'Ajax wil Zweeds goudhaantje voor Belgische clubs wegkapen'

200 stemmen
'Ajax wil Zweeds goudhaantje voor Belgische clubs wegkapen'

De wintermercato komt stilaan alweer in zicht en heel veel clubs zijn al volop bezig met hun huiswerk voor januari. Ajax zal wellicht op zoek gaan naar de nodige versterkingen na enkele rampzalige maanden en een compleet mislukte zomerse transferperiode. Daarbij lijken ze ook in het vaarwater van clubs uit ons land te komen.

In Zweden komt Fotboll Direkt immers met het nieuws dat Ajax zijn zinnen gezet zou hebben op de komst van Momodou Lamin Sonko. Dat is een 18-jarige flankaanvaller die furore maakt bij BK Häcken. De jongeling was er dit seizoen al goed voor tien goals en vijf assists in 32 wedstrijden, waaronder ook een goal in de Europa League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Ajax wil Belgische clubs aftroeven voor Sonko

Dat zorgt ervoor dat de jeugdinternational zeer gegeerd is. Eerder had Expressen immers al gemeld dat ook Belgische clubs Sonko van zeer nabij volgen, terwijl er ook nog interesse zou zijn uit Duitsland, Denemarken en de Amerikaanse MLS. Ook Atletico Madrid werd al genoemd.

Maar Ajax zou hen dus op snelheid willen pakken voor Sonko, die Zweden vertegenwoordigde bij de U17 en U18 en ook Gambiaanse roots heeft. De tiener ligt bij Häcken nog onder contract tot medio 2025 en Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op 1,5 miljoen euro.

Komst Sonko zou domper zijn voor Godts

Mocht Ajax daadwerkelijk met Sonko gaan lopen, zou dat wel een domper zijn voor Mika Godts. Onze 18-jarige landgenoot maakt bij Ajax nog niet officieel deel uit van de A-kern, maar zit wel bijna elke match in de selectie en mocht ook al tien keer invallen bij de hoofdmacht.

Met Sonko zou hij er echter nog maar eens een concurrent bij gaan krijgen, nadat Ajax in de zomer ook al diep in de buidel tastte om de jonge Portugees Carlos Forbs bij Manchester City weg te kapen. Zijn speelkansen zouden op die manier dus verder gaan slinken.

Moeten de Belgische topclubs proberen Ajax te snel af te zijn?

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

1
1
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

10
10
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

53
53
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

220
220
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

375
375
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

376
376
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

63
63
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

357
357
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

472
472
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

230
230
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

51
51
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

208
208
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

438
438
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

261
261
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

692
692
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

206
206
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

237
237
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

547
547
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

382
382
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

707
707
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

603
603
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

720
720
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws