Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

door
Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

De voorbije jaren was er in België helaas weer alsmaar meer te doen om supportersgeweld. Ook bij onze noorderburen loopt het jammer genoeg geregeld helemaal uit de hand. Zo gingen de poppen tijdens de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax in april van dit jaar nog maar eens stevig aan het dansen.

Daarbij werd Davy Klaassen onder meer geraakt door een aansteker vanuit de tribunes, waar alleen maar thuissupporters aanwezig waren. Toch werd een regelrecht drama slechts op het nippertje vermeden, zo blijkt nu uit een rapport van het Auditteam Voetbal en Veiligheid dat de NOS zopas als eerste mocht inkijken.

LEES OOK: Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Volle Kuip

Hun onderzoek wijst uit dat de uitermate gevaarlijke combinatie van binnengesmokkelde fakkels en vuurwerk met grote spandoeken en overvolle supportersvakken, waarin ook alle trappen bezet waren, aanzienlijke brandveiligheidsrisico's met zich meebracht. Dat er geen slachtoffers vielen wordt "wonderbaarlijk" genoemd.

Uit een reconstructie blijkt dat het al misliep bij de toegangscontrole, waar men door de drukte stopte met fouilleren. Op die manier kregen heel wat fans fakkels het stadion in om een duidelijk gecoördineerde actie te voeren. Door de felle rookwolk zag de scheidsrechter zich zelfs genoodzaakt de wedstrijd tijdelijk stil te leggen.

Heizeldrama

"De kans dat door de fakkels of afgeschoten projectielen de vlag in brand had kunnen vliegen, met paniek en verwondingen tot gevolg, is te groot om er niet tegen op te treden", schrijft het auditteam, dat onder andere de vergelijking maakt met het Heizeldrama in ons land. Daarbij krijgt Feyenoord tevens een tik op de vingers.

Zo worden verdachten in De Kuip zowel tijdens als na de feiten niet kordaat genoeg aangepakt. Daarnaast werden er volgens Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb, fel geschrokken door het rapport, te veel tickets verkocht. Hij pleit in één klap voor een verbod op grootschalige sfeeracties met spandoeken en fakkels.

Vindt u dat er een verbod moet komen op dit soort sfeeracties?

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

3
3
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

4
4
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

15
15
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

100
100
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

26
26
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

152
152
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

247
247
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

653
653
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

124
124
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

40
40
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

369
369
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

97
97
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

560
560
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

570
570
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

421
421
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1079
1079
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

309
309
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

450
450
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1266
1266
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

236
236
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

371
371
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

126
126

Meer sportnieuws