STVV-sterkhouder hakt knoop door: "Kon hen niet eeuwig laten wachten"

88 stemmen
STVV-sterkhouder hakt knoop door:

STVV is een nieuwe international rijker. Aboubakary Koita werd namelijk opgeroepen voor de nationale ploeg van thuisland Mauritanië. Een keuze die allesbehalve gemakkelijk was voor de linksbuiten van Sint-Truiden. 

Want naast een Belgisch paspoort heeft de 25-jarige Koita nog drie andere nationaliteiten. Uiteindelijk heeft de aanvaller van STVV er nu voor gekozen om te spelen voor Mauritanië. Bij Het Belang van Limburg legde hij uit hoe hij tot die beslissing is gekomen. 

"Mijn vader is geboren in Mali, mijn moeder in Mauritanië en ik in Senegal. Die drie landen staan alle drie op mijn paspoort”, aldus Koita. “Ik heb een paar jaar in Mauritanië gewoond en er leeft veel familie van mij. Zo gek is mijn keuze dus niet.”

LEES OOK: Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

EERSTE KEUZE

Al steekt Koita niet onder stoelen of banken dat hij vooral voor Senegal wou uitkomen. “Ik kon niet eeuwig blijven wachten op Senegal, het duurde wat te lang. Bovendien heeft de Mauritaanse bondscoach een interessant project uitgetekend met deze groep. Ik heb zin om daar mijn steentje aan bij te dragen.”

Bij STVV vrezen ze wel dat Koita opgeroepen kan worden voor de Afrika Cup. In de groepsfase neemt Mauritanië het op tegen Algerije, Angola en Burkina Faso. Daardoor zou de linksbuiten heel wat competitiewedstrijden met Sint-Truiden kunnen missen. 

“We gaan naar daar om er het beste van te maken, niet om de hoop te vullen. Wie weet worden we wel de verrassing van het toernooi?”, aldus Koita. 

Een goeie zet van Koita?

Meest recent

Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

145
145
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

27
27
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

117
117
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

54
54
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

45
45
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

107
107
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

109
109
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

58
58
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

132
132
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

294
294
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

130
130
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

205
205
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

905
905
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

77
77
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

240
240
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

335
335
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

360
360
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

823
823
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

708
708
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

512
512
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

203
203
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

619
619
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

295
295
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

269
269

Meer sportnieuws