Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

door
Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

De voorbije jaren was er in België helaas weer alsmaar meer te doen om supportersgeweld. Ook bij onze noorderburen loopt het jammer genoeg geregeld helemaal uit de hand. Zo gingen de poppen tijdens de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax in april van dit jaar nog maar eens stevig aan het dansen.

Daarbij werd Davy Klaassen onder meer geraakt door een aansteker vanuit de tribunes, waar alleen maar thuissupporters aanwezig waren. Toch werd een regelrecht drama slechts op het nippertje vermeden, zo blijkt nu uit een rapport van het Auditteam Voetbal en Veiligheid dat de NOS zopas als eerste mocht inkijken.

LEES OOK: 'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Volle Kuip

Hun onderzoek wijst uit dat de uitermate gevaarlijke combinatie van binnengesmokkelde fakkels en vuurwerk met grote spandoeken en overvolle supportersvakken, waarin ook alle trappen bezet waren, aanzienlijke brandveiligheidsrisico's met zich meebracht. Dat er geen slachtoffers vielen wordt "wonderbaarlijk" genoemd.

Uit een reconstructie blijkt dat het al misliep bij de toegangscontrole, waar men door de drukte stopte met fouilleren. Op die manier kregen heel wat fans fakkels het stadion in om een duidelijk gecoördineerde actie te voeren. Door de felle rookwolk zag de scheidsrechter zich zelfs genoodzaakt de wedstrijd tijdelijk stil te leggen.

Heizeldrama

"De kans dat door de fakkels of afgeschoten projectielen de vlag in brand had kunnen vliegen, met paniek en verwondingen tot gevolg, is te groot om er niet tegen op te treden", schrijft het auditteam, dat onder andere de vergelijking maakt met het Heizeldrama in ons land. Daarbij krijgt Feyenoord tevens een tik op de vingers.

Zo worden verdachten in De Kuip zowel tijdens als na de feiten niet kordaat genoeg aangepakt. Daarnaast werden er volgens Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb, fel geschrokken door het rapport, te veel tickets verkocht. Hij pleit in één klap voor een verbod op grootschalige sfeeracties met spandoeken en fakkels.

Vindt u dat er een verbod moet komen op dit soort sfeeracties?

Meest recent

Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

4
4
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

92
92
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

70
70
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

64
64
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

39
39
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

98
98
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

30
30
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

295
295
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

39
39
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

123
123
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

50
50
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

295
295
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

579
579
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

117
117
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

614
614
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

40
40
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

21
21
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

197
197
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

340
340
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

232
232
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

916
916
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

145
145
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

226
226
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

527
527

Meer sportnieuws