STVV-sterkhouder hakt knoop door: "Kon hen niet eeuwig laten wachten"

door
STVV-sterkhouder hakt knoop door:

STVV is een nieuwe international rijker. Aboubakary Koita werd namelijk opgeroepen voor de nationale ploeg van thuisland Mauritanië. Een keuze die allesbehalve gemakkelijk was voor de linksbuiten van Sint-Truiden. 

Want naast een Belgisch paspoort heeft de 25-jarige Koita nog drie andere nationaliteiten. Uiteindelijk heeft de aanvaller van STVV er nu voor gekozen om te spelen voor Mauritanië. Bij Het Belang van Limburg legde hij uit hoe hij tot die beslissing is gekomen. 

"Mijn vader is geboren in Mali, mijn moeder in Mauritanië en ik in Senegal. Die drie landen staan alle drie op mijn paspoort”, aldus Koita. “Ik heb een paar jaar in Mauritanië gewoond en er leeft veel familie van mij. Zo gek is mijn keuze dus niet.”

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

EERSTE KEUZE

Al steekt Koita niet onder stoelen of banken dat hij vooral voor Senegal wou uitkomen. “Ik kon niet eeuwig blijven wachten op Senegal, het duurde wat te lang. Bovendien heeft de Mauritaanse bondscoach een interessant project uitgetekend met deze groep. Ik heb zin om daar mijn steentje aan bij te dragen.”

Bij STVV vrezen ze wel dat Koita opgeroepen kan worden voor de Afrika Cup. In de groepsfase neemt Mauritanië het op tegen Algerije, Angola en Burkina Faso. Daardoor zou de linksbuiten heel wat competitiewedstrijden met Sint-Truiden kunnen missen. 

“We gaan naar daar om er het beste van te maken, niet om de hoop te vullen. Wie weet worden we wel de verrassing van het toernooi?”, aldus Koita. 

Een goeie zet van Koita?

Meest recent

Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

0
0
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

15
15
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

103
103
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

26
26
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

148
148
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

75
75
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

37
37
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

55
55
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

287
287
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

128
128
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

306
306
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

453
453
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

293
293
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

114
114
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

130
130
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

178
178
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

293
293
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

301
301
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

275
275
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

133
133
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

883
883
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

456
456
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

241
241
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

108
108
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

170
170

Meer sportnieuws