STVV-sterkhouder hakt knoop door: "Kon hen niet eeuwig laten wachten"

88 stemmen
STVV-sterkhouder hakt knoop door:

STVV is een nieuwe international rijker. Aboubakary Koita werd namelijk opgeroepen voor de nationale ploeg van thuisland Mauritanië. Een keuze die allesbehalve gemakkelijk was voor de linksbuiten van Sint-Truiden. 

Want naast een Belgisch paspoort heeft de 25-jarige Koita nog drie andere nationaliteiten. Uiteindelijk heeft de aanvaller van STVV er nu voor gekozen om te spelen voor Mauritanië. Bij Het Belang van Limburg legde hij uit hoe hij tot die beslissing is gekomen. 

"Mijn vader is geboren in Mali, mijn moeder in Mauritanië en ik in Senegal. Die drie landen staan alle drie op mijn paspoort”, aldus Koita. “Ik heb een paar jaar in Mauritanië gewoond en er leeft veel familie van mij. Zo gek is mijn keuze dus niet.”

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

EERSTE KEUZE

Al steekt Koita niet onder stoelen of banken dat hij vooral voor Senegal wou uitkomen. “Ik kon niet eeuwig blijven wachten op Senegal, het duurde wat te lang. Bovendien heeft de Mauritaanse bondscoach een interessant project uitgetekend met deze groep. Ik heb zin om daar mijn steentje aan bij te dragen.”

Bij STVV vrezen ze wel dat Koita opgeroepen kan worden voor de Afrika Cup. In de groepsfase neemt Mauritanië het op tegen Algerije, Angola en Burkina Faso. Daardoor zou de linksbuiten heel wat competitiewedstrijden met Sint-Truiden kunnen missen. 

“We gaan naar daar om er het beste van te maken, niet om de hoop te vullen. Wie weet worden we wel de verrassing van het toernooi?”, aldus Koita. 

🚀

Een goeie zet van Koita?

Meest recent

AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

0
0
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

431
431
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

22
22
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

79
79
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

155
155
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

14
14
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

35
35
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

220
220
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

116
116
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

292
292
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

229
229
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

397
397
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

402
402
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

243
243
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

74
74
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

101
101
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

176
176
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

59
59
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

65
65
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

526
526
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

183
183
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

190
190
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

949
949
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

109
109

Meer sportnieuws