Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

door
Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

België neemt het vanavond op tegen Servië. Bij de Serviërs spelen heel wat oude bekenden van de Jupiler Pro League. Hoe verging het hen na hun passage in de Belgische competitie?

Mitrovic grootste succes

Aleksandar Mitrovic is heel gekend in België. Hij maakte grote sier bij Anderlecht, waar hij 44 keer scoorde en 11 assists uitdeelde in 90 matchen. Hij werd nadien voor 18 miljoen euro verkocht aan Newcastle. Dat was geen groot succes met 17 goals en 10 assists in 72 duels. Hij stond bijna terug in Brussel en was zelfs op Neerpede, maar de deal ketste nog af. Hij ging naar Fulham en daar scoorde hij 111 keer en deelde 22 assists uit in 206 duels.

Afgelopen zomer trok hij toch wel verrassend voor 53 miljoen euro naar Al-Hilal SFC. Daar doet hij het voortreffelijk met 17 goals en 3 assists in 17 wedstrijden. Zijn balans bij Servië? 57 doelpunten en 5 assists in 85 wedstrijden. Hij doet zijn bijnaam ‘Mitrogoal’ alle eer aan. 

Milinkovic-Savic flopte bij Standard

Vanja Milinkovic-Savic speelde in 2019 even op huurbasis voor Standard, maar dat was een grote flop. Hij keerde terug naar Torino en daar doet hij het nu goed en is er al drie jaar een sterkhouder in doel. De broer van Sergej Milinkovic-Savic (ex-Genk en niet van de partij tegen België) is ondertussen ook de nummer één bij Servië.

Bij de Rouches hadden ze ook Filip Mladenovic in hun rangen. Hij werd voor 1,2 miljoen euro weggehaald bij FC Köln, maar de linksachter kon nooit overtuigen in Luik. Na anderhalf jaar werd hij gratis van de hand gedaan aan Lechia Gdansk. Via Legia Warschau belandde hij afgelopen zomer bij Panathinaikos, waar hij een vaste waarde is. De linksachter kwam de laatste maanden ook regelmatig aan de bak bij de nationale ploeg.

Strahinja Pavlovic werd in de winter van 2021 door AS Monaco bij Cercle Brugge gestald. De verdediger liet een zeer goede indruk achter, maar echt doorbreken zat er nadien niet in bij AS Monaco. Hij werd nog eens uitgeleend aan FC Basel en in de zomer van 2022 betaalde RB Salzburg 7 miljoen euro voor hem. Daar is hij een vaste waarde in de defensie, net als bij Servië.

Eindigen doen we met Filip Djuricic. Hij speelde een half seizoen op huurbasis voor Anderlecht. Hij liet zien dat hij een stijlrijke speler was, maar met te weinig rendement. Hij keerde terug naar Benfica, waar hij nooit doorbrak. Daarna speelde hij voor Sampdoria, Benevento, Sassuolo, terug Sampdoria en sinds afgelopen zomer komt hij uit voor Panathinaikos. Bij de nationale ploeg is hij voornamelijk invaller.

CR

Zal Mitrovic ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

Plotse twijfels rond Coosemans: "Als Anderlecht op niveau was ..."

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

24
24
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

65
65
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

255
255
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

263
263
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

331
331
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

330
330
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

463
463
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

125
125
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

437
437
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

931
931
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

691
691
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

416
416
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

277
277
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

566
566
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

904
904
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

312
312
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

794
794
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

612
612
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

341
341
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

35
35
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

96
96
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

441
441
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

41
41

Meer sportnieuws