'Ajax wil Zweeds goudhaantje voor Belgische clubs wegkapen'

door
'Ajax wil Zweeds goudhaantje voor Belgische clubs wegkapen'

De wintermercato komt stilaan alweer in zicht en heel veel clubs zijn al volop bezig met hun huiswerk voor januari. Ajax zal wellicht op zoek gaan naar de nodige versterkingen na enkele rampzalige maanden en een compleet mislukte zomerse transferperiode. Daarbij lijken ze ook in het vaarwater van clubs uit ons land te komen.

In Zweden komt Fotboll Direkt immers met het nieuws dat Ajax zijn zinnen gezet zou hebben op de komst van Momodou Lamin Sonko. Dat is een 18-jarige flankaanvaller die furore maakt bij BK Häcken. De jongeling was er dit seizoen al goed voor tien goals en vijf assists in 32 wedstrijden, waaronder ook een goal in de Europa League.

LEES OOK: Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax wil Belgische clubs aftroeven voor Sonko

Dat zorgt ervoor dat de jeugdinternational zeer gegeerd is. Eerder had Expressen immers al gemeld dat ook Belgische clubs Sonko van zeer nabij volgen, terwijl er ook nog interesse zou zijn uit Duitsland, Denemarken en de Amerikaanse MLS. Ook Atletico Madrid werd al genoemd.

Maar Ajax zou hen dus op snelheid willen pakken voor Sonko, die Zweden vertegenwoordigde bij de U17 en U18 en ook Gambiaanse roots heeft. De tiener ligt bij Häcken nog onder contract tot medio 2025 en Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op 1,5 miljoen euro.

Komst Sonko zou domper zijn voor Godts

Mocht Ajax daadwerkelijk met Sonko gaan lopen, zou dat wel een domper zijn voor Mika Godts. Onze 18-jarige landgenoot maakt bij Ajax nog niet officieel deel uit van de A-kern, maar zit wel bijna elke match in de selectie en mocht ook al tien keer invallen bij de hoofdmacht.

Met Sonko zou hij er echter nog maar eens een concurrent bij gaan krijgen, nadat Ajax in de zomer ook al diep in de buidel tastte om de jonge Portugees Carlos Forbs bij Manchester City weg te kapen. Zijn speelkansen zouden op die manier dus verder gaan slinken.

Moeten de Belgische topclubs proberen Ajax te snel af te zijn?

Meest recent

Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

0
0
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

47
47
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

48
48
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

42
42
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

121
121
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

65
65
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

473
473
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

97
97
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

88
88
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

20
20
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

381
381
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

451
451
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

344
344
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

399
399
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

121
121
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

221
221
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

304
304
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

310
310
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

249
249
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

143
143
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

494
494
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

363
363
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

117
117
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

580
580

Meer sportnieuws