Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

door
Schokkend nieuws uit Nederland: stadionramp vermeden

De voorbije jaren was er in België helaas weer alsmaar meer te doen om supportersgeweld. Ook bij onze noorderburen loopt het jammer genoeg geregeld helemaal uit de hand. Zo gingen de poppen tijdens de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax in april van dit jaar nog maar eens stevig aan het dansen.

Daarbij werd Davy Klaassen onder meer geraakt door een aansteker vanuit de tribunes, waar alleen maar thuissupporters aanwezig waren. Toch werd een regelrecht drama slechts op het nippertje vermeden, zo blijkt nu uit een rapport van het Auditteam Voetbal en Veiligheid dat de NOS zopas als eerste mocht inkijken.

LEES OOK: Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Volle Kuip

Hun onderzoek wijst uit dat de uitermate gevaarlijke combinatie van binnengesmokkelde fakkels en vuurwerk met grote spandoeken en overvolle supportersvakken, waarin ook alle trappen bezet waren, aanzienlijke brandveiligheidsrisico's met zich meebracht. Dat er geen slachtoffers vielen wordt "wonderbaarlijk" genoemd.

Uit een reconstructie blijkt dat het al misliep bij de toegangscontrole, waar men door de drukte stopte met fouilleren. Op die manier kregen heel wat fans fakkels het stadion in om een duidelijk gecoördineerde actie te voeren. Door de felle rookwolk zag de scheidsrechter zich zelfs genoodzaakt de wedstrijd tijdelijk stil te leggen.

Heizeldrama

"De kans dat door de fakkels of afgeschoten projectielen de vlag in brand had kunnen vliegen, met paniek en verwondingen tot gevolg, is te groot om er niet tegen op te treden", schrijft het auditteam, dat onder andere de vergelijking maakt met het Heizeldrama in ons land. Daarbij krijgt Feyenoord tevens een tik op de vingers.

Zo worden verdachten in De Kuip zowel tijdens als na de feiten niet kordaat genoeg aangepakt. Daarnaast werden er volgens Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb, fel geschrokken door het rapport, te veel tickets verkocht. Hij pleit in één klap voor een verbod op grootschalige sfeeracties met spandoeken en fakkels.

Vindt u dat er een verbod moet komen op dit soort sfeeracties?

Meest recent

‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

28
28
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

30
30
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

29
29
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

108
108
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

46
46
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

158
158
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

195
195
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

136
136
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

52
52
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

104
104
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

72
72
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

389
389
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

45
45
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

59
59
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

220
220
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

76
76
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

434
434
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

249
249
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

115
115
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

355
355
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

72
72
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

38
38
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17

Meer sportnieuws