'Swerts haalt vervanger voor Spileers bij Jonge Duivels'

68 stemmen
'Swerts haalt vervanger voor Spileers bij Jonge Duivels'

Domenico Tedesco kwam dinsdag met verrassend nieuws, want hij maakte bekend dat hij Jorne Spileers bij de selectie haalt. De 18-jarige verdediger van Club Brugge trainde al mee met de A-ploeg om de blessures van Zinho Vanheusden en Alexis Saelemaekers op te vangen en mag minstens voor de match tegen Servië bij de groep blijven.

Dat is wel een aderlating voor de Jonge Duivels, waar Spileers tot dusver een vaste waarde was in de kwalificatiecampagne voor het EK U21 in 2025. Een verrassing ook, want velen hadden toch eerder Koni De Winter bij de kern verwacht. De Genoa-verdediger blijkt echter zijn neus gebroken te hebben.

Smets mag zich melden

Het wordt dus nog stevig puzzelen voor bondscoach Gill Swerts, die op zijn beurt ook in de lagere jeugdcategorieën gaat vissen om zijn afwezige spelers te vervangen. Het Belang van Limburg weet dat hij dinsdag Matte Smets aan de selectie toegevoegd heeft.

De 19-jarige verdediger van STVV was aanvankelijk opgeroepen voor de U20. Die jeugdcategorie werd vorig seizoen nieuw leven ingeblazen en speelde toen onder Wesley Sonck al enkele oefenwedstrijden. Dit seizoen neemt Thomas Vermaelen die categorie onder zijn hoede.

Golden Boy bij STVV

Smets, die in het verleden nooit jeugdinternational was, mag zich nu dus echter voor het eerst bij de Jonge Duivels melden. Hij is sinds vorig seizoen al een vaste waarde bij STVV en verscheen daarmee zelfs al in de top 100 van de Golden Boy Index. 

Dit seizoen kwam Smets al vijftien keer in actie bij STVV. Bij de Jonge Duivels zal hij met Fedde Leysen (Union), Nathan Ngoy (Standard) en Zeno Van Den Bosch (Antwerp) moeten strijden voor een plaatsje in de defensie.

Goede keuze van Swerts?

Meest recent

'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

49
49
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

32
32
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

210
210
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

74
74
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

523
523
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

132
132
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

423
423
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

142
142
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

275
275
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

840
840
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

366
366
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

280
280
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

408
408
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

352
352
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

261
261
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

190
190
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

432
432
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

333
333
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

123
123
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

197
197
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

228
228
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

170
170
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

104
104
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

483
483

Meer sportnieuws