Jonge Duivels redden punt in eerste EK-kwalificatiematch

door
Jonge Duivels redden punt in eerste EK-kwalificatiematch

Voor de Rode Duivels staat er in deze interlandbreak weinig op het spel omdat ze al geplaatst zijn voor het EK. Dat is niet het geval voor de verschillende categorieën bij de Jonge Duivels, die nog volop knokken voor kwalificatie. De U19 zijn net aan hun campagne begonnen.

De ploeg van bondscoach Wesley Sonck vertoeft momenteel in Albanië voor de eerste kwalificatieronde voor het EK U19, dat komende zomer in Noord-Ierland gehouden wordt. Daar troffen ze woensdagmiddag in hun eerste wedstrijd Slovenië en dat is geen onverdeeld succes geworden.

U19 kunnen niet winnen van Slovenië

De Jonge Duivels moesten immers vrede nemen met een punt. Ze kregen vroeg in de tweede helft een strafschop tegen na een overtreding van Piedfort en die werd ook omgezet door Potocnik. Een kwartier later kwamen ze echter wel weer langszij nadat een schot van Montegnies afweek op Malic en zo tegen de netten verdween.

Het bleef echter bij die 1-1 en dat is geen droomstart voor de Duivels. Zij spelen zaterdag nog tegen Albanië en volgende dinsdag tegen Ierland. In die wedstrijden zullen de resultaten beter moeten als ze nog kans willen maken op kwalificatie.

EK-deelname wordt moeilijk

De eerste twee in elke kwalificatiegroep stoten immers door naar de eliteronde, samen met de beste derde van alle dertien kwalificatiegroepen. Die eliteronde wordt in maart gespeeld en daar worden zeven tickets voor het eindtoernooi verdeeld - gastland Noord-Ierland is de achtste deelnemer.

Het is intussen al van 2011 geleden dat België nog eens kon deelnemen aan het EK U19. Dat was toen met een kern waar onder meer Koen Casteels, Thorgan Hazard en Thomas Kaminski deel van uitmaakten, om maar aan te geven hoe lang dat al geleden is.

Zal België het EK U19 halen?

Meest recent

"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

2
2
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

7
7
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

78
78
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

101
101
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

62
62
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

123
123
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

963
963
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

253
253
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

357
357
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

568
568
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

39
39
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

216
216
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

317
317
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

15
15
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

496
496
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

95
95
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

124
124
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

380
380
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

75
75
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

694
694
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

240
240
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

56
56
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

534
534
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

102
102
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

26
26

Meer sportnieuws