Jonge Duivels redden punt in eerste EK-kwalificatiematch

door
Jonge Duivels redden punt in eerste EK-kwalificatiematch

Voor de Rode Duivels staat er in deze interlandbreak weinig op het spel omdat ze al geplaatst zijn voor het EK. Dat is niet het geval voor de verschillende categorieën bij de Jonge Duivels, die nog volop knokken voor kwalificatie. De U19 zijn net aan hun campagne begonnen.

De ploeg van bondscoach Wesley Sonck vertoeft momenteel in Albanië voor de eerste kwalificatieronde voor het EK U19, dat komende zomer in Noord-Ierland gehouden wordt. Daar troffen ze woensdagmiddag in hun eerste wedstrijd Slovenië en dat is geen onverdeeld succes geworden.

U19 kunnen niet winnen van Slovenië

De Jonge Duivels moesten immers vrede nemen met een punt. Ze kregen vroeg in de tweede helft een strafschop tegen na een overtreding van Piedfort en die werd ook omgezet door Potocnik. Een kwartier later kwamen ze echter wel weer langszij nadat een schot van Montegnies afweek op Malic en zo tegen de netten verdween.

Het bleef echter bij die 1-1 en dat is geen droomstart voor de Duivels. Zij spelen zaterdag nog tegen Albanië en volgende dinsdag tegen Ierland. In die wedstrijden zullen de resultaten beter moeten als ze nog kans willen maken op kwalificatie.

EK-deelname wordt moeilijk

De eerste twee in elke kwalificatiegroep stoten immers door naar de eliteronde, samen met de beste derde van alle dertien kwalificatiegroepen. Die eliteronde wordt in maart gespeeld en daar worden zeven tickets voor het eindtoernooi verdeeld - gastland Noord-Ierland is de achtste deelnemer.

Het is intussen al van 2011 geleden dat België nog eens kon deelnemen aan het EK U19. Dat was toen met een kern waar onder meer Koen Casteels, Thorgan Hazard en Thomas Kaminski deel van uitmaakten, om maar aan te geven hoe lang dat al geleden is.

Zal België het EK U19 halen?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

116
116
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

59
59
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

69
69
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

33
33
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

151
151
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

254
254
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

79
79
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

149
149
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

482
482
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

115
115
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

208
208
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

400
400
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

197
197
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

264
264
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

31
31
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

262
262
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

220
220
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

175
175
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

523
523
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

88
88
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

111
111

Meer sportnieuws