'Swerts haalt vervanger voor Spileers bij Jonge Duivels'

door
'Swerts haalt vervanger voor Spileers bij Jonge Duivels'

Domenico Tedesco kwam dinsdag met verrassend nieuws, want hij maakte bekend dat hij Jorne Spileers bij de selectie haalt. De 18-jarige verdediger van Club Brugge trainde al mee met de A-ploeg om de blessures van Zinho Vanheusden en Alexis Saelemaekers op te vangen en mag minstens voor de match tegen Servië bij de groep blijven.

Dat is wel een aderlating voor de Jonge Duivels, waar Spileers tot dusver een vaste waarde was in de kwalificatiecampagne voor het EK U21 in 2025. Een verrassing ook, want velen hadden toch eerder Koni De Winter bij de kern verwacht. De Genoa-verdediger blijkt echter zijn neus gebroken te hebben.

Smets mag zich melden

Het wordt dus nog stevig puzzelen voor bondscoach Gill Swerts, die op zijn beurt ook in de lagere jeugdcategorieën gaat vissen om zijn afwezige spelers te vervangen. Het Belang van Limburg weet dat hij dinsdag Matte Smets aan de selectie toegevoegd heeft.

De 19-jarige verdediger van STVV was aanvankelijk opgeroepen voor de U20. Die jeugdcategorie werd vorig seizoen nieuw leven ingeblazen en speelde toen onder Wesley Sonck al enkele oefenwedstrijden. Dit seizoen neemt Thomas Vermaelen die categorie onder zijn hoede.

Golden Boy bij STVV

Smets, die in het verleden nooit jeugdinternational was, mag zich nu dus echter voor het eerst bij de Jonge Duivels melden. Hij is sinds vorig seizoen al een vaste waarde bij STVV en verscheen daarmee zelfs al in de top 100 van de Golden Boy Index. 

Dit seizoen kwam Smets al vijftien keer in actie bij STVV. Bij de Jonge Duivels zal hij met Fedde Leysen (Union), Nathan Ngoy (Standard) en Zeno Van Den Bosch (Antwerp) moeten strijden voor een plaatsje in de defensie.

Goede keuze van Swerts?

Meest recent

"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

23
23
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

30
30
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

17
17
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

92
92
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

311
311
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

148
148
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

648
648
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

135
135
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

99
99
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

124
124
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

183
183
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

599
599
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

42
42
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

322
322
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

246
246
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

168
168
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

382
382
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

194
194
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

65
65
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

48
48
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

294
294
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

97
97
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

355
355
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

190
190
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

52
52

Meer sportnieuws