Man City breekt alle records en legt deze cijfers voor

door
Man City breekt alle records en legt deze cijfers voor

Manchester City is uitgegroeid tot de grootste club in Engeland, op en naast het veld. De Engelse topclub maakte vandaag zijn financiële cijfers bekend. Die zijn ook stilaan indrukwekkend te noemen.

Manchester City noteerde een omzet van 818,7 miljoen euro. Dat is een stijging van 16 procent ten opzichte van de voorgaande jaargang. The Citizens troeven daarmee Manchester United af: de stadgenoot draaide een omzet van 743 miljoen euro over boekjaar 2022/23. De winst voor City kwam uit op 92,3 miljoen euro.

LEES OOK: 'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

483 miljoen euro voor De Bruyne & co

De huidige koploper in de Premier League blijkt ook het meeste geld uit te geven aan contracten en bonussen voor de spelersgroep. In het afgelopen boekjaar keerde City 483 miljoen euro uit aan de spelers, die lucratieve bonussen ontvingen voor de winst van de treble.

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak sprak zich op de clubsite uit over het succes. "We hebben het beste voetbaljaar en het beste commerciële jaar in de clubgeschiedenis doorgemaakt", verklaarde Al Mubarak.

Man City = prijzenmachine

"Ik krijg vaak de vraag: hoe kunnen jullie dit succes overtreffen?' Het antwoord ligt in onszelf uit te blijven dagen om voortdurend te innoveren, zowel op als buiten het veld", zei hij nog.

Man City is een prijzenmachine geworden. De laatste 10 jaar wonnen ze 6 landstitels, 2 keer de FA Cup, 6 keer de League Cup, 2 keer de Community Shield en 1 keer de Champions League en Europese Supercup.

Is Man City de grootste club van Engeland?

Meest recent

United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

5
5
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

223
223
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

239
239
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

213
213
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

35
35
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

119
119
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

186
186
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

280
280
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

226
226
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

66
66
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

305
305
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

150
150
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

405
405
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

253
253
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

482
482
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

191
191
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

397
397
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

97
97
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

566
566
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

905
905
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

115
115
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

95
95

Meer sportnieuws