'Openda krijgt stevige opsteker bij Leipzig'

door
'Openda krijgt stevige opsteker bij Leipzig'

Loïs Openda is hot. Onze landgenoot speelt een uitstekend eerste seizoen bij RB Leipzig en vindt vlot de weg naar doel. De spits krijgt nu ook een opsteker naar de toekomst toe.

Openda verkaste afgelopen zomer voor net geen 40 miljoen euro van RC Lens naar Leipzig en doet gewoon waar hij ook Frankrijk al volop mee bezig was: scoren. In achttien duels trof Openda al elf keer raak, waaronder negen keer in de Bundesliga en twee keer in de Champions League.

Fraaie statistieken, waarmee hij zich ontpopt tot de aanvalsleider van de Oost-Duitsers. En de toekomst oogt steeds rooskleuriger voor Openda bij Leipzig, want een concurrent staat op vertrekken.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Timo Werner mag weg bij Leipzig

Zo weet Calciomercato dat Timo Werner weg mag bij de huidige nummer vier in de Bundesliga. Werner kan niet overtuigen en vindt maar moeilijk de weg naar doel, waardoor Leipzig naar verluidt besloten heeft om hem op de transferlijst te zetten.

Werner kwam dit seizoen dertien keer in actie voor Leipzig, waarvan slechts vier keer als basisspeler. Hij scoorde twee keer, waarmee hij onder de verwachtingen blijft en dus mag beschikken.

Werner was een flop bij Chelsea

Werner was in een niet zo ver verleden nochtans een sterkhouder bij Leipzig. Met zijn goede prestaties dwong hij een transfer af naar Chelsea voor 53 miljoen euro. Bij The Blues flopte hij echter volledig en werd hij na twee seizoenen afgeserveerd.

Werner keerde terug naar Leipzig, dat 20 miljoen betaalde aan Chelsea. Maar zijn terugkeer is nu dus - mede door een uitstekende Openda - geen succes. Er zou interesse zijn van clubs uit de Premier League.

Zal Werner ooit nog zijn beste niveau halen?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

73
73
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

46
46
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

22
22
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

67
67
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

38
38
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

215
215
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

29
29
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

48
48
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

164
164
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

60
60
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

400
400
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

228
228
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

81
81
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

106
106
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

335
335
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

69
69
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

174
174
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

228
228
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

206
206
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

935
935
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

180
180
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws