De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

door
De Boeck duidt hét positieve punt aan van zware nederlaag

KV Kortrijk heeft de rode lantaarn nog wat steviger in handen. Het zag grootste concurrent Westerlo eerder op het weekend al een punt pakken tegen STVV, terwijl het zondagavond zelf een afgetekende nederlaag leed op het van Union. Het kreeg van de leider een logische 3-0 om de oren.

Het was toch een zwaar verdict voor de Kerels, die toch 45 minuten stand wisten te houden in het Dudenpark. Ze slikten echter in het absolute slot van de eerste helft nog twee tegendoelpunten en vroeg in de tweede helft volgde al de derde goal. Daarmee was de match helemaal gespeeld.

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

De Boeck ziet leermoment voor KVK

Kortrijk kon daarna geen vuist meer maken en mocht eigenlijk nog van geluk spreken dat het geen vierde goal meer om de oren kreeg. Trainer Glen De Boeck kon dan ook moeilijk tevreden zijn over de prestatie van zijn ploeg, maar bekeek het positief.

"We hebben een heel jonge ploeg", benadrukte hij immers bij Sporza. "De eerste 40 minuten spelen we goed georganiseerd. Na het tegendoelpunt hebben ze het moeilijk om mentale veerkracht te tonen. Dat moeten ze nog leren. Voor mij is dit een geweldig leermoment voor deze jonge ploeg. Ik kan de jongens niks verwijten, ze zijn tot het einde blijven lopen en vechten."

KV Kortrijk weer terug bij af

Intussen lijkt Kortrijk stilaan wel weer bij af te zijn na de aanstelling van De Boeck. Zijn aanstelling ging gepaard met een korte opflakkering, want met zeges tegen Cercle en Club Brugge pakte KVK zes op negen.

Sindsdien volgde echter weer een één op negen, terwijl Kortrijk in de beker ook slechts met de hakken over de sloot Dender uitgeschakeld werd na strafschoppen. Het wordt dus nog een hele klus om het behoud af te dwingen.

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

71
71
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

13
13
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

16
16
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

40
40
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

69
69
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

26
26
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

57
57
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

141
141
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

32
32
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

71
71
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

14
14
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

49
49
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

85
85
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

200
200
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

88
88
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

72
72
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

156
156
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

132
132
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

77
77
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

30
30
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

93
93
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33

Meer sportnieuws