Anderlecht bevoordeeld: "Hij had rood moeten krijgen"

door
Anderlecht bevoordeeld:

Union heeft zich zondag tot de grote winnaar van het weekend gekroond. De leider wist immers zelf te winnen van KV Kortrijk en zag zijn twee eerste achtervolgers allebei punten verspelen. Anderlecht en AA Gent hielden elkaar in hun onderlinge confrontatie immers in evenwicht.

Daar mocht vooral Paars-Wit blij mee zijn. Het acteerde onherkenbaar in vergelijking met de voorbije weken en kwam goed weg met een punt. Van het sprankelende voetbal dat tegen OHL en Cercle geserveerd werd, bleef niets meer over. In plaats daarvan parkeerde Anderlecht - in de woorden van Hein Vanhaezebrouck - "een dubbele bus".

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Anderlecht bevoordeeld door ref?

Maar niet alleen kwam Anderlecht weinig fraai voor de dag in Gent, het werd ook nog eens bevoordeeld door de arbitrage. In Complètement Foot verbaast Alexandre Boucaut er zich immers over dat Anderlecht de wedstrijd met elf mocht volmaken.

"Delaney had vroeger moeten gaan douchen", oordeelde de ex-scheidsrechter immers. "Rond de 70ste minuut komt hij te laat met een tackle recht voor de Gentse bank. Daar had hij al een tweede geel verdiend."

Delaney ontsnapt twee keer aan rood

En het was volgens Boucaut niet de enige keer dat de Deense middenvelder ontsnapte. "Later deed hij nog een tackle waarbij hij wel de bal speelde, maar met zijn tweede been ook nog venijnig het been van de tegenstander klemt. Als hij in de 70ste minuut nog geen tweede geel gekregen, dan had het daar moeten gebeuren", klinkt het.

In beide gevallen hield scheidsrechter Jasper Vergoote de kaarten echter op zak. Delaney had in het openingskwartier al geel gepakt voor een overtreding op De Sart. Afwachten of het Referee Department hierover iets zal zeggen en wat hun oordeel dan zou zijn.

Had Delaney rood moeten krijgen?

Meest recent

Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

35
35
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

137
137
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

198
198
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

26
26
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

473
473
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

513
513
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

42
42
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

138
138
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

206
206
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

287
287
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

200
200
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

189
189
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

65
65
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

595
595
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

10
10
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

412
412
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

101
101
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

110
110
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

906
906
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

337
337
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

46
46
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

140
140
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

166
166
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

140
140

Meer sportnieuws