Casteels: "Af en toe stuur ik berichtjes met Courtois..."

112 stemmen
Casteels:

Tegen Servië experimenteerde bondscoach Domenico Tedesco woensdagavond stevig en dat betekende dat onder de lat ook Matz Sels nog eens zijn kans kreeg. De kans lijkt echter zeer groot dat zondag in de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Azerbeidzjan Koen Casteels zijn plaats weer zal innemen.

Het sluitstuk van VfL Wolfsburg was de voorbije maanden immers de nummer één in doel bij de Rode Duivels. Jarenlang was Casteels nochtans derde doelman, maar door het internationale pensioen van Simon Mignolet en de blessure van Thibaut Courtois schoof hij plots helemaal op.

LEES OOK: Garcia slikt bittere pil: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Casteels in de schaduw van Courtois

Maar juichen zal Casteels daarom niet doen. "Een blessure wens je niemand toe", stelt hij in Het Nieuwsblad. "Ik stond zelf ook ooit zeven maanden aan de kant met een gebroken been."

Al vrijwel zijn hele carrière staat Casteels in de schaduw van Courtois. De twee zijn immers leeftijdsgenoten en kregen samen hun opleiding bij KRC Genk. Daar gold Casteels aanvankelijk als het grotere talent, maar het was Courtois die als eerste doorbrak en vervolgens zowel in Genk als bij de nationale ploeg zijn concurrent barreerde.

Casteels houdt contact met Courtois

Toch hebben de twee nog een goede band. "We staan uiteraard in contact", geeft Casteels aan. "Ik stuur af en toe berichtjes met Thibaut. Maar over zijn relatie met de bondscoach heb ik hem nog niet gesproken. Het zou natuurlijk magnifiek zijn om op een groot toernooi te kunnen spelen, dat ga ik niet ontkennen."

Daarmee verwijst Casteels uiteraard naar de welbekende ruzie tussen Courtois en Tedesco nadat die eerste in juni zijn kat stuurde voor de interland in Estland. Die werd nog steeds niet bijgelegd, want door de blessure van Courtois werd een verzoening op de lange baan geschoven. Daardoor is diens toekomst bij de Duivels onzeker en mag Casteels dromen van een basisplaats op het EK.

Wie zal op het EK eerste doelman zijn?

Meest recent

Garcia slikt bittere pil: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

7
7
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

190
190
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

397
397
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

199
199
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

70
70
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

27
27
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

64
64
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

329
329
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

42
42
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

406
406
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

627
627
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

113
113
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

95
95
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

285
285
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

118
118
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

44
44
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

85
85
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

198
198
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

36
36
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

217
217
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

48
48
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

411
411
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

534
534
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

424
424

Meer sportnieuws