Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

door
Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

België neemt het vanavond op tegen Servië. Bij de Serviërs spelen heel wat oude bekenden van de Jupiler Pro League. Hoe verging het hen na hun passage in de Belgische competitie?

Mitrovic grootste succes

Aleksandar Mitrovic is heel gekend in België. Hij maakte grote sier bij Anderlecht, waar hij 44 keer scoorde en 11 assists uitdeelde in 90 matchen. Hij werd nadien voor 18 miljoen euro verkocht aan Newcastle. Dat was geen groot succes met 17 goals en 10 assists in 72 duels. Hij stond bijna terug in Brussel en was zelfs op Neerpede, maar de deal ketste nog af. Hij ging naar Fulham en daar scoorde hij 111 keer en deelde 22 assists uit in 206 duels.

Afgelopen zomer trok hij toch wel verrassend voor 53 miljoen euro naar Al-Hilal SFC. Daar doet hij het voortreffelijk met 17 goals en 3 assists in 17 wedstrijden. Zijn balans bij Servië? 57 doelpunten en 5 assists in 85 wedstrijden. Hij doet zijn bijnaam ‘Mitrogoal’ alle eer aan. 

Milinkovic-Savic flopte bij Standard

Vanja Milinkovic-Savic speelde in 2019 even op huurbasis voor Standard, maar dat was een grote flop. Hij keerde terug naar Torino en daar doet hij het nu goed en is er al drie jaar een sterkhouder in doel. De broer van Sergej Milinkovic-Savic (ex-Genk en niet van de partij tegen België) is ondertussen ook de nummer één bij Servië.

Bij de Rouches hadden ze ook Filip Mladenovic in hun rangen. Hij werd voor 1,2 miljoen euro weggehaald bij FC Köln, maar de linksachter kon nooit overtuigen in Luik. Na anderhalf jaar werd hij gratis van de hand gedaan aan Lechia Gdansk. Via Legia Warschau belandde hij afgelopen zomer bij Panathinaikos, waar hij een vaste waarde is. De linksachter kwam de laatste maanden ook regelmatig aan de bak bij de nationale ploeg.

Strahinja Pavlovic werd in de winter van 2021 door AS Monaco bij Cercle Brugge gestald. De verdediger liet een zeer goede indruk achter, maar echt doorbreken zat er nadien niet in bij AS Monaco. Hij werd nog eens uitgeleend aan FC Basel en in de zomer van 2022 betaalde RB Salzburg 7 miljoen euro voor hem. Daar is hij een vaste waarde in de defensie, net als bij Servië.

Eindigen doen we met Filip Djuricic. Hij speelde een half seizoen op huurbasis voor Anderlecht. Hij liet zien dat hij een stijlrijke speler was, maar met te weinig rendement. Hij keerde terug naar Benfica, waar hij nooit doorbrak. Daarna speelde hij voor Sampdoria, Benevento, Sassuolo, terug Sampdoria en sinds afgelopen zomer komt hij uit voor Panathinaikos. Bij de nationale ploeg is hij voornamelijk invaller.

CR

Zal Mitrovic ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

44
44
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

137
137
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

443
443
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

331
331
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

235
235
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

628
628
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

119
119
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

549
549
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

422
422
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

132
132
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

880
880
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

39
39
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

362
362
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

817
817
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

849
849
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

318
318
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

510
510
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

211
211
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

371
371
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

857
857
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

570
570
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

579
579
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

226
226

Meer sportnieuws