De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

door
De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

KV Kortrijk heeft de rode lantaarn nog wat steviger in handen. Het zag grootste concurrent Westerlo eerder op het weekend al een punt pakken tegen STVV, terwijl het zondagavond zelf een afgetekende nederlaag leed op het van Union. Het kreeg van de leider een logische 3-0 om de oren.

Het was toch een zwaar verdict voor de Kerels, die toch 45 minuten stand wisten te houden in het Dudenpark. Ze slikten echter in het absolute slot van de eerste helft nog twee tegendoelpunten en vroeg in de tweede helft volgde al de derde goal. Daarmee was de match helemaal gespeeld.

LEES OOK: KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

De Boeck ziet leermoment voor KVK

Kortrijk kon daarna geen vuist meer maken en mocht eigenlijk nog van geluk spreken dat het geen vierde goal meer om de oren kreeg. Trainer Glen De Boeck kon dan ook moeilijk tevreden zijn over de prestatie van zijn ploeg, maar bekeek het positief.

"We hebben een heel jonge ploeg", benadrukte hij immers bij Sporza. "De eerste 40 minuten spelen we goed georganiseerd. Na het tegendoelpunt hebben ze het moeilijk om mentale veerkracht te tonen. Dat moeten ze nog leren. Voor mij is dit een geweldig leermoment voor deze jonge ploeg. Ik kan de jongens niks verwijten, ze zijn tot het einde blijven lopen en vechten."

KV Kortrijk weer terug bij af

Intussen lijkt Kortrijk stilaan wel weer bij af te zijn na de aanstelling van De Boeck. Zijn aanstelling ging gepaard met een korte opflakkering, want met zeges tegen Cercle en Club Brugge pakte KVK zes op negen.

Sindsdien volgde echter weer een één op negen, terwijl Kortrijk in de beker ook slechts met de hakken over de sloot Dender uitgeschakeld werd na strafschoppen. Het wordt dus nog een hele klus om het behoud af te dwingen.

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

7
7
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

16
16
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

55
55
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

99
99
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

31
31
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

126
126
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

48
48
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

62
62
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

327
327
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

309
309
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

746
746
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

227
227
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

403
403
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

227
227
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

899
899
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

308
308
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

374
374
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

211
211
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

637
637
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

266
266
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

124
124
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

568
568
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

487
487

Meer sportnieuws