De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

door
De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

KV Kortrijk heeft de rode lantaarn nog wat steviger in handen. Het zag grootste concurrent Westerlo eerder op het weekend al een punt pakken tegen STVV, terwijl het zondagavond zelf een afgetekende nederlaag leed op het van Union. Het kreeg van de leider een logische 3-0 om de oren.

Het was toch een zwaar verdict voor de Kerels, die toch 45 minuten stand wisten te houden in het Dudenpark. Ze slikten echter in het absolute slot van de eerste helft nog twee tegendoelpunten en vroeg in de tweede helft volgde al de derde goal. Daarmee was de match helemaal gespeeld.

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

De Boeck ziet leermoment voor KVK

Kortrijk kon daarna geen vuist meer maken en mocht eigenlijk nog van geluk spreken dat het geen vierde goal meer om de oren kreeg. Trainer Glen De Boeck kon dan ook moeilijk tevreden zijn over de prestatie van zijn ploeg, maar bekeek het positief.

"We hebben een heel jonge ploeg", benadrukte hij immers bij Sporza. "De eerste 40 minuten spelen we goed georganiseerd. Na het tegendoelpunt hebben ze het moeilijk om mentale veerkracht te tonen. Dat moeten ze nog leren. Voor mij is dit een geweldig leermoment voor deze jonge ploeg. Ik kan de jongens niks verwijten, ze zijn tot het einde blijven lopen en vechten."

KV Kortrijk weer terug bij af

Intussen lijkt Kortrijk stilaan wel weer bij af te zijn na de aanstelling van De Boeck. Zijn aanstelling ging gepaard met een korte opflakkering, want met zeges tegen Cercle en Club Brugge pakte KVK zes op negen.

Sindsdien volgde echter weer een één op negen, terwijl Kortrijk in de beker ook slechts met de hakken over de sloot Dender uitgeschakeld werd na strafschoppen. Het wordt dus nog een hele klus om het behoud af te dwingen.

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

25
25
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

38
38
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

197
197
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

99
99
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

32
32
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

37
37
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

137
137
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

287
287
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

441
441
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

61
61
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

68
68
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

954
954
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

246
246
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

756
756
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

213
213
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

429
429
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

150
150
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

53
53
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

58
58
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

79
79
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

389
389
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

462
462
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

226
226
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

174
174

Meer sportnieuws