Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

door
Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

De voorbije jaren was er in België helaas weer alsmaar meer te doen om supportersgeweld. Ook bij onze noorderburen loopt het jammer genoeg geregeld helemaal uit de hand. Zo gingen de poppen tijdens de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax in april van dit jaar nog maar eens stevig aan het dansen.

Daarbij werd Davy Klaassen onder meer geraakt door een aansteker vanuit de tribunes, waar alleen maar thuissupporters aanwezig waren. Toch werd een regelrecht drama slechts op het nippertje vermeden, zo blijkt nu uit een rapport van het Auditteam Voetbal en Veiligheid dat de NOS zopas als eerste mocht inkijken.

LEES OOK: Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Volle Kuip

Hun onderzoek wijst uit dat de uitermate gevaarlijke combinatie van binnengesmokkelde fakkels en vuurwerk met grote spandoeken en overvolle supportersvakken, waarin ook alle trappen bezet waren, aanzienlijke brandveiligheidsrisico's met zich meebracht. Dat er geen slachtoffers vielen wordt "wonderbaarlijk" genoemd.

Uit een reconstructie blijkt dat het al misliep bij de toegangscontrole, waar men door de drukte stopte met fouilleren. Op die manier kregen heel wat fans fakkels het stadion in om een duidelijk gecoördineerde actie te voeren. Door de felle rookwolk zag de scheidsrechter zich zelfs genoodzaakt de wedstrijd tijdelijk stil te leggen.

Heizeldrama

"De kans dat door de fakkels of afgeschoten projectielen de vlag in brand had kunnen vliegen, met paniek en verwondingen tot gevolg, is te groot om er niet tegen op te treden", schrijft het auditteam, dat onder andere de vergelijking maakt met het Heizeldrama in ons land. Daarbij krijgt Feyenoord tevens een tik op de vingers.

Zo worden verdachten in De Kuip zowel tijdens als na de feiten niet kordaat genoeg aangepakt. Daarnaast werden er volgens Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb, fel geschrokken door het rapport, te veel tickets verkocht. Hij pleit in één klap voor een verbod op grootschalige sfeeracties met spandoeken en fakkels.

Vindt u dat er een verbod moet komen op dit soort sfeeracties?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

61
61
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

168
168
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

128
128
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

149
149
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

74
74
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

600
600
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

301
301
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

180
180
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

310
310
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

382
382
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

486
486
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

221
221
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

422
422
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

385
385
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

307
307
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws