Jonge Duivels redden punt in eerste EK-kwalificatiematch

door
Jonge Duivels redden punt in eerste EK-kwalificatiematch

Voor de Rode Duivels staat er in deze interlandbreak weinig op het spel omdat ze al geplaatst zijn voor het EK. Dat is niet het geval voor de verschillende categorieën bij de Jonge Duivels, die nog volop knokken voor kwalificatie. De U19 zijn net aan hun campagne begonnen.

De ploeg van bondscoach Wesley Sonck vertoeft momenteel in Albanië voor de eerste kwalificatieronde voor het EK U19, dat komende zomer in Noord-Ierland gehouden wordt. Daar troffen ze woensdagmiddag in hun eerste wedstrijd Slovenië en dat is geen onverdeeld succes geworden.

U19 kunnen niet winnen van Slovenië

De Jonge Duivels moesten immers vrede nemen met een punt. Ze kregen vroeg in de tweede helft een strafschop tegen na een overtreding van Piedfort en die werd ook omgezet door Potocnik. Een kwartier later kwamen ze echter wel weer langszij nadat een schot van Montegnies afweek op Malic en zo tegen de netten verdween.

Het bleef echter bij die 1-1 en dat is geen droomstart voor de Duivels. Zij spelen zaterdag nog tegen Albanië en volgende dinsdag tegen Ierland. In die wedstrijden zullen de resultaten beter moeten als ze nog kans willen maken op kwalificatie.

EK-deelname wordt moeilijk

De eerste twee in elke kwalificatiegroep stoten immers door naar de eliteronde, samen met de beste derde van alle dertien kwalificatiegroepen. Die eliteronde wordt in maart gespeeld en daar worden zeven tickets voor het eindtoernooi verdeeld - gastland Noord-Ierland is de achtste deelnemer.

Het is intussen al van 2011 geleden dat België nog eens kon deelnemen aan het EK U19. Dat was toen met een kern waar onder meer Koen Casteels, Thorgan Hazard en Thomas Kaminski deel van uitmaakten, om maar aan te geven hoe lang dat al geleden is.

Zal België het EK U19 halen?

Meest recent

Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

23
23
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

67
67
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

66
66
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

215
215
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

90
90
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

44
44
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

30
30
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

62
62
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

272
272
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

60
60
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

78
78
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

80
80
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

55
55
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

51
51
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

234
234
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

358
358
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

72
72
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

208
208
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

175
175
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

209
209
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

487
487
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

274
274
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

368
368
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

97
97
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

355
355

Meer sportnieuws