Casteels: "Af en toe stuur ik berichtjes met Courtois..."

door
Casteels:

Tegen Servië experimenteerde bondscoach Domenico Tedesco woensdagavond stevig en dat betekende dat onder de lat ook Matz Sels nog eens zijn kans kreeg. De kans lijkt echter zeer groot dat zondag in de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Azerbeidzjan Koen Casteels zijn plaats weer zal innemen.

Het sluitstuk van VfL Wolfsburg was de voorbije maanden immers de nummer één in doel bij de Rode Duivels. Jarenlang was Casteels nochtans derde doelman, maar door het internationale pensioen van Simon Mignolet en de blessure van Thibaut Courtois schoof hij plots helemaal op.

LEES OOK: Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Casteels in de schaduw van Courtois

Maar juichen zal Casteels daarom niet doen. "Een blessure wens je niemand toe", stelt hij in Het Nieuwsblad. "Ik stond zelf ook ooit zeven maanden aan de kant met een gebroken been."

Al vrijwel zijn hele carrière staat Casteels in de schaduw van Courtois. De twee zijn immers leeftijdsgenoten en kregen samen hun opleiding bij KRC Genk. Daar gold Casteels aanvankelijk als het grotere talent, maar het was Courtois die als eerste doorbrak en vervolgens zowel in Genk als bij de nationale ploeg zijn concurrent barreerde.

Casteels houdt contact met Courtois

Toch hebben de twee nog een goede band. "We staan uiteraard in contact", geeft Casteels aan. "Ik stuur af en toe berichtjes met Thibaut. Maar over zijn relatie met de bondscoach heb ik hem nog niet gesproken. Het zou natuurlijk magnifiek zijn om op een groot toernooi te kunnen spelen, dat ga ik niet ontkennen."

Daarmee verwijst Casteels uiteraard naar de welbekende ruzie tussen Courtois en Tedesco nadat die eerste in juni zijn kat stuurde voor de interland in Estland. Die werd nog steeds niet bijgelegd, want door de blessure van Courtois werd een verzoening op de lange baan geschoven. Daardoor is diens toekomst bij de Duivels onzeker en mag Casteels dromen van een basisplaats op het EK.

Wie zal op het EK eerste doelman zijn?

Meest recent

Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

6
6
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

26
26
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

48
48
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

72
72
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

44
44
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

154
154
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

22
22
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

368
368
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

48
48
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

76
76
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

169
169
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

261
261
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

87
87
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

86
86
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

255
255
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

491
491
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

144
144
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

109
109
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

526
526
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

162
162
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

254
254
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

77
77
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

375
375

Meer sportnieuws