De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

door
De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

KV Kortrijk heeft de rode lantaarn nog wat steviger in handen. Het zag grootste concurrent Westerlo eerder op het weekend al een punt pakken tegen STVV, terwijl het zondagavond zelf een afgetekende nederlaag leed op het van Union. Het kreeg van de leider een logische 3-0 om de oren.

Het was toch een zwaar verdict voor de Kerels, die toch 45 minuten stand wisten te houden in het Dudenpark. Ze slikten echter in het absolute slot van de eerste helft nog twee tegendoelpunten en vroeg in de tweede helft volgde al de derde goal. Daarmee was de match helemaal gespeeld.

De Boeck ziet leermoment voor KVK

Kortrijk kon daarna geen vuist meer maken en mocht eigenlijk nog van geluk spreken dat het geen vierde goal meer om de oren kreeg. Trainer Glen De Boeck kon dan ook moeilijk tevreden zijn over de prestatie van zijn ploeg, maar bekeek het positief.

"We hebben een heel jonge ploeg", benadrukte hij immers bij Sporza. "De eerste 40 minuten spelen we goed georganiseerd. Na het tegendoelpunt hebben ze het moeilijk om mentale veerkracht te tonen. Dat moeten ze nog leren. Voor mij is dit een geweldig leermoment voor deze jonge ploeg. Ik kan de jongens niks verwijten, ze zijn tot het einde blijven lopen en vechten."

KV Kortrijk weer terug bij af

Intussen lijkt Kortrijk stilaan wel weer bij af te zijn na de aanstelling van De Boeck. Zijn aanstelling ging gepaard met een korte opflakkering, want met zeges tegen Cercle en Club Brugge pakte KVK zes op negen.

Sindsdien volgde echter weer een één op negen, terwijl Kortrijk in de beker ook slechts met de hakken over de sloot Dender uitgeschakeld werd na strafschoppen. Het wordt dus nog een hele klus om het behoud af te dwingen.

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

13
13
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

26
26
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

105
105
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

59
59
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

66
66
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

154
154
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

41
41
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

245
245
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

266
266
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

51
51
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

298
298
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

150
150
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

136
136
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

92
92
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

211
211
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

86
86
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

160
160
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1351
1351
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

88
88
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

597
597
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

260
260
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

174
174
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

151
151

Meer sportnieuws