd en opperde dat Vermeeren mee moet naar het EK komende zomer. Hij krijgt daarin nu ook bijval van Frank Raes. In zijn column in Gazet van Antwerpen is de bekende commentator categoriek. "Ik ben er zeker van dat hij er op het EK zal bij zijn", stelt hij.

Lastige keuze voor Tedesco

De beslissing ligt wel in handen van Tedesco en die zal de komende maanden toch goed moeten nadenken over welke opties hij op het middenveld wil. Hij mag op het EK slechts 20 veldspelers meenemen en in principe is de concurrentie voor de twee centrale plaatsjes moordend.

Tegen Servië kregen ook Orel Mangala, Youri Tielemans en Aster Vranckx nog speelminuten op het middenveld, terwijl er ook nog de nodige geblesseerde spelers de komende maanden zullen terugkeren. Daarvan zijn Kevin De Bruyne en Amadou Onana in principe zekerheden, terwijl ook Mandela Keita er in oktober nog bij was.

Zal Vermeeren er al bij zijn op het EK?

Meest recent

Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

5
5
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

7
7
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

29
29
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

80
80
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

30
30
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

47
47
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

107
107
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

376
376
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

65
65
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

91
91
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

114
114
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

244
244
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

434
434
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

105
105
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

255
255
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

171
171
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

374
374
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

118
118
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

105
105
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

965
965
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

504
504
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

16
16

Meer sportnieuws