AA Gent en Anderlecht houden elkaar strijdend in evenwicht

door
AA Gent en Anderlecht houden elkaar strijdend in evenwicht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten vanavond de topper van deze speeldag af. Voetballend was het een zeer matig duel. Er was vooral strijd, maar kansen waren zeer schaars. Het werd 1-1 in de KAA Gent Arena en zo blijft RSCA tweede.

Het begin van de match was pittig met veel duels. AA Gent dreigde met schoten van ver, maar Schmeichel kende daar weinig problemen mee. RSCA stelde voetballend toch wel stevig teleur. Het middenveld had geen greep op de match en achteraan stuurden ze lange ballen naar Dolberg, maar daar wist de Gentse defensie raad mee. 

AA Gent was de betere ploeg in het spel, maar grote kansen leverde dat niet op. Na 31 minuten kreeg RSCA een tegenvaller te verwerken, want Augustinsson moest met een blessure naar de kant. N'Diaye kwam in zijn plaats. AA Gent kwam na 37 minuten op voorsprong. Samoise ging van ver zijn kans en de bal week af, en belandde zo voorbij Schmeichel.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Samois en Dolberg scoren

Anderlecht moest uit zijn schelp komen en deed dit ook. Het voetbalde eindelijk over de grond en dat leverde meteen dreiging op. Hazard werd foutief afgestopt en Anderlecht kreeg een penalty. Dolberg bracht de Brusselaars zo op 1-1. Dat was ook de ruststand na een toch wel teleurstellende eerste helft.

Anderlecht kwam goed uit de kleedkamer en Hazard zette Roef meteen aan het werk. Het sein voor meer doelgevaar in de tweede helft? Ja, want ook Brown kreeg een goede kans. Hij schoot echter veel te wild voorlangs. Samoise zette Schmeichel nadien ook aan het werk. Zo zagen we al meer doelgevaar in negen minuten in de tweede helft dan in de hele eerste periode. 

Matige topper

De wedstrijd verwaterde weer en Vanhaebrouck bracht Orban voor Cuypers, Leoni kwam voor Stroeykens. AA Gent bleef de wet dicteren, terwijl Anderlecht te fel in een egelstelling kroop. Zo kregen we na het schot van Samoise 30 minuten lang geen kans te zien.

Er volgden nog een aantal wissels bij de twee teams om wat meer schwung te brengen. Beterschap leverde dat echter niet op, al kreeg Vazquez nog een grote kans. De Argentijn werkte die wel heel onbeholpen af... De bal ging ver over en naast. RSCA dreigde nog een aantal keer, maar het bleef 0-0.

Een teleurstellende topper?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

49
49
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

7
7
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

30
30
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

59
59
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

82
82
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

55
55
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

49
49
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

140
140
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

197
197
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

86
86
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

130
130
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

319
319
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

289
289
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

99
99
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

170
170
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

311
311
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

147
147
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

119
119
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

157
157
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

524
524
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

102
102
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

599
599
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1031
1031
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

157
157
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

489
489

Meer sportnieuws