Anderlecht bevoordeeld: "Hij had rood moeten krijgen"

door
Anderlecht bevoordeeld:

Union heeft zich zondag tot de grote winnaar van het weekend gekroond. De leider wist immers zelf te winnen van KV Kortrijk en zag zijn twee eerste achtervolgers allebei punten verspelen. Anderlecht en AA Gent hielden elkaar in hun onderlinge confrontatie immers in evenwicht.

Daar mocht vooral Paars-Wit blij mee zijn. Het acteerde onherkenbaar in vergelijking met de voorbije weken en kwam goed weg met een punt. Van het sprankelende voetbal dat tegen OHL en Cercle geserveerd werd, bleef niets meer over. In plaats daarvan parkeerde Anderlecht - in de woorden van Hein Vanhaezebrouck - "een dubbele bus".

LEES OOK: Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Anderlecht bevoordeeld door ref?

Maar niet alleen kwam Anderlecht weinig fraai voor de dag in Gent, het werd ook nog eens bevoordeeld door de arbitrage. In Complètement Foot verbaast Alexandre Boucaut er zich immers over dat Anderlecht de wedstrijd met elf mocht volmaken.

"Delaney had vroeger moeten gaan douchen", oordeelde de ex-scheidsrechter immers. "Rond de 70ste minuut komt hij te laat met een tackle recht voor de Gentse bank. Daar had hij al een tweede geel verdiend."

Delaney ontsnapt twee keer aan rood

En het was volgens Boucaut niet de enige keer dat de Deense middenvelder ontsnapte. "Later deed hij nog een tackle waarbij hij wel de bal speelde, maar met zijn tweede been ook nog venijnig het been van de tegenstander klemt. Als hij in de 70ste minuut nog geen tweede geel gekregen, dan had het daar moeten gebeuren", klinkt het.

In beide gevallen hield scheidsrechter Jasper Vergoote de kaarten echter op zak. Delaney had in het openingskwartier al geel gepakt voor een overtreding op De Sart. Afwachten of het Referee Department hierover iets zal zeggen en wat hun oordeel dan zou zijn.

Had Delaney rood moeten krijgen?

Meest recent

Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

8
8
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

157
157
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

249
249
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

149
149
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

141
141
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

281
281
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

150
150
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

292
292
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

189
189
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

179
179
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

313
313
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

240
240
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

407
407
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

190
190
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

162
162
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

599
599
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

207
207
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

170
170
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

666
666
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

205
205
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

479
479
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

364
364
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

285
285
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

274
274
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

609
609

Meer sportnieuws