Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

door
Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

België neemt het vanavond op tegen Servië. Bij de Serviërs spelen heel wat oude bekenden van de Jupiler Pro League. Hoe verging het hen na hun passage in de Belgische competitie?

Mitrovic grootste succes

Aleksandar Mitrovic is heel gekend in België. Hij maakte grote sier bij Anderlecht, waar hij 44 keer scoorde en 11 assists uitdeelde in 90 matchen. Hij werd nadien voor 18 miljoen euro verkocht aan Newcastle. Dat was geen groot succes met 17 goals en 10 assists in 72 duels. Hij stond bijna terug in Brussel en was zelfs op Neerpede, maar de deal ketste nog af. Hij ging naar Fulham en daar scoorde hij 111 keer en deelde 22 assists uit in 206 duels.

Afgelopen zomer trok hij toch wel verrassend voor 53 miljoen euro naar Al-Hilal SFC. Daar doet hij het voortreffelijk met 17 goals en 3 assists in 17 wedstrijden. Zijn balans bij Servië? 57 doelpunten en 5 assists in 85 wedstrijden. Hij doet zijn bijnaam ‘Mitrogoal’ alle eer aan. 

Milinkovic-Savic flopte bij Standard

Vanja Milinkovic-Savic speelde in 2019 even op huurbasis voor Standard, maar dat was een grote flop. Hij keerde terug naar Torino en daar doet hij het nu goed en is er al drie jaar een sterkhouder in doel. De broer van Sergej Milinkovic-Savic (ex-Genk en niet van de partij tegen België) is ondertussen ook de nummer één bij Servië.

Bij de Rouches hadden ze ook Filip Mladenovic in hun rangen. Hij werd voor 1,2 miljoen euro weggehaald bij FC Köln, maar de linksachter kon nooit overtuigen in Luik. Na anderhalf jaar werd hij gratis van de hand gedaan aan Lechia Gdansk. Via Legia Warschau belandde hij afgelopen zomer bij Panathinaikos, waar hij een vaste waarde is. De linksachter kwam de laatste maanden ook regelmatig aan de bak bij de nationale ploeg.

Strahinja Pavlovic werd in de winter van 2021 door AS Monaco bij Cercle Brugge gestald. De verdediger liet een zeer goede indruk achter, maar echt doorbreken zat er nadien niet in bij AS Monaco. Hij werd nog eens uitgeleend aan FC Basel en in de zomer van 2022 betaalde RB Salzburg 7 miljoen euro voor hem. Daar is hij een vaste waarde in de defensie, net als bij Servië.

Eindigen doen we met Filip Djuricic. Hij speelde een half seizoen op huurbasis voor Anderlecht. Hij liet zien dat hij een stijlrijke speler was, maar met te weinig rendement. Hij keerde terug naar Benfica, waar hij nooit doorbrak. Daarna speelde hij voor Sampdoria, Benevento, Sassuolo, terug Sampdoria en sinds afgelopen zomer komt hij uit voor Panathinaikos. Bij de nationale ploeg is hij voornamelijk invaller.

CR

Zal Mitrovic ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

11
11
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

82
82
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

27
27
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

33
33
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

25
25
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

60
60
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

91
91
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

108
108
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

274
274
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

184
184
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

90
90
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

231
231
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

77
77
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

85
85
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

298
298
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

151
151
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

262
262
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

627
627
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

108
108
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

508
508
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

210
210
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

160
160
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

23
23
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

153
153

Meer sportnieuws