Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

76
Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

België neemt het vanavond op tegen Servië. Bij de Serviërs spelen heel wat oude bekenden van de Jupiler Pro League. Hoe verging het hen na hun passage in de Belgische competitie?

Mitrovic grootste succes

Aleksandar Mitrovic is heel gekend in België. Hij maakte grote sier bij Anderlecht, waar hij 44 keer scoorde en 11 assists uitdeelde in 90 matchen. Hij werd nadien voor 18 miljoen euro verkocht aan Newcastle. Dat was geen groot succes met 17 goals en 10 assists in 72 duels. Hij stond bijna terug in Brussel en was zelfs op Neerpede, maar de deal ketste nog af. Hij ging naar Fulham en daar scoorde hij 111 keer en deelde 22 assists uit in 206 duels.

Afgelopen zomer trok hij toch wel verrassend voor 53 miljoen euro naar Al-Hilal SFC. Daar doet hij het voortreffelijk met 17 goals en 3 assists in 17 wedstrijden. Zijn balans bij Servië? 57 doelpunten en 5 assists in 85 wedstrijden. Hij doet zijn bijnaam ‘Mitrogoal’ alle eer aan. 

Milinkovic-Savic flopte bij Standard

Vanja Milinkovic-Savic speelde in 2019 even op huurbasis voor Standard, maar dat was een grote flop. Hij keerde terug naar Torino en daar doet hij het nu goed en is er al drie jaar een sterkhouder in doel. De broer van Sergej Milinkovic-Savic (ex-Genk en niet van de partij tegen België) is ondertussen ook de nummer één bij Servië.

Bij de Rouches hadden ze ook Filip Mladenovic in hun rangen. Hij werd voor 1,2 miljoen euro weggehaald bij FC Köln, maar de linksachter kon nooit overtuigen in Luik. Na anderhalf jaar werd hij gratis van de hand gedaan aan Lechia Gdansk. Via Legia Warschau belandde hij afgelopen zomer bij Panathinaikos, waar hij een vaste waarde is. De linksachter kwam de laatste maanden ook regelmatig aan de bak bij de nationale ploeg.

Strahinja Pavlovic werd in de winter van 2021 door AS Monaco bij Cercle Brugge gestald. De verdediger liet een zeer goede indruk achter, maar echt doorbreken zat er nadien niet in bij AS Monaco. Hij werd nog eens uitgeleend aan FC Basel en in de zomer van 2022 betaalde RB Salzburg 7 miljoen euro voor hem. Daar is hij een vaste waarde in de defensie, net als bij Servië.

Eindigen doen we met Filip Djuricic. Hij speelde een half seizoen op huurbasis voor Anderlecht. Hij liet zien dat hij een stijlrijke speler was, maar met te weinig rendement. Hij keerde terug naar Benfica, waar hij nooit doorbrak. Daarna speelde hij voor Sampdoria, Benevento, Sassuolo, terug Sampdoria en sinds afgelopen zomer komt hij uit voor Panathinaikos. Bij de nationale ploeg is hij voornamelijk invaller.

CR

Zal Mitrovic ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

54
54
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

36
36
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

19
19
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

18
18
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

42
42
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

143
143
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

145
145
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

88
88
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

468
468
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

79
79
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

114
114
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

82
82
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

497
497
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

394
394
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

98
98
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

122
122
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

466
466
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

604
604
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

99
99
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

174
174
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

404
404
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

107
107
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

430
430
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

370
370

Meer sportnieuws