Anderlecht bevoordeeld: "Hij had rood moeten krijgen"

door
Anderlecht bevoordeeld:

Union heeft zich zondag tot de grote winnaar van het weekend gekroond. De leider wist immers zelf te winnen van KV Kortrijk en zag zijn twee eerste achtervolgers allebei punten verspelen. Anderlecht en AA Gent hielden elkaar in hun onderlinge confrontatie immers in evenwicht.

Daar mocht vooral Paars-Wit blij mee zijn. Het acteerde onherkenbaar in vergelijking met de voorbije weken en kwam goed weg met een punt. Van het sprankelende voetbal dat tegen OHL en Cercle geserveerd werd, bleef niets meer over. In plaats daarvan parkeerde Anderlecht - in de woorden van Hein Vanhaezebrouck - "een dubbele bus".

LEES OOK: Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Anderlecht bevoordeeld door ref?

Maar niet alleen kwam Anderlecht weinig fraai voor de dag in Gent, het werd ook nog eens bevoordeeld door de arbitrage. In Complètement Foot verbaast Alexandre Boucaut er zich immers over dat Anderlecht de wedstrijd met elf mocht volmaken.

"Delaney had vroeger moeten gaan douchen", oordeelde de ex-scheidsrechter immers. "Rond de 70ste minuut komt hij te laat met een tackle recht voor de Gentse bank. Daar had hij al een tweede geel verdiend."

Delaney ontsnapt twee keer aan rood

En het was volgens Boucaut niet de enige keer dat de Deense middenvelder ontsnapte. "Later deed hij nog een tackle waarbij hij wel de bal speelde, maar met zijn tweede been ook nog venijnig het been van de tegenstander klemt. Als hij in de 70ste minuut nog geen tweede geel gekregen, dan had het daar moeten gebeuren", klinkt het.

In beide gevallen hield scheidsrechter Jasper Vergoote de kaarten echter op zak. Delaney had in het openingskwartier al geel gepakt voor een overtreding op De Sart. Afwachten of het Referee Department hierover iets zal zeggen en wat hun oordeel dan zou zijn.

Had Delaney rood moeten krijgen?

Meest recent

Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

5
5
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

26
26
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

23
23
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

99
99
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

223
223
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

160
160
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

162
162
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

132
132
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

274
274
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

247
247
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

116
116
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

327
327
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

81
81
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

289
289
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

111
111
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

80
80
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

188
188
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

222
222
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

508
508
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

118
118
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

86
86
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

210
210
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

772
772
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

396
396

Meer sportnieuws