Tedesco rekent op één Duivel: "Hij is een high priority"

door
Tedesco rekent op één Duivel:

De Rode Duivels bereiden zich voor op de duels tegen Servië en Azerbeidzjan. Dat doen ze niet zonder de nodige zorgen, want verschillende pionnen lijken af te haken daags voor de wedstrijd tegen de Serviërs. Loïs Openda is wel klaar om te vlammen.

De spits van RB Leipzig verkeert in een uitstekende vorm. In 18 duels in alle competities trof hij al 11 keer raak. Hij hoopt nu ook bij de Duivels de netten te vinden en zijn derde goal te maken in het shirt van de nationale ploeg.

Openda schoof dinsdag aan voor een persbabbel en beseft dat hij zijn kansen moet grijpen. "Leipzig en de Duivels zijn niet met elkaar te vergelijken. Bij de club speel je opeenvolgende matchen. Hier moet je het doen met één of twee duels. Het is zaak om mij daarin te tonen. Ik moet me tonen bij invalbeurten", aldus de aanvaller.

LEES OOK: 'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Staat Openda hoger dan Batshuayi in de pikorde?

Spits nummer één van de Rode Duivels is nog altijd Romelu Lukaku. Daar bestaat geen twijfel over. Maar wie komt daarachter? Ook Michy Batshuayi zit in de kern, maar Openda weet niet of hij momenteel meer aanspraak maakt op speelminuten dan 'Batsman'.

"Ik ben geëvolueerd. Of ik Batshuayi in de pikorde voorbij ben? Dat weet ik niet en dat vind ik ook niet zo belangrijk. Ik voel me alleszins steeds beter bij de Rode Duivels. Ik wil spelen en winnen. Daar gaat het om. Ik maak deel uit van een goede generatie", aldus Openda.

Tedesco vindt Openda een 'high priority'

Bondscoach Domenico Tedesco lijkt alvast volop in Openda te geloven. "Openda is a high priority. Elke speler in onze selectie moet weten dat we die erg waardevol vinden. Openda zit in een goeie vorm. Dat was al het geval in Lens", klonk het.

Wie staat momenteel hoger in de pikorde?

Meest recent

Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

13
13
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

157
157
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

20
20
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

48
48
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

171
171
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

215
215
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

498
498
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

298
298
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

355
355
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

427
427
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

58
58
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

115
115
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

41
41
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

526
526
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

87
87
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

403
403
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

59
59
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

197
197
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

403
403
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

495
495
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

247
247
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

857
857
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

534
534
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

131
131
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

226
226

Meer sportnieuws