'Swerts haalt vervanger voor Spileers bij Jonge Duivels'

door
'Swerts haalt vervanger voor Spileers bij Jonge Duivels'

Domenico Tedesco kwam dinsdag met verrassend nieuws, want hij maakte bekend dat hij Jorne Spileers bij de selectie haalt. De 18-jarige verdediger van Club Brugge trainde al mee met de A-ploeg om de blessures van Zinho Vanheusden en Alexis Saelemaekers op te vangen en mag minstens voor de match tegen Servië bij de groep blijven.

Dat is wel een aderlating voor de Jonge Duivels, waar Spileers tot dusver een vaste waarde was in de kwalificatiecampagne voor het EK U21 in 2025. Een verrassing ook, want velen hadden toch eerder Koni De Winter bij de kern verwacht. De Genoa-verdediger blijkt echter zijn neus gebroken te hebben.

Smets mag zich melden

Het wordt dus nog stevig puzzelen voor bondscoach Gill Swerts, die op zijn beurt ook in de lagere jeugdcategorieën gaat vissen om zijn afwezige spelers te vervangen. Het Belang van Limburg weet dat hij dinsdag Matte Smets aan de selectie toegevoegd heeft.

De 19-jarige verdediger van STVV was aanvankelijk opgeroepen voor de U20. Die jeugdcategorie werd vorig seizoen nieuw leven ingeblazen en speelde toen onder Wesley Sonck al enkele oefenwedstrijden. Dit seizoen neemt Thomas Vermaelen die categorie onder zijn hoede.

Golden Boy bij STVV

Smets, die in het verleden nooit jeugdinternational was, mag zich nu dus echter voor het eerst bij de Jonge Duivels melden. Hij is sinds vorig seizoen al een vaste waarde bij STVV en verscheen daarmee zelfs al in de top 100 van de Golden Boy Index. 

Dit seizoen kwam Smets al vijftien keer in actie bij STVV. Bij de Jonge Duivels zal hij met Fedde Leysen (Union), Nathan Ngoy (Standard) en Zeno Van Den Bosch (Antwerp) moeten strijden voor een plaatsje in de defensie.

Goede keuze van Swerts?

Meest recent

Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

7
7
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

64
64
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

43
43
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

194
194
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

52
52
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

164
164
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

219
219
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

124
124
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

211
211
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

527
527
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

185
185
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

25
25
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

448
448
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

189
189
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

424
424
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

277
277
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

84
84
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

287
287
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

280
280
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

127
127
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

596
596
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

399
399

Meer sportnieuws