Anderlecht bevoordeeld: "Hij had rood moeten krijgen"

524 stemmen
Anderlecht bevoordeeld:

Union heeft zich zondag tot de grote winnaar van het weekend gekroond. De leider wist immers zelf te winnen van KV Kortrijk en zag zijn twee eerste achtervolgers allebei punten verspelen. Anderlecht en AA Gent hielden elkaar in hun onderlinge confrontatie immers in evenwicht.

Daar mocht vooral Paars-Wit blij mee zijn. Het acteerde onherkenbaar in vergelijking met de voorbije weken en kwam goed weg met een punt. Van het sprankelende voetbal dat tegen OHL en Cercle geserveerd werd, bleef niets meer over. In plaats daarvan parkeerde Anderlecht - in de woorden van Hein Vanhaezebrouck - "een dubbele bus".

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Anderlecht bevoordeeld door ref?

Maar niet alleen kwam Anderlecht weinig fraai voor de dag in Gent, het werd ook nog eens bevoordeeld door de arbitrage. In Complètement Foot verbaast Alexandre Boucaut er zich immers over dat Anderlecht de wedstrijd met elf mocht volmaken.

"Delaney had vroeger moeten gaan douchen", oordeelde de ex-scheidsrechter immers. "Rond de 70ste minuut komt hij te laat met een tackle recht voor de Gentse bank. Daar had hij al een tweede geel verdiend."

Delaney ontsnapt twee keer aan rood

En het was volgens Boucaut niet de enige keer dat de Deense middenvelder ontsnapte. "Later deed hij nog een tackle waarbij hij wel de bal speelde, maar met zijn tweede been ook nog venijnig het been van de tegenstander klemt. Als hij in de 70ste minuut nog geen tweede geel gekregen, dan had het daar moeten gebeuren", klinkt het.

In beide gevallen hield scheidsrechter Jasper Vergoote de kaarten echter op zak. Delaney had in het openingskwartier al geel gepakt voor een overtreding op De Sart. Afwachten of het Referee Department hierover iets zal zeggen en wat hun oordeel dan zou zijn.

Had Delaney rood moeten krijgen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

224
224
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

81
81
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

115
115
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

172
172
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

102
102
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

158
158
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

56
56
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

321
321
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

113
113
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

674
674
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

73
73
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

274
274
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

298
298
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

593
593
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

479
479
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

810
810
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

249
249
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

172
172

Meer sportnieuws